İçeriğe Yönlendir

H7 Ampul Tavsiyesi

Emre şener

Recommended Posts

Emre şener

Merhabalar.

2009 titanium focus aracım var.

aracı alırken üzerinde xenon far vardı.   fakat karşıdan gelen araçların sürüş güvenliğini tehlikeye atmamak adına halojen ampul almak istiyorum.

fakat o kadar çok farklı ampuller var ki kafam iyice karıştı. yağmurlu havalarda iyi aydınlatsın ve görüş mesafesi yüksek olsun istiyorum

osram night breaker laser                                                                                 çok tavsiye ediliyor fakat   200-250  saat ömrü var deniliyor.

osram cool blue h7                                                                       nasıldır bilmiyorum.

Philips H7 5000 Kelvin Diamond Vision 12V 55W                                                            philips marka 3 çeşit için de olumsuz çok yorum var.

PHILIPS X-TREME VISION %130

philips crystal vision h7

arkadarşlar siz olsanız yukarıdaki ampuller arasında hangisini alırsınız veya harici tavsiyeniz var mıdır?

Yorum bağlantısı
Emre şener
Servet Aydın yazdı:

Lazer iyidir.. Şayet reflektör karardı ise verim olmaz

Servet bey laser için aklımı karıştıran ömrü kısa deniliyor?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

osram night breaker laser h11   ve osram cool blue h4 tiplerini kullandım. İkisininde aydınlatmasından memnundum.  Tercih size kalmış. Ford fusion benzinli aracımın voltajı fazla olduğu için h4 ler yaklaşık 1.5 yıl dayanıyordı. Laseri dizel mondeoda kullandım bir sıkıntı yaşamadım.

Aracınız dizel ise laser, benzinli ise hangisi ucuz ise onu alın.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre şener
Metin Uzunoğlu yazdı:

osram night breaker laser h11   ve osram cool blue h4 tiplerini kullandım. İkisininde aydınlatmasından memnundum.  Tercih size kalmış. Ford fusion benzinli aracımın voltajı fazla olduğu için h4 ler yaklaşık 1.5 yıl dayanıyordı. Laseri dizel mondeoda kullandım bir sıkıntı yaşamadım.

Aracınız dizel ise laser, benzinli ise hangisi ucuz ise onu alın.

aracım dizel.    laser ve cool blue arasında ne gibi fark vardı ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Servet bey laser için aklımı karıştıran ömrü kısa deniliyor?

Evet, verim arttıkça ömür kısa oluyor.. 200 saat ömür var. Collblue ışığı lazere göre zayıf ancak renk tonu ve şiddeti kafi. Önde çok güçlü ışık zaten iyi değil. Karanlık bölgeleri görme zorlaşıyor.
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Osram Cool blue beyaza yakın güzel bir ışığı var, laser ise sen sayfasına göre daha fazla ışığı var bana göre ise bittik daha sarımsı gün ışığına yakın. Aradaki farkı anlamak için kartal gibi gözünüz olmalı yada farların birine kaderi birine cool blue takmanız lazım. 

Laser daha fazla ışık günışığı tonunda 

Cool blue laserden biraz az ışık ama daha beyaz ışık  veriyor.  

Yorum bağlantısı
Emre şener
Metin Uzunoğlu yazdı:

Osram Cool blue beyaza yakın güzel bir ışığı var, laser ise sen sayfasına göre daha fazla ışığı var bana göre ise bittik daha sarımsı gün ışığına yakın. Aradaki farkı anlamak için kartal gibi gözünüz olmalı yada farların birine kaderi birine cool blue takmanız lazım. 

Laser daha fazla ışık günışığı tonunda 

Cool blue laserden biraz az ışık ama daha beyaz ışık  veriyor.  

Servet Aydın yazdı:

Evet, verim arttıkça ömür kısa oluyor.. 200 saat ömür var. Collblue ışığı lazere göre zayıf ancak renk tonu ve şiddeti kafi. Önde çok güçlü ışık zaten iyi değil. Karanlık bölgeleri görme zorlaşıyor.

söylediklerinizden şöyle bir sonuç çıkarıyorum:  laser daha güçlü ışık, cool blue şiddeti daha az ama tatlı ışık. 

sanırım cool blue almak daha mantıklı gibi.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

yazdıklarının arasında açık ara en iyisi Philips H7 5000 Kelvin Diamond Vision dır daha beyaz daha dayanıklı ( suya da dayanıklı ) daha fazla ışık gücü veriyor.

osram da iyidir ama philips daha iyidir ikisinide kullandım özellikle beyaz ışığı da xenon ve led ampullere en yakın olanı da philips dir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uzunlara da şiddetle ve hunharca H1 philips xtreme tavsiye ederim, mars a kadar yolu aydınlatıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

uzunlara da şiddetle ve hunharca H1 philips xtreme tavsiye ederim, mars a kadar yolu aydınlatıyor.

benim uzunlarda led er var abi bu şimek etkili denilenlerden gece sellektör yapınca millet hemen yol veriyor :)   100 m den sellektör yapıyorum 2 öndeki araba bile sağa geçiyor :) 

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

benim uzunlarda led er var abi bu şimek etkili denilenlerden gece sellektör yapınca millet hemen yol veriyor :)   100 m den sellektör yapıyorum 2 öndeki araba bile sağa geçiyor :) 

milete kalmış, ben yol veremeden uzaklaşıyorum mesela :) fırtına tornado etkisi kadar aydınlatmıoyr ama Led ler uzunda

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

milete kalmış, ben yol veremeden uzaklaşıyorum mesela :) fırtına tornado etkisi kadar aydınlatmıoyr ama Led ler uzunda

aydınlatmayı kısalar hallediyor abi şimşek etkisi lazım bana özellikle inat ile yolda 70 80 ile solu işgal edenlerde kullanıyorum 2 3 sellektör de kaçıyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

özellikle inat ile yolda 70 80 ile solu işgal edenlerde kullanıyorum 2 3 sellektör de kaçıyorla

geçen gün tem i katleden 3 lü vardı o geldi aklıma, nasıl bir inattır.... solda 60 la katlettiler yolu

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

geçen gün tem i katleden 3 lü vardı o geldi aklıma, nasıl bir inattır.... solda 60 la katlettiler yolu

aynen deli ediyorlar insanı trafiğin kilitlenmesinin sebebi ,rahat söylüyorum % 20 si bu tip insanlardır

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Land olsa üstünden atlanır
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Murat Öngür yazdı:

Valla bende nedense inadina isime bakiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bende normal seyirde iken onu yapan birini finalde altıma alacağım. Dibime geliyor ki önüm dolu. Dip frenle alacağım altıma. Sonrası belirsiz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Servet Aydın yazdı:

Bende normal seyirde iken onu yapan birini finalde altıma alacağım. Dibime geliyor ki önüm dolu. Dip frenle alacağım altıma. Sonrası belirsiz

Allah korusun kimseye kaza vermesin Allah

Alpay Sumer yazdı:

Valla bende nedense inadina isime bakiyorum.

düzgün gidene kimse zaten sellektör yapmıyor tem de sol şeritte 80 le gidilirse trafik felç olur yol isteyene yol vereceksinki yol açılsın. Ben benden her yol isteyene yol veriyorum giden gitsin

hee millet inat eder işi zorbalığa dönüştürür ise kuralları hiçe sayar ise benim canıma malıma kast eder ise, en sağ şeritte geçer dikine önüne girerim  benim diyen de kendini toparlayamaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre şener
Murat Öngür yazdı:

yazdıklarının arasında açık ara en iyisi Philips H7 5000 Kelvin Diamond Vision dır daha beyaz daha dayanıklı ( suya da dayanıklı ) daha fazla ışık gücü veriyor.

osram da iyidir ama philips daha iyidir ikisinide kullandım özellikle beyaz ışığı da xenon ve led ampullere en yakın olanı da philips dir

"Yağışlı havalarda far yanmıyor gibi, uzun yola bunlara güvenip çıkmam veya kışın kullanmam"  gibi birçok yorumları var. 

aracımın muayenesi yaklaştı. bir an önce karar verip almam lazım.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Emre şener yazdı:

"Yağışlı havalarda far yanmıyor gibi, uzun yola bunlara güvenip çıkmam veya kışın kullanmam"  gibi birçok yorumları var. 

aracımın muayenesi yaklaştı. bir an önce karar verip almam lazım.

bende şuan bunlar var farlarım mercek li hiç bir sıkıntı çıkmıyor, gayet net görüşü var , ama o dediğin led zenonlar da oluyordu uzunlara taktım

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Murat Öngür yazdı:

Allah korusun kimseye kaza vermesin Allah

düzgün gidene kimse zaten sellektör yapmıyor tem de sol şeritte 80 le gidilirse trafik felç olur yol isteyene yol vereceksinki yol açılsın. Ben benden her yol isteyene yol veriyorum giden gitsin

hee millet inat eder işi zorbalığa dönüştürür ise kuralları hiçe sayar ise benim canıma malıma kast eder ise, en sağ şeritte geçer dikine önüne girerim  benim diyen de kendini toparlayamaz

Bahsettigim arac sollarken dibine kadar girip sellektor cakanlara.. Uygunsuz, saga gecemeyecegimizi gordugu halde yol isteyene...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Servet Aydın yazdı:

Ampül camı boyalı ise verim düşer

boyalı değil bunlar abi orj mavi cam ben çinden almıştım boyalıymış 10 dk da yandı  boya :)  ama ben çok memnunum belkide mercek ler den dir bilemiyorum

Alpay Sumer yazdı:

Bahsettigim arac sollarken dibine kadar girip sellektor cakanlara.. Uygunsuz, saga gecemeyecegimizi gordugu halde yol isteyene...

Eyw :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...