İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.25 Klima Açıldığında Stop Etme ve Rolanti Sorunu

Serhat Mirkelam

Recommended Posts

Serhat Mirkelam

Araç 2011 model Fiesta 1.25 Benzin & LPG 

Klima kompresoru, klima radyatörü ve klima boruları sıfır takıldı ve bu sorun çıktı...

Benzinde yada LPG de fark etmiyor stop edıyor...

Videoyu benzinde çektim...

Video Link:

https://www.youtube.com/watch?v=kbtziGR0O74

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Doğukan Çoktay yazdı:

rolanti valfi ne durumda baktırdınızmı

Hayır baktırmadım. Bu valfin yeri nerede motor uzerınde bılıyormusunuz ?

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Arıza kodu var mı? Bunlarda rölanti valfi yok sanırım. Elektronik gaz kelebeği var. Kelebek boğaz temizlendi mi?

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Ömer Sarıgül yazdı:

Arıza kodu var mı? Bunlarda rölanti valfi yok sanırım. Elektronik gaz kelebeği var. Kelebek boğaz temizlendi mi?

Evet gaz kelebeğini söktüm ve temızledım değişmedi

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam

Sorunu izmit sanayide çözebilen olmadı. Pazartesi için yetkili servisten mecburen randevu aldım. Burayada yazmak ıstedım sorunu ama burada yanıtlayan 2 kısı oldu su an ıcın

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Gaz kelebeği kalibrasyonu bozulmuştur, cihazla kalibrasyon yapıldı mı temizlik sonrası. 

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Mustafa Yanar yazdı:

Gaz kelebeği kalibrasyonu bozulmuştur, cihazla kalibrasyon yapıldı mı temizlik sonrası. 

Yapıldı , klıma kapalıyken hıc bır sorun yok. Klıma acınca cok kasıyor araba stop olayı baslıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

Bana daha çok voltaj ya da akım ile ilgili sorun var gibi geliyor. Oto elektrici de ölçüm yaptirin derim aküye de.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Klima kompresörü ve radyatörü neden değişti sorun rölantimiydi yine? Yeni takılan kompresör aracınıza tam uyumlu olmayabilir. 2008 öncesi ve 2008 sonrası kompresörlerde kasnak çapı farklı görünüyor resimlerden. 

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Selçuk Bakış yazdı:

Klima kasnağı takılıyor zorlanıyor olabilir.

Klima kompresoru sifir takildi hocam. Servisten alinip. Eski kompresor bozuktu calismiyordu

Ömer Sarıgül yazdı:

Klima kompresörü ve radyatörü neden değişti sorun rölantimiydi yine? Yeni takılan kompresör aracınıza tam uyumlu olmayabilir. 2008 öncesi ve 2008 sonrası kompresörlerde kasnak çapı farklı görünüyor resimlerden. 

Klima kopmresoru bozuktu calismiyordu. Servisten sifir alindi kompresor yani ruhsat tan bakilarak uyumlu olan alindi. Sogutmasi harika ama stop sorunu giderilemedi. Pazartesi sabah 8.45 e yetkili servisten randevu alindi. Bakalim ne cikicak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam

Servisten ciktim arkadaslar. Lpg kitini akuden ayirip devre disi birakmislar ve stop sorunu ortadan kalkmis ! Bu sorunu nasil hallederim ! Elektrik ile alakali bir sorunmu, aku ile alakali bir sorun mu bu ?

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Sani Gerşon yazdı:

LPG kitinde elektriksel bi sorun var demek ki.

Lpg tesisati kontrol edilicek. Yada kit degisicez. Kit ne marka tavsiye edersiniz (para onemli deil)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Brc yi cok overler forumda. Ama lpg ci degilim, tecrubeli arkadaslar bi yanitlasin bakalım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

klima parçaları taklılırken lpg ile ilgili sağda soldaki bir soket bir kablo ellenmiş olabilir, o bölümde bir zayfılık vardır zarar görmüş olabilir. arıza başlayana kadar araç ne zamandır sizde idi? en son lpg aldığınız istasyonu değiştiniz mi? geçmişinde başka arıza vs var mıydı , önceden motor tesisatı hiç ellenedi mi

araca bakan ustalar bile çözümü daha bulamazken uzaktan nokta atışı çözüm beklenemz bu tip bir arızada, rutin bir şey değil araçta bir çok işlem yapılmış, orjinal dışı lpg bağlantıları da cabası.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Para önemli değilse bende aldığımdan beri landirenzo omega kit var cok memnunum hiç ariza vermedi 60k km olunca 3 enjektör degistim sadece o da normal

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Ömer Sarıgül yazdı:

Para önemli değilse bende aldığımdan beri landirenzo omega kit var cok memnunum hiç ariza vermedi 60k km olunca 3 enjektör degistim sadece o da normal

aracınız 1.25 fıestamıdır  ?

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Hayır focus 1 1.6  aracım. 1.25 e göre enjektörü vardır kesin

Serhat Mirkelam yazdı:

aracınız 1.25 fıestamıdır  ?

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
(düzenlendi)
Ömer Sarıgül yazdı:

Hayır focus 1 1.6  aracım. 1.25 e göre enjektörü vardır kesin

Bakalim artik ne olacak bende merak ediyorum

tarihinde Serhat Mirkelam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

``Benzinde stop etmediğine eminseniz benzinde 1000 km'ye kadar benzin kullanın. Sonrasinda LPG ciye gidip ayar yaptırın`` Sorun devam ederse LPG ile alakalı yenileme v.s yapılabilir. Önceki okumalarimda böyle bir sonuca ulaşmıştım. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Şase var galiba yada şaseyi tam alamıyor, elektrikçi sorunu çözer aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Selçuk Bakış yazdı:

Şase var galiba yada şaseyi tam alamıyor, elektrikçi sorunu çözer aslında.

İzmit sanayideki bazi Esnaflar "İlgisiz" oldugu icin yaptiricak yer bulamiyoruz. Yarin 11 de serviste randevu aldik oraya gidicez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...