İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.25 Klima Açıldığında Stop Etme ve Rolanti Sorunu

Serhat Mirkelam

Recommended Posts

Selçuk Bakış
Serhat Mirkelam yazdı:

Allah kolaylık versin, paranla rezil olmak var maalesef bu devirde.

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Alpay Sumer yazdı:

serhat bey forum kurallari geregi mesajiniz duzenlenmistir. bilginize.

Tesekkurler

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam

Resmen arabadan sogudum, yarin servistede halledemezlerse arabayi satacagim.  Nefret ettim artik

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Mirkelam

Sorunu bulamadim klima acikken stop devam ediyor. Araci satiyorum bilgi almak isteyeb ozelden yazabilir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Serhat Mirkelam yazdı:

Sorunu bulamadim klima acikken stop devam ediyor. Araci satiyorum bilgi almak isteyeb ozelden yazabilir

Ford yetkili servise gitmiş miydiniz? Hata kodu gayet açık. Klima sensörü arızalı muhtemelen. Araç klima açıldığını algılayamayıp kendini kapatıyor sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Sani Gerşon yazdı:

Ford yetkili servise gitmiş miydiniz? Hata kodu gayet açık. Klima sensörü arızalı muhtemelen. Araç klima açıldığını algılayamayıp kendini kapatıyor sanırım.

Servise gittim randevu ıle gıttım ama bakmadılar ! Cok fazla kalabalıkmıs ıs uzunmus vs vs dedıler sonra randevu alın gene gelın dedıler. Servıs kendını bır sey sanıyor galıba. Dısarıda pc ye baglattım klıma sensorlerı hatasız ama bır hata cıktı o hata kodunu bılmuyorum ama su sekılde yazıyordu: Aküye şase, şaseye kısa devre acık devre - akım... Bu arıza cıkıyor. ne yapacagımı sasırdım valla

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Serhat Mirkelam yazdı:

Aküye şase, şaseye kısa devre acık devre - akım..

Üniversal cihazlarda böyle anlamsız hata bulunur. Sizin yetkili servisteki cihaza okutmanız lazım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Mirkelam
(düzenlendi)

Serviste 4 gunun sonunda tespitler yapildi motor elektrik tesisati komple yenilenecek, sonrasinda sorun duzelmez ise beyin degisilicek... Pcm de hata var ve ekte aracin verdigi hatalarida buraya birakiyorum sizde inceleyin...

4KgRVt.jpg

tarihinde Serhat Mirkelam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Serviste 4 gunun sonunda tespitler yapildi motor elektrik tesisati komple yenilenecek, sonrasinda sorun duzelmez ise beyin degisilicek... Pcm de hata var ve ekte aracin verdigi hatalarida buraya birakiyorum sizde inceleyin...

4KgRVt.jpg

Vakit varsa arkadaşların tavsiye edeceği (ist osman usta) gibi bir yere gidin derim . Sebebi belli olmayan bir arızada servis yora bilir dünya para alır sorun geçmez lpg der çıkar. Arabanızı yaptırmadan satmaya kalkmayın çok düşük fiyat teklif ederler ( siboplar gitmiş lpg motor yemiş gibi bahaneler sunarlar)
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Bana kalırsa bu yığınla arıza akü kaynaklı olabilir haberleşmede kesilmeler oluyormuş ve gaz pedali akü bitmeye yakın hata kodu veriyor birkaç araçta bahsi geçti. Tesisattan da yapabilir yinede aküden emin olun derim. 

Önceden bozulan kompresörün ufalanan parçası varsa klima genleşme valfini tıkadığı oluyormuş. Kompresör değişiminde klima boruları valfi temizlenmesi gerektiği söyleniyor sizde de böyle bir tıkanıklık olsa kompresör devreye girdikten hemen sonra motora aşırı yük bindirebilir stop ettirebilir. Kontrol ettirin derim. 

Servis tesisata epey ücret ister 

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Ömer Sarıgül yazdı:

Bana kalırsa bu yığınla arıza akü kaynaklı olabilir haberleşmede kesilmeler oluyormuş ve gaz pedali akü bitmeye yakın hata kodu veriyor birkaç araçta bahsi geçti. Tesisattan da yapabilir yinede aküden emin olun derim. 

Önceden bozulan kompresörün ufalanan parçası varsa klima genleşme valfini tıkadığı oluyormuş. Kompresör değişiminde klima boruları valfi temizlenmesi gerektiği söyleniyor sizde de böyle bir tıkanıklık olsa kompresör devreye girdikten hemen sonra motora aşırı yük bindirebilir stop ettirebilir. Kontrol ettirin derim. 

Servis tesisata epey ücret ister 

Ustam akü sıfır takıldı , klima kompresoru ve radyotu ayrıca basınc sensoru degıstı. Tamamı orjınal sıfır parcalarla degıstı. Tespit bu. yanı bana ılk olarak motor elektrık tesısatı sonrası duzelmezse beyın dendı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben olsam önce beyin denerim. Sök tak la en kolay iş. Olmazsa tesisata yönetlirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İzmit'te siz esotoda mi bunları yaptırdınız? LPG li araç kabul ediyor mu esoto

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İzmit'te siz esotoda mi bunları yaptırdınız? LPG li araç kabul ediyor mu esoto

LPG Elektirik tesisatı sökülerek araç kabul edildi...

Sani Gerşon yazdı:

Ben olsam önce beyin denerim. Sök tak la en kolay iş. Olmazsa tesisata yönetlirim.

Beyinde buldum es otoya teklif ettim dediğinizi beyni takıp deneyelım sonucta 3 fıs gırıyor. Adamlar sorumluluk almıuyor elektrık tesısatı kesın olarak bozuk dendı, takılacak beynede hasar verme ıhtımalı var dedı servisteki usta... Bu nedenle kesın cozume gıdıyorlar, komple elektrık tesısatı yurt dısından sıparıs edıldı 15 gune gelır dedıler bayram oncesı tesısat degısımı tamamlanmıs olacak, sonrakı ayak beyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Mustafa Tüfekçi yazdı:

kaç para tesisat beyin? bir de yetkili de !

Byini geç ben dısardan beyın buldum 500 lira 1000 liraya ! servıste sıfır beyın 13000 tl...

Benım masrafım sadece komple tesısat ve işçilik oda 2700 lira

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...