İçeriğe Yönlendir

Ters İstikamette Park Etmiş Araca Çarpma

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Geçmiş olsun. Bence %100 çarpana verirler. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Karsi arac duruyorsa nerede durduğuna bakilmiyor. Baba muhtemelen %100 kusurlu cikacak.
Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Erdem Bozkurt yazdı:

Herkese merhaba,malesef dün babam küçük bir kaza yaptı,yolda giderken ters istikamette park etmiş araca çarpmış,ters istikamette olsa park eden araca çarpmanın kazadaki suç oranı nasıl olur? 

https://i.imgyukle.com/2020/06/17/CupuPS.jpg

https://i.imgyukle.com/2020/06/17/CupjeP.jpg

2 sene önce aynı şekilde aracıma çarptılar. Aracımın burnu ters yöne bakıyordu. Kusuru % 100 karşı tarafa verdiler . Ayrıca değer kaybı da aldım sürecin sonunda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aydın Sert yazdı:

Sanırım burada ters yöne bakılmaz, park halindeki araca çarpma şeklinde yorumlanır.

En doğrusunu @Mehmet Ozyurek abim bilir.

Aynen... duran araca çarpan genelde kusur alır.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ters araç park halindeyse çarpana kusurun verilmesi lazım. arkası dönük olsa ne fark edecekti sonuçta asli kusur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Bozkurt yazdı:

Herkese merhaba,malesef dün babam küçük bir kaza yaptı,

Geçmiş olsun Erdem. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Ortak görüş çarpan suçlu bizde zaten itiraz etmedik,karşı tarafda sağolsunlar saygılıydılar,teşekkür ederim,cana geleceğine mala gelsin,allah beterinden korusun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun Erdem. 

sağol mehmet abi,değer kaybı presedürü nasıl oluyor? bu karşılığı sigortamı öder?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Bozkurt yazdı:

sağol mehmet abi,değer kaybı presedürü nasıl oluyor? bu karşılığı sigortamı öder?

Sigorta öder.. 

Transite mi çarptık.. 

10 yaş ve 160 bin km sınırı var.. Bunların üstünde ise. değer kaybı olmaz. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Kaldırıma park etmiş olması sonucu değiştirmez mi? Sonuçta terste olsa düzde olsa park edilmemesi gereken bir yer. Yol boyu park yapılmaz levhası yok mu acaba?

Düzeltme: Ön taraftan kaldırımda gibi görmüşüm. Cepmiş orası. Sonuç genel kanı gibi olacak galiba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Geçmiş olsun Allah beterinden korusun.
Aracın bir kısmı yola taşmış gibi geldi. Yolu daraltıyor sanki transit

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigorta öder.. 

Transite mi çarptık.. 

10 yaş ve 160 bin km sınırı var.. Bunların üstünde ise. değer kaybı olmaz. 

Peki Mehmet abi zaman aşımı var mı değer kaybında? 7-8 ay önce benim araca da vurmuşlardı onun için başvurabilir miyim?

Erdem Bozkurt yazdı:

Herkese merhaba,malesef dün babam küçük bir kaza yaptı,yolda giderken ters istikamette park etmiş araca çarpmış,ters istikamette olsa park eden araca çarpmanın kazadaki suç oranı nasıl olur? 

https://i.imgyukle.com/2020/06/17/CupuPS.jpg

https://i.imgyukle.com/2020/06/17/CupjeP.jpg

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Eyüp Çetin yazdı:

Peki Mehmet abi zaman aşımı var mı değer kaybında? 7-8 ay önce benim araca da vurmuşlardı onun için başvurabilir miyim?

Geçmiş olsun. 

Zaman aşımı 2 senedir değer kaybında. 2 sene önceki hasara kadar talep edilebilir.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eyüp Çetin yazdı:

İki yıl.. 

Bazı durumlarda 10 yıla kadar çıkar. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kaldırıma park etmiş olması sonucu değiştirmez mi? Sonuçta terste olsa düzde olsa park edilmemesi gereken bir yer. Yol boyu park yapılmaz levhası yok mu acaba?

Düzeltme: Ön taraftan kaldırımda gibi görmüşüm. Cepmiş orası. Sonuç genel kanı gibi olacak galiba. 

Farketmez isterse park yasagi olan yere parketsin.

Benim basima gelen kamyon aynaya vurdu ayna degisti, normalde kamyonlara sehir ici sabah 8 ile aksam 22 arasi da yasak ama bu olayi polise sordum o durum kazada gecerli degil dedi.

Konu sahibi arkadasim gecmis olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Duran araç amuda dahi kalksa çarpan suçludur bitti

İsterse otoyolun ortasında olsun fark etmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...