İçeriğe Yönlendir

Portatif Klima Tavsiyesi

Selim Kaya

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

Bodrumda yaşıyorum,evim 2.kat,çatı yok,büyük cepheli pencereler ve sürgülü kapılarım var,yazın sıcak,kışında soğukta sıkıntı yaratıyordu,tek çözüm izolasyon,çatıya mebran+xps 5cm sert köpük,pencere kapılar için panjur yaptırdım sadece duvarlar kaldı bütçe ayarlayıp yaptıracağım. Sonuç olarak ı kışın sınmayan ev çok rahat ısındı,yağmur pencereden girecek derdi bitti,inanılmaz ses izolasyonu sağladı panjur sayesinde çatıdaki izolasyonun faydasını hem yaz hem kışın farkettirdi,sanırım tek sıkıntı bu tip uygulamalar binadaki hava sirkilasyonunu engellediği için bol bol havalandırmak gerekiyor..serinlemek için klima olmazsa olmaz evinizde kullanacağınız yere uygun klima alın rahat edin,üst.katlarda oturmanın dezevantajları malesef yaşadıklarınız..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu arada beko/arçelik klimalar aslında LG o da dünyada ikinci görünüyor.

Hani yerliydi hocam. Bu markalar muhtemelen Kore değil de LG adına fason prc üretimi. Madde 4’e göre para yine yurt dışına gidiyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Koray Demir yazdı:

Hani yerliydi hocam. Bu markalar muhtemelen Kore değil de LG adına fason prc üretimi. Madde 4’e göre para yine yurt dışına gidiyor. 

Arçelik ile LG nin patent lisans anlaşması var. Arçelikte üretiliyor. Yerli.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Recep Selim Kaya yazdı:

Açıkçası Çanakkale “yapış yapış”. Arada bir buzdolabının içinde yatasım geliyor. Klima şart ama duvar delmeyi hiç sevmiyorum. Ev 4. kat. Salondan, salonun yarısı büyüklüğünde balkona çıkıyorum. Bahçe salıncağım vs var balkonda. 233x150 lik çift halı var 3. de sığar. Kuzey Doğu cepheli. Buna rağmen eriyorum sanki. Telefondaki uygulama %43 diyor nemi. Bu iyi günlerimiz nispeten. 

İmkanınız var ise normal klima şart. Portatif klimayı arkadaşım 60m2 evde kullanıyor ve diyor ki "üstüne otursam ancak soğutur."

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Sani Gerşon yazdı:

İmkanınız var ise normal klima şart. Portatif klimayı arkadaşım 60m2 evde kullanıyor ve diyor ki "üstüne otursam ancak soğutur."

İmkandan ziyade duvar deldirmek istemiyorum.

Çivi bile çakmam kolay kolay. Böyle pis bir huyum var işte. Başak burcu erkeğiyim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

demek öyle başak erkeği, o zaman pişmeye devam :D

Zor bir ikilem benim için.

Sıcağa mı katlanacağım yoksa duvara delik açılmasına mı?

Sıcağa her yıl 3-4 ay, delik 12 ay :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Recep Selim Kaya yazdı:

Sıcağa her yıl 3-4 ay, delik 12 ay :D 

İyi de, delik gözükmüyor ki? Önüne klima geliyor?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sıcağa her yıl 3-4 ay, delik 12 ay [emoji3] 
Beton, tuğla parçası bir şey olmaz :)
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Sani Gerşon yazdı:

İyi de, delik gözükmüyor ki? Önüne klima geliyor?

İlk sayfada görseli var düşündüğüm yerin. Kirişte kalıyor. Delik açılması imkansız gibi.

Hem göz görmeyince gönül katlanmıyor. :) 

Evren Erakçora yazdı:

Beton, tuğla parçası bir şey olmaz :)

Estetik bir görüntü olacak artık.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Recep Selim Kaya yazdı:

İlk sayfada görseli var düşündüğüm yerin. Kirişte kalıyor. Delik açılması imkansız gibi.

Şimdi gördüm de, tam detay vermiyor o görüntü. Mutlaka borunun başka çıkacağı bi nokta olmalı. Odanın detaylı bi görüntüsü varsa biraz daha fikir verebilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Recep Selim Kaya yazdı:

Hem göz görmeyince gönül katlanmıyor. :) 

Estetik bir görüntü olacak artık.

Bu arkadaş klasik oto restore edecekti di mi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Uzun

Ben,Beko nun portatif klimasını kullanıyorum..Ancak ufak alanlarda klima yakınında isen verimli oluyor.Soğutma gücü fena değil ama tahliye hortumu gibi bir dezavantıjı mevcut.Yanlış bir karar vermemeniz adına size önerim duvar tipi klima almanız.Sağlayacağı konfor ve verimlilik mukayese edilmez..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Sani Gerşon yazdı:

Şimdi gördüm de, tam detay vermiyor o görüntü. Mutlaka borunun başka çıkacağı bi nokta olmalı. Odanın detaylı bi görüntüsü varsa biraz daha fikir verebilir.

YUqMdp.jpg

kOsG4h.jpg

Mehmet Göktürk yazdı:

Bu arkadaş klasik oto restore edecekti di mi :)

Benim istediğim ayarda yapacak usta ve o ustanın emeğini karşılayacak nakit lazım hocam.

İki bilinmeyenli bir denklemdeyim. Şuan istirahatte kapalı garajda :) 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Neme erkeklik olmaz :)

Deleceksin o duvarı 

Hanımın rahmetli anneannesi de soğuğa delikanlılık olmaz dermiş. Hatırlatırlar bana Trabzon serininde ince giydiğim zaman. :) 

Mert Yeldan yazdı:

Bir Allahın kulu da Cop değerine göre klima bakılır dememiş. emoji1.png

O nedir? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Recep Selim Kaya yazdı:

YUqMdp.jpg

kOsG4h.jpg

İki resim aynı kapının iç ve dışı heralde. Eğer öyle ise iç tarafta kapının sağımdan delinecek soldaki diğer kapıya engel olmuyorsa iki kapı arasına, engel oluyorsa gaz boruları kapının üstünden geçecek, şu tahliyesi iki kapı arasından tahliye edilecek.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mehmet Göktürk yazdı:

burası balkon mu? Olmaz...

kapının soluna doğru git.

Dış üniteyi cam balkonun alt köşesine koysam diye düşündüm.

Metin Uzunoğlu yazdı:

İki resim aynı kapının iç ve dışı heralde. Eğer öyle ise iç tarafta kapının sağımdan delinecek soldaki diğer kapıya engel olmuyorsa iki kapı arasına, engel oluyorsa gaz boruları kapının üstünden geçecek, şu tahliyesi iki kapı arasından tahliye edilecek.

İç tarafta az bir boşluk var boru geçebilecek kadar.

yVxUtV.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İç üniteyi kapının üstüne asamıyor musunuz? Orası taşıyıcı olmamalı? Dış ünite de boru ile hemen kapının dışına koyulabilir.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Sani Gerşon yazdı:

İç üniteyi kapının üstüne asamıyor musunuz? Orası taşıyıcı olmamalı? Dış ünite de boru ile hemen kapının dışına koyulabilir.

Sol taraf mutfak. Balkon tarafında mantolama olduğu için belli olmuyor ama, mutfaktan gelişi kiriş görünüyor. Ancak klima montajı olursa olur ama boru mümkün değil gibi. Boruyu da kapı ile kolon arasındaki 10 cm lik aralıktan alsam diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Recep Selim Kaya yazdı:

Sol taraf mutfak. Balkon tarafında mantolama olduğu için belli olmuyor ama, mutfaktan gelişi kiriş görünüyor. Ancak klima montajı olursa olur ama boru mümkün değil gibi. Boruyu da kapı ile kolon arasındaki 10 cm lik aralıktan alsam diye düşündüm.

Gerek yok. iç ünetinin arkasına delik açılıp boru oradan alınabiliyor. Bu sebeple odanın içinde delik gözükmesine gerek kalmıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Recep Selim Kaya yazdı:

Sulu soğutma denilen bir tip var. 

https://urun.n11.com/vantilator/klarstein-maxfresh-tasinabilir-vantilator-P368056428

gibi bir üründen, altını çizerek tekrarlıyorum, bir klima performansı beklenmeden ne kadar verim alabilirim. Bu tip ürünlerin yorumları genelde olumlu yönde. 

Bunun farklı bir markası bizde, gayet memnunuz. Klima yerine bununla idare ediyoruz. Klimamız da yok zaten.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Nihat Palolu yazdı:

Bunun farklı bir markası bizde, gayet memnunuz. Klima yerine bununla idare ediyoruz. Klimamız da yok zaten.

Marka model nedir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...