İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta 1.4 TDCİ Duman ve Kurum

Bedirhan Tulga

Recommended Posts

Bedirhan Tulga
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ilk resimdekiler egr nin,2. resimdeki direksiyon hidroliği....

kurumu yakmak için uzun yol lazım şöyle 300 km. falan, dizel uzun yolu sever malum, 20 km kürdanla dişini karıştırmış gibi olmuştur onun, mesela kendimden örnek, 400 km falan gidince evet işte şimdi ısındı açılmı motor be diyordum, 700 km den sonra zaten durmak istemiyor motor :D

Hahaha o halde abi şöyle yapayım ben en iyisi bi haftasonu basıp gideyim sırf bi yemek yiyip dönmek için bi 300-500 km arası yol yapayım bari😂 Umarım egr dolmuştur ben şehir içi kullanıyorum ama araba 2 hafta önce 1200 km yoldan geldi bunu da söyleyeyim bari...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bedirhan Tulga yazdı:

Hahaha o halde abi şöyle yapayım ben en iyisi bi haftasonu basıp gideyim sırf bi yemek yiyip dönmek için bi 300-500 km arası yol yapayım bari😂 Umarım egr dolmuştur ben şehir içi kullanıyorum ama araba 2 hafta önce 1200 km yoldan geldi bunu da söyleyeyim bari...

1200 den geldi ama boğazı tıkalıydı belkide, duman oldu ciğerleri :D

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

1200 den geldi ama boğazı tıkalıydı belkide, duman oldu ciğerleri :D

Egrsiz boğazı açıktır sadece bi hava almalı diyorsun yani ? İyi bari öyle yapalım😂çünkü çekişten düşme falan yok arabada. Enjektör ve turbo bakımından sonra da bu dumanı vardı.Çözülsün de uzaklaşıyorum çünkü arabadan satışa gidecek yoksa....

tarihinde Bedirhan Tulga tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga
(düzenlendi)
Bedirhan Tulga yazdı:

Egrsiz boğazı açıktır sadece bi hava almalı diyorsun yani ? İyi bari öyle yapalım😂çünkü çekişten düşme falan yok arabada. Enjektör ve turbo bakımından sonra da bu dumanı vardı.Çözülsün de uzaklaşıyorum çünkü arabadan satışa gidecek yoksa....

Abi uzun zaman sonra şehir içi hafif kontröllü serserilik yapıp yüksek devirde gittim dur kalklarla birlikte gidiyor yani araba maşallahı var çekişten düşmüyor ama yüklenince hafif geldi duman da önceki zamanlar gibi yoğun değil bi kendini rampadaki kırmızı ışıkta çok belli etti duman...

önceki zamanlardan kasıt 1-2 hafta önce arabaya katkı koyup çeyrek depo üstüne fulledim,içindeki mazot kötüdür diye düşünürken.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

biraz kullan bence, sert kalkıştan ziyade uzun yolda yüksek devirde sürekli seyirde temizler kendini, katalitikte hafiften engeliyordur belkide, onuda temizler bu şekilde, bir süre kullan bakalım düzelecekmi...

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga
Ali Cihangiroğlu yazdı:

biraz kullan bence, sert kalkıştan ziyade uzun yolda yüksek devirde sürekli seyirde temizler kendini, katalitikte hafiften engeliyordur belkide, onuda temizler bu şekilde, bir süre kullan bakalım düzelecekmi...

Mafı yol yapmadan önce temizleyeyim mi ? Yoksa gerek yok mudur abi ?

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga
Ali Cihangiroğlu yazdı:

temizlesen iyi olur...

Selam abi,maf’ı temizledim epey kurum dolmuştu,git gel 100 km civarı bi yol yaptım biraz daha iyi gibi azalıyor sanırım yavaş yavaş kurum ve duman. 
https://i.hizliresim.com/cWEG3W.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bedirhan Tulga
(düzenlendi)
Bedirhan Tulga yazdı:

Selam abi,maf’ı temizledim epey kurum dolmuştu,git gel 100 km civarı bi yol yaptım biraz daha iyi gibi azalıyor sanırım yavaş yavaş kurum ve duman. 
https://i.hizliresim.com/cWEG3W.jpg

Ali Cihangiroğlu yazdı:

temizlesen iyi olur...

Abi Selam,400-500 km yol gördü 3 bin devirlerde120-150km/h ile kurum kesildi egr iptali sonrası duman hala var performansta sıfır sıkıntı 160-170 görüyor aşırı rahat şekilde ben tam gaz gitmememe  rağmen,bugün kontak tetiğini değiştirdikten sonra Ford ustasına uğradım,arka el freni kampanası  veya kayışı ses yapıyor hem frene basarken hem el frenini yavaş hızda çekip dururken.Dumanı da söyledim direkt enjektör değişecek dedi.Elektrikçiye sordum pompacıya yönlendirdi Bosch yetkili servisine gittim tarif ettim derdimi enjektör ayarı bozuktur sökülüp bakılacak meme arızalı olabilir dedi sökme ve ayar 400+300 şeklinde total 700₺ deniyor. Bu durumlar için fikriniz nedir? Ayrıca yolda duman atarak gitmiyorum,yerinde boştayken bastığımda atıyor dumanı kalkışta ara gaz verirken gark ediyorum bazen onun Dışında eskisi gibi 2’de yüklendiğimde duman yok dikiz aynamda. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Merhaba anca gördüm :)  bence hiç dokunma, aynen kullanmaya devam et, yolda giderken ara hızlanmalarda duman atmıyorsa sorunda yoktur, rolantide gaza yüklenince az atar normal, kullanmaya devam et, yakıtın iyi çekiş iyi dokunma :) 160 170 bunun son hızı, o hızda zorlanır motor, tamponun altı kara is olur ki çok dopaldır, bunun ideal hızı 110-130 gibi, giderkende sorun yok, söktürme biryerleri..

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Merhaba anca gördüm :)  bence hiç dokunma, aynen kullanmaya devam et, yolda giderken ara hızlanmalarda duman atmıyorsa sorunda yoktur, rolantide gaza yüklenince az atar normal, kullanmaya devam et, yakıtın iyi çekiş iyi dokunma :) 160 170 bunun son hızı, o hızda zorlanır motor, tamponun altı kara is olur ki çok dopaldır, bunun ideal hızı 110-130 gibi, giderkende sorun yok, söktürme biryerleri..

160-170’e çok çıkmıyorum abi bazen fark etmiyorum araba kendi kendine gidiyor ayağımı çekiyorum,genelde 3,100-3,200 devirde gidiyorum o da 130-140 arasına tekabül ediyor ama zorlamadan kullanıyorum arabayı dinleyerek yoklayarak devam ediyorum.Arka tamponda duman izi var şu an,bazı fiestaları takip ediyorum hızlanırken falan duman atıyor ama ben ister istemez arkayı göremiyorum.Motora zarar vermiyor ise hiç müdahale ettirmeyelim o halde.Ayrıca çok sağol Ali Abi çok yardımcı oldun bana haftalardır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kullanmaya devam et, kurum varsa yakması zaman alır zaten.....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...