İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araçlara Gelen Fiyat Güncellemeleri

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Hakan Yavaş
Sani Gerşon yazdı:

Krediyi proforma ile mi verdiler, fatura kesip mi verdiler?

PRoforma ise, arada araca zam gelirse aynen yansıtacaklar.

Haraç ne kadar ödediniz?

Bunu bilmiyorum gerçekten. Krediyi çektik ama proformamı yoksa faturamı emin değilim. Bide fiyatlara baktım araç 1,859 dan 1,960 olmuş bugün itibari ile. Onlar da aramadığını göre fatura kesilmiştir diye kendimi avutuyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hakan Yavaş yazdı:

Bunu bilmiyorum gerçekten. Krediyi çektik ama proformamı yoksa faturamı emin değilim. Bide fiyatlara baktım araç 1,859 dan 1,960 olmuş bugün itibari ile. Onlar da aramadığını göre fatura kesilmiştir diye kendimi avutuyorum.

Bence arayın netleştirin. 100binTL fazladan bahsediyoruz.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Sani Gerşon yazdı:

Bence arayın netleştirin. 100binTL fazladan bahsediyoruz.

Öyle bir bıkkınlık yaşattılar ki arayasım gelmiyor. Birde erken teslim diye eskişehir yerine izmirden aldım aracı. Eğer fark koyarlar ise istedikleri haraçı vermem (57 bin tl) üstünü de verir aracı alırım. Şu anki psikolojim aracı versinler yeter.:( 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Hakan Yavaş yazdı:

Öyle bir bıkkınlık yaşattılar ki arayasım gelmiyor. Birde erken teslim diye eskişehir yerine izmirden aldım aracı. Eğer fark koyarlar ise istedikleri haraçı vermem (57 bin tl) üstünü de verir aracı alırım. Şu anki psikolojim aracı versinler yeter.:( 

Biran önce kavuşursun aracına inşallah abi, memleketin geldiği hale bak 2 milyon veriyorsun türlü türlü alavere dalavere

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

pedalbox u söktürün kutusuna koydurun. aynı parayı verin. lüzumsuz arabayı bozan kullanım zevkini yok eden bir saçma şey. 

Müşteri çıkar satarsınız en azından ikinci el sıfır olarak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

pedalbox u söktürün kutusuna koydurun. aynı parayı verin. lüzumsuz arabayı bozan kullanım zevkini yok eden bir saçma şey. 

Müşteri çıkar satarsınız en azından ikinci el sıfır olarak. 

İhtiyaç olmayan ürünün satılması sıkıntı, aracı aldıktan sonra tüketici hakem heyetine başvurun muhtemtl lehinize sonuçlanır olmsdada kaybınız olmaz. 

Kaldı ki mahkemeler kira sözleşmesi ile imzalatılan tahliye taahhütnamesini dahi iptal ediyor. Eve ihtiyacım vardı onun için imzaladım dediğinizde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Metin Uzunoğlu yazdı:

İhtiyaç olmayan ürünün satılması sıkıntı, aracı aldıktan sonra tüketici hakem heyetine başvurun muhtemtl lehinize sonuçlanır olmsdada kaybınız olmaz. 

Kaldı ki mahkemeler kira sözleşmesi ile imzalatılan tahliye taahhütnamesini dahi iptal ediyor. Eve ihtiyacım vardı onun için imzaladım dediğinizde. 

ama sonra servise giidecek aynı şehirde felan çayına tükürmesinler??? :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

düşmez fiyatlar :)

Düne kadar arabaları 30 yumurtaya takas edeceğiz para ederken satsak mı diyordun ya abi. Ümmet yetişemiyor bak ama :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Mehmet Göktürk yazdı:

Oradan yırttım hocam. Arabayı İzmir den aldım, İkamet Eskişehir:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam sen parasını verdikten sonra servismi yok.

Hakan Yavaş yazdı:

Oradan yırttım hocam. Arabayı İzmir den aldım, İkamet Eskişehir:)

Olmadı bursa, Afyon.....

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

2024 için tüm markalar satış sayılarını düşürdü. Stoklarını ona göre belirleyecekler. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Amaç arzı düşürmek değil de, talep bulamama kaygısı olduğunu düşünüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Amaç arzı düşürmek değil de, talep bulamama kaygısı olduğunu düşünüyorum 

2025 e gelelim 2024 ü yazarız

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Satamıyorlar ama bayiler hala zam yapmaya devam ediyorlar kampanyalarla da makul fiyatlara inmeye çalışıyorlar. 2024de her şey daha pahalı olacak. Biz alamıyoruz diye ürünlerin ucuzlamasını beklemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Satamıyorlar ama bayiler hala zam yapmaya devam ediyorlar kampanyalarla da makul fiyatlara inmeye çalışıyorlar. 2024de her şey daha pahalı olacak. Biz alamıyoruz diye ürünlerin ucuzlamasını beklemiyorum.

ellerindeki fazla stoğu çıkarmak için sonuna kadar indirim yapacaklar. Gelecek sene stokları az tutarak fiyatları normal seyrine getirecekler. Az araba az satış standart fiyat, cüzi indirimler vb

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ellerindeki fazla stoğu çıkarmak için sonuna kadar indirim yapacaklar. Gelecek sene stokları az tutarak fiyatları normal seyrine getirecekler. Az araba az satış standart fiyat, cüzi indirimler vb

Haftasonu bayiler ana baba günü bir arabanın başında beş kişi var. Dedim nasıl satamıyorsunuz bu kalabalıkta satış temsilcisi herkes bakıp gidiyor dedi. Haftasonu 400 kişi araç bakmış sadece 2 tanesi kapora bırakmış onun da alacağı kesin değil. Ama bazı bayiler aynı kafada active paketi baz paketi filoya engelli kotasına ayırmışlar vatandaşa yine pahalı paket kalıyor. Abla o size gelmez cevabını aldık yine 🤦‍♀️

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Satamıyorlar ama bayiler

bayi sahibinden torpil isteyen markalar da var, dönemsel markalar arası olur öyle şeyler

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ellerindeki fazla stoğu çıkarmak için sonuna kadar indirim yapacaklar.

mayıs2024 te yeniden irdeleyelim bu günü.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Şuan sıfır araç almak mantıklı değil. 

Parası cebinde hazır olan için, ya da finansman sorunun çözebilen için gayet mantıklı kanaatindeyim. Yılbaşından sonra maalesef yine yükselir piyasa. 800 lere kadar kampanyalı veriyorlardı mesela 2023 egea 1.3 easy paketi, yine 950 olmuş tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sıfır egea cazibesini kaybetti.

2024 de son zaten diyorlar.

Yerine gelecek araba ne olacak ona göre 2. Elinin kaderi de muallak 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Yılbaşından sonra maalesef yine yükselir piyasa.

elindeki araba da yükselecek, izafi olarak aynı kalır, 1940 ta 1 kilo altının dönemin iyi birşeyini aıyordu 2040 ta da 1 kilo atnı ile alacaksın, rakama takılma

Ümit Türk yazdı:

Şuan sıfır araç almak mantıklı değil. 

2024 haziranda iletiyi bir daha yorumlarsak

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bi 200 bi 300 indirim yaptıran ali haydar bozkurt “son fırsatlar. 2024’te gelmez böyle fırsat. Hemen alın” demiş 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Daralacak diyorlar stoklar. Yine kara borsa olur sıfırlar. Zaten 2024 modele geçince marta kadar araba da zor bulunur 

Yıl takıntısı olmayana 2023 sıfırlari için son fırsatlar bence

Kredi matrahlari vs değişirse yine bı kredili alım gelir milletten. Nasılsa eflasyon var zam gelecek 50 60 maaşlara 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

satış adetleri artarken de (resmi veri ile) ikinci elde yaprak kımıldamıyor diyen eks tayfasıdır onu diyen, 2024 te alım zorlaşacak ama bu stok ile ilgili olmayacak bizde.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Para cebinde olan için mantıklı olsa da bunu satışcılar diyor :D 

Belli ki bir durum var ve paylaşılmıyor. Muhtemelen Avrupadan  yeni araç girişleri olacak tek aklıma gelen bu. Ya da bir bomba daha patlayacak. 

Araçlar yatırım aracı olmaktan çıktı. Aşağı yönlü düşüşler devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...