İçeriğe Yönlendir

Apple'a Geçiş

Furkan Sumer

Recommended Posts

Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim cild yapısı kuru. Telefonu kılıfsız zaten tutamıyorum da, kılıfın da ele yapışmasını istiyorum. 3 sene önce bakırköy’de ufak bi dükkanda tam istediğim kılıfı buldum. Sonra bi daha aynı kılıftan bulamadım. Hala 3 senelik kılıfı kullanıyorum yırtıldı artık. siyah, ele yapışan kılıf varsa paylaşalım ltf :) 

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B081H2WVFT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

30’dan fazla vermem :) kılıf bu yaa. Ayrıca nasıl bulunuyor? Sitesinde 500-600tl

Apple kullanıyorsun, olacak o kadar 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Yanlış anlamayın ama elime almam okşamam dokunmam lazım :) elde kaymaz demiyor ama kablosuz şarjı da engellemiyor olması cezbetti. Kılıfların hepsinin engel olduğunu düşünüyordum. Telefonun özelliğini kullanamıyordum

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yanlış anlamayın ama elime almam okşamam dokunmam lazım :) elde kaymaz demiyor ama kablosuz şarjı da engellemiyor olması cezbetti. Kılıfların hepsinin engel olduğunu düşünüyordum. Telefonun özelliğini kullanamıyordum

Valla ben uzun süre Apple'ın orijinal deri kılıfını kullandıktan sonra buna geçtim, fiyatına göre bayağı memnunum, kaymıyor da. Ama tercih meselesi tabi . :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Haa şimdi anldım. Benim kılıfın içinde mıknatısa yapışsın diye ince sac plaka yapıştırmıştım. O engel oluyormuş :( 

Selim Bilgin yazdı:

Valla ben uzun süre Apple'ın orijinal deri kılıfını kullandıktan sonra buna geçtim, fiyatına göre bayağı memnunum, kaymıyor da. Ama tercih meselesi tabi . :)

Ne kadar kaymıyor? :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Karpuz seçme yöntemi gibi yani.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Haa şimdi anldım. Benim kılıfın içinde mıknatısa yapışsın diye ince sac plaka yapıştırmıştım. O engel oluyormuş :( 

Ne kadar kaymıyor? :) 

%30 daha çok kaymıyor. 😄

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Akşam yatarken telefonu şarja takıp yatıyoruz. Sabah da kalkıp şarjdan çıkarıyoruz. Telefon %100 olmuş. Halbuki telefona gece uyanıp bir bakın. Şarjın %80’de kaldığını görürsünüz. Apple sabah telefonu şarjdan alma saatini hafızalayıp o saatten bir süre öncesine kadar 80’de tutuyor şarjı. Uyanma saatinden bir süre önce de 100’e tamamlıyor pil ömrü için. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Yanlış anlamayın ama elime almam okşamam dokunmam lazım [emoji4] elde kaymaz demiyor ama kablosuz şarjı da engellemiyor olması cezbetti. Kılıfların hepsinin engel olduğunu düşünüyordum. Telefonun özelliğini kullanamıyordum
[emoji23] [emoji23] [emoji23] Oturduğum yerden düştüm [emoji23] [emoji23] [emoji23]
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Furkan Sumer yazdı:

YouTube’dan Whatsapp’a video gonderirken gorsel cikmiyor, sadece link paylasiliyor. bu sikintiyi nasil cozebilirim?

sorun düzeldi bugün 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

sorun düzeldi bugün 

Kendiliğinden mi

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Akşam yatarken telefonu şarja takıp yatıyoruz. Sabah da kalkıp şarjdan çıkarıyoruz. Telefon %100 olmuş. Halbuki telefona gece uyanıp bir bakın. Şarjın %80’de kaldığını görürsünüz. Apple sabah telefonu şarjdan alma saatini hafızalayıp o saatten bir süre öncesine kadar 80’de tutuyor şarjı. Uyanma saatinden bir süre önce de 100’e tamamlıyor pil ömrü için. 

Android de böyle yapıyor, senin şarj alışkanlığına göre ayarlıyor. Gece bakıyorum, % 81 olmuş, Sonra sabah alınca % 100 olmuş oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Furkan Sumer

Telefon numarami degistirdim. İmessage ve facetime devre disi kaldi.

İcloud’a yeni no tanimlamama ragmen im ve ft icin degisen bisey olmadi. 

Var mi bi fikri olan?

Sarj olmada sorun yasiyordum. Gecenin bir yarisi sarji kesiyordu.. Orijinal kablo kullanmama ragmen desteklenmeyen aksesuar vs uyarisi aliyordum. 

İnat edip sarj yuvasini derinlemesine temizledim. Kablo cuk diye oturmaya basladi artik.

Pil sagligim %83.

9 ayda %4’luk bir kaybim var..

Deji 2300mah batarya siparisi verdim..

Kendi pili 1960mah, cevremde ve nette cok fazla Deji 2300 tavsiyesi vardi.

Fiyat olarak 1960’lik deji 109;

2300’luk 119₺

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

Telefon numarami degistirdim. İmessage ve facetime devre disi kaldi.

İcloud’a yeni no tanimlamama ragmen im ve ft icin degisen bisey olmadi. 

Var mi bi fikri olan?

Sarj olmada sorun yasiyordum. Gecenin bir yarisi sarji kesiyordu.. Orijinal kablo kullanmama ragmen desteklenmeyen aksesuar vs uyarisi aliyordum. 

İnat edip sarj yuvasini derinlemesine temizledim. Kablo cuk diye oturmaya basladi artik.

Pil sagligim %83.

9 ayda %4’luk bir kaybim var..

Deji 2300mah batarya siparisi verdim..

Kendi pili 1960mah, cevremde ve nette cok fazla Deji 2300 tavsiyesi vardi.

Fiyat olarak 1960’lik deji 109;

2300’luk 119₺

Yüzde 83 için batarya değiştirme. Bendeki %80. Fena iş çıkarmıyor. Deji kullandım ben ip5’te. 4 ay sonra pert. 

Şarjını %30-80 arası tutmaya çalış

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

deji bende memnun kalmadım

orjinal bulun bir şekilde

Servisten başka bulamaz maalesef

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

ne önerirsiniz?

piyasada orijinal diye satilan cok fazla cakma var. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

ne önerirsiniz?

piyasada orijinal diye satilan cok fazla cakma var. 

Hiçbirini önermem. Bence 80’e kadar kullan. Sonra eğer telefonu kullanmaya devam edeceksen apple serviste değişim yaparsın

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

uzun süre kullanmak, değiştirmemek var hedefimde bakalım..

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

evde bir tane iphone 6 var. hatta satacaktım ekranı yine kırılınca orijinal ekran taktırdım sonrada satmaktan vazgeçtim vs. o telefonda yan sanayi bir pil var, 2 senedir sürekli kullanılıyor ve anca yüzde 80 lere düşmüş pil sağlığı. yani yan sanayi nin de iyisi vardır bence.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu firmanın zeka küpü mühendisleri inşallah arama ekranında kopyaladığımız numarayı nereye yapıştıracağımızı gösteren bi çizik de koyarlar da ölmeden önce görürüz. :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Bu firmanın zeka küpü mühendisleri inşallah arama ekranında kopyaladığımız numarayı nereye yapıştıracağımızı gösteren bi çizik de koyarlar da ölmeden önce görürüz. :) 

Nasıl yani?

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

tam ortaya tıklıyosun selcuk abi

eger yanlis anlamadiysam kopyalanan telefon numarasini arama ekraninda yapistiracagi yeri bulamiyosun

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...