İçeriğe Yönlendir

Araba Alırken Gerçekten 2. Kere Düşünmek Lazımmış!

Emrah Altun

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Ben arabayı satarken çiziği var diye utana sıkıla satışa çıkarıyorum, adamın şasede oynama var birde haklı çıkmaya çalışıyor.İyi sınanmışsın Emrah kardeş.Sen işi biliyormuşsunda işi bilmeyene köser bu arabayı.Oda vaziyeti öğrendiğinde satacağım diye dönüp durur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Furkan Avcı yazdı:

daha güvenlir, bütün çakallıkları biliyor işte.
Zaten adam pert araba almayın demiyor, bilerek alın, satanda söylesin diyor ;)

Isini iyi yapan arabayi guzel toplayan ustaya da laf etmiyor usta burda guzel iscilik cikarmis diyor :)

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
(düzenlendi)

Adanaliyim. İlk aracımda bende toyluguma biraz kurban oldum. Tabiki sebep yine satici-eksper dümeniydi. Şuanda kullandığım focus u yine Adana dan aldım Otorapor da eksper yaptırdım ve ustasına gösterdim şükür sıkıntımız yok.

Bence yine de en iyi araba kendi şehrinde olan arabadır. Eğer ki çok özel bir araç aramiyorsaniz.

tarihinde Tolgahan Doğru tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

araba bence mümkünse sahibinden alınmalı. ikincisi böyle boyası değişeni filan olan arabaya gidip bakmamalı başka ile. iyi mal hiçbir zaman emsallerinden daha ucuz olmaz. sıkışıklığından satan adamı da anlarsınız zaten. araç bakımsız olur genelde. ama kazalı olmak zorunda değildir.

şahsi deneymlerim:

borcu olan kişiden mal alınmaz. mal eksik bozuk arızalı yada geçici olarak ucuza onarılmış olabilir çünkü. kadın şöförden, şöförlüğünü/oto bilgisini bilmiyorsanız araba kesinlikle alınmaz. galeriden, bir kaç kurumsal istisna hariç, araba kesinlikle ve kesinlikle alınmaz.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çok özel bir araç değilse, ben şehirdışına vs gitmemeye karar verdim. Varsın olmasın, pahalı olsun ama kendi şehrimde kendi ustalarıma göstererek alayım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun Hocam.. 

Siz olayı Adana'da yaşamış olsanız da.. Konu maalesef genel bir ahlaksızlık sorunu. 

Aynı olay başka yerlerde de yaşanıyor. 

Bir şehri komple kara listeye almayalım. Başlığı bu sebeple değiştirdim bilginiz olsun. 

Dogan Arsiray yazdı:

araba bence mümkünse sahibinden alınmalı. ikincisi böyle boyası değişeni filan olan arabaya gidip bakmamalı başka ile. iyi mal hiçbir zaman emsallerinden daha ucuz olmaz.

Benim C5 emsalleri 64 iken 66 idi.. 

Çok ısrar etmiş olmama rağmen, satıcı bir kuruş inmedi. Aracımın değeri bu dedi.. 

Haklıydı.

15 bin km'dir sorunsuz kullanıyorum. 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Fırat Önal
(düzenlendi)

Yazdıklarınızı 2 defa okudum ama hatalı olan sizsiniz bence. Neden derseniz ; telefonla yaptırdığınız exper sonucuna göre bu araba alınmaz. Yani alınır da ciddi ucuzsa alınır. Neredeyse her yeri boyalı. Tramer sorgusu da okkalı bir mebladır. Tramer temizse zaten direk kaçmak gerekir. Ciddi kaza geçirdiği rapordan az çok anlaşılıyor.

+

Galeriden araba alınmaz söylemi var. Haklılık payı da var. Ancak günümüzde çoğu araba galeri ya da al-sat yapan kişilerde. En azından benim baktığım araçların çoğu böyle. 

tarihinde Fırat Önal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

İyi güvenip o kadar yola gitmişiniz.ben avrupa yakasından anadoluya geçmiyorum araba alacağım vakit. Ozellikle avrupa hatta yakın ilçe bakıyorum.Yakın yerlerde aradığım için çok araba görüyorum. İçime sineni alıyorum. Çok şükür bir sıkıntıda yaşamadım. Geçmiş olsun size.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Araba kazali olabilir, boyanabilir, degismis parcasi olabilir... Hic sucum olmadigi halde 2 kere carptilar arkadan aracima. Tamponum degisti birinde digerinde bagaj kapagim lokal boyandi... Yarin arabami servise goturup satisa koyucam... Neden ? Cunku vicdanim el vermiyor bakimsiz pis bi araba satmaya, eksikleri kusurlari sakladigim zaman elime gecicek 2 veya 3 bin TL fazladan para benden fazla fazla cikar daha sonra... Ahlakli olmak lazim... Isin kotu tarafı ve moral bozucu kısmi, biz bu kadar durust iken telefonun diger ucundaki, utanmaz adam sesnin durustlugunu hice sayip malını yok parasina almaya calisiyor, olmaz diyince uzerine birde ukalalik yapiyor... Iste o zaman bende deli oluyorum...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Araçlarımı alırken makul ölçülerde pazarlık yapıp aldım, hepsi aracın bizzat kullanıcısındandı, değişen hariç boya olaylarına hiç takılmadım, alır almaz boyattığım araçlarımda oldu. Beğendiğim aracı o durumu ile kabullendim.

Satarken de aracımın durumunu bilerek sattım, pazarlık makul ölçüde yaptım, hep istediğim fiyatlara verdim. Tavrım "benim aracımın değeri bu, almak isterseniz görüşelim" şeklinde oldu, 2 aracımı arkadaşlarıma verdim ikisini de sattıktan sonra takip ettim. Hele Mk3 Mondeom sanayide liftte beklerken ve bakım yapılırken satıldı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Geçmiş olsun zararın neresinden dönersen dön kardasın. Adana Mersin Hatay buralardaki  araclar için sorunlu ve sıkıntılı yerler.

İl söylemek bence yanlış. Kötü adam heryerde var. Mersin’in adını daha hiç bir yerde duymadım kötü diye. Nemli bölge araba alınmaz duydum ancak Mersin’den alınmaz lafını daha ilk sizden duyuyorum. Gezenadam formunu sürekli takip ediyorum Mersin’den ekpertiz yaptıranlar genellikle Mersin araçlarını alıyorlar.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Salih Özen
Arda Bülent Güzel yazdı:

İl söylemek bence yanlış. Kötü adam heryerde var. Mersin’in adını daha hiç bir yerde duymadım kötü diye. Nemli bölge araba alınmaz duydum ancak Mersin’den alınmaz lafını daha ilk sizden duyuyorum. Gezenadam formunu sürekli takip ediyorum Mersin’den ekpertiz yaptıranlar genellikle Mersin araçlarını alıyorlar.

Yazım uzun diye okumadınız galiba benim arkadaşta mersin den aldı. Evet il söylemek yanlış olur. Ama alınmayacak ilerden birisi antep olur galiba hor kullanıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Allah böyle insanlarla karşılaştırmasın, whatsappdan konuşuyoruz, buradan da geçmiş olsun diyeyim. Biraz zorlu bi süreç oldu ama yeni araban çok güzel, kazasız belasız kullanırsın inşallah abi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben arabayı aldıktan sonra ekspere soktum ama oda laf olsun diye 😃

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Selçuk Bakış yazdı:

Ben arabayı aldıktan sonra ekspere soktum ama oda laf olsun diye 😃

Selçuk : Arabayı aldık mı aldık :) 

Satıcı : Para tamam noter tamam. Hayırlı olsun 

Selçuk : Napalım hadi ekpere gidelim :) 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Başka bir sehirden araç almadan önce seyahate cikmadan araca mutlaka o sehirde yaşayan bir tanıdık bakmalı,sonrası ekspertiz olmalı( Bubarada ekspertizcilere de güvenmiyorum şahsen) Daha önce de Adana ile ilgili araç alımıyla ilgili bir sorun yaşamıştım. Araç satıcının söylediğinin aksine tamamen hirpalanmisti araçsız geri dönmüştüm. Araç sahibinin önemsiz gördüğü bir husus bizim için önemli olabiliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Selçuk : Arabayı aldık mı aldık :) 

Satıcı : Para tamam noter tamam. Hayırlı olsun 

Selçuk : Napalım hadi ekpere gidelim :) 

Parayı felan hep ödedim, öğle arası oldu zaman boşa gitmesin bir eksper yapalım dedik 😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Geçmiş olsun. Satıcı arkadaş tam sopalıkmış. Hayırdır elma almayamı geldik deseydiniz ? Hemen arabayı başından atmaya çalışmış. Her şerde bir hayır var derler. En azından dişlerin dolgusu oldu. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Yazım uzun diye okumadınız galiba benim arkadaşta mersin den aldı. Evet il söylemek yanlış olur. Ama alınmayacak ilerden birisi antep olur galiba hor kullanıyorlar.

Salih bey ben Erol beye dedim bilginiz olsun.
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Selçuk Bakış yazdı:

Parayı felan hep ödedim, öğle arası oldu zaman boşa gitmesin bir eksper yapalım dedik 😃

Bir dahaki sefere araba alacağın zaman ilk benim haberim olsun. :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bir dahaki sefere araba alacağın zaman ilk benim haberim olsun. :D 

O iş kolay 😃

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

bir exper sattığım arabanın motoru bitik vs dedi müşteri kaçtı,defaatle anlatmama rağmen expere güvendi.Başka bir expere girdi değişmiş dediğim parçayı bile orj.yazdımotor sorunsuz vs ,müşteri aldı gitti.Exper işi tamamen sonradan oluşturulmuş istihdamdır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

o yüzden sıfır 1. tercih, ki onuda expere sokacağım artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...