İçeriğe Yönlendir

Araba Alırken Gerçekten 2. Kere Düşünmek Lazımmış!

Emrah Altun

Recommended Posts

Aytac Sakal

Yaşadığınız bu duruma bir Adanalı olarak gerçekten üzüldüm.

Adana çok göç alan büyük bir şehir her türden insan oluyor malesef diğer büyük şehirler gibi.Şehir dışından çok araç aldık ben ve arkadaşlarım Egeden Marmaradan İç Anadoludan Akdenizden hiç beklemediğimiz yerlerden insanlardan hatta servislerden nelerle karşılaştık çok memnun kaldığımızda oldu Hakkımızı Haram ettiğimizde heryerde artık bunlar oluyor.

Derler ya Allah Doğru insanlarla karşılaştırsın çok doğru.

Bu insanın özü ile alakalı bir durum kimi vebal almaktan korkar kiminin umurunda olmaz , Ahlak.

Kendime İzmirden doğup büyüdüğüm şehirden 1 defa araba aldım adam kaput değişik dedi çıkma takılmış exper yakalayamadı kaportacıda anlayamadı.Arabayı satan adam kaputu söyledi ama hararetten bahsetmedi.

Piyasası 33-35000 tl eden arabayı satışa koydum hararetten bahsedince duyan kaçıyordu hatta aramalardan bıkmıştım.Biri aradı ve bu şekilde kabul etti ancak 28500 zorlukla satabildim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kamil Dede

ben zaten ilk eksper raporunu görünce muhtemelen direk vazgeçerdim arabada iki parçadan fazla boya varsa benim direk midem bulanıyor arabadan soğuyorum boyalarda ön kısımda ise direk vazgeçiyorum gerek sanayide gerek özel serviste ustalar artık bir yeri yaparken bi kaç yeri bozuyor Allah korumuş benim naçizane tavsiyem yetkili bayiden yada büyük bayilerden araç alın ya takasa geliyor yada ihaleden alıyorlar en nihayetinde karşınızda kurumsal bi muhatap var üç beş bin aşağı olsun derdine girince 30 - 40 bin zarara gidiyoruz moral bozukluğu stres sinirde cabası tekrar geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Bu tür durumlar her ilde olabilir. Bir yanlışı o ile mal etmek bence yanlış olur. Ben Adana'nın Ceyhan ilçesinde 13 yıl çalıştım ve bu süre içerisinde 7 tane 2. el araba aldım sattım, hiç bir sıkıntı olmadı, 1 tanesinde satış devir işinde Osmaniye'de sıkıntı oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Ben de Seydişehir ve Denizlide yaşadım , neyin nerde olacağı belli olmaz 
tarcanlar var diye o zaman kocaeli gebze  arasından alalım [emoji4]
Kayseri'ye de şube açıyorlarmış [emoji4]
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tarcanlara da çok takılmayin. videolar hep alındıktan sonra yapılan ekspertiz. hep ucuz alınmış arabalar. ben mekanige önem veriyorum mesela ordan tarcanlar gölü yedim. bitik debraj sıkıntılı turbo. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Adana da adam akıllı ekspertiz yok. Galericilerin yanına koymuşlar ekspertizleri. Hepsi galericilerle anlaşmalı, aracın kusurlarını örtüyorlar. Şahit olmuşluğumda var, ekspertizin yanındayken şahit olduğum telefon görüşmesi:

-Galerici: Usta sana müşteriyle araç gönderecez, aracın durumu şöyle böyle ilgilenirmisin gibisinden mesaj veriyor.
-Ekspertiz: Tamam tamam ben ilgilenirim merak etme sen..

Adanadan araç alınmazdan çok, Adanada ki ekspertizlerin hiç birine güven olmaz...
Şükür ekspertize gitmedim gitmem güvenmem. Ben ondan daha iyi bakarım. Kasa düzgünse. Motor şanzıman sağlamsa (binip bakarım) dyno teste zerre güvenmem. Gazı erken bıraksa devri ayarlamasa değer sağlıklı çıkmıyor. Hiç gerek yok. Al bin bak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Sosyal medyadan yaptığım yorum neticesinde ilgili eksper firması bana ulaştı ve ücret iadesi yaptı. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Emrah Altun yazdı:

Sosyal medyadan yaptığım yorum neticesinde ilgili eksper firması bana ulaştı ve ücret iadesi yaptı. 

e soze güvenip o kadar yapılan masraf?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ben evdeki geniş ekran lcd de şu ekspertiz raporuna baktım. Arabanın kaportada el değmeyen yeri kalmamış . Bu haliyle bile satın almak için yerimden kalkmazdım. Bu kadar hasar yemiş arabanın sahibi demekki kullanmaktan bir haber. Motor şanzıman kalmamıştır. Üstelik mekan İstanbul değil Adana

Adanada bu kadar hasar oluşacak trafik nerde var

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...