İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araç Teslim Alırken Dikkat Edilecekler

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Aradım ama daha önceden açılmış konu bulamadım. Sıfır aracı teslim alırken yanımızda ne ekipman götürmeliyiz, nelere dikkat etmeliyiz? 

ilk aklıma gelenler, boya, boy kalınlığı, kaporta göçük, jantlar. 

ama daha detaylı bakmak gerekirse, kaputu açıp neye dikkat etmeli, alttan bakınca neye dikkat etmeli, iç aksamda, koltuklarda, elektronikte neye dikkat etmeli bilerek gitmek faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Bazı markalarda kaput izolasyon, karter koruma bile olmuyor. Para verirseniz takıyorlar. Camlar var. Camların orijinalliği nasıl anlaşılır? Bu tip detaylar da önemli bence

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Eyüp Çetin yazdı:

Mazda satıldı mı yoksa?! 😊

Hanım ücretsiz izinden işe döndü. Kaşınmaya başladım :) araç yok zaten de biraz para biriktirip az krediyle sıfır almak istiyorum artık. Bir sene içinde bir aksilik olmazsa inş alırım hocam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hanım ücretsiz izinden işe döndü. Kaşınmaya başladım :) araç yok zaten de biraz para biriktirip az krediyle sıfır almak istiyorum. Bir sene içinde bir aksilik olmazsa inş alırım hocam. 

İnşallah. Allah gönlünüze göre versin. 👍🏻

İmkan dahilinde sıfır almak güzel ama dediğin gibi araba yok diyorlar. 

Hiç sıfır araba almadığım için bilemiyorum. İleride lazım olursa buradan bakarız artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

markaya gore degisir ancak ilk aklima gelen, kaporta birlesim noktalari, bosluklarin nizami olup olmadigi kontrol edilmeli.

ornegin kapilar kapandiginda cizgilerin tutmamasi bi ara onemli bi problemdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Boya kalınlığı özellikle kaputta yanıltmasın bazı markaların kaput boya kalınlığı diğer kısımlara göre farklı olabiliyor. Taş izlerine ve motor ısısına karşı vs. Hayırlı uğurlu olsun Allah gönlüne göre versin en kısa zamanda

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Nakliye sırasında tırdan düşürme, dolu hasarı vs gibi durumlar olabiliyor. Hatta ve hatta bayinin önünde bile tırdan indirirken hasar alabiliyor kaporta aksamı, dikkat etmek lazım. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amerikada sıfır tesla alıp benzinciye giden bir piyasa var. o derece rahatlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

amerikada sıfır tesla alıp benzinciye giden bir piyasa var. o derece rahatlar

7-8 maaşa elektrikli araç alsam ben de çok rahat olurdum :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Arabayı teslim almaya giderken iş işten geçmiş oluyor. Ruhsat, sigorta vs yani iş bitmiş oluyor. Arabayı mevcut araçlar içinden seçerken dediklerinizi yapmak lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

togg geliyor direk alırız, az sabret :D

Fabrika yapılacak da, makineler koyulacak da, seri üretime geçilecekte  En az 5-6 sene 😀

Metin Uzunoğlu yazdı:

Arabayı teslim almaya giderken iş işten geçmiş oluyor. Ruhsat, sigorta vs yani iş bitmiş oluyor. Arabayı mevcut araçlar içinden seçerken dediklerinizi yapmak lazım. 

teslim alma formu yok mu hocam? Mevcutlar içinde mi seçiyoruz karpuz gibi? Galeride bakıp kağıt üstünde özelliklerini belirtip beklemiyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Ben aracı teslim aldığım gün boya testine soktum. Hoş ters durum çıksa bile çok uğraşırız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Maden yazdı:

Ben aracı teslim aldığım gün boya testine soktum. Hoş ters durum çıksa bile çok uğraşırız.

Teslim almadan hemen önce bakmak lazım işte. Ben bir de camı merak ediyorum. Cam değişmişse nasıl anlaşılır

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

teslim alma formu yok mu hocam? Mevcutlar içinde mi seçiyoruz karpuz gibi? Galeride bakıp kağıt üstünde özelliklerini belirtip beklemiyor muyuz?

Sıfır fiesta alırken stokta 2~3 beyaz fiesta vardı. Anahtarlarını alıp sağını solunu inceledik görünürde birsey yoktu, Bu olsun dedik. Aracı teslim alırken hiç tanımıyormuşuz gibi özelliklerini vs anlattılar oda bildikleri kadar. 

İkinci el mondeoyu alırken bayi iki adet matbu çıktı alınmış form imzalattı aracı mevcut durumu ile vs görerek aldım.

Sıfır araç almak bayi tanıdık değilse sıkıntılı olabiliyor. İsmini vermeyeceğim Ankarada bir ford bayiden 2003 Kasım ayında sıfır fusion aldım. Teslimde araçta CD çalar yerine kaset çalar var ben bu aracı almam deyince başka bir araçtan söküp taktılar. Kataloğda var yoksa almam ruhsatı iptal edin vs. Diye çıkışında bu yolu seçtiler.

Form vs hikaye, gözünüz çok ama çok açık olacak yada tanıdığınız olacak.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Teslim almadan hemen önce bakmak lazım işte. Ben bir de camı merak ediyorum. Cam değişmişse nasıl anlaşılır

geçen bayide sıfır puma vardı arka yan camlar şisecam diğerleri saintgobain idi. Cam kırığı kusurdan bile sayılmaz sayılsada anlamak zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Arkadaş Peugeot 301 almıştı. Aracım pazarlığını ederken araçta multimedya ekran olacağınıda söylemişlerdi. Çocuk biraz psikopat olduğunda satışçının sesini kaydı almış. aracı teslim alırken araçta multimedia ekran olmadığını görünce teslim almak istemedi. Aldığı donanımda multimedya ekran olmadığını gösterdiler. Arkadaşta satışçının ses kaydını dinletip multimedya ekranı sonradan taktırmıştı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Arkadaş Peugeot 301 almıştı. Aracım pazarlığını ederken araçta multimedya ekran olacağınıda söylemişlerdi. Çocuk biraz psikopat olduğunda satışçının sesini kaydı almış. aracı teslim alırken araçta multimedia ekran olmadığını görünce teslim almak istemedi. Aldığı donanımda multimedya ekran olmadığını gösterdiler. Arkadaşta satışçının ses kaydını dinletip multimedya ekranı sonradan taktırmıştı. 

Broşür var bi yandan. Satış temsilcisinin dedikleri var. Arkadaşların aldıkları var. Gelen araç var. Hepsini toplayıp gitmek lazım. Arkadaşın yaptığı yasal değil ama bizim ülkede elzem maalesef. İyi yapmış. 

Metin Uzunoğlu yazdı:

geçen bayide sıfır puma vardı arka yan camlar şisecam diğerleri saintgobain idi. Cam kırığı kusurdan bile sayılmaz sayılsada anlamak zor.

ya silikonu düzgün çekilmemişse. Caddy’lerin kelebek camında rüzgar sesi kronikmiş demiş servis. İnsan işgilleniyor. Bi de sakınan göze çöp batarmış. Acaba salıp mı gitmek lazım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

bugun boyle bir videoya denk geldim

Buna yapacak bişe yok. 180km sonra yanmış lamba. Bayide kontrol edilse nolur ki, beyin filtre doluluk oranı gösteriyor mu bilmiyorum gerçi

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Buna yapacak bişe yok. 180km sonra yanmış lamba. Bayide kontrol edilse nolur ki, beyin filtre doluluk oranı gösteriyor mu bilmiyorum gerçi
Basınç değerlerinden anlaşılıyor diye hatırlıyorum bendeki 308 de de vardı ve biraz tıkanmış demişti sanayideki arkadaş fırsatını bulunca rejenerasyon yap demişti
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

Nerde rastladım hatırlamıyorum ama Ford fiesta da böyle bir durum yaşamıştı birisi. Kırmızı Led yoktu aracında. Oysa ki bayide beğenip incelediği araçta Led varmış. Artık konulmuyor denmiş. Gerçekten yıl sonunda araç alırken dikkat etmek lazım aracın 2020 modeline bakıp alıyorsun zaten piyasa sıkıntılı sıfır bulmak zor tarih veriyorlar 2021 de aldığın araçta bir özellik kalkmış oluyor. Hak aramak lazım böyle şeylerde para kolay kazanılmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Pazar günü arabamın far ayarını yaptırmak için Bostancı'da usta arıyordum. Tabi bulamadım. O anda vazgeçip geri dönerken sıfır km ticari araçları tıra yüklüyorlardı. Memleketim işte, rampayı sabitlememişler. Rampa kaydı, araba transfer aracından aşağı cup diye düştü, ama çok şekilli düştü. Ön tampon ve sol çamurluk çizildi. Şimdi o arabayı macunlayıp, boyayıp "sıfır" olarak bir bilmeyene satacaklar. 1 sene sonra da haberlerde görürüz. "Beyaz ticari araç sıfır diye alındı, kazalı çıktı" :)

Boya ölçüm cihazınızı alın.

Arabayı teslim alırken amortisörlerdeki takozların çıkartıldığından emin olun. 

Sözleşmedeki tüm taleplerinizin aracın üzerinde olduğundan emin olun, sonra hak iddia edemezsiniz. Talep ettiğiniz her şeyi son vidasına kadar da sözleşmeye yazdırın.

Eğer galeride beklemiş araç alacaksanız mutlaka yağ ve filtrelerinin değiştirilmesini şartlarınıza ekleyin.

Aylarca hareket etmeden yatmış aracın lastiklerine dikkat edin. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

konu iyi denk geldi, bende kısmet ise mercedes a 180 alacağım sıfır, aldıktan hemen sonra ekspertiz yaptırmayı düşünüyorum kısmet ise arabanın gelmesini bekliyorum bakalım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mesut Eyibil yazdı:

konu iyi denk geldi, bende kısmet ise mercedes a 180 alacağım sıfır, aldıktan hemen sonra ekspertiz yaptırmayı düşünüyorum kısmet ise arabanın gelmesini bekliyorum bakalım.

Aldıktan sonra sorun çıkarsa uğraştırırlar. Teslim almadan bakmak lazım hocam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...