İçeriğe Yönlendir

İstanbul - Marmaris Arası Yol Güzergah Tavsiyesi

Osman Ünal2

Recommended Posts

Osman Ünal2

Merhaba değerli forum, kısmet olursa Ağustos ayında Marmaris Selimiye'ye doğru tatil için yola çıkacağım. Ancak eskiden zorunlu olmayan ama sanki şuan dayatılan O-5 otoyolunun maliyeti Osman Gazi Köprüsü ile otomobil için 400 TL'e gibi bir rakama ulaşıyor. Google Haritalar E881 yolunu güzergah olarak göstermiyor. (Acaba kapalı olduğundan mı yoksa çalışma olabileceğinden mi bilmiyorum.) Ancak Sakarya-Kütahya istikametindeki yolda herhangi bir ücret ödemeden ulaşılabiliniyor. Bu iki yol arasında hangisini tercih etmeliyim. Mola yeri tavsiyesi de alınır :) 

001YIk.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Kütahya üzeri sakın gitmeyin, yol çok kötü. Dağlık ve ıssız.

Ankara üzeri alternatif olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim yaptığım plan maliyeti 35 tl. Yakıt haric 35 tl vererek O5 otoyolouna 400 tl vermeden 1 saat gecikme ile tatile gidebilirsiniz. Hadi 2 saat olsun :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Aynı yolu 2 sene önce gittim, Karacabey'den Susurluk Manisa, İzmir yapın. Manisa Salihli merkeze girmemek için alternatif bir kısa bir otoban var. İzmir sonrası zaten rota aynı şekilde yaptım. Otobana boşuna para vermeyin. 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Alpay Sumer yazdı:

konu yanlis bir yerde. ilgili bolume aliniyor. bilginize.

teşekkürler

Sinan Akgöl yazdı:

Aynı yolu 2 sene önce gittim, Karacabey'den Susurluk Manisa, İzmir yapın. Manisa Salihli merkeze girmemek için alternatif bir kısa bir otoban var. İzmir sonrası zaten rota aynı şekilde yaptım. Otobana boşuna para vermeyin. 

Abi E881 üzerinden gitmemi tavsiye ediyorsun sanırım ama rota olarak vermiyor şuan navigasyonlar sonra yol kapalı olmasın:D tüm dönüşler otobana

Ali Darbaz yazdı:

Benim yaptığım plan maliyeti 35 tl. Yakıt haric 35 tl vererek O5 otoyolouna 400 tl vermeden 1 saat gecikme ile tatile gidebilirsiniz. Hadi 2 saat olsun :) 

Kesinlikle, zaten kendim havayolu firmasında çalıştığım için 3 kişi 189 TL'e Dalaman havalimanına gidebiliyorum ama köpeğim olduğu için karayolu ile gitmem gerekiyor. Bu şartta 400 Tl çok para

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Mehmet Pınar yazdı:

Kütahya üzeri sakın gitmeyin, yol çok kötü. Dağlık ve ıssız.

Ankara üzeri alternatif olabilir.

Abi, yakın bir zaman önce mi gittin belki tamamlanmıştır:moil:

Yok 3 sene önce gitmiştim. Güzel alternatif yollar gelmiş.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

İstanbul Yalova Bursa Balıkesir Akhisar Gölmarmara Salihli Alaşehir Sarıgöl Buldan Buharkent Nazilli Aydın Çine Muğla en iyi güzergah sizin için. Sakın Kütahya veya Denizli üzeri gitmeyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Osman Ünal2 yazdı:

teşekkürler

Abi E881 üzerinden gitmemi tavsiye ediyorsun sanırım ama rota olarak vermiyor şuan navigasyonlar sonra yol kapalı olmasın:D tüm dönüşler otobana

Kesinlikle, zaten kendim havayolu firmasında çalıştığım için 3 kişi 189 TL'e Dalaman havalimanına gidebiliyorum ama köpeğim olduğu için karayolu ile gitmem gerekiyor. Bu şartta 400 Tl çok para

Sen yandex yükle Osman gaziden sonra Karacabey'e göre git. Sonra mavi Susurluk tabelasına gir yada yandexten paralı yolları kapat :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Eskihisar, Feribot, Yeni yapılan yola girip Susurluğa kadar yeni yol. Susurluk’ta mola verip tost ayran yiyip eski yoldan İzmir. İzmir Aydın otobanından aydına. Aydından Muğla Ve Marmaris. En optimum bu yol oluyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben daha 1 hafta olmadı o yoldan geleli. Feribottan sonra mavi tabelaları takip ediniz. Bursa’da bi çevre yoluna gireceksiniz sadece. Hemen ücretli yol başlamayacak korkmayın.

Balikesir, Akhisar, Manisa, İzmir (İzmir’de Otoban’a girin ) Aydın, Çine, Muğla, meşhur Sakar Geçidi(yavaş gidin), Akyakadan hemen sonra sağa dönüş Marmaris.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

2. alternatifi kesinlikle silin  uğrayacak birileri köy vs. yoksa.

Hafta sonu yola çıkmayacaksanız da Bursa'ya kadar ücretli yol ile yada feribotla gelin. Bursa'dan sonra İzmir'e kadar tamamen ücretsiz yoldan gidebilirsiniz, çok fark etmeyecektir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Eskihisar, Feribot, Yeni yapılan yola girip Susurluğa kadar yeni yol. Susurluk’ta mola verip tost ayran yiyip eski yoldan İzmir. İzmir Aydın otobanından aydına. Aydından Muğla Ve Marmaris. En optimum bu yol oluyor

Uzun yol giden adama ayran tavsiye edilmez. Yolda uykusu gelir. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Darbaz yazdı:

Sen kola iç hacı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Mert Yeldan yazdı:

Sen kola iç hacı.

Tamam işte uyanık kafayla o kadar yol çekilmez. Zihni stand by moduna alıp giderler mis gibi. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Sen kola iç hacı.

Mert kolada içilmez şeker yüklemesi olur. Oturduğu yerde rahat batar. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Darbaz yazdı:

Mert kolada içilmez şeker yüklemesi olur. Oturduğu yerde rahat batar. 

Yola çıkmasın o zaman ne diyim.

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Yola çıkmasın o zaman ne diyim.

Kahve içsin miss gibi

Acı kahve

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Darbaz yazdı:

Kahve içsin miss gibi

Acı kahve

Kahve idrar atımını hızlandırır, bağırsak çalıştırır. Wc molası çok vermek zorunda kalır. Çok yaktırır dur kalkta.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Pozantı’da eski yola geçip güzel bir pirzola ayran yapacaksın. Üstüne 3 bardak çay, bi sade Türk kahvesi. 1000 km soluksuz gidersin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mert Gulkokan yazdı:

Ya sa Çinede yayık ayran eşliğinde çöp şiş gömülecek
Oh mis

Çine köftesi tercihim, daha güzel köfte var mı ? Bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Mert Gulkokan yazdı:
Sühan Bozdağ yazdı:
Datça'dan bildiriyorum; Hava 150 derece. gelmeyin.

Datça sıcak diyorsanız diğer tüm sahil şeritleri cehennem olur

Çok sıcak bir kaç gündür. Datça'nın meşhur rüzgarı olmasa yandık.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben bildiğim doğruyu söyleyimde, yolda ayranmı içer, kımızmı içer, sütlaçmı yer kişinin kendisine kalmıştır. "Ayran Uyku Getiri" bilgisini öğrendikten sonra bunu okuyanlarda farkındalık yaratmıştır. Artı gerisi sürücüye kalmış. 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Ali Darbaz yazdı:

😅Yok be abi bir bardak etkilemez

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...