İçeriğe Yönlendir

Sonradan Yol Bilgisayarı Takmak ?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Ortalama yakıt, menzil ve anlık yakıt bilgileri olmayan araçlarda bu özellik sonradan eklenebilirmi ? Örnek Fiat Palio'da sadece trip var, AUTOOL benzeri aletler bu özelliği olmayan araçlara takıldığında bilgi alınabiliyormu ? Eğer ki bunu ölçebilecek bilgi alımı mevcut olsa zaten kadranda gösterilirdi diye düşünüyorum. Lpg için AcarTech LpgMeter var. Dizel ve Benzinli için ortalama, anlık, menzil göstergesi olmayan arabalarda bu yazdıklarımı görebileceğim birşey arıyorum. Bilgisi olan varmıdır ? 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Muhittin Kaplan yazdı:

Obd elm327 ile olmaz mi ?

Torque programı vs değil de cihaz şeklinde araç açıldığında direk açılacak şekilde bir alet yokmudur ? Tablet telefon bağlama ile değil.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

olmaz olurmu? scangauge ve kiwi boyle aletlerden. bende scangauge eco var. hedef ortalama, anlik tuketim, ortalama, maliyet vs gosteriyor. ayni zamanda obd tarayicisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Dogan Arsiray yazdı:

olmaz olurmu? scangauge ve kiwi boyle aletlerden. bende scangauge eco var. hedef ortalama, anlik tuketim, ortalama, maliyet vs gosteriyor. ayni zamanda obd tarayicisi.

Sizdeki Mpg olarak göstermiyor değilmi ? 700 tl den fazla bir ücreti var şu anki kur ile. Her modele uyuyormu, yani yeni araba aldığınızda çıkarıp ona takabiliyormusunuz ? Sitede belki yazıyordur ama kusura bakmayın yabancı dilim çok fazla yok. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Şimdi drivvo indirdim. Bu zamana kadar neden kullanmamışım dedim kendi kendime. 

Benzin ve lpg için ayrı ayrı anlık, ortalama ve menzili gösteren alet lazım bana. Lpg için buldum, benzin için lazım. Scangauge 700 tl bana biraz yüksek maliyetli geldi.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Selim Bilgin yazdı:

Maxigauges ile görüşebilirsin. Custom çözümleri var. Fiyat bilmiyorum ama. 

https://instagram.com/maxigauges?igshid=1oztgc6ui48f8

Abi sanayiden bitane palio bulup obd ile torque lite dan görebiliyormuyuz diye bakacağım. Olmazsa drivvo ile ölçeceğim, zaten lpg için lpgmeter var. Benzini ölçmek içinde minimum 700 tl verilmez diye düşünüyorum. Bayaa pahalıymış.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ebrar Tüfek yazdı:

Sizdeki Mpg olarak göstermiyor değilmi ? 700 tl den fazla bir ücreti var şu anki kur ile. Her modele uyuyormu, yani yeni araba aldığınızda çıkarıp ona takabiliyormusunuz ? Sitede belki yazıyordur ama kusura bakmayın yabancı dilim çok fazla yok. 

birimi degistirebiliyorsun ve her tur arac protokolunde calisiyor alet. ekran rengi degisebiliyor ve aslinda paranin degeri olsa harika bir malzeme. hicbir yazilim, bu tip donanimsal cozumun yerini tutamaz.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

kaç model Palio ? Marea bağlanmadı 

2003-2004 model

Dogan Arsiray yazdı:

birimi degistirebiliyorsun ve her tur arac protokolunde calisiyor alet. ekran rengi degisebiliyor ve aslinda paranin degeri olsa harika bir malzeme. hicbir yazilim, bu tip donanimsal cozumun yerini tutamaz.

Kesinlikle yerini tutmuyor. O programlarda çok uğraştırıyor arabayı çalıştır tableti aç bekle sonra uygulamayı aç falan. Bu aleti kaydettim abi, çok teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi sanayiden bitane palio bulup obd ile torque lite dan görebiliyormuyuz diye bakacağım. Olmazsa drivvo ile ölçeceğim, zaten lpg için lpgmeter var. Benzini ölçmek içinde minimum 700 tl verilmez diye düşünüyorum. Bayaa pahalıymış.

Doğru, ben multivan için diye düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Güzel bir cihaz alıp orijinal gibi bir yere göm ön göğüste.

Yoksa FisGauges verelim :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Selim Bilgin yazdı:

Doğru, ben multivan için diye düşünmüştüm.

Multivanda tamamı görünüyor zaten göstergede detaylı olarak. Bana yeni araç için lazımdı. İlk önce bi palio sonrası 2003 toyota yaris olacak nasip olursa. Yarisde var, palioda yoktu. Geçiş aracı için 700 800 küsür tl yi bi parçaya gömmek bana çok mantıklı gelmedi abi.

Mustafa Arıkan yazdı:

Güzel bir cihaz alıp orijinal gibi bir yere göm ön göğüste.

Yoksa FisGauges verelim :) 

FisGauges vag grubu için değil mi :) lpg için acartech var işte onu orjinalmiş gibi monte edeceğim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ebrar Tüfek yazdı:

Evet abi söylediğim acar tech lpg meter bu firma :) aracı aldığımda direk lpg için bu cihazdan alacağım, fiyatı çok çok ucuz.

Mehmet Acar forumumuza üyeydi ama kullanıcısını bulamadım. Facebook'tan ulaşabilirsiniz kendisine. Benzinli ve LPG'li araçlar için de ürünleri var.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sani Gerşon yazdı:

Mehmet Acar forumumuza üyeydi ama kullanıcısını bulamadım. Facebook'tan ulaşabilirsiniz kendisine. Benzinli ve LPG'li araçlar için de ürünleri var.

İnstagramdan mesaj attım, facebook kullanmıyorum. Twingo için anlık ve ortalama lpg tüketimini gösteren cihazlar üretmiş, ama normal diğer modeller için sadece depoda litre olarak gösteren ve ortalama menzil gösteren ürünü var. Diğer araçlar için de ortalama ve anlık gösteren cihaz yapabilirmisiniz diye mesaj attım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Autotool x50 sadece 2008 üstü arabalarda çalışıyor. Haberin olsun. 

Nayn. Obd2 olan hepsinde çalışıyor. Land 2006 misal
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Mehmet Acar ile görüştüm, telefondan montaj hakkında yardımcı oluyor parçayı takarken, kendisi izmirdeymiş. Şu alet için 650 tl fiyat verdi. Twingo için üretmiş ama karbüratörlü olmayan her arabaya takılabiliyormuş,  bana sadece ayrıntılı lpg depo verisi, anlık ve ortalama lpg tüketimi, ve lpg de menzil gösteren bi alet lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Mehmet Acar ile görüştüm, telefondan montaj hakkında yardımcı oluyor parçayı takarken, kendisi izmirdeymiş. Şu alet için 650 tl fiyat verdi. Twingo için üretmiş ama karbüratörlü olmayan her arabaya takılabiliyormuş,  bana sadece ayrıntılı lpg depo verisi, anlık ve ortalama lpg tüketimi, ve lpg de menzil gösteren bi alet lazım. 

Sen bunu hangi arabaya takmayı düşünüyorsun ? 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Sen bunu hangi arabaya takmayı düşünüyorsun ? 

1.2 16v Palio, 1 yıl sonrasında 1.3 vvt-i Toyota Yaris. Hypermile projem. Multivan'ın satılmasını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

1.2 16v Palio, 1 yıl sonrasında 1.3 vvt-i Toyota Yaris. Hypermile projem. Multivan'ın satılmasını bekliyorum.

1.2 palio pek sevmez bizim ustalar. Birmotta alacaksan 1.4 al derler.  Direk 1 litre 4 silindirli yaris al. Onlar aşırı ekonomik oluyor. 2.38 litre ile kullanan 3.3 litre ilede 500000 km yol yapan norveçli var. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

1.2 palio pek sevmez bizim ustalar. Birmotta alacaksan 1.4 al derler.  Direk 1 litre 4 silindirli yaris al. Onlar aşırı ekonomik oluyor. 2.38 litre ile kullanan 3.3 litre ilede 500000 km yol yapan norveçli var. 

Dışarıda okursam uzun yolu çok yapacağım, klima açık değilken araba kullanamam, 1 litre problem olur. 1.3 olanı 2 aylığına alıp satmıştım, en ekonomik arabam idi. Hypermilin dibine vuracağım drivvo da indirdim. Palio geçiş arabası, 2 araba alınacak, direk yaris alırsam 1. Arabaya çok para kalmaz, güzel bi araba alacağım kalanı ile palio, seneye yazın satılıp yaris alınacak. 1 yıl idarelik tek kapı otomobil. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...