İçeriğe Yönlendir

Fiesta Şanzıman Vuruntusu

Onur Us

Recommended Posts

Fatih Naci Bayram
Onur Us yazdı:

Merhaba değerli arkadaşlar. Gruba yeni katıldım sorunumun benzerini konularda bulamadığım için yeni konu açtım. 2011 1.4 benzin+LPG otomatik fiesta aracım var. Araştırdım kadarıyla 4F27E tam otomatik şanzıman diye geçiyor. Araçla özellikle yokuş çıkarken vites 3 ten 2 ye geçerken sanki arkadan biri vuruyormuş gibi vuruntu oluyor. Arkada oturan kişi daha çok hissediyor. Manuel modda kullanmayı denediğimde de yine 3 ten 2 ye geçerken ayağımı gazdan çekmezsem aynı vuruntu oluyor ama ayağımı gazdan çekince vuruntu olmuyor. Başka viteslerde olmuyor bu durum. Mersinde ustaya götürdüm. 2 gün kaldı aracım orada. Usta şanzımanı söktüm içindeki parçaları yeniledim dedi daha sonra şanzımanın hidrolik beynini değiştirdi aracın vites geçişleri yumuşadı fakat bu vuruntu hala devam ediyor. Usta en son çare bunun şanzıman elektronik beyninden kaynaklıdır dedi şimdi ben de beyin araştırıyorum. Aracı bilgisayara bağlattığımda hata kodu da vermiyor. Bu sorunu daha önce yaşayan var mı ya da çözüm önerisi olan var mı? çok teşekkür ediyorum şimdiden. 

Hocam merhaba, bende de aynı problem var bir çözüm bulabildiniz mi?

Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Hakan Kutlu

Merhaba Bendede ayni problem var çözüm bulabildiniz mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...