İçeriğe Yönlendir

Gri (Fırtına)

Ali Gök

Recommended Posts

Ali Gök

bakımda turboda yağ kaçağı olduğu tespit edilmişti. hafta içi müsait zaman için plan yapmıştık

pazartesi akşam bıraktım arabayı akif ustaya

turbo sıfır orjinal turbo ile değişimi yapıldı. ( Revizyonun çok verimli olmadığını söyledi akif usta yaptıran vardır mutludur da belkide benim şansıma elimde kalır değiş dedim bende )

başlamışken yağ kaçakları için conta keçe origin vs zımbırtılar yenilendi . yağ pompasına kadar sökünce yağ pompasınıda elden geçirmiş revizyon yapmış 

hava filtresine giren l hortumda çatlak varmış onuda yeniledik.

tertemiz oldu. aklımda idi yağ kaçaklarıda müsait cüzdan arıyordu hallettik . bu arabaya epeyce binerim gözüyle baktığımdan ona göre harcıyorum .

total fatura 7500 tuttu. Turbo rakamı 4.750 lira

km 258.xxx

Eski turboyuda bagaja koymuş  napacaz onu değerlendirmek mümkünmü  acaba 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

.

8r3xye8.jpeg

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Geçmiş & hayırlı olsun.

Gidişi değişti mi turbo değiştikten sonra?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

sağolasın teşekkürler.

yani çok bariz bir farklılık yok. lakin misal 30 la giderken gaza asılırsın araba atılır ya 100 e kadar flan sanki o atılma olayında daha bir çevik gibi gelmeye başladı.

para verdik cüzdan hafifledi dolayısıyla ivme arttıysa bilmem :D piskolojik olabilir

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Emrah Korkmazz yazdı:

Bu yazı ustaya mı ait acaba?

Neden fazlamı güzel yazmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Ali Gök yazdı:

Neden fazlamı güzel yazmış

Çok fazla güzel,ben sanayide böyle düzgün yazıyı sadece tabelalarda gördüm😃 Meslekten kaynaklı dikkatimi çekti hemen.Ayrıca yazısı güzel insanların düzenli tertipli olduğuna inanılır.Burdan ustamızın işçiliğinin de çok düzgün olduğu çıkarımını yapabilir miyiz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Çok iyi para ödenmiş. artık arabayı çok uzun yıllar kullanmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emrah Korkmazz yazdı:

Çok fazla güzel,ben sanayide böyle düzgün yazıyı sadece tabelalarda gördüm😃 Meslekten kaynaklı dikkatimi çekti hemen.Ayrıca yazısı güzel insanların düzenli tertipli olduğuna inanılır.Burdan ustamızın işçiliğinin de çok düzgün olduğu çıkarımını yapabilir miyiz?

picasso gibi motor toplar

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kesene bereket, bu yaz turboyu bende yenileyeceğim. 270.000km oldu. Vakti geldi, kırılıp patlamadan değiştirmek en güzeli.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ustanın eline sağlık, senin kesene bereket. Güzel bakım olmuş. Hayırlısıyla bin inşallah. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Barış AÇIL yazdı:

Yag pompasinin sıfırı ne kadar ki?
Revizyonu 1200 TL

Görünce bende onu düşündüm. Çıkarmışken revizyon etmiş deyince , ucuza çözüldü sandım. Ama 1200 iyi para.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Barış AÇIL yazdı:

Revizyonu 1200 TL

8 bin liraymış.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

8 bin liraymış.

Vaşş... 1200 tl ucuz yırtmış. Benimkine baktım, 2500 tl kadarmış.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Barış AÇIL yazdı:

Revizyonu 1200 TL

8000 Liraymış orjinal yağ pompası. bu km lerde yapıyorlarmış söktükleri arabalara. sorun yaşamamışlar tamir kiti varmış belli parçaları değişyorlar işte elde kalmadan yenilenmiş oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Çağlar Bayur yazdı:

picasso gibi motor toplar

Mesaj alındı abi.Ustamız İstanbul'da galiba.Ben de İstanbul'da ikamet ediyorum şu an için.İhtiyaç halinde Mondeo'yu bırakırız maharetli ellerine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mahmut Yıldız yazdı:

Ustanın eline sağlık, senin kesene bereket. Güzel bakım olmuş. Hayırlısıyla bin inşallah. 

teşekkürler sağolasın

Emrah Korkmazz yazdı:

usta düzenli biri ama misal doktorlarında yazısı kötü o yüzden yazıdan yorum yapmak herzaman doğruya varmayabilir :D 

Mustafa Arıkan yazdı:

Kesene bereket, bu yaz turboyu bende yenileyeceğim. 270.000km oldu. Vakti geldi, kırılıp patlamadan değiştirmek en güzeli.

daha binsek belki 30 bin km daha giderdi ama garantisi yok basmış yağı gereksiz riske girmeyelim dedi ok dedim ama güzel oldu hayati parçaları vakti geldiğinde kırılmadan değişmekte fayda var. 

Ali Darbaz yazdı:

Çok iyi para ödenmiş. artık arabayı çok uzun yıllar kullanmak lazım. 

esasen verdiğimiz para 1000 euro bile değil. biz fakir olduğumuz için öyle geliyor göze

ama niyetim uzun süre binmek seviyorum bu arabayı o yüzden gerekeni yapayım dedim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Ali Gök yazdı:

teşekkürler sağolasın

usta düzenli biri ama misal doktorlarında yazısı kötü o yüzden yazıdan yorum yapmak herzaman doğruya varmayabilir :D 

Öyle bir inanış olduğu için yazdım yoksa mutlaka istisnalar var.Ben kendim de uymuyorum bu açıklamaya.Yazım pek iyi değildir😃 Bu arada ustanın yazısı beni benden aldığı için yazmadığımı fark ettim.Güzel bir bakım yapmışsınız,ağız tadıyla binmeniz dileğiyle canavara.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayırlı olsun. Parça değişimi yapıldıkça ben daha çok sevmeye başlıyorum araçlarımı. Çünkü arabayı tanıyorum parça değiştikçe. Uzun yıllar binmen dileği ile

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emrah Korkmazz yazdı:

Mesaj alındı abi.Ustamız İstanbul'da galiba.Ben de İstanbul'da ikamet ediyorum şu an için.İhtiyaç halinde Mondeo'yu bırakırız maharetli ellerine.

akif ford lara bakmıyor, vw ci o . işi baştan çözmüş

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Çok güzel bakım olmuş. Sorun çıkmadan parça değişiminin hastasıyım :) güle güle kullanın.
Ustamızın eline gerçekten sağlık yazısı çok güzelmiş benimde dikkatimi çekti. A

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Çağlar Bayur yazdı:

akif ford lara bakmıyor, vw ci o . işi baştan çözmüş

Das Auto😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...