İçeriğe Yönlendir

Hundayı(*) i30

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Sami Demirpaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Astra (aisin klasik şanzıman) gazdan ayağı çekince devir düşüyor hatta durduğun yerde boşa da alıyor.

Şanzımanda sorun yok bence güle güle kullansın yenge.

Bence de yok sadece dikkatimi cekti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sami Demirpaz yazdı:

Bence de yok sadece dikkatimi cekti. 

hundayı müşterisi marşa basar ve gider, çok araştırmacı olmaz, boyasız ken de satar piyasası iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sami Demirpaz

Dayının yakıt ortalaması biraz oturdu.

İlk başlarda 8-9 lt arasındaydı, şu sıralar 6-7 arasında tüketim.

Trafik hep sabit, Taksim ve köprü trafiği çekiyor hergün.

Ortalamadan memnunuz, 10 lt yakar diyorlardı [emoji23]

35d49727bdfb43033eb405b0e325432b.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dizel. otomatik. 10lt. Kim demiş onu yav. O trafikte 6-7 çok çok normal değerler. Daha düşüğü başarı olur. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu arabaya bakım ve servis hizmeti verecek, markaya özel Hyundai özel servisi var mı önerilebilecek ? 

Bakım zamanı geldi, ufak tefek tıkırtılar mevcut, birde son bir iki gündür turbodan ıslık sesi geliyor sanki. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sami Demirpaz yazdı:

Bu arabaya bakım ve servis hizmeti verecek, markaya özel Hyundai özel servisi var mı önerilebilecek ? 

Bakım zamanı geldi, ufak tefek tıkırtılar mevcut, birde son bir iki gündür turbodan ıslık sesi geliyor sanki. 

parçasını özel parçcıdan bulması zordur, sanayi daha pahalıya çıkabilir bilgine. Kore den otomotiv parça ihracatı  karneye tabidir, böyle böyle devler ile yarışır hale geldiler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sami Demirpaz yazdı:

Hyundai'nin yetkili servisleri bayağı uygun. Bence mutlaka fiyat al derim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Çağlar Bayur yazdı:

parçasını özel parçcıdan bulması zordur, sanayi daha pahalıya çıkabilir bilgine. Kore den otomotiv parça ihracatı  karneye tabidir, böyle böyle devler ile yarışır hale geldiler

Sani Gerşon yazdı:

Hyundai'nin yetkili servisleri bayağı uygun. Bence mutlaka fiyat al derim.

Şimdi siz deyince aklıma geldi, zamanında Ali'de bir Hundayı vardı parçarları servisten alıp Osman abide bakım yapıyordu. Parça serviste daha ucuzdu. 

Bugün birkaç servis arayayım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sami Demirpaz yazdı:

Şimdi siz deyince aklıma geldi, zamanında Ali'de bir Hundayı vardı parçarları servisten alıp Osman abide bakım yapıyordu. Parça serviste daha ucuzdu. 

Bugün birkaç servis arayayım. 

parçacıda yan sanayi filtre 40 liraydı yetkili serviste orjinal 25 liraydı

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yetkili servis sanayiden daha ucuza bakım yapar. Ayrıca ekstra sorun bulursada opel gibi fiyat döşemez. Sanayi ile neredeyse aynı fiyata yapar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

opel gibi fiyat döşemez

bir ara yarım kilo çekirdek alalımda vw servisinin arıza tespit edip tamir için çıkardığı fiyatı bi anlatayım :D 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

bir ara yarım kilo çekirdek alalımda vw servisinin arıza tespit edip tamir için çıkardığı fiyatı bi anlatayım :D 

İ10 debriyajı değişimi yaptırmıştım. 1250 tl fiyat vermişlerdi. Sonra arabanın aksının bozuk olduğu ortaya çıkınca onuda garantiden yapmışlardı :) 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Ali Darbaz yazdı:

Yetkili servis sanayiden daha ucuza bakım yapar. Ayrıca ekstra sorun bulursada opel gibi fiyat döşemez. Sanayi ile neredeyse aynı fiyata yapar. 

Doğru, servisler uygun fiyat verdi.

Hunko -  Yağ, yağ filtresi ve hava filtresine 630 lira istedi. Mazot ve polen filtresi için yedek parçadan rakam alın 120 lira ek ücretle takarız dediler.

Uçar - Yağ, yağ filtresi ve hava filtresine 650 lira istedi. Mazot ve polen filtresi için yedek parçadan rakam alın, bakım sırasında ücretsiz takarız dediler.  

Var mı tanıdık Hundayı servisi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sami Demirpaz yazdı:

Uçar

Ofisteki arkadaş sanırım buraya götürüyordu getz'ini, çok memnundu. Birebir tanımam ama servisi.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yag, yag filtresi, hava filtresi ve iscilik kdv dahil 630₺

ama

Mazot filtresi, polen filtresi ve iscilik kdv dahil 820₺

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sami Demirpaz yazdı:

Doğru, servisler uygun fiyat verdi.

Hunko -  Yağ, yağ filtresi ve hava filtresine 630 lira istedi. Mazot ve polen filtresi için yedek parçadan rakam alın 120 lira ek ücretle takarız dediler.

Uçar - Yağ, yağ filtresi ve hava filtresine 650 lira istedi. Mazot ve polen filtresi için yedek parçadan rakam alın, bakım sırasında ücretsiz takarız dediler.  

Var mı tanıdık Hundayı servisi. 

Ben hep Hunkoya götürdüm. İşyerime 5 km mesafede , metro ile tek durak. Dursun şefim iyi adamdı. Bana bir sürü bilgi vermişti. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sami Demirpaz yazdı:

630+820 :)

Ben bu işten hiç bir şey anlamadım 😁

O iki filtre neyden yapılma acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sami Demirpaz yazdı:

Mazot filtresi, polen filtresi ve iscilik kdv dahil 820₺

filtreler için piston falan mı sökülecek

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sami Demirpaz

Guncelleme gecelim, turbo palleri kirilmis :) Duydugum sesler turbonunmus.

Turbo revizyon oldu, bakimlar yapildi, sanziman yagi degisti.

9363c0313c993d2e53f01d2975e6d030.jpg

Bostanci’da benim Toyota yi yaptirdigim serviste yaptirdim. Sen japoncusun, korelinin dilinden anlarsin dedim birakip kactim :)

Guzel ilgilendi saolsun,

Turbo revizyon 1350
Motor yagi 250
Hava filtresi 100
Yag filtresi 40
Polen filtresi 40
Sanziman yag 350
Antifiriz 150
Temizlik spreyleri 100
Iscilik 650

Toplam 3.000₺ odedik.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Sani Gerşon yazdı:

Vay anasını. Niye böyle olmuş peki?

Ses sanki bir anda basladi ama oyle cat pat bir sey duymamistim. 1 haftada boyle kullandik. Hava filtresi temizdi, ne emmis olabilir bilemiyorum. 

Mert Yeldan yazdı:

O pallere bir şey mi çarpmış rende gibi olmuş ya

Valla aklima geldi benimde ama belirgin bir sebep bulamadim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...