İçeriğe Yönlendir

Odun Semaveri Tavsiye

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Semaver hakkında bir fikrim hocam kusura bakmayın ancak böyle bir etkinlik yapılacak? 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Benzerini yıllardır kullanıyorum ana malzeme krom ve paslanmıyor ama ateş yanan kısım bazı ürünlerde normal sac ve paslanıyor. Gerçi orası ateşten dolayı kromda olsa paslanır döküm veya kalın sac olursa evladiyelik olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Mehmet Yeter yazdı:

Semaver hakkında bir fikrim hocam kusura bakmayın ancak böyle bir etkinlik yapılacak? 

ford europe, renault fransa ve vag masaya oturacak olmazsa en son araba satmak için

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Karadeniz uşakları belki patlar bişeler getirir. :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Göktürk yazdı:

Ali Cİhangiroğlu'nun araç alışı kutlaması

ooo kaçırdıkmı helal olsun sonunda aldı demek hayırlı uğurlu olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

hocam çift hazneli almayın. demleme için mutlaka üste çaydanlık kullanın. çift hazneli çay demi çok acı oluyor belli bir süre sonra sürekli kaynadığı için. kullanışlı olmuyor ve içeride boşa yer kaplıyor kullanılmadığı için. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Mehmet Göktürk yazdı:

Ali Cİhangiroğlu'nun araç alışı kutlaması etkinliğinde ilk kez kullanmak üzere yeni bir odun semaveri almak istiyorum. Eski semaverim çürüdü.

Aşağıdaki iyi midir? Paslanmaz dediği gerçek midir? Benimki teneke idi. 

https://www.trendyol.com/gokcelik/10-lt-cift-musluk-paslanmaz-odun-semaveri-p-36979359

Hocam  @Mustafa Yanar ın bahsettiği  Sözenler iyidir. Hazne  olarak  o tip  daha kullanışlı. Bir de tavsiye  olarak  uzun  ek boru da alın. Ben Amasya' dayım.  Acelesi  yoksa bir kaç gün  bekleyin ben buradan  hesaplı  düzgün  bir semaver  bulayım.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mehmet Göktürk yazdı:

Ali Cİhangiroğlu'nun araç alışı kutlaması etkinliğinde ilk kez kullanmak üzere yeni bir odun semaveri almak istiyorum. Eski semaverim çürüdü.

https://www.trendyol.com/gokcelik/10-lt-cift-musluk-paslanmaz-odun-semaveri-p-36979359

Bunların hepsi teneke abi.Ömrü belirlidir.En güzeli bakır semaver.Sen İstanbuldasın.Daha çok seçeneğe ulaşma imkanın var.Bizim burda sobacılar yapar.Sizin ordada sobacı gibi teneke işi ile uğraşan kişiler vardır.En güzeli arzuna göre gidip bakırdan yaptırmak.Daha kullanışlı ve kıymetli oluyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Göktürk yazdı:

50 liraya bulunuyor abi. ben 2 sene önce 40 liraya almıştım kullanıyorum hala.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Semaver güzel de sıcak tutmak için sürekli odun besmelek gerekiyor. Bende fotoğrafını attığınız modelin aynısı var. sanırım 2 litrelik model, siz en az 4 litrelik alın.  hacmi büyük olması her zaman iyi oluyor. Birde üzerine demlik koyunca demlik suya göre soğuk kalıyor. çift musluklu modeller iyidir.

Bunda kaliteli ile kalitesiz arasındaki en büyük fark, kalitesizlerde ısınınca musluklardan damlama yapıp, içten çayla suyu karıştırıyor.  Onun dışında işlev açısından hepsi aynı . 

Samsuna giderken semaver fabrikası var, sözenler sanırım adı , onların ürünleri iyidir. Ben bimden almıştım semaveri 39 liraya , ısınınca damlatma sorunu var.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam bunu almayın, odun canavarı bu. Suyu tez kaynamaz, dumanı olur. Ortadan bacalı almanızı tavsiye ederim. Kömürle de kullanırsınız ve balkonda falan yakabilirsiniz. Görsel örneği olarak şunu verebilirim.

tarihinde Alpaslan Göktaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Semaver güzel de sıcak tutmak için sürekli odun besmelek gerekiyor. Bende fotoğrafını attığınız modelin aynısı var. sanırım 2 litrelik model, siz en az 4 litrelik alın.  hacmi büyük olması her zaman iyi oluyor. Birde üzerine demlik koyunca demlik suya göre soğuk kalıyor. çift musluklu modeller iyidir.

Bunda kaliteli ile kalitesiz arasındaki en büyük fark, kalitesizlerde ısınınca musluklardan damlama yapıp, içten çayla suyu karıştırıyor.  Onun dışında işlev açısından hepsi aynı . 

Samsuna giderken semaver fabrikası var, sözenler sanırım adı , onların ürünleri iyidir. Ben bimden almıştım semaveri 39 liraya , ısınınca damlatma sorunu var.

çift musluğu anlamadım.

benimkinde şöyle birşe oldu su haznesinden ateş haznesine damlama yapmaya başladı ve arttı. yani yaktığın ateşin üstüne su akıyor artık ve yanmıyor. çayla suyun karışmasını anlamadım iki musluklular biri çay biri su mu?

İnan Çınar yazdı:

Hocam  @Mustafa Yanar ın bahsettiği  Sözenler iyidir. Hazne  olarak  o tip  daha kullanışlı. Bir de tavsiye  olarak  uzun  ek boru da alın. Ben Amasya' dayım.  Acelesi  yoksa bir kaç gün  bekleyin ben buradan  hesaplı  düzgün  bir semaver  bulayım.

Acelesi yok Ali arabayı alıncaya kadar bekleriz :)

Ali Gök yazdı:

küçük tüp alıp keyfinize bakın 

küçük tüpüm var. küçük tüpe bağlı yanda duran büyük dev ocağım var (kazan kaynatır, saç konur, kızartma yapılır vs) ayrıca nurgaz mikro ocağım var. ama bu odun işi eğlencesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

çift musluğu anlamadım.

benimkinde şöyle birşe oldu su haznesinden ateş haznesine damlama yapmaya başladı ve arttı. yani yaktığın ateşin üstüne su akıyor artık ve yanmıyor. çayla suyun karışmasını anlamadım iki musluklular biri çay biri su mu?

Acelesi yok Ali arabayı alıncaya kadar bekleriz :)

küçük tüpüm var. küçük tüpe bağlı yanda duran büyük dev ocağım var (kazan kaynatır, saç konur, kızartma yapılır vs) ayrıca nurgaz mikro ocağım var. ama bu odun işi eğlencesi.

çift musluk çift hazne biri çay biri su için ancak dem haznesi suyun içinde sürekli kaynadığı için çayı yakıyor ben o yüzden tercih etmem, tavsiyede etmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Göktürk yazdı:

çift musluğu anlamadım.

Benim semaverim de çift musluk ama demlik bulamayınca hayat kurtarabiliyor o yüzden çift musluklu tercih ederim. Normalde demlikle demliyorum.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Çayı üst demliğe koyunca bardağa alındığında çay soğuk kalıyor. Ben soğuk per tercih etmediğimden çift musluklu olanlar daha kullanışlı oluyor. Ama kişi sayısı çok olunca hem demlik hem içine çay koyuyoruz, suyu da eksildikçe tamamlayınca iyi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

çift musluk ve demlik yeri varsa misal birinde ıhlamur diğerinde çay da yapmak mümkün sanırım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Hocam semaver önemli su kaynatmak için bir eşek yükü odun yakanlar var, sözenler semaver bu konuda başarılı, çeşit çok sitesine girip inceleyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...