İçeriğe Yönlendir

Kırmızı Olsun 10 Kuruş Fazla Olsun

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya
Metin Akbal yazdı:

1000 km de bile aynı kararma olur. Benim arabaya yağı fazla koymuşlardı 2000 km sonra çektim ziftten hallice idi emoji4.png

Yağın markası neydi?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yağın markası neydi?
Lm Toptec 4600. Şunu demek istiyorum yağın kararması kıstas değil 1000 km de bile kararıyor. 2000 km de çektiğimiz yağ ile 15 binde degisimdeki yağın tonu aynı idi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:
Fatih Sarıkaya yazdı:
Yağın markası neydi?

Lm Toptec 4600. Şunu demek istiyorum yağın kararması kıstas değil 1000 km de bile kararıyor. 2000 km de çektiğimiz yağ ile 15 binde degisimdeki yağın tonu aynı idi.

469-E272-F-5-A94-4606-B5-CE-CD750-CF152-

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

469-E272-F-5-A94-4606-B5-CE-CD750-CF152-CD.jpg

Sıcak motor mu soğuk motor mu? Rölanti dahil mi [emoji3]
Yağ çubuğunu çekince benimde böyle zaten.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Sıcak motor mu soğuk motor mu? Rölanti dahil mi emoji3.png
Yağ çubuğunu çekince benimde böyle zaten.

Çek de görelim. Kimin eki kimin çekinde belli olsun :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şimdi fark ettim, ben hiç o çubuğu ellemedim ne işe yarıyor yahu :keyifli:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

şimdi fark ettim, ben hiç o çubuğu ellemedim ne işe yarıyor yahu :keyifli:

Şiş yapıyoruz. Etler kaysın diye yağlıyoruz :mangal:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şiş yapıyoruz. Etler kaysın diye yağlıyoruz :mangal:

aklıma da gelmişti mis gibi duman duman üffff

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Etler kaysın diye yağlıyoruz

Ben de 0/20 nedir benzinli hızarın yağı mı diyordum. Yukarıyı okumadım. Şişleri yağlamak içinse tamam. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ben de 0/20 nedir benzinli hızarın yağı mı diyordum. Yukarıyı okumadım. Şişleri yağlamak içinse tamam. :D 

Et numarası hocam. 0 boy, şişte 20 tane :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çek de görelim. Kimin eki kimin çekinde belli olsun [emoji4] 
Motor sicakken mi [emoji12]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Noluyo yine 😂

Bu iki arkadasın sıralarını ayıralım 😂

Vallahi aracta yağ cıbıgını ceksem tam ekmee sürmelik..

İsin sakası bir yana kararma normaldir.. Belirli bir renkten sonra sabitliyor.. Metin hocam opelde garip bir sayaç sistemi saat de sayıyordu sanırım.

edit : düzelteyim yüzde idi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:
Noluyo yine [emoji23]
Bu iki arkadasın sıralarını ayıralım [emoji23]
Vallahi aracta yağ cıbıgını ceksem tam ekmee sürmelik..
İsin sakası bir yana kararma normaldir.. Belirli bir renkten sonra sabitliyor.. Metin hocam opelde garip bir sayaç sistemi saat de sayıyordu sanırım.

Bora da sayıyordu da benim arabada yok?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

Metin hocam opelde garip bir sayaç sistemi var, saat de sayıyordu sanırım.

Düşünsenize rölantide çalıştır ama km işlemesin. Allah muhafaza, töbe töbe, evlerden ırak :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

469-E272-F-5-A94-4606-B5-CE-CD750-CF152-

Normalde çubuğu çekince fiestanınkide böyle olurdu. En son çektiğimde kararma görünce sahte yağdan şüphelendim. Gittim mobilin kendinden aldım. @Metin AkbalDediği gibi sıcak motor etkeni varsa birilerine biraz fazla sövmüş olabilirm :D hakkına girdiysek adamların, gidip demek lazım. Ben size baya baya sövdüm. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Normalde çubuğu çekince fiestanınkide böyle olurdu. En son çektiğimde kararma görünce sahte yağdan şüphelendim. Gittim mobilin kendinden aldım. @Metin AkbalDediği gibi sıcak motor etkeni varsa birilerine biraz fazla sövmüş olabilirm :D hakkına girdiysek adamların, gidip demek lazım. Ben size baya baya sövdüm. 

Yav benim motor zaten ısınmıyor ki sıcak ölçeyim. Isınsa kendimi ısıtırım 😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yüzde vardı opelde. Ben karıstırdım. 😂

Metin Akbal yazdı:

Bora da sayıyordu da benim arabada yok?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Düşünsenize rölantide çalıştır ama km işlemesin. Allah muhafaza, töbe töbe, evlerden ırak :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Fiestaya niken marka kolçak aldım. Bunu enbaşda yapmalıydım amma velakin olmadı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Sarıkaya

Lassa greenwaylerle yol ayrımına geldik. Çukura girdim. Sol ön teker balon yaptı. Lassalarla yaklaşık 60 bin kilometre yapmışım. Turanza bulamadığım için lassa almıştım. Araç hıza bindiğinde iyi hissiyat vermediler. Düşük hızlarda iyi tekerlerdi. Absye hiç düşmedim. Gerçi ben herdaim 70-80 giden biriydim :D 

Turanza sipariş ettim. 195/50/15. Araç 102 binde. Goodyera alasım vardı. Lassa gibi fantazi olmasın diye bildiğim tekere döndüm. Bridgeston tekerin kıralı. Scorpioya potenza almıştım. Adrenalin serisinden. Ne lastikdi ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fatih Sarıkaya yazdı:

Lassa greenwaylerle yol ayrımına geldik. Çukura girdim. Sol ön teker balon yaptı. Lassalarla yaklaşık 60 bin kilometre yapmışım. Turanza bulamadığım için lassa almıştım. Araç hıza bindiğinde iyi hissiyat vermediler. Düşük hızlarda iyi tekerlerdi. Absye hiç düşmedim. Gerçi ben herdaim 70-80 giden biriydim :D 

Turanza sipariş ettim. 195/50/15. Araç 102 binde. Goodyera alasım vardı. Lassa gibi fantazi olmasın diye bildiğim tekere döndüm. Bridgeston tekerin kıralı. Scorpioya potenza almıştım. Adrenalin serisinden. Ne lastikdi ama.

Greenways ilginç bir lastik evet. Frende iyi, yol tutuşta zayıf. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Evren Erakçora yazdı:

yol tutuşta zayıf. 

Hıza binince sek sek oynatıyor. Benim amartisörleride değişmem lazım. Fiyatları çok pahalıydı 2 ay önce sorduğumda. Soğuk havada kasislerden geçince fena ses çıkarıyor. Sıcak havada birşey yok. Amartisörlere zarar verecek birşeyler yapmadım ama benden öncekilerde neler olmuş onu bilmek zor.

Biraz para kazanalımda, ön düzende baya parça değişeceğim. İyiki baskı setini geçen sene almışım. Değişimden sonra saat gibi olur İnşallah. Disklerinde vakti geldi. 10 binliralık rahat masrafım var.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Eski lastikler. Lassa ortalama 60 bin kilometre yaptı

57sdc8p.jpeg

Yeni lastikler. Bridgeston turanza T005

k0tg3wa.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Koray Demir yazdı:

Lassa’lara bakın hiç erimemiş taş gibi.

Evren Erakçora yazdı:

taksici lastiği 90 bin km yapar bu :)

Bridgestona göre sert lastik. Isınmıyorda. Lassaları mecburen almıştım. Pandemide tedarikde sıkıntı vardı. 

Turanzalar kaymak gibi. Yağ gibi akıyor. Lastik bu dedirtiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...