İçeriğe Yönlendir

Kaza Sizce Ne Yapmalı?

Kemal Bayın

Recommended Posts

Kemal Bayın

Öncelikle selamlar, geçenlerde ufak bir kaza geldi başıma.. Görsellerideki siyah araba benim sokakdan çıkıp sola manevra yaptım hatta bitirmek üzereydim ki yukardan gelen beyaz kamyonet geldi çarptı. hatta izledim çarpmasını. Sonrasında tutulan tutanağı ekledim. şimdi soruyorum benim yolumda YOL VER tabelası yok, Sola dönülmez tabelası yok, ve aracımın sokakla bağı yok. yukardan gelen kişi frene dahi basmadı. Sonuç olarak ben  %100 kusurluymuşum ki öyle değilim diyorum. Sizce itiraz yada farklı bir yolla durumu değiştirebilir miyim?

HuW48F.jpg

CCvYbP.jpg

Y9nrgV.jpg

8eEFs8.jpg

2exMnw.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Krokiye ve Çarpışma noktalarına göre kusurun size verilmesi doğru.
Vicdanen bakınca. Neredeyse karşı şeritte çarpışmışsınız. O da sola kaçtı demekki.
Sola kaçmayıp sizin aracın arkasından vursa kusur onda olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Çıktığınız yer, sokak mıydı, cadde miydi? Google Maps linki var mıdır?

Çıktığınız yer sokak ise, kusurlusunuz. Diğer türlü, emmi'nin dediği gibi, arkadan vursaymış, o kusurlu çıkacaktı zira dönüşü tamamlamış sayılacaktınız.

Yorum bağlantısı
Kemal Bayın
Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun. Çıktığınız yer, sokak mıydı, cadde miydi? Google Maps linki var mıdır?

Çıktığınız yer sokak ise, kusurlusunuz. Diğer türlü, emmi'nin dediği gibi, arkadan vursaymış, o kusurlu çıkacaktı zira dönüşü tamamlamış sayılacaktınız.

Çıktığım yer sokak fakat ben çıkarken o araç benden 60 metre uzaktaydı, yapması gereken yavaşlayıp biraz sağa yanaşmak ve ikimizde geçeceği alanı oluşturmaktı. Yapmadı. Tutanağı  yazmadan önce duramadım vurdum diyodu. Yazarken birden çıktı dedi. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Krokiye ve Çarpışma noktalarına göre kusurun size verilmesi doğru.
Vicdanen bakınca. Neredeyse karşı şeritte çarpışmışsınız. O da sola kaçtı demekki.
Sola kaçmayıp sizin aracın arkasından vursa kusur onda olurdu.

Keşke kaçsaydı dayı, üstüme geliyorken durdum ve izledim vurmasını..

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Tutanakta karşı taraf sizin ana caddeden çıktığınızı beyan ederken, siz ben sokaktan çıktım demişsiniz. Sonuçta bu beyanlara göre verilmiş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Resimlerden sola dönüşü geniş yerine kesme yapmışsınız gibi duruyor.

Sokağın hizasına da bakınca siz beyaz aracın şeridindeymişsiniz gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Kemal Bayın yazdı:

Çıktığım yer sokak fakat ben çıkarken o araç benden 60 metre uzaktaydı, yapması gereken yavaşlayıp biraz sağa yanaşmak ve ikimizde geçeceği alanı oluşturmaktı. Yapmadı. Tutanağı  yazmadan önce duramadım vurdum diyodu. Yazarken birden çıktı dedi. 

Keşke kaçsaydı dayı, üstüme geliyorken durdum ve izledim vurmasını..

Bence burada oranın size verilmesinin en büyük sebebi, sizin sokaktan çıkıp, onunda önden vurması. Arkadan vursa onda olabilirdi kusur ama hem sokak hem ön taraf birleşince, kaçınılmaz olmuş gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Bayın
Recep Selim Kaya yazdı:

Tutanakta karşı taraf sizin ana caddeden çıktığınızı beyan ederken, siz ben sokaktan çıktım demişsiniz. Sonuçta bu beyanlara göre verilmiş olabilir.

İşin aslı tutanak yazılıyorken onlar çok kalabalıktı, her birine ayrı ayrı laf anlatıyoken benim aklım sokaktan caddeye çıkıp durmamda ve onun gelip duran arabaya vurmasındaydı. Tutanakta o an aklıma geldikçe yazdım. Sabah erken saate olması da on akıl alabilecek kimsem olmadığı ana geldi. Bir de 3-5 ay önce eski arabamla takla attığımdan o an korkmuştum işin aslı. Sağlıklı düşünemedim 

Baha Kanberoğlu yazdı:

Resimlerden sola dönüşü geniş yerine kesme yapmışsınız gibi duruyor.

Sokağın hizasına da bakınca siz beyaz aracın şeridindeymişsiniz gibi gözüküyor.

Vurmadan önce araç daha sola dönüktü çarpma etkisi düzleşti.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçmiş olsun. Çarpma açısı ve tutanağa göre itiraz etseniz bile sonuç değişmeyecektir ki zaten şirketler arası mutabakat sağlanmış. Böyle durumlar için araç kamerası şart bu vesileyle hemen kaliteli bir tane edinin trafikte ne zaman ne olacağı belli olmuyor maalesef benim kırmızı ışıkta duran aracıma koşarak gelen yaya çarptı ağzı burnu dağıldı kanadı mesela aksi bir şikayet olsa başka türlü nasıl ıspatlayacağım 😅 

Beyaz araç hiç hasar almamış mı yoksa fotoda mı gözükmüyor? 

Yorum bağlantısı
Kemal Bayın
Koray Demir yazdı:

Geçmiş olsun. Çarpma açısı ve tutanağa göre itiraz etseniz bile sonuç değişmeyecektir ki zaten şirketler arası mutabakat sağlanmış. Böyle durumlar için araç kamerası şart bu vesileyle hemen kaliteli bir tane edinin trafikte ne zaman ne olacağı belli olmuyor maalesef benim kırmızı ışıkta duran aracıma koşarak gelen yaya çarptı ağzı burnu dağıldı kanadı mesela aksi bir şikayet olsa başka türlü nasıl ıspatlayacağım 😅 

Beyaz araç hiç hasar almamış mı yoksa fotoda mı gözükmüyor? 

Yaya ya geçmiş olsun, size de belasız günler 😁

Karşı tarafın sadece plakası yamuldu🤔

Benim aklıma takılan konu;

Eğer ki karşı taraf kusurlu olsa idi onun sigorta firması benim aracımı yaptıracaktı, benim kusurlu olmam durumunda karşı tarafın aracında hasar olmadığı için benim firmam karşı tarafa herhangi bir ödeme yapmayacak. Şirketler arası mütabakat sadece şirketlerin menfaati adına yapılmış olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

60 metre uzaktan bir aracin gelip size carpmasi cok garip geldi bana. Saatte 100 km ile geliyor olsa bile ki orasi sanki mahalle arasi gibi, araba 45 metrede falan durmasi lazim.

Ya da siz 60 metre uzaktan size dogru gelen ve carpacagini dusundugunuz bir arabadan kacabilmeniz lazim.

İlginc bir kaza olmus gecmis olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yaya ya geçmiş olsun, size de belasız günler [emoji16]
Karşı tarafın sadece plakası yamuldu[emoji848]
Benim aklıma takılan konu;
Eğer ki karşı taraf kusurlu olsa idi onun sigorta firması benim aracımı yaptıracaktı, benim kusurlu olmam durumunda karşı tarafın aracında hasar olmadığı için benim firmam karşı tarafa herhangi bir ödeme yapmayacak. Şirketler arası mütabakat sadece şirketlerin menfaati adına yapılmış olabilir mi?

Yok olmaz öyle bir şey.
60 metre uzaktan bir aracin gelip size carpmasi cok garip geldi bana. Saatte 100 km ile geliyor olsa bile ki orasi sanki mahalle arasi gibi, araba 45 metrede falan durmasi lazim.

Ya da siz 60 metre uzaktan size dogru gelen ve carpacagini dusundugunuz bir arabadan kacabilmeniz lazim.

Nasıl olsa durur,
Nasıl olsa çıkmaz
Diye düşünmüşler bence
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yola çıkmayı bekleyen araca uyarı amaçlı yapılan “yola çıkma benim geçmemi bekle” anlamında yapılan selektörü Yozgatlılar “buyur geç gardaş yol senin” olarak anlıyormuş 😃

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kemal Bayın
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Öncesinde kasis ve askeri birlik var, hız sınırları malüm, yolun izin verdiği hız Max 70. Ben bu aracı gördüm yavaşça çıktım ve yol verir diye bekledim işin aslı. Durmayıp vuracağı aklıma bile gelmedi. Yerde 10 cm bile teker izi yok.

Ve diğer bir ek olarak, sigorta acentam ile yaptığım görüşmede şirketler arası mütabakat olduğundan itiraz mercii sulh hukuk dediler, acenta olarak siz hiç mi benim hakkımı savunmayacaksınız dedim. Lafın özü şuan kendi başınasın dediler. Sizlerinde yorumlarından cımbızladığım kadarıyla ağzımla kuş tutsam nafile. Yine de teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Koray Demir yazdı:

Yola çıkmayı bekleyen araca uyarı amaçlı yapılan “yola çıkma benim geçmemi bekle” anlamında yapılan selektörü Yozgatlılar “buyur geç gardaş yol senin” olarak anlıyormuş 😃

Yozgatlılar haklı yalnız...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Talat
Kemal Bayın yazdı:

Ve diğer bir ek olarak, sigorta acentam ile yaptığım görüşmede şirketler arası mütabakat olduğundan itiraz mercii sulh hukuk dediler,

şirketler arası mütabakat olduğu için ilk önce kendi sigorta şirketinize itirazda bulunuyorsunuz. onları arayıp bir mail adresi alın dilekçenizi yazıp sizi kanıtlayacak evrak, belge olay yeri fotoğraf video vs ne varsa ekleyip mail atıyorsunuz. oradan heyete gider heyet sonucu yine aynı olursa eğer bu sefer sulh hukuk’a taşıyıp itiraz edebiliyorsunuz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yola çıkmayı bekleyen araca uyarı amaçlı yapılan “yola çıkma benim geçmemi bekle” anlamında yapılan selektörü Yozgatlılar “buyur geç gardaş yol senin” olarak anlıyormuş [emoji2]

Yozgatlıların bildiği doğru aslında default_smile.png
Öncesinde kasis ve askeri birlik var, hız sınırları malüm, yolun izin verdiği hız Max 70. Ben bu aracı gördüm yavaşça çıktım ve yol verir diye bekledim işin aslı. Durmayıp vuracağı aklıma bile gelmedi. Yerde 10 cm bile teker izi yok.
Ve diğer bir ek olarak, sigorta acentam ile yaptığım görüşmede şirketler arası mütabakat olduğundan itiraz mercii sulh hukuk dediler, acenta olarak siz hiç mi benim hakkımı savunmayacaksınız dedim. Lafın özü şuan kendi başınasın dediler. Sizlerinde yorumlarından cımbızladığım kadarıyla ağzımla kuş tutsam nafile. Yine de teşekkürler.

Bu tutanak ve bu sonuçla acentenin yapacağı pek bişey yok maalesef.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
Koray Demir yazdı:

Gecmis olsun kazalarin cogu o beklesin görüyor beni yavaslasin,ondan önce çıkarım diye oluyor.

Ama ne varki direksiyona gecen herkes icin söylemiyorum yanlis anlaşılmasın yol sanki babasınınmis gibi gidiyor. Ve selektör bizde her anlama geliyor selamlamadan tutunda  önümüze birden kırana uyarmaya kadar

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Yozgatlılar haklı yalnız...

Burda tam tersi şekilde yerleşmiş biz de alıştık ayak uyduruyoruz. Ana yolda selektör yapan sonrasında gaza abanıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Tek kısa selektör "buyur geç", uzun selektör yada arka arkaya selektörler "çıkma biçerim" demek değil mi 😁

Selektör yapmaya korkuyorum ben yanlış anlar da önüme atlarlar diye.

Geçmiş olsun.

Bu kavşaklarda hata kimde/ kimde olur gibi bir konu mu olsa acaba, sürekli önüme atlayanlarin olduğu bir kavşak var, geçiş üstünlüğü kimde falan fikir alışverişinde bulunuruz.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Çok geçmiş olsun.

Araçda kamera olsaymış.Duramadım vurdum dermiydi.Milletin malına gaspdır bu.Kaza falan değil.

Dün eve giderken, önümde anası ağlamış full zift gibi cam c180 vardı.Uzun süre sabrettim yol versin diye.Yol vermedi.Bende fırsatı bulup önüne geçtim.Sonra bana arkadan sellektör yaparak atak yaptı.Bir fiesta nasıl beni geçer egosuna girdi.Almış hurda mersedesi kelepir fiyata,mersedese biniyorum cakası satıyor.Varsa paran git 5,20 alda göreyim öyle caka sat.Önüne geçtiğimde gönül dedi kökle fireni gelsin çarpsın arkadan dik ocağına incir ağacı.Sigortası olduğundan bile şüpheliyim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kemal Bayın
Fatih Sarıkaya yazdı:

Çok geçmiş olsun.

Araçda kamera olsaymış.Duramadım vurdum dermiydi.Milletin malına gaspdır bu.Kaza falan değil.

Dün eve giderken, önümde anası ağlamış full zift gibi cam c180 vardı.Uzun süre sabrettim yol versin diye.Yol vermedi.Bende fırsatı bulup önüne geçtim.Sonra bana arkadan sellektör yaparak atak yaptı.Bir fiesta nasıl beni geçer egosuna girdi.Almış hurda mersedesi kelepir fiyata,mersedese biniyorum cakası satıyor.Varsa paran git 5,20 alda göreyim öyle caka sat.Önüne geçtiğimde gönül dedi kökle fireni gelsin çarpsın arkadan dik ocağına incir ağacı.Sigortası olduğundan bile şüpheliyim.

Teşekkürler hocam, maalesef ki bahsettiğiniz kişiler ile hep karşılaşıyoruz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...