İçeriğe Yönlendir

İstanbul'da Bosch Enjektör Servisi Tavsiyesi

Selim Bilgin

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
Bahadır Taşpolat

Maslak Opet Mehmetçik vakfı'ndan ne zaman alsam araba deli giderdi eskiden, hâlâ öyle mi bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Şimdi bu konuyu okuyunca geçen hafta bp sen fulledim. Araç sesli çalışmaya başladı. Ben totale geri döneyim. Bir daha bp koymam arabama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Arda Bülent Güzel yazdı:

Şimdi bu konuyu okuyunca geçen hafta bp sen fulledim. Araç sesli çalışmaya başladı. Ben totale geri döneyim. Bir daha bp koymam arabama.

Ben Shell V-Power’a döndüm abi geri. Maceraya gerek yokmuş. :) 

Bahadır Taşpolat yazdı:

Maslak Opet Mehmetçik vakfı'ndan ne zaman alsam araba deli giderdi eskiden, hâlâ öyle mi bilmiyorum

Opet ile hiç aram yok. Ford garanti zımbırtısı varken bile Shell’de alıyordum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bahadır Taşpolat yazdı:

servis minibüsü varken oradan alan %10 fazla yakardı,

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selim Bilgin

Ya bu motor bazen sesli bazen sessiz çalışıyor, aynı pompadan alıyorum yakıtı hep. Anlayamadım, başka ney etkiler dizel sesini?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bana depo doluyken sessiz ve performanslı, depo boşa yakınken sesli ve güçsüz geliyor. Benim ki psikolojik herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

Ya bu motor bazen sesli bazen sessiz çalışıyor, aynı pompadan alıyorum yakıtı hep. Anlayamadım, başka ney etkiler dizel sesini?

müzik cd si aynımı ?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

müzik cd si aynımı ?

Kontağı açınca Müslüm çalmaya başlıyor. :D 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Bana depo doluyken sessiz ve performanslı, depo boşa yakınken sesli ve güçsüz geliyor. Benim ki psikolojik herhalde.
Depo boş olunca çok yakıyor benim ki de , genleşmeyi doldurtuyorum biraz gezip yine doldurtuyorum.Yarım deponun altına düşünce hemen bitiyor bence psikolojik değil gerçek
Çok kaba çalışıyor benim ki de ama alt muhafaza yokken daha gürültülü çalışıyordu şimdi biraz daha sessiz ama yine de çatır çatır çalışıyor[emoji1]. Linkini bırakayım ;

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:

Depo boş olunca çok yakıyor benim ki de , genleşmeyi doldurtuyorum biraz gezip yine doldurtuyorum.Yarım deponun altına düşünce hemen bitiyor bence psikolojik değil gerçek Çok kaba çalışıyor benim ki de ama alt muhafaza yokken daha gürültülü çalışıyordu şimdi biraz daha sessiz ama yine de çatır çatır çalışıyoremoji1.png. Linkini bırakayım ;

Benimki de dolu depoyla daha sessiz çalışıyor. :) 

Yarın ben de bi videoya çekeyim bakalım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Selim Bilgin yazdı:

Benimki de dolu depoyla daha sessiz çalışıyor. :) 

Yarın ben de bi videoya çekeyim bakalım.

Ben de tekim sanıyordum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selim Bilgin

Havalar soğuyunca artan sesle birlikte egzoz kokusu da başladı, özellikle motor soğukken arabadan iniyorum 50nc çalışıyor gibi koku geliyor.

Bu enjektöre el atacağım kesin, buradaki enkektörcülerle ilgili bin tane hikaye var, elletmek istemedim. Ama Almanya'da revize edilmiş enjektör satan bir yer buldum (sahibi Türk çıktı), ebay.de'de 22 bin olumlu işlemi var, oradan almayı düşünüyorum. Yine yenisini yurtdışından almayla yarı yarıya farkediyor.

Ne dersiniz?

Link de bu: https://www.ebay.de/itm/Einspritzduse-Injektor-0445115037-AUDI-A4-A6-A8-Q7-3-0-TDI-059130277AB-6x/110713394288

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

50nc çalışıyor gibi koku geliyor.

allah iyiliğini versin sabah sabah koptum gülmekten resmen gözümün önüne 50 nc kamyon ve o koku geldi :D 

burda revizyon yapılmıormu senin enjektörlere illa değişmekmi gerekiyor

benim pasattaki enjektörler mesela tamir olmuyormuş bozulsa tanesi 5000 liraymış 👀

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

allah iyiliğini versin sabah sabah koptum gülmekten resmen gözümün önüne 50 nc kamyon ve o koku geldi :D 

burda revizyon yapılmıormu senin enjektörlere illa değişmekmi gerekiyor

benim pasattaki enjektörler mesela tamir olmuyormuş bozulsa tanesi 5000 liraymış 👀

Tamam biraz abartmış olabilirim de egzoz kokusu deyince 50nc geliyor aklıma. Gençler bilmez. :D 

Revizyon yapıyorlar burada ama randıman verir mi emin değilim. Bosch'un tamir prosedürü yokmuş, bu adamlar en azından Almanya'da ve binlerce satmışlar bunlardan, ona güvendim.

Ali Gök yazdı:

Senin motor PD, kolay kolay bozulmuyor enjektörü diye biliyorum.

Gerçi benimki de kolay kolay bozulmuyor, araba 300 bine geldi :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

Tamam biraz abartmış olabilirim de egzoz kokusu deyince 50nc geliyor aklıma. Gençler bilmez. :D 

Revizyon yapıyorlar burada ama randıman verir mi emin değilim. Bosch'un tamir prosedürü yokmuş, bu adamlar en azından Almanya'da ve binlerce satmışlar bunlardan, ona güvendim.

Senin motor PD, kolay kolay bozulmuyor enjektörü diye biliyorum.

Gerçi benimki de kolay kolay bozulmuyor, araba 300 bine geldi :)

bkp motor diyorlar . PD Dediğin  PD (Pumpe düse) mevzusumu

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

bkp motor diyorlar . PD Dediğin  PD (Pumpe düse) mevzusumu

Evet BKP motor kodudur, PD çalışma sistemi, CR(common rail) değil yani. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Selim Bilgin yazdı:

Havalar soğuyunca artan sesle birlikte egzoz kokusu da başladı,

1- beyaz duman sorunu var mı?

2- yazılımlı halinden memnunsan ve üstüne biraz daha çıkayım deme ihtimalin varsa bence şuan elleme enjektörlere (belki büyüttürürsün eskileri)

üstteki 1. katalitik konvektörü söktürüp makinede temizletip geri takalım, downpipe yapmam dersen? koku olayını baya etkileyecektir.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bahadır Taşpolat yazdı:

1- beyaz duman sorunu var mı?

2- yazılımlı halinden memnunsan ve üstüne biraz daha çıkayım deme ihtimalin varsa bence şuan elleme enjektörlere (belki büyüttürürsün eskileri)

üstteki 1. katalitik konvektörü söktürüp makinede temizletip geri takalım, downpipe yapmam dersen? koku olayını baya etkileyecektir.

Duman çarpmadı gözüme hiç. Koku geliyor sadece.

Yazılımdan memnunum da enjektör büyütmeyi nasıl yapacağız? Bolt-on uyan bir şey var mı? Hazır bir çözüm yoksa çok kurcalayasım yok açıkçası.

Kat'ı kim nasıl temizliyor? Siz yaptırdınız mı?

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

https://www.youtube.com/watch?v=45TC67ZCfwc

ben söktürmeden bu üründen yaptım çok ciddi beyaz duman attı, tabi sökülen işlem kadar etkili değildir ama farkediyor. Psikolojik değil 

cevizlibağ akınsal sanayide söküp temizleme işlemi yapan egzoscu var yönlendirebilirim yukarıdaki makineden de  mevcut 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bahadır Taşpolat yazdı:

https://www.youtube.com/watch?v=oZXjrH0Ga_c

kronik piezo beyaz duman enjektör sorunu yukaridaki, eğer böyle bir durum yoksa diye demiştim katalitik temizliğini oda şu: 

https://www.youtube.com/watch?v=jendETRTDiw

https://www.youtube.com/watch?v=c-Fktq5CYQM

Beyaz duman benim gözüme çarpmadı ama bir bakayım, motorun çalışma sesinden ve hissinden enjektörde problem olduğunu anlıyorum, muhtemelen enjektör değişince çözülecek benim şikayet.

Bu kat temizlik işine bir bakayım, eyvallah.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Selim Bilgin yazdı:

motorun çalışma sesinden ve hissinden 

rölantide sıcak soğuk ne olursa bi acil video çekebilirmisin, acil derken enjektöre girmeden 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bahadır Taşpolat yazdı:

rölantide sıcak soğuk ne olursa bi acil video çekebilirmisin, acil derken enjektöre girmeden 

Az önce dışarı çıktığımda soğuk hava + soğuk motor çalıştırıp biraz izledim. Başta duman yoktu, 1-2 dk. sonra beyaz beyaz duman + koku başladı, videoya ne kadar yansıdı bilmiyorum. Kısa mesafe buradan Çapa'ya gittim, çalışırken indim arabadan bayağı kokuyordu, ama kullanırken arkayı görmediğim için duman durumunu tam bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...