İçeriğe Yönlendir

İstanbul'da Bosch Enjektör Servisi Tavsiyesi

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin
Mustafa Yanar yazdı:

Bence hava soğuk olduğu için biraz titizsiniz galiba. 

Biraz biraz az olabilir. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

Bir @Çağlar Bayur yorumu da alsak buraya.

Obd varmı sende. Yakıtın ltft ve stft değerlerine bakabiliriz.  ENjektör fazla gönderiyorsa ltft değerinden belli olur. 

Arıca videoları ağır çekim çekersen çok daha net olur. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Selim Bilgin yazdı:

Az önce dışarı çıktığımda soğuk hava + soğuk motor çalıştırıp biraz izledim.

ses gayet normal ve güzel geliyor çok hafif bi çıtırtılı daha olması lazım, duman da normal gaza yüklenince bembeyaz kesmesi lazım o videodaki gibi yoksa soğuktandır. motor ısındıktan sonra kesti mi mesela?

koku bizimkinde de var hatta içeri bile alıyor bazen ama bizim puldu oringti değişmesi lazım kaçırıyor oralardan 

Ben senin yerinde olsam https://www.hepsiburada.com/bell-add-2d-ile-dizel-araclar-icin-katalitik-konvertor-temizligi-911094-pm-otart911095  bu ürünü uygularım zaten çok basit ben tarif ederim yada gelirim beraber yaparız o kolay. bide rölantide kadranı bi çekebilir misin titreme/dalgalanma var mı?  doğru hatırlıyorsam emme manifoldu, klape, boğaz kelebek falan söküp temizlenmişti dimi aracın?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bahadır Taşpolat yazdı:

ses gayet normal ve güzel geliyor çok hafif bi çıtırtılı daha olması lazım, duman da normal gaza yüklenince bembeyaz kesmesi lazım o videodaki gibi yoksa soğuktandır. motor ısındıktan sonra kesti mi mesela?

koku bizimkinde de var hatta içeri bile alıyor bazen ama bizim puldu oringti değişmesi lazım kaçırıyor oralardan 

Ben senin yerinde olsam https://www.hepsiburada.com/bell-add-2d-ile-dizel-araclar-icin-katalitik-konvertor-temizligi-911094-pm-otart911095  bu ürünü uygularım zaten çok basit ben tarif ederim yada gelirim beraber yaparız o kolay. bide rölantide kadranı bi çekebilir misin titreme/dalgalanma var mı?  doğru hatırlıyorsam emme manifoldu, klape, boğaz kelebek falan söküp temizlenmişti dimi aracın?

Titreme dalgalanma yok, beyaz dumana boğma yok, pul-oring değişti, egr ve manifold temizlendi, başka neler temizlendi o arada tam bilmiyorum, bıraktım sonra aldım arabayı.

Ustaya söylemeden bunu yapmayayım, sonra birşey olursa anlatamam, ben bi sorayım en iyisi. :D 

Liqui Moly'nin iki katkısını aldım, gelsin onu da koyup biraz gazlayayım. Bir yere çıktığımız da yok sürekli kısa mesafe çalışıyor araba.

Ali Darbaz yazdı:

Obd varmı sende. Yakıtın ltft ve stft değerlerine bakabiliriz.  ENjektör fazla gönderiyorsa ltft değerinden belli olur. 

Arıca videoları ağır çekim çekersen çok daha net olur. 

OBD var, onları görebileceğim jenerik iPhone uygulaması var mı? Vag-com yok.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

Titreme dalgalanma yok, beyaz dumana boğma yok, pul-oring değişti, egr ve manifold temizlendi, başka neler temizlendi o arada tam bilmiyorum, bıraktım sonra aldım arabayı.

Ustaya söylemeden bunu yapmayayım, sonra birşey olursa anlatamam, ben bi sorayım en iyisi. :D 

Liqui Moly'nin iki katkısını aldım, gelsin onu da koyup biraz gazlayayım. Bir yere çıktığımız da yok sürekli kısa mesafe çalışıyor araba.

OBD var, onları görebileceğim jenerik iPhone uygulaması var mı? Vag-com yok.

Senin motorun referans LTFT değerlerini araştırıyorum . 30 dakikadır repair manualleri geziyorum. Galiba dizel motorlarda ltft değerleri bulunmuyor.

Ama yutubede referans videolar izleyerek kıyas yapabilirsin. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Biraz biraz az olabilir. :)

Duman yok 😛 kızdırmalar ne alemde. Bu havalar onun dertleridir. Akü de dicem de korkuyom mevzu dağılır diye

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Bir @Çağlar Bayur yorumu da alsak buraya.

benim egzosa bakmak için sis farı lazım :) normal bu, alman mazotu olsa çıkmayabilir derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Duman yok 😛 kızdırmalar ne alemde. Bu havalar onun dertleridir. Akü de dicem de korkuyom mevzu dağılır diye

Kızdırmalar yeni, ben almadan evvel değişmişti. Akü biraz nane molla da akü ile alakası olabilir mi bunun?

Çağlar Bayur yazdı:

benim egzosa bakmak için sis farı lazım :) normal bu, alman mazotu olsa çıkmayabilir derim

Hiç yapmadığım şeyi yaptım bi deneyeyim diye Opet'ten mazot aldım, sonra V-Power ile fulledim ama kokunun bu kadar artmasında etkisi olabilir belki.

Normalde Ford yakıt bilmemne kartı varken bile almıyordum Opet'ten.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İlk marşta yapıp kesse direk akü ve kızdırma ikilisi derdim. De zaten sende duman yok gibin. Koku işi dpf ve kat tarzı şeylerden genelde.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Selçuk Bakış yazdı:

Opet=koku demek, dpf var mıydı bunda?

Yok, bundan sonraki sene başladı.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

İlk marşta yapıp kesse direk akü ve kızdırma ikilisi derdim. De zaten sende duman yok gibin. Koku işi dpf ve kat tarzı şeylerden genelde.

Akü orijinal Audi logolu, 2017 üretimi, daha bayağı gider bence.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

senin araba kaç model . seninki common railmi ?

benim pasatta varmı dpf 2008 bendeki

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

2007, CR 3.0’lar CR

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Hiç yapmadığım şeyi yaptım bi deneyeyim diye Opet'ten mazot aldım,

bitsin hele azalır o zaman duman, baştan desene opete uğradım diye.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Selim Bilgin yazdı:

2007, CR 3.0’lar CR

Dpf yoksa depodaki mazot bitince opet harici yerden alıp denemek lazım, ben artık almıyorum oradan. Acayip koku oluyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Selçuk Bakış yazdı:

Dpf yoksa depodaki mazot bitince opet harici yerden alıp denemek lazım, ben artık almıyorum oradan. Acayip koku oluyor.

Hayatımda ilk defa aldım, aslında çeyreğe inince üstüne Shell doldurdum da bir şekilde etkiledi demek, 1-2 haftaya biter zaten. bakalım.

Çağlar Bayur yazdı:

bitsin hele azalır o zaman duman, baştan desene opete uğradım diye.

2013'te abimden Fiesta'yı aldım, 10 binde filandı, dedi ki yakıt kartı var, sakın Opet'ten başka yerden alma garanti filan.

Tamam dedim çıktım, ilk Shell'de doldurdum, o zaman GTL vardı. :D 

Ali Gök yazdı:

Pardon soruyu atlamışım, var olarak gördüm telefondan. Senin arabada var diye biliyorum. Ama eskiler o kadar çabuk dolmuyordu, sistemi farklı sanırım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Geçen anlık yakıt gitti motorun sesi bı değişti sonra ortalama tavan yapar gibi oldu. Tribe girdi bı nevi dedim heralde jenerasyon yapıyor sonra bı 10 km sonra kendine geldi. :)

DPF si olan ilk arabam ve hiç bir uyarı ikaz bişi yok. Sinir olduğum konu o.  

bunun gibi yapacam zor tutuyom kendimi. 

"Laf aramızda Bana ucuz bı araba bulun"

images?q=tbn:ANd9GcTlEZiMiYB1ZP1caT76Vt0

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...