İçeriğe Yönlendir

Beyaz Yasuo’m

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

ICE  içten yanmalı motor sanırım . Neden motor demiyorlarsa. 

daha havalı

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hangi hocayı izledin

floridadan devlet üniversitesi

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Motora motor denmiyor, şanzımana şanzıman. Bizim orda her şeye gerçeği neyse o denir

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bugün malum sağmalcılar kazalarının yaşandığı yerde ben de nasiplendim. Ucuz atlattık. Mucize şekilde plastikler, tırnaklar, tampon demirleri hiç hasar almadı. Neredeyse çizik yok. Kırık zaten yok. Sadece ön plakalık kırıldı ve plaka yamuldu. Plakalığı söktüm. Arkası da kırılmamış. Nasıl bu kadar hasarsız atlattık anlam veremedim. Çünkü videoyu sesli izlerseniz patırdı kütürtü koptu. Arka tampon altına baktım. Alt difizör perçinleri olduğu gibi duruyor. Tampon demiri yamulmamış. Kaputu açıp tampon arkasına baktım. Hiçbir yamulma kırık yok. Önden tampon altına baktım. Sağlam duruyor. Tamponlar yandan çamurluk tarafında da atmadı. Lastik gibi esnedi her şey. 

olay zincirleme oldu. Sağdan dingilin biri araya girerek takip mesafemi bozdu. Kango’nun önündeki neden durdu anlam veremedim. Görmedim zaten. Kango frene basınca ben de bastım ama ne bileyim duracak kadar basacağını. Zank diye durmuş. Benim frene basma şiddetim ilk başta sert değildi. 

ama iyiki sert durmamışım. Çünkü arkamdaki bu sefer çok sert vuracaktı. Biraz önden biraz arkadan tost olduk. 

kango hasarsız. Ben hasarsız. Arkamdaki kırmızı arabanın ön park sensörü içeri girdi. Galiba mazgal içinde ufak bi tırnak kırıldı. 

tutanak tutulmadı. Herkes devam etti.

bir kez daha araya araç da girse hemen takip mesafesini ayarlamak gerektiğini anladım.  

• Şaşkın 1
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Çok geçmiş olsun Tansu hocam. Hem cana hem de araca bir şey olmamış. Araçtada yalnız değilsiniz anladığım kadarıyla. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Çok geçmiş olsun Tansu hocam. Hem cana hem de araca bir şey olmamış. Araçtada yalnız değilsiniz anladığım kadarıyla. 

Sağ olun teşekkür ederim. evet kızım arkadaydı ama şiddetli az olunca pek etkilenmedi şükür

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçmiş olsun, arkadaki hem vuruyor hem korna çalıyor. Takip mesafesi şart. Arkadaki yakınsa takip mesafesini daha da arttırmak lazım. Ama burası İstanbul tabii, normal bir yer değil. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, ucuz atlatılmış 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cart diye girmiş zart diye durmuş, bunlardan çok var, şanzımanın olsa kompresyona bırakırdın ama nasip, geçmiş olsun

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Geçmiş olsun abi. Kaza sonrası bu kadar sakin kalabilmek beni çok şaşırttı 

Heyecan, bağırma ve kızma yok yani

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oğuzkan Erışık yazdı:

yok yani

kiprit yahu 180 falan yapınca konfeti patlatıp kutlama yapılan segment

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sağ olun arkadaşlar. Valla arabanın içindeyken oldu bi kaza dedim. Sakin kaldım ama dışına çıkınca arkadakiyle beraber öndekinin üstüne yürüdük. 

dingilin aradan girip takip mesafemi bozması kaza yapmamıza sebep oldu. 

hem kendi öndekiyle çok yaklaştı, hem benim önümü daralttı. Ama benim suçum, madem araya girdi, az dur mesafe uzasın dememek. Hani onun biraz ilerlemesini bekleyerek arayı açmayı hesapladım. Kango buna fırsat vermeden zınk diye durdu. 

Bu anın hızımız 80 iken olduğunu düşününce, düşünmek istemiyorum. Beklemeden anında frene basıp arayı açmalı. 

Arabamda hasar bulabilseydim tutanak tutmayı düşündüm. Adamın yasak yerden önüme girmesi bana fayda sağlar mıydı merak konusu

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok geçmiş olsun. Şükür kimseye bi şey olmamış, "mal" ise yaptığı ile kalmış. Olan "mal"a olsun diyelim.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çok geçmiş olsun, en büyük kazan bu olsun Tansu.. 

16-17 yaşlarımda babamın arabasında bunun çok şiddetlilerini yaşadık 3-4 ay arayla 2-3 kez. kaput ve bagaj kapağı göçmeli model, o gün bu gün başkasının kullandığı araca binemem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçmiş olsun. Çok şükür sizde bir şey yok. Bir dingil senin önüne girdi, diğeri de kırmızının arkasına. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bununla geçmiş olsun . 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sağ olun. Bu arada çarpışma önleyici sistem çalışmadı. Çalışmamasına sevindim. Sert dursaydık arkadaki sağlam girebilirdi bana

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Tansu geçmiş olsun dostum, Allah beterinden korusun.

Senin araçta çarpışma önleme yok mu? 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sağ olun. Bu arada çarpışma önleyici sistem çalışmadı. Çalışmamasına sevindim. Sert dursaydık arkadaki sağlam girebilirdi bana

Tamda bunu merak etmiştim. Peki neden çalışmadı? Yani bu kazada çalışmaması işine gelmiş olabilir ama keşke çalışsaydı da diyebilirdik mesela. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

geçmiş olsun ama kango sahibini yaş odunla dövmek lazım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Murat Sahın yazdı:

Tamda bunu merak etmiştim. Peki neden çalışmadı? Yani bu kazada çalışmaması işine gelmiş olabilir ama keşke çalışsaydı da diyebilirdik mesela. 

Hafif de olsa frene basıyor olmak bu tip güvenlik ekipmanlarını devre dışı bırakıyor olabilir, benim arabada misal arka park fren asistanı gibi bi donanım var, frene basmadan geri gidersem; çarpacağım gibi bir engel görürse çok sert bir frenle duruyor. Ama ayağım frende gidiyorsam o sistem devre dışı oluyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arabamda hasar bulabilseydim

istenen meblağı söyle , poliçeni bırak kafi.. hallederiz :keyifli:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cem Işık yazdı:

Hafif de olsa frene basıyor olmak bu tip güvenlik ekipmanlarını devre dışı bırakıyor olabilir, benim arabada misal arka park fren asistanı gibi bi donanım var, frene basmadan geri gidersem; çarpacağım gibi bir engel görürse çok sert bir frenle duruyor. Ama ayağım frende gidiyorsam o sistem devre dışı oluyor. 

sebebi belki de budur. frene hiç basmasam çalışabilirdi ama emin değilim yaa

Murat Sahın yazdı:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dif, diferansiyel denklemler :) 

Tansu bir şu Qashqaiyi çözsene.. 

Tork konvertörü mü var.. çoklu plaka balata mı var.. 

Hibriti nasıl.. kayış tahrikli mi.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tansu bir şu Qashqaiyi çözsene.. 

Tork konvertörü mü var.. çoklu plaka balata mı var.. 

Hibriti nasıl.. kayış tahrikli mi.. 

Bunları çözmeden mi aldın arabayı? :shok:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...