İçeriğe Yönlendir

Beyaz Yasuo’m

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

18000 km yol için 10802 tl yakıt yakılmış :( Hipermilci olmasam bunun %30 daha fazla olacağı öngörülüyor. 

11 aylık yakıt ortalaması arabaya göre 4,2lt/100km. Ama bunun 3/4’ü hanıma ait. Ben daha fazla düşürürdüm

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sizde bobcat yok mu :) 

yok valla, lazım ama, bizde işleri cat 328 jcb 3x 4x gibi makinalar görüyor, şimdi dizel bir portifde geldi, bobcat tam fırıldak makine, olsada binsem :)

bunu diyorsun dimi, nokta dönüşlü alet

bobcat-mini-yukleyici-1.jpg

bunları en son HES te çalışırken gördüydüm, kaya kamyonlarının  lastiklerini tamir için çevirirken kullanırlardı...

c85c339e-5dbf-4421-8937-f5ac2010115d.jpg

şuna yetmezdi ama :)

bobcat değil tigercat lazım bunlara

maxresdefault.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

istanbul dan bursaya toplam 8,24 TL lik yakıt ile gidebiliyorum

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

evet öyle, iş güvenlik ayakkabısı vardı, çok pis sallıyor ama şarj olmama yetti, 220 de 100 le sallanıyorsam bunda 200 le sallıyor, duvara çarpmış gibi oldum her yerim zangırdadı, hızlı şarj etti beni :D dahada dokunmuyorum artık, seksiyonerden kapamadan asla mecbur kalmadıkça, onada asma kilit takarak, önceleri çıkıp direkteki sigortaları değişiyordum birde düşün, hatta bir kış izolatörden çıkıp direğe değen teli yerine takmıştım, deliliğe bak, inemediydim bide, ellerim donduydu düşecektim resmen, gençliğin verdiği ve şantiyeci olamanın ve elektriksiz şantiyede sefil olmanın gazıyla ne işlere bulaşmıştım, şimdiyse yok aga yaklaşmıyorum bile :)

dün portif geldi bize, ona atladım ama, kolaymış yahu süper manevra var, dizel ama tortort, ileri geri kolunun ucundaki güç ayarını sökmüşler, hep yavaş gidiyor alet, topuklayamadım :)

Abi forklift süper döner toplarken devrilir çok dikkat et. Kemersiz binme.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay BAŞARAN yazdı:

Abi forklift süper döner toplarken devrilir çok dikkat et. Kemersiz binme.

çok fena evet ve biliyorum, takla barı var ama atar adamı üstünden, ilk baktığım kemeri oldu zaten ve yoktu göremedim, bir iki tur attım nasıl gidiyor diye o kadar, sakat alet, sadece 1 kişiye kullanıdırıyoruz zaten, dur hele şunun kemer işini kurcalayayım, kaza falan olur yazık olur kullanana....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Edirnede mi kullanacaksınız forklifti. 8x4 kamyon batıyor orada forklifte mezar olur :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sigorta kasko mtv si yüksek arabalarınız benzine gelen zam değerinde alınır.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Sigorta kasko mtv si yüksek arabalarınız benzine gelen zam değerinde alınır.

Pompa fiyatlarına yansımadı. Savunun gayrı 😁😁

@Ali Cihangiroğluaynen o fotodaki alet. Üst yapı şantiyelerinin vazgeçilmesi. Kat aralarında dolaşabiliyor. Amortisör yok. Lastikler dolgu. Böbrek taşı düşürür ama dört lastik ayrı dönüyor. Dikeliyor falan. Çok acayip :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Yav he he emoji16.png

Hadi canım. Zam gelince tekrar konuşuruz 😁 hazine ile yazışmalarım devam ediyor. Artık cevap olarak kanun yapma yetkisi meclise diye yazıyorlar 😁

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Pazar sabah 80 ile boş bursa yolunda 3,3lt yaktık. 

bugün pazartesi şu trafikte daha az yaktık. 3,2lt

6-EF3-B559-4-C70-4-FA9-8-AC2-D77-A5-AFD1

1-F58-CD4-F-628-D-4-D7-C-8-F14-253936-D8

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yok yahu daha neler. Bu araba için yakıt yerine zaman verimine bakacam artık :D

23 km yolu 1 saat 18 dakikada gitmişin. 

Bursaya giderken 237 km yolu 3 saat 37 dakikada aldık :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Yok yahu daha neler. Bu araba için yakıt yerine zaman verimine bakacam artık :D

23 km yolu 1 saat 18 dakikada gitmişin. 

Bursaya giderken 237 km yolu 3 saat 37 dakikada aldık :D

Trafik varsa giresim geliyor ya hu 😁😁

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Trafik varsa giresim geliyor ya hu 😁😁

Pilleri tam doldurmadan girme. Yarım yarım batarya ömrünü düşürürsün. Deji batarya bile kurtarmaz sonra :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Eskiden ucuz silecekler iş görürdü. En kötü 1 sene kullanırdım. Şimdi hepsi iz bırakıyor. Kırılıyor vs. Aloparça’da çifti 150tl’ye bosch aerotwin kampanya vardı.

Valetpro mavi kil hamuru da aldım. Önce kil hamuru uyguladım. Sonra silecekleri taktım. Sonuç güzel. Ama bir sorun var. Silecekleri takınca zaten silecek koluna çarparak cama gelen su, bosch silecekleri takınca sağ taraf hiç gelmez oldu :) 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Çağlar Bayur yazdı:

istanbul dan bursaya toplam 8,24 TL lik yakıt ile gidebiliyorum

Bu mevzuyu bir anlayamadık Çağlar Abi. Birisi anlatsa da anlasak. :unsure2:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bu mevzuyu bir anlayamadık Çağlar Abi. Birisi anlatsa da anlasak. :unsure2:

toplam yakıt maliyetini hesapladım. ödemedim de araba istanbul dan bursaya gitti ve tükettiği yakıt meblağı o kadardı. uçar mı yüzer mi bilmem o ayrı konu

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Çağlar Bayur yazdı:

toplam yakıt maliyetini hesapladım. ödemedim de araba istanbul dan bursaya gitti ve tükettiği yakıt meblağı o kadardı. uçar mı yüzer mi bilmem o ayrı konu

Arabalı vapur taşıdı sizi yani. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bence kendi aracından Fatih abinin aracına kadar geçen tüketim 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

toplam yakıta harcanana bakıyoruz biz

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Toplantıya Peugeot 308 ile geldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Toplantıya Peugeot 308 ile geldi. 

dünyanın en güzel arabası

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Eskiden ucuz silecekler iş görürdü. En kötü 1 sene kullanırdım. Şimdi hepsi iz bırakıyor. Kırılıyor vs. Aloparça’da çifti 150tl’ye bosch aerotwin kampanya vardı.

Valetpro mavi kil hamuru da aldım. Önce kil hamuru uyguladım. Sonra silecekleri taktım. Sonuç güzel. Ama bir sorun var. Silecekleri takınca zaten silecek koluna çarparak cama gelen su, bosch silecekleri takınca sağ taraf hiç gelmez oldu [emoji4] 
Bu çok ciddi bir sorun. Silecegin su fiskiyesinin değişmesi lazım. Serviste gösterdim öyle bakakaldilar. Bu arada Toyota orijinal silecek çifti 600 TL ye yakın.
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hacı Şenyurt yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Valetpro mavi kil hamuru da aldım. Önce kil hamuru uyguladım. Sonra silecekleri taktım. Sonuç güzel. Ama bir sorun var. Silecekleri takınca zaten silecek koluna çarparak cama gelen su, bosch silecekleri takınca sağ taraf hiç gelmez oldu emoji4.png 

Bu çok ciddi bir sorun. Silecegin su fiskiyesinin değişmesi lazım. Serviste gösterdim öyle bakakaldilar. Bu arada Toyota orijinal silecek çifti 600 TL ye yakın.

Servise gösterdim ben de. Su kola çarpıyor, dağılıyor. Adam suratıma baka baka abi bir şey yok diyor. Dedim burada küfrederim hoş olmaz. Gördüğün şeye bir şey yok diye yalan söylüyorsun. Senin hayatın bu düzende mi devam ediyor, gördüklerini yalanlayarak mı yaşıyorsun dedim. Daha fazlasını söylemedim. Servise aldılar. Bir şey yok diye yazıp geri verdiler arabayı. 

sizinkine bir şey yaptılar mı hacı bey? Değişim vs

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hacı Şenyurt yazdı:

Toyota orijinal silecek çifti 600 TL ye yakın.

silecek motoru ile birlikte mi? 2 parça lastik yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...