İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.25 Trend X Yakıt Sorunu

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Değerli hocam yakıt km kuruş vb. hesaplarda çok çok kendimi geliştirdiğimi söyleyebilirim. Size samimiyetimle söylüyorum 10 dakikadır olayı anlamaya çalışıyorum. 1.25 fiesta için 6.5 litre çok güzel bir rakam iken fazla yakıyor diye konu açmanızı çözemedim. 2000 üstü motorlarla yarışıyor demişsiniz de o 2.000 ve üstü motorların şehiriçi 14 litrelerde karmada 9 litrelerde gezdiğini de bilmemiz gerek. 

Bu 6.5 litre nasıl fazla olurdu ve konusu açılırdı? A noktasından B noktasına gidersiniz. Araçta yük olmaz yolcu olmaz. Sabit 80-90 km hızlar ile gidersiniz ve 6.5 görürsünüz orada hak veririz. Ancak şehiriçi ve karma tüketim denildimi 6.5 litre  1.25 atmosferik motor için çok güzel bir rakam. 

En basitinden şöyle düşünün lütfen. Araçtan beklentiniz 5.5 - 5.8 seviyesinde. Aynı segmentte bir çok 1.5dci 1.4tdi - 1.4hdi ve 1.3multijet - 1.3cdti gibi araçlar şehiriçi 5.5 uzun yol 4 litre karma tüketim 5.1 seviyesinde yakıyorlar. İnsanlar 500ml fark için mi dizele geçiyor?  

Babama 0.9 tce clio aldık. Turbo 898 cc bir motor. 3 silindirli. Karma tüketim verisi kağıt üzerinde 5 litre. Rodaj döneminden sonra ileri seviye sürüş teknikleri ile karma tüketim 5.7 seviyesinin altını göremedim. Bu motorun sizden daha az yaktığını ve daha güncel performanslı bir motor olduğunu düşünürsek aracınızın gayet ideal seviyede yaktığını söyleyebilirim. Bu arada aynı aracı ablamda kullanıyor işe gidip gelmek için. Oda karma tüketimli bir güzergahta aylarca gidip geliyor. Onun ortalaması 7.4. Tamamen kullanıcında etkisinde olan bir durum. Söylediğiniz şeyler düşük yakıt tüketimi için kağıt üzerinde güzel görünen şeyler ancak inanın yazsam 10 katı daha şey var ve bunları doğru uygulamakta önemli. 

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Bu arada kendi verilerimi söyleyeyim. Aracım 2004 model 1.4 fiesta 80hp benzinli.

Fabrika verisi şehiriçi: 8.6 litre   ///   Şehiriçi ileri seviye sürüş ile kullandığım zaman 7.7 litrelere kadar düşürebiliyorum.

Fabrika verisi şehirdışı: 5.1 litre   ///   Şehirdışı tüketimim yine ileri seviye sürüş teknikleri ile ara ara 110-120 hızlar genel olarak 80-90 seviyesinde 5.2 litre. 110-120 leri 

görmediğim taktirde 4.8 litreye kadar düşebiliyorum.

Fabrika verisi Karma tüketim: 6.4 litre  ///  Karma tüketimim 6,2 litre.

26 Haziran günü İstanbul sancaktepeden bodrum merkeze 705 km yolu 137₺ ile gittim.2 Kişi + bagaj full dolu + arka koltuklar tamamen eşya dolu

Aracımda lpg var. Lpg tüketimi üstteki benzin tüketimlerinden ortalama %17 ile %21 arasında farklılık gösteriyor. Dilerseniz lpg tüketimlerimi de belirtebilirim. Bütün benzin lpg fişlerimi saklarım ve not alırım hepsine.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Tüketiminiz normal. Aynı araç baldızda var. Geçen yb verilerine baktım. Ort hız 45km, ort tüketim 6.7lt idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Değerli hocam yakıt km kuruş vb. hesaplarda çok çok kendimi geliştirdiğimi söyleyebilirim. Size samimiyetimle söylüyorum 10 dakikadır olayı anlamaya çalışıyorum. 1.25 fiesta için 6.5 litre çok güzel bir rakam iken fazla yakıyor diye konu açmanızı çözemedim.

Adam haklı, 

Bana satarken 5,2 litre demiş ben neden 6,5 yakıyorum diyor. 

Haksız olan kataloğu yazan adam.. 

Fatih kurcalama masraf etme. katalogdaki yakıt tüketim değerlerine aldanma, depo doldurunca göreceksin ki, 6,5 yazan da yanlış. depo ölçümü yaparsan daha da fazla yaktığını göreceksin. 

Ha illaki bir şeyler deneyeceğim diyorsan, buji ve hava filtresi değiştir. başka yapacak bir şey yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

benzerini yasamıştım. Opeli aldığımda tüketim uçuk seviyelerdeydi. Hava filtresi ve buji değişimiyle ciddi düşürmeyi başarmıştım. hatta emmi çok yakan araç bu değilmi demişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Darbaz yazdı:

@Fatih Sarıkaya diyorsunki 2500 devirde vites değiştiriyom ben.  Biz hipermilciler için çok büyük rakam. Ben yolun eğimini göre 1100 devirde bile vites büyütüyorum. Düz yolda 2000 deviri görmüyorum. Araba yüksüz ise saate 50 km hıza çıkmadan 5 nci vitese takıyorum 

Böyle tüketimler için sabır lazım. Bak burda adam 1900 devirde 3,5 litre yakmış. Sabredeceksin yada lpg takacaksın. 

Bu arada , 1.25 fiestya sonradan çok kolay bir şekilde hız sabitleyici takılıyor . @Evren Erakçora @Çağlar Bayur Fiestam facebook grundan 600 liraya hız sabitleyici takıldığını duydum. Doğrumu abi. 

Ali haklısın.Şehir içi son vitese taktığımda 1500 devirde gidiyorum.Şehir dışı 5.vitesde 2500 devirde gidiyorum.Klimayı açınca bu alet güçten çok düşüyor.Klimayı açmadığımdada çok ani devirleniyor.Henüz hakimim desem yalan olur.Araçda hız sabitleyici yokuş kalkış desdeği varki rampada kalkışdada çok yakıt harcamıyorum.Uzun yol 90 sabitliyorum ama artık 80 sabitlicem.2500 devire gelmeden vites yükseltince arkamda fena kuyruk oluyor.Sağda kalmaya gayret göstereceğim ve 2000 geçmeden vites değiştirmeye çalışacağım.Gerçekten bu iş çok sabır istiyor.Araca geçen gün kaliteli lpg kiti taktırdım.Çok azimliyim buna 5.5 litre yaktırmak için elimden geleni yapacağımda umarım araçda sorun yoktur.Bu arada bu araç 5 yaşında ve 55 bine kadar lpg takılmamış.Şehir içi trafikde kalmış ve kurum bağlamış olabilir diyorum.Önce bu kurumlarda aracı kurtardıkdan sonramı hipere başlasam.Kurumlar yakıtı arttırırmı?

Birde bu arabanın en verimli devirleri hangilerini onuda yazabilirmisin?

Çağlar Bayur yazdı:

2000 devirde en üst viteste hız kaç her iki araçta? önce bunu yazmalı denkleme

Çok fark var.Superb 1500 devirde 110 larda heralde ama fista 50 lerde.Superb 7 ileri vites olması lazım.Arada orantısız farklar var.

Ali Gürbüz yazdı:
Fatih Sarıkaya yazdı:
5.5 litre yakmasını bekliyorum.
Superb ye yaptırdım.Bunada yaptırmam lazım.

v8dgqF.jpg

Burda ortalama hız 75 gözüküyor . Bu şehir dışı verisine benziyor. Fiestayla aynı güzergâhta mı 6.5 yakıyorsunuz ?

öyle ama hızda 90 lada gitmedim.Fiesta ile aynı güzergahı 90la bile gitsem şuanda bu veri hayal.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Metin Uzunoğlu yazdı:

Aracınızın km ve bakım durumlarını bilmiyorum ama bendeki 1,25 trend x 2016 model 29 bin km de ve servis bakımlı, kısa mesafeli kullanımda ortalama 6,5 lt yakıyor. Bence yakıtınız normal daha az yakmasını istiyorsanız 1,0 ecoboost veya 1,0 tsi motorlu araç almanız gerekiyor. 

O zaman araçda sorun yok demek olur, sizin verilerinde hemen hemen aynı.Peki kurumlardan ötürü geri dönüşümde sıkıntı olabilirmi manifoldda.Kurum temizliği işe yararmı.

Mustafa Cerci yazdı:

1L ecoboost a deli gibi basiyorum yerine gore 5-6 bin devirlere kadar cikiyorum karma kullanimda stop-start acik iken 5.8 kapali iken 6.2 L gosteriyor 

Çok güzelmiş.Nasipte o yokmuş malesef.Gelecek sefere nasipte olursa o motoru almak isterim.Bana göreymiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Evren Erakçora yazdı:

4.8 ile İzmir'e gittim ben.

Evren bey, bendeki aracın aynısı heralde sizdeki.Sizin ortalama tüketimizin kaç.Dün birkaç fiesta gördüm nerdeyse adamları durdurup yakıt tüketimlerine bakacaktım.O kadar çok merak ediyorum.Bendeki motor Duratec sizdekide aynı heralde.

Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Değerli hocam yakıt km kuruş vb. hesaplarda çok çok kendimi geliştirdiğimi söyleyebilirim. Size samimiyetimle söylüyorum 10 dakikadır olayı anlamaya çalışıyorum. 1.25 fiesta için 6.5 litre çok güzel bir rakam iken fazla yakıyor diye konu açmanızı çözemedim. 2000 üstü motorlarla yarışıyor demişsiniz de o 2.000 ve üstü motorların şehiriçi 14 litrelerde karmada 9 litrelerde gezdiğini de bilmemiz gerek. 

Bu 6.5 litre nasıl fazla olurdu ve konusu açılırdı? A noktasından B noktasına gidersiniz. Araçta yük olmaz yolcu olmaz. Sabit 80-90 km hızlar ile gidersiniz ve 6.5 görürsünüz orada hak veririz. Ancak şehiriçi ve karma tüketim denildimi 6.5 litre  1.25 atmosferik motor için çok güzel bir rakam. 

En basitinden şöyle düşünün lütfen. Araçtan beklentiniz 5.5 - 5.8 seviyesinde. Aynı segmentte bir çok 1.5dci 1.4tdi - 1.4hdi ve 1.3multijet - 1.3cdti gibi araçlar şehiriçi 5.5 uzun yol 4 litre karma tüketim 5.1 seviyesinde yakıyorlar. İnsanlar 500ml fark için mi dizele geçiyor?  

Babama 0.9 tce clio aldık. Turbo 898 cc bir motor. 3 silindirli. Karma tüketim verisi kağıt üzerinde 5 litre. Rodaj döneminden sonra ileri seviye sürüş teknikleri ile karma tüketim 5.7 seviyesinin altını göremedim. Bu motorun sizden daha az yaktığını ve daha güncel performanslı bir motor olduğunu düşünürsek aracınızın gayet ideal seviyede yaktığını söyleyebilirim. Bu arada aynı aracı ablamda kullanıyor işe gidip gelmek için. Oda karma tüketimli bir güzergahta aylarca gidip geliyor. Onun ortalaması 7.4. Tamamen kullanıcında etkisinde olan bir durum. Söylediğiniz şeyler düşük yakıt tüketimi için kağıt üzerinde güzel görünen şeyler ancak inanın yazsam 10 katı daha şey var ve bunları doğru uygulamakta önemli. 

Bir önceki araban 1.4 90 hp atmosferik olur 5.5 litre yakar sonrada 1.2 motor 82 hp atmosferik alıpda 6.5 litre yakarsa gelip burda konu açarsın sevgili dostum.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Adam haklı, 

Bana satarken 5,2 litre demiş ben neden 6,5 yakıyorum diyor. 

Haksız olan kataloğu yazan adam.. 

Fatih kurcalama masraf etme. katalogdaki yakıt tüketim değerlerine aldanma, depo doldurunca göreceksin ki, 6,5 yazan da yanlış. depo ölçümü yaparsan daha da fazla yaktığını göreceksin. 

Ha illaki bir şeyler deneyeceğim diyorsan, buji ve hava filtresi değiştir. başka yapacak bir şey yok. 

Onlar değişti Mehmet abi.Ben bakımsız araca binmem zaten.8 senedir burdayım az çok beni tanıyorsun.Mehmet abi kurum olayına ne diyorsun?Tıkanma falan olabilirmi?Olsa arıza ışığı yanar heralde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Alpay Sumer yazdı:

benzerini yasamıştım. Opeli aldığımda tüketim uçuk seviyelerdeydi. Hava filtresi ve buji değişimiyle ciddi düşürmeyi başarmıştım. hatta emmi çok yakan araç bu değilmi demişti.

Bende opeli aldığımda 7 litre yakıyordu ve araba gitmiyordu.Hatta 7.2 litre diyeyim.Ben o arabaya 5.8 litre yaktırdığımda çok şaşırmıştım.Ondan sonra en az 5.5 litreye kadar düşürmüştüm.Arabanın çok sıkıntısı vardı, sıkıntıları çözdükden sonrada çok ekonomik olmuştu.

Aynı araç başkasında yüksek yakabilir ama bu bu araçlar için bu veri normal demek bence yanlış olur.Bu aracın bence daha az yakma kabiliyeti var.En azından ben araçda bu ışığı görebiliyorumki gayret ediyorum.İNŞALLAH en kısa zamanda daha düşük litrelri görüp az yaktırabildim konusu açarım :) 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bir önceki araban 1.4 90 hp atmosferik olur 5.5 litre yakar sonrada 1.2 motor 82 hp atmosferik alıpda 6.5 litre yakarsa gelip burda konu açarsın sevgili dostum.

Aynı ağırlıkta ki araçlarda küçük hacimli motor daha fazla yakar. Şehirler arası yolda 5 lt nin altına düşürebiliyorum. Beni yanlış anlamayın agresif kullanıyorsunuz demiyorum ama sürüş stili çok önemli 500 m sonra kavşak varsa boşuna gaza basmamak gibi. 

Dikkat etmediğim zaman daha fazla yakabiliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şehiriçi karışık 6.4 şu anda. Şehir dışı 5.2 klima açık seyahati bitirdiğim oluyor. Klilmasiz 5 litre veya daha da altı yakabilir. Az yakan ve güvenilir bir motor bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Sarıkaya yazdı:

Mehmet abi kurum olayına ne diyorsun?Tıkanma falan olabilirmi?Olsa arıza ışığı yanar heralde.

Arıza yakmaz 

Carbon clean iyidir. 

Arabayı sevdiysen yaptır. Ama yakıtı çok düşüreceğini sanmam . 

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Fatih Sarıkaya yazdı:

Evren bey, bendeki aracın aynısı heralde sizdeki.Sizin ortalama tüketimizin kaç.Dün birkaç fiesta gördüm nerdeyse adamları durdurup yakıt tüketimlerine bakacaktım.O kadar çok merak ediyorum.Bendeki motor Duratec sizdekide aynı heralde.

1.2 1.4 den az yakar mantığını nereden çıkardık peki? CC düşünce yakıt düşüyor diye bir durum yokki. 1.0 araçtan 1.2 araçtan az yakan 1.5 1.6 lar var. Hangi 1.4 90hp araç 5.5 yakıyor. Dizel cliolar bile 5 - 5.2 seviyesinde yakıyor. 1.4 atmosferiğin 5.5 yakması pek garip

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fatih Sarıkaya yazdı:

Araca geçen gün kaliteli lpg kiti taktırdım.Çok azimliyim buna 5.5 litre yaktırmak için elimden geleni yapacağımda umarım araçda sorun yoktur.Bu arada bu araç 5 yaşında ve 55 bine kadar lpg takılmamış.Şehir içi trafikde kalmış ve kurum bağlamış olabilir diyorum.Önce bu kurumlarda aracı kurtardıkdan sonramı hipere başlasam.Kurumlar yakıtı arttırırmı?

Sen zaten yapacağını yapmışsın. Bu noktadan sonra %40' varan ekonomiyi kucaklamaktan başka çaren yok. Benzin fiyatlarına olan meydan okumanı LPG kazanmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Arkadaşlar 0.9 tce de dahi türkiye ortalaması 6.5 - 7 litre. Daha az yakan daha güncel bir motor olduğu düşünüldüğünde 1.25 atmosferik bir araç için 6.5 litre çok iyi bir veri iken bazılarınızın bir sorun var daha az yakmalı demesi bana çok garip geliyor. Konu sahibi arkadaşta arabayı satmaya niyetli sanırsam bahane arıyor :) Teknik bütün detaylar muadillerinin durumu vs. her şey ortadayken 1.25 atmosferiğe 6.5 çok demek inanın akıl almıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Eski aracım 2008 Model Renault Symbol 1,4 Lt 8 Valf 75 Hp aracıma Lpg bağlatmadan önce 2,5 yıl Benzinde kullandım İzmir Ünye arası git gel uzun yolarımdan birinde yol bilgisayarına yansıyan değerler... 

2280 Km yol yapmışım 126,1 lt benzin tüketimim olmuş ve Uzun Yolda 5,5 lt tüketim değeri yakalamışım.

Bu değerleri yakalamak için çaba sarfettim ; aracım yaklaşık 60000 km de ve bakımlıydı , depo hesabı ile yol bilgsayarı tutuyordu.

55jlBY.jpg

55j2PR.jpg

55j9ay.jpg

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Arkadaşlar 0.9 tce de dahi türkiye ortalaması 6.5 - 7 litre. Daha az yakan daha güncel bir motor olduğu düşünüldüğünde 1.25 atmosferik bir araç için 6.5 litre çok iyi bir veri iken bazılarınızın bir sorun var daha az yakmalı demesi bana çok garip geliyor. Konu sahibi arkadaşta arabayı satmaya niyetli sanırsam bahane arıyor [emoji4] Teknik bütün detaylar muadillerinin durumu vs. her şey ortadayken 1.25 atmosferiğe 6.5 çok demek inanın akıl almıyor.
90la gidiyorum, sakin kullanıyorum diyor. Sıradan küçük bir otomobil rahatça 5 litre yakar, dizel 4 litre yakar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şehir içi sürerken bir çaba yaparsınız ama uzun yolda ne çabası gerekiyor ki. Tek bakmanız gereken arabanızın motor değerlerine bakıp ona göre bir süratte sabit sürmek. 

105 km hızı geçmesen yeter. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Yola çıkmadan önce bakım yaptırdık.Yag filtresi hava filtresi polen filtresi motor yağı balatalar değişti , sıvı kontrolleri yapıldı.

Çaba meselesine gelince o kadar yolu klima açmadan 90 km ortalama hızla ara ara dahada düşerek saatlerce gitmek  sollama yapmaktan kaçınmak ve mümkün olduğunca düşük devirde gitmek gerçekten çaba gerektiriyor.

Araçta Cruise Control yok çokta sabit gidemiyorduk.

Ana odak çaba gösterirsen uğraşırsan 1.4 lt araç  5.5 lt tüketime duşebiliyor.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

1.2 1.4 den az yakar mantığını nereden çıkardık peki? CC düşünce yakıt düşüyor diye bir durum yokki. 1.0 araçtan 1.2 araçtan az yakan 1.5 1.6 lar var. Hangi 1.4 90hp araç 5.5 yakıyor. Dizel cliolar bile 5 - 5.2 seviyesinde yakıyor. 1.4 atmosferiğin 5.5 yakması pek garip

Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Arkadaşlar 0.9 tce de dahi türkiye ortalaması 6.5 - 7 litre. Daha az yakan daha güncel bir motor olduğu düşünüldüğünde 1.25 atmosferik bir araç için 6.5 litre çok iyi bir veri iken bazılarınızın bir sorun var daha az yakmalı demesi bana çok garip geliyor. Konu sahibi arkadaşta arabayı satmaya niyetli sanırsam bahane arıyor :) Teknik bütün detaylar muadillerinin durumu vs. her şey ortadayken 1.25 atmosferiğe 6.5 çok demek inanın akıl almıyor.

Arabayı alalı 1 hafta oldu.Satmak için formlarda konu açıp bahane aramama gerek varmı?Ruhsatı üzerime, azru ettiğim vakit birine satar gider farklı bir araç alırım.Hatalı yorumun.Bu arabanın muadillerinin çok yakması beni bağlamıyor.Ben bu araca sahibim ve aracım az yakması gerekiyor.Bende buna az yaktıracağım.Yaktırırımda.Burayakadar umarım aynı fikirdeyizdir.

Çok ilginç.Ben çok yakıyor diyorum sen normal diyorsun.Sürüş tarzım ortada.Bu arabayı mühendisler ince ince yılların verdiği birikimle dokuya dokuya yapmışlar.Sonrada kullanıcı el kitabını yazmış zatın biri.Burdaki veriyi bu adam yakalamışki oraya yazmış.Bende bu veriyi yakalayan adamın sürüş tarzı gibi sürüyorum.Peki bu araba bugün neden 6.2 tüketime düştü o halde.Demekki neymiş?Düşebiliyormuş.Aşşağıda o çok garip 5.5 litre yakan 90 beygirlik araba.6.5 litrelere normal diyen birisi zaten az yaktırmayla ilgilenmiyordur.Benim kaanatim 6.5 litre çok büyük bir rakam.Benim 5 litrelerin bile altına düşmem çokda mucize birşey değil.

Iul4MO.jpg

Mehmet Ozyurek yazdı:

Arıza yakmaz 

Carbon clean iyidir. 

Arabayı sevdiysen yaptır. Ama yakıtı çok düşüreceğini sanmam . 

Araba çok ergonomik.Yakıtı dışında sevmediğim bir özelliği yok.Ben azıra vardır ondan çok yakıyor düşüncesindeydim.Arıza yoksa zaten az rakamlara düşeceğim o halde.Denemelere devam.

Aytac Sakal yazdı:

Yola çıkmadan önce bakım yaptırdık.Yag filtresi hava filtresi polen filtresi motor yağı balatalar değişti , sıvı kontrolleri yapıldı.

Çaba meselesine gelince o kadar yolu klima açmadan 90 km ortalama hızla ara ara dahada düşerek saatlerce gitmek  sollama yapmaktan kaçınmak ve mümkün olduğunca düşük devirde gitmek gerçekten çaba gerektiriyor.

Araçta Cruise Control yok çokta sabit gidemiyorduk.

Ana odak çaba gösterirsen uğraşırsan 1.4 lt araç  5.5 lt tüketime duşebiliyor.

Düşebiliyor.3.20 bmw yide o rakamların altına düşürmüştüm.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Benim lastikler 175/65/14 , o kadar tüketimi etkileyeceğini sanmıyorum ama. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Evren Erakçora yazdı:

Benim lastikler 175/65/14 , o kadar tüketimi etkileyeceğini sanmıyorum ama. 

Benimki 195/50/15.

Azönce çarşıya gittim geldim.Tüketimim 6.1 litre.Ani gazlama gereksiz firen yok.Genelde sağdayım.Vites değişimim 2000 devire gelmeden.Tünelin sonunda ışık olduğuna dair kanaat belirdi :) 

Fatih Sarıkaya yazdı:

Benimki 195/50/15.

Azönce çarşıya gittim geldim.Tüketimim 6.1 litre.Ani gazlama gereksiz firen yok.Genelde sağdayım.Vites değişimim 2000 devire gelmeden.Tünelin sonunda ışık olduğuna dair kanaat belirdi :) Ortalama hız şuan 50 km.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Bence verimli bir motor 1.25 Fiesta. 4 yıla yakın kullandım. Uzun yolda çokça 4.1 -4.2 litrelere düşürdüğüm olmuştu. Rota Silivri. İstanbul - Fethiye Uzun yollarımda ise yol uzun olduğu için 120 altına düşmeyecek şekilde 140 km hız ile çokça gidip 5.6 ortalama ile gittiğim çok oldu (klima açık). İstanbul şehir içi değerlerim ise 5.8 - 6 civarındaydı. Biraz kısa mesafe ve kış şartlarında 6.3- 6.5 üzerine çıkmamıştım.  Hiç unutmam bir kere pazar sabahı beylikdüzünden şehreminiye gitmiştim. 3.7 ortalama ile metrobüs biletinden ucuz yakmıştı 😀 Biraz alışırsanız sorun kalmayacak. Ben biraz kendimi toparlıyım tekrar alıcam 1.25 My Fiesta  seviyorum aleti 😀

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...