İçeriğe Yönlendir

Yine Yol Göründü - Çanakkale --> Trabzon

Selim Kaya

Recommended Posts

Metin Akbal

Dodurga üzerinden diyorsun galiba. Laçin tarafı görünmüyor ama yol durumu pek iç açıcı görünmüyor.

Yok Dodurga yı görmüyorsun. Laçin Osmancık. Yol normal gidiş geliş yol bağlantı yolu çok kötü değil. Osmaniye ve Kırkdilim biraz fazla virajlı o kadar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

Yok Dodurga yı görmüyorsun. Laçin Osmancık. Yol normal gidiş geliş yol bağlantı yolu çok kötü değil. Osmaniye ve Kırkdilim biraz fazla virajlı o kadar.

Bi bakayım ben buraya. :good1:

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Her hafta sonu hatta günü birlik gidip geldiğim yol. Keyif alırsın :)
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

100 km zaten 5 kilo pirinç :)

100 km de 5kg prinç😂 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
100 km de 5kg prinç[emoji23] 
Km de 10 tane pirinç yakıyor [emoji23]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Recep Selim Kaya yazdı:

birde buraya bakın,  Çanakkale, bursa, Yenişehir, İznik, Pamukova, sakarya Gerede,samsun ve Trabzon. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Uzunoğlu yazdı:

birde buraya bakın,  ... Yenişehir, İznik, Pamukova, sakarya ... 

Hocam n'aptınız yaa :) Bursa - Yenişehir yolu bitmiştir belki ama, yine de hiç aklıma gelmeyen bir güzergah.

Benim asıl amacım, mümkünse otobanı kullanmadan, temiz, sakin ve huzurlu bir yolculuk yapmak.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Recep Selim Kaya yazdı:

Hocam n'aptınız yaa :) Bursa - Yenişehir yolu bitmiştir belki ama, yine de hiç aklıma gelmeyen bir güzergah.

Benim asıl amacım, mümkünse otobanı kullanmadan, temiz, sakin ve huzurlu bir yolculuk yapmak.

Yenişehir İznik yolu bitmiş sayılır iznik çıkışı az bir yer var. otoyola girin demedimki...

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yenişehir İznik yolu bitmiş sayılır iznik çıkışı az bir yer var. otoyola girin demedimki...

Yalova 'dan İzmit 'e oradan da eski yol da başka bir alternatif olabilir aslında ama, Ankara - Bursa arası genel olarak sakin akan trafik beni cezbediyor.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Recep Selim Kaya yazdı:

Yalova 'dan İzmit 'e oradan da eski yol da başka bir alternatif olabilir aslında ama, Ankara - Bursa arası genel olarak sakin akan trafik beni cezbediyor.

Yalova çok kalabalık.  bursa~Yenişehir ~iznik arası çok iyi. iznikten geyveye çıkışta biraz eski yol var( 1 ay önce geçtim). oradan sakarya~düzce ~bolu Gerede yol gayet iyi .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yalova çok kalabalık.  bursa~Yenişehir ~iznik arası çok iyi. iznikten geyveye çıkışta biraz eski yol var( 1 ay önce geçtim). oradan sakarya~düzce ~bolu Gerede yol gayet iyi .

Burayı da inceleyeyim ben maps 'ten. Teşekkürler. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

1300-1400km yol çok sağlam yol demektir. Hele 2.şöför yoksa Bence heyecan aramayın recep hocam :) eğer yollarda geze geze, otelde kalarak gidecekseniz her türlü olur ama, yıllık izinde vakit zaten azken tatili yolda harcamayın. Ben olsam karacabey’den girerim otoyola. Osmangazi’ye girmeden altınova’dan dönerim izmit’e. Sonra yine gerede’ye kadar otoyol. Sonrası zaten malum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

...Ben olsam karacabey’den girerim otoyola. Osmangazi’ye girmeden altınova’dan dönerim izmit’e. Sonra yine gerede’ye kadar otoyol. Sonrası zaten malum. 

Karacabey - Bursa arası çok gereksiz geliyor bana. Anca ulusal tatil zamanlarında yoğun trafikte işime yarar. Maksadım gezmek değil zaten. Kafam rahat yolculuk yapmak.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Recep Hocam Bursa, Eskişehir, Polatlı, Ankara, Samsun... İlerisini bilmiyorum ben olsam böyle giderdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Emre Şimşek yazdı:

Recep Hocam Bursa, Eskişehir, Polatlı, Ankara, Samsun... İlerisini bilmiyorum ben olsam böyle giderdim.

benim kafama yatan da bu ama, bakıyorum yine de önerilen diğer alternatiflere.

O kadar çok seçenek var ki... Ankara - Samsun arası bile 3 farklı güzergahta karar veremedim hâlâ.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben sana Çorum Osmancık arasındaki 2 sıkıntılı bölgenin videosunu koyacağım. Youtube a yüklemiştim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İlk keskin virajlı rampa yukarı yolumuz Osmaniye mevki. Ben önüme araba çıkmadığı sürece 3. vitesten aşağı düşmüyorum bu yolda,  bu mevkiyi çıkınca dümdüz bir yol gideceksin bir iki viraj dönüp yüne dümdüz bir yol giderken sağda benzinlik olacak, lpg oradan alabilirsin şu an 3.49, belki Merzifonda ucuz olabilir ama Osmancık şu an 3.68. Bahsettiğim benzinlik Çorum a 20 30 km falan.

Bu iki videodaki yoldan sonra Kırkdıilim mevki var, ben çıkarken video eklemiştim sen bu videodaki yolu ineceksin Osmancık a giderken, yolda çalışma var ama asfalt iyi. Kırkdilimi inince Laçin Hamamözü yoluna bağlanıyor önce yolda çalışma olduğu için, o kısma dikkat et oraya gelmeden hemen önce bi hatalı sollama videosu var, oradan çıkan araç hemen sollamaya geçiyor, yarın birgün gideceğim, Kırkdilim iniş ve o bağlantı yolunun tam halini eklerim :)

Kırkdilimi indikten sonraki bağlantı yoluna yaklaşırken:

Sen bu yolu ineceksin, ben çıkarken ki videosunu eklemiştim, 2.5 sene oldu ekleyeli, güncelini de eklerim gidince. Bu yolda önünü görmediğin yerde sakın sollamaya çıkma burada :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

... lpg oradan alabilirsin şu an 3.49, belki Merzifonda ucuz olabilir ama Osmancık şu an 3.68. Bahsettiğim benzinlik Çorum a 20 30 km falan.

Focusla çıkacağım yola. Samsun 'dan sonra alırım yakıtı büyük ihtimal.

Videoları izledim. Çorum bölgesinden gece saatlerinde geçeceğim. Bilmediğim bu yol ve gece yolculuğu pek iç açıcı gelmedi bana :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Recep Selim Kaya yazdı:

Focusla çıkacağım yola. Samsun 'dan sonra alırım yakıtı büyük ihtimal.

Videoları izledim. Çorum bölgesinden gece saatlerinde geçeceğim. Bilmediğim bu yol ve gece yolculuğu pek iç açıcı gelmedi bana :) 

İstersen eskortluk yaparım :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

İstersen eskortluk yaparım :D

Yakalayabilirsen :biggrin:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Karadağ

Ankara-Eskişehir arası çok rahat.

Her hafta cuma iş çıkışı Ankara'dan Eskişehir'e gidip, pazartesi sabah 6 da Ankara'ya geri dönüyorum. Yol çalışması şu anda Polatlı içinde kısa bir alanda mevcut.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Recep Selim Kaya yazdı:

Sen önden gitte ben seni iteklerim merak etme, Focusun yol tutuşunu dinlemez Astra :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Recep Selim Kaya yazdı:

abi en daha burada mısın? :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Fatih Evcin yazdı:

abi en daha burada mısın? :) 

Cumartesi çıkıyorum kısmet olursa :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Recep Selim Kaya yazdı:

Cumartesi çıkıyorum kısmet olursa :good1:

Konuyu yeni gördüm, okurken benim kafam karşıtı. Allah kolaylık versin :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...