İçeriğe Yönlendir

İstanbul Trafiği

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Çağlar Bayur

ne diyelim, yaşamaktan sıkılmış olanlar var herhalde, mısır çarşısı kamerasından görünümler harika

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

15.10 itibariyle.ce6be802c3234db6c3121414e91d8f6d.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

74’e çıktı. Bu ne demek? Yolların üstündeki alanların %74’ü dolu demek mi

ujC88H.png

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Öğlene kadar iyiydi, erken kalkan yol alır diye boşa dememişler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile hayırlı olsun İsatnbul da mart ilk çeyrek 100 binde 111 kişi olarak açıkladı Bakanımız

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gencay Bengli

Belki birgün herşey normale dönecek; ama normale dönmeyecek olan tek şey İstanbul trafiği. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Belki birgün herşey normale dönecek; ama normale dönmeyecek olan tek şey İstanbul trafiği. 
Istanbul trafiğinin normali %60 üstü. Diğer türlü garip geliyor artık bana. Istanbul boş geliyor o kadar alışmışız ki trafiğe [emoji1]
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gencay Bengli yazdı:

fabrikaların personel servis uzaklığı sınırlandırılmalı. 80 km öteye servis konmaz. trafik kanunları harfi harifne uygulanmalı cezalar basılmalı, kavşakları hatalı inşaa edenler sorgulanıp gerekli cezalar verilmeli.

vesile ile m2 kirası 500 dolarlar olan plazaları inşaa edenlerden uygun kavşak yapılması şart koşulmalı.

mesela 4. Levent. 1970 lerden beri tek mt. ilave asfalt yapılmadan binlerce plaza katına onbinlerce insanı tıktılar. değeri trilyonalara varan bir yerde 1. mt ilave yol yapılmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

mesela 4. Levent. 1970 lerden beri tek mt. ilave asfalt yapılmadan binlerce plaza katına onbinlerce insanı tıktılar. değeri trilyonalara varan bir yerde 1. mt ilave yol yapılmadı

Otopark zorunlu tutulsun binalara yeter. Maslak'taki plazaların %90'ında otopark yok veya sadece çalışana özel (misafir gelenlere yasak). İnanılır gibi değil.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Sanayinin içine plaza yapılmasın mesela. Ya da kaportacının yanına porsiyonu 200 TL'ye yemek satan lokanta açılmasın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Otopark zorunlu tutulsun binalara yeter. Maslak'taki plazaların %90'ında otopark yok veya sadece çalışana özel (misafir gelenlere yasak). İnanılır gibi değil.
Çalışana vermiyorlar abi o otoparkları. Gidip isparka her gün 20tl bayılıyoruz.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ercüment Yıldırım yazdı:
Sani Gerşon yazdı:

Çalışana vermiyorlar abi o otoparkları. Gidip isparka her gün 20tl bayılıyoruz.

Ben de çalıştım o plazalarda. Çalışandan kastım şahsi araç değildi, iş aracı idi :)

Müşterilerim var orada, bazen 40 kere düşünüyorum yine park arayacakmıyım diye...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Avea arge merkezi hakemiyim. ümraniyede genişce bina. Güvenliğe yanaştım hakemim incelemem var diye. içeri alamıyoruz sadece yöneticiler girebiliyor dediler.

İçeriyi aradım. "tamam beni sokmuyorlar ben de rapora bu şekilde yazarım isterseniz siz bi güvenliği arayın" dedim. iki dakika sonra içeri alındım.

Koca plaza yapıyorsun misafir otoparkın yok. Ziyaretçin geldiğinde zaten perişan oluyor. Böyle bir abeslik olamaz. Birlikte çalışacağım tüm kurumlara önce park yeriniz var mı diye sorarım.

Selim Bilgin yazdı:

Sanayinin içine plaza yapılmasın mesela. Ya da kaportacının yanına porsiyonu 200 TL'ye yemek satan lokanta açılmasın.

diğer taraftaki lokantaya giricen yanlış girmişsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Göktürk yazdı:

diğer taraftaki lokantaya giricen yanlış girmişsin. 

Kaburgacı Cabbar’a gidiyorum ben sanayide. Tavsiye ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Otopark zorunlu tutulsun binalara yeter.

otopark var 5 katlı , onda sorun yok da o otoparktan akşam 5 te çıkan 1000 araba için 60 senedir ilave 1 mt yol yapılmadı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

otopark var 5 katlı , onda sorun yok da o otoparktan akşam 5 te çıkan 1000 araba için 60 senedir ilave 1 mt yol yapılmadı

Ne yapılmasını bekliyorsun, plazaları yıkıp yolu mu genişletsinler?

Daha fazla plaza yapılmasına müsaade edilmemeliydi. Ancak bu tabi bizim gibi rant ülkesinde beklenecek bir durum değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Daha fazla plaza yapılmasına müsaade edilmemeliydi. Ancak bu tabi bizim gibi rant ülkesinde beklenecek bir durum değil.

metro sistemi ana arterlerde işe yarar. Sıkıntı banliyölerde metro durağı yakınlarında otopark yok. Olsa da çok pahalıya geliyor. Kısaca otopark yok. Ben bu konuda ısrarcıyım. Zincirlikuyuya geliyorum cadde üstü anahtar vermeden araç bırakacak yer 20 lira. Aynının anadolu yakası var mı diye düşünüyorum yok. yok yani. Metrobüs için AVM ye gireyim desen 30 dakika sürüyor girmen.

paris gibi şehrin her yerine 500 metre yürümede metro durağı da yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

plazayı yapan köprülü kavşağı da yapacak, rantı lüplerken ben o yolda misli ile yakıt yakmaayacağım (normalde tabii)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

74’de bile sorunmuş :) 

https://www.instagram.com/p/CN4bl_plk-x/?igshid=1nrfwk4bubnii

iki yakadan bahsederken anadolu yakası ve istanbul yakası deniyor

lakin artık şişhane taksim arası araba geçişi yok, vesile ile yolu kapatınca trafik sorunu çözülüyor diyebiliriz :)

yeri gelmişken herkesin saçlar ne kadar gür öyle

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...