İçeriğe Yönlendir

İstanbul Trafiği

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hala orada mı pikap :) 

10 dk. civarı önce geçmişim. Çalınmasın diye de yakına koymuş :kihkih:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ikimize de biraz yazarlardı bence. Tek kişiye yüklemezlerdi. Bilerek yaptığım çok belli. O da sinyal vermiş

Belli zaten bilerek yaptığın bazen çıldırtıyorlar sakin insanı da. 

Burada merak ettiğim acaba kusur oranı 50-50 mi olurdu, yoksa senin kusur oranın daha mı fazla olurdu?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Macit Aliyev yazdı:

Belli zaten bilerek yaptığın bazen çıldırtıyorlar sakin insanı da. 

Burada merak ettiğim acaba kusur oranı 50-50 mi olurdu, yoksa senin kusur oranın daha mı fazla olurdu?

o sola geçmek istedi. Ben sağa geçmek istedim. Önce ben geçtim ve hızlandım. O geçerken farketmeyip vursaydı, ben arkada arkada kalacaktım. Onun da kör noktasındayım biraz. 

bence %50-50. Belki bana %60 kusur verilirdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hala orada mı pikap :) 

Off, canım kabak tatlısı çekti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu adam bana neden selektör yaptı? 

beni neden gerdi?

videonun sonunda dayanamayıp neden o hareketi yaptım? 

Trafik magandalığı nereye gidiyor? Selektör yapanların selektör kolunu kırasım geliyor

Şerit değiştirmesine mani oluyorsun senin yaptığın ayıp ama hibritçi.. :D  Ayrıca panelvan senden iyi yol alıyor diye kıskanıyorsun.. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Mahmut Yıldız yazdı:

Off, canım kabak tatlısı çekti.

Üzerinde de tahin :wub:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

kabak sezonumuz açılmıştıri yazın yolda kalsa karpuz koyacaktı

baharda da erik koysun. :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mahmut Yıldız yazdı:

baharda da erik koysun. :D

bisikletle yolda kalmışsa mantıklı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yaz gelince de patlıcanları görürüz o zaman. Acı patlıcan yazın kırağı da olmaz 😬

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Polis ve yolları düzenleyenler her kimse istanbul trafiğini kaderine bırakmış. 

hiç görmediğim kadar kötü durumda. Öyle böyle değil. Ne denetim, ne trafik akışını sağlama, ne ceza hiçbir şey yapılmıyor artık

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hiç görmediğim kadar kötü durumda. Öyle böyle değil. Ne denetim, ne trafik akışını sağlama, ne ceza hiçbir şey yapılmıyor artık

Bizim mahallede ibb prestij caddesi yapacağım ayağına hazırda yeterli kaldırımları söktü, düğün yapılacak genişliğe getirip olan trafiği daha da arttırdı yetti mi yetmedi, normalde park edilenler sıkıntı yapmazken artık trafiği tıkar oldu ayrıca kaldırım yüksekliğinden kapı da açılmıyor, yaya yaşlılar da inip çıkamaz o kaldırıma. Muhtara bir sürü şikayet gitti, itiraz etti ama ibb bildiğini okumaya devam ediyor. 

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Bizim mahallede ibb prestij caddesi yapacağım ayağına hazırda yeterli kaldırımları söktü, düğün yapılacak genişliğe getirip olan trafiği daha da arttırdı yetti mi yetmedi, normalde park edilenler sıkıntı yapmazken artık trafiği tıkar oldu ayrıca kaldırım yüksekliğinden kapı da açılmıyor, yaya yaşlılar da inip çıkamaz o kaldırıma. Muhtara bir sürü şikayet gitti, itiraz etti ama ibb bildiğini okumaya devam ediyor. 

abi saçmalıklar çok fena. 

otoban ayrımı var. Sağdan ayrılıyorsun. Ayrıldığın yerin 50m ilerisinde sağda otobüs durağı var. Burada sürekli otobüsler duruyor kalkıyor. Otobandan gelen arabalar durmak zorunda kalıyor. Otobanda kuyruk oluyor. 

aynı yerin 10m ilerisinde sadece yayalar için trafik lambası var. Metro çıkışı var. Ya arkadaş alt geçit üst geçit yapsana. Otobüs durağını otoban çıkışının gerisine alsana. 

bunun gibi o kadar saçmalık var ki istanbulda. Şikayet edince de bakıyoruz ediyoruz sizin için çalışıyoruz bilmem ne. Hareket yok. Polis zaten trafik akışına, parklara, ters yöne bakmaz olmuş. 

otobanda yol ayrımında kaynak yapanların yanından geçip giden trafik polisi var yaa

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

abi saçmalıklar çok fena. 

otoban ayrımı var. Sağdan ayrılıyorsun. Ayrıldığın yerin 50m ilerisinde sağda otobüs durağı var. Burada sürekli otobüsler duruyor kalkıyor. Otobandan gelen arabalar durmak zorunda kalıyor. Otobanda kuyruk oluyor. 

aynı yerin 10m ilerisinde sadece yayalar için trafik lambası var. Metro çıkışı var. Ya arkadaş alt geçit üst geçit yapsana. Otobüs durağını otoban çıkışının gerisine alsana. 

bunun gibi o kadar saçmalık var ki istanbulda. Şikayet edince de bakıyoruz ediyoruz sizin için çalışıyoruz bilmem ne. Hareket yok. Polis zaten trafik akışına, parklara, ters yöne bakmaz olmuş. 

otobanda yol ayrımında kaynak yapanların yanından geçip giden trafik polisi var yaa

Virajın tam ortasına yaya geçici yapan zihniyetten çok fazla şeyler beklememek gerekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

88 sene önce, adac, üyelerine gidecekleri ülke ile iligili yazılı olmayan ancak kural haline gelmiş tavsiyeler yazar, bizimkine trafğin akışına uyun, tabelalara çok bağlı kalmayın yazmıştı .

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

88 sene önce, adac, üyelerine gidecekleri ülke ile iligili yazılı olmayan ancak kural haline gelmiş tavsiyeler yazar, bizimkine trafğin akışına uyun, tabelalara çok bağlı kalmayın yazmıştı .

Her yolda akışa uymayan ya kaza yapar. Ya kazaya sebebiyet verir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yakup Kocaağa

1.0tsi ibiza sıkışık İstanbul trafiğinde 22km ortalama hız ile 8.2 litre ortalama yakaladı avm otopark girişine kadar 7.7 ile gelmiştim rölantide bekleyince 8.2 oldu güncel olan dizel motorlar 20-25km ortalama ile ne yakıyor merak ettim 

EDF47E06-56F6-4283-B378-793498C788E2.jpeg

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Araba ısınacak kadar yol gidiliyorsa ufak dizeller (1.4-1.6) her şekilde daha az yakar. Tek kıstas l/100km ise.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yeni bi takıntı oldu. Arabaların üstüne sürmeye başladım. 

Herhangi bir yol ayıracı olmayan cadde sokak düşünün. Gidiş geliş iki yönlü. Ama dar. Karşılıklı birbirine yaklaşan araçlar ne yapar? Mümkün olduğunda sağına yaklaşır değil mi? 

yeni moda, sağa yanaşmamak. Karşısındaki yanaşsın. Kendisi sağıyla 1m boşluk bırakarak gitsin. 

Karşıdan gelen eğer sağına yanaşmamışsa ben de sola yanaşıp önüne çıkıyorum. Durmak zorunda kalıyor. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yeni bi takıntı oldu. Arabaların üstüne sürmeye başladım. 

Herhangi bir yol ayıracı olmayan cadde sokak düşünün. Gidiş geliş iki yönlü. Ama dar. Karşılıklı birbirine yaklaşan araçlar ne yapar? Mümkün olduğunda sağına yaklaşır değil mi? 

yeni moda, sağa yanaşmamak. Karşısındaki yanaşsın. Kendisi sağıyla 1m boşluk bırakarak gitsin. 

Karşıdan gelen eğer sağına yanaşmamışsa ben de sola yanaşıp önüne çıkıyorum. Durmak zorunda kalıyor. 

Acemi şoförün biri vurup geçer tüm araç boydan boya çizilir hiç gerek yok.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Acemi şoförün biri vurup geçer tüm araç boydan boya çizilir hiç gerek yok.

çizilecek gibi çekilmiyorum. Bayağı yolu ortalıyorum hatta onun yoluna atlıyorum. İrkiliyor ani duruyorlar. Bi gün bir şey olacak bakalım bekliyoruz. 

istanbul trafiği diğer şeyler gibi çok boşlandı. Trafik akışıyla alakalı hiçbir yaptırım yok şu an. Texas modeli var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çizilecek gibi çekilmiyorum. Bayağı yolu ortalıyorum hatta onun yoluna atlıyorum. İrkiliyor ani duruyorlar. Bi gün bir şey olacak bakalım bekliyoruz. 

istanbul trafiği diğer şeyler gibi çok boşlandı. Trafik akışıyla alakalı hiçbir yaptırım yok şu an. Texas modeli var

Ankara’da üstüne sürünce direkt sopayla (haydar deniyormuş) araçtan iniyor ve kavga çıkıyor. Ruhsatsız silah, balta, döner bıçağı hatta samuray kılıcı vs taşıyan şuursuz cahil kesimi bir hayli fazla. Geri dönüşü olmayacak yola girmeksizin bir şeyler olmasına mahal vermeden dikkatli ve temkinli olmakta fayda var. Nezaket trafikte her zaman altın kural olmalı. 
https://www.instagram.com/reel/C0PJkYFC87u/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Durmak zorunda kalıyor. 

evet, bizdeki kültür genlede fiziki engel yoksa, yok hükmünde olduğu için bir fiziksel engel göstermen lazım, sonra bö kamyönetlerü nödön alırlar dersin ama

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...