İçeriğe Yönlendir

İstanbul Trafiği

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yani motor çalışarak gittiği yol  boyunca 100km de 7,8lt tüketmiş

veslie ile %78 ile alakası yok rakam benzerliği

Bilemeyiz. Denemek lazım :) ama motor çalıştığı zamanlar, gücün lazım olduğu zamanlar. Az güçte de çalıştığını varsayarak ortalama tahmini yapılabilir

Yorum bağlantısı
Ali Gök

avrupa yakası araba ile zulüm. avrupa yakasına gerçekten araba ile gitmem mecburi değilse direk toplu taşıma kullanıyorum

hatta yaşamayın imkanı olan kaçsın ordan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bilemeyiz. Denemek lazım

rakamlar orda gidilen yol ve tüketim ve % ler

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tahmini yapılabilir

matematikte tahmin olmaz o hypercı işi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

rakamlar orda gidilen yol ve tüketim ve % ler

matematikte tahmin olmaz o hypercı işi

Normal arabada motor çalışırken kesintisiz gazlıyor muyuz? Yok. Ama hibritte motorun çalışma zamanları gaza yüklenildiği zamanlar. Öyle yüzde falan kurtarmaz. Yine olmadı :) 

Sen emisyonlardan yürü abi. Orası daha güzel :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Öyle yüzde falan kurtarmaz.

yahu % senin ekranındaki bilgi :rofl: gidilen km ve motorun çalışma % km si belli basit hesap, 7,8 yakmış çalıştığı sürece, geri kalan yolu pilden yapmış , ekranda toplam karma tüketim bilgisi de var. biz gazlarken manyetik alan yaratmadan gazlıyoruz , çoluğa çocuğa zararlı o manyetik alan

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

biz gazlarken manyetik alan yaratmadan gazlıyoruz , çoluğa çocuğa zararlı o manyetik alan

hah böyle gelin :) lpg’nin dumanı kışın elleri ısıtmada işe yarıyor mesela. Her taraftan fayda akıyor :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hah böyle gelin :) lpg’nin dumanı kışın elleri ısıtmada işe yarıyor mesela. Her taraftan fayda akıyor :) 

karbon ayak izi en az olan yakıt cinsi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

karbon ayak izi en az olan yakıt cinsi

mesela ben 3-5km elektrikle gidebiliyorum. İzim o sıra siliniyor. Bulun bulabilirseniz :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

mesela ben 3-5km elektrikle gidebiliyorum. İzim o sıra siliniyor. Bulun bulabilirseniz :) 

atom bombası da sıfır emisyonla iniyor aşsaaya

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Bugün ilk defa akşam kızımı alırken geç kaldım. Bu akşam istanbul delirmiş. Yolların %80’i araçla dolu. İlk defa görüyorum bu oranı sanırım. %89’u görmüş haberlerde öyle diyor

8DE3584B-F63B-4E39-BDE5-971EDD15A656.png

1669910095156-screenshot-2.png

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bugün ilk defa akşam kızımı alırken geç kaldım. Bu akşam istanbul delirmiş. Yolların %80’i araçla dolu. İlk defa görüyorum bu oranı sanırım. %89’u görmüş haberlerde öyle diyor

8DE3584B-F63B-4E39-BDE5-971EDD15A656.png

1669910095156-screenshot-2.png

Dua kapım açıktır diye her akşam bizi burdan kurtar bize bir kapı aç diye yaradana sığınıyorum.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile yağmur yağınca trafik neden artar ben anlamadım hiç , tünele /köprüye girişte fren yaplırı mesela onu da anlamam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile yağmur yağınca trafik neden artar ben anlamadım hiç , tünele /köprüye girişte fren yaplırı mesela onu da anlamam

Görüşten ötürü. Cam buğulanıyor, sürücü klimayı açmayı akıl edemediği için etrafı göremiyor ve r-kompleksinin gereği olarak yavaşlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Öndekinin ani fren yapması kadar Takip mesafesine uyulmadığı için ilk fren yapanın arkasında km’ye varan kuyruk oluşuyor. Çünkü 2.araba daha sert yapıyor. 3.araba duruyor arkası zincirleme duruyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Hani 3. köprü çözüm olacaktı?

Avraysa tüneli can olacaktı?

can oldu iyi para bırkıyor, nerden baktığına bağlı yahu

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Gencay Bengli yazdı:

Dua kapım açıktır diye her akşam bizi burdan kurtar bize bir kapı aç diye yaradana sığınıyorum.

İstanbula her geldiğimde Rabbim burada yaşayanlara sabır versin diye dua ediyorum.

Sani Gerşon yazdı:

Hani 3. köprü çözüm olacaktı?

Avraysa tüneli can olacaktı?

İstanbulda ki fabrikalar, iş imkanlarının bir kısmı Anadoluya tsşınmadıkça boğazın üstüne 50 köprü yapılsın trafik düzelmez. 

• Beğen 5
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Olası İstanbul depreminde 1999 dakika gibi ekonomik etkileride minimum olur.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Metin Uzunoğlu yazdı:

İstanbula her geldiğimde Rabbim burada yaşayanlara sabır versin diye dua ediyorum.

İstanbulda ki fabrikalar, iş imkanlarının bir kısmı Anadoluya tsşınmadıkça boğazın üstüne 50 köprü yapılsın trafik düzelmez. 

Aman abi kimse anadoluya taşınmasın. Anadolu yakası da berbat bir hal aldı :D kalsınlar orada. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ümit Türk yazdı:

Aman abi kimse anadoluya taşınmasın. Anadolu yakası da berbat bir hal aldı :D kalsınlar orada. 

Anadolu yakası değil,  Anadolu illeri :good1:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bilinçsiz sürücüler de trafiğe ciddi katkı sağlıyor ki oranları epey yüksek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...