İçeriğe Yönlendir

Sen Yenisin Galiba? | Yeni Egea Ailesi

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer

kxane1.jpg

Daha yakışıklı yüzüyle karşımıza çıkan Egea’nın dışında görülenler,

- Yenilenen Fiat logosu,

- Ful led farlar,

- Krom eklentiler,

- Elmas kesim 16 ve 17’’ jantlar,

- Aktif/pasif güvenlik önlemleri,

- Okyanus mavi ve paprika turuncu renk seçenekleri,

- Ek olarak diğer kardeşlerinden 4cm yüksekliğiyle ayrılan Egea Cross modelinde, çamurluk dodikleri, tampon eklentileri, krom tavan barları.

dGwn1D.jpg

İçeride ise, 

- Tamamen değişen 7” lik gösterge paneli,

- 10.25” UConnect 5 multimedya ekrani karşımıza çıkıyor.

fgmvr0.jpg

jfNFRN.jpg

R7QKxC.jpg

s8y1Jj.jpg

FAF2Ut.jpg

Kaynak 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

büyük ekranın manuel ses tuşu vitesin arkasındaki yokuşta :D orta konsolun stoğunu bitirememişler herhalde, yeni kasaya artık

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Güzel araç ama ön logo gerçekten facia olmuş :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Furkan Sumer yazdı:

Yenilenen Fiat logosu

Direksiyonu tasarlayanın bundan haberi yok sanırım 😁

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bir müddet sonra iç trim sesi çok çıkıyor.Buna çözüm bulsalar artık.Bundan önceki kasa daha yakışıklı.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Cross versiyonu benim de hoşuma gitti. Ama muhtemelen fiyat skalası beni beğenmeyecektir :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bari şu 5 çizgili logoyu koyaydınız, ne de olsa Tipo nun güncel versiyonu.

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

w6otUw.jpg

91-99 arası 5 cizgili logo kullanılmış.

Tıpkı Renault’un logosu gibi her yıl biraz daha büyüyor, marka bazen renkle bazen yazı tipiyle kendini göstermeye çalışmış. Kırmızı logodan sonra pek sıcak gelmedi gözüme.

Ama Türkler olarak Chevrolet logosuna Türk Bayrağı yaptığımız gibi buna da bi modifiye yaparız artik :) 

Selefinde iç malzeme kalitesi yer yer iyiydi. Focus kadar olmasa da benzer karakteristikte viraj kabiliyeti vardı, ancak yanal ruzgarlarda ve 110 civari gelen rüzgar sesinde biraz konfor baltalanıyordu..

Yakıt, bagaj hacmi, omuz mesafesi, fiyat, servis, yedek parça gibi olumlu özellikler sayılabilir ilk etapta.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
euro ncap dan aldığı 3 yıldız ile 120 yi geçince gelen rüzgar sesi , virajlarda güven vermemesi düzelmedikçe egea vasat altı otomobil maalesef .

https://www.arabahaberim.com/fiat-egea-ncapden-3-yildiz-aldi-6451.html

120 yi geçince rüzgar sesi iyiymiş
Passat b8 de 110 dan sonra başlıyor. Bolca sikayet vardi bu konuda 8,5 Kasada düzeldi mi bilmiyorum.

Adi üstünde makyaj ama Fıat bu konuda çok bonkor davranmıyor genelde jant, multimedya ve renk değişimi ile sınırlı kalıyor. Ama bu sefer başta motor olmak üzere full led farlar, sürüş yardımcıları vs kapsamlı bir güncelleme gelmiş görünüyor.

Umarım tarih tekerrurden ibaret olmazda bir sonraki sefere modeli piyasadan çekmezler. Kasada kapsamlı bir değişiklik ile hangi sınıfa dahil ise (?) yoluna devam eder.

Fıat kullanıcılarının makus talihi olmaz.
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Barış AÇIL yazdı:

120 yi geçince rüzgar sesi iyiymiş
Passat b8 de 110 dan sonra başlıyor. Bolca sikayet vardi bu konuda 8,5 Kasada düzeldi mi bilmiyorum.

Adi üstünde makyaj ama Fıat bu konuda çok bonkor davranmıyor genelde jant, multimedya ve renk değişimi ile sınırlı kalıyor. Ama bu sefer başta motor olmak üzere full led farlar, sürüş yardımcıları vs kapsamlı bir güncelleme gelmiş görünüyor.

Umarım tarih tekerrurden ibaret olmazda bir sonraki sefere modeli piyasadan çekmezler. Kasada kapsamlı bir değişiklik ile hangi sınıfa dahil ise (?) yoluna devam eder.

Fıat kullanıcılarının makus talihi olmaz.

fiyat performans aracı malesef herkesin bildiği gibi taksici aracı , malzeme kalitesi de bi o kadar düşük . passat 110 dan sonra rüzgar sesi yapıyor ise o paralar haram o passata. Ben focus mondeo kullandım şuanda ceed kullanıyorum hiç birisinden rüzgar sesi almadım helede kapılardan hiç gelmedi.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
fiyat performans aracı malesef herkesin bildiği gibi taksici aracı , malzeme kalitesi de bi o kadar düşük . passat 110 dan sonra rüzgar sesi yapıyor ise o paralar haram o passata. Ben focus mondeo kullandım şuanda ceed kullanıyorum hiç birisinden rüzgar sesi almadım helede kapılardan hiç gelmedi.
Maalesef bende ilk karsilastigimda noluyor demiştim. On cam sağ üst köşeden 110 km/s ustu hep bir rüzgar sesi var müzik yokken.
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Barış AÇIL yazdı:

Maalesef bende ilk karsilastigimda noluyor demiştim. On cam sağ üst köşeden 110 km/s ustu hep bir rüzgar sesi var müzik yokken.

d segmenti bir araç da olmaması lazım bence sesin geldiği yerdeki lastikleri fitilleri kontrol ettirin bence

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
d segmenti bir araç da olmaması lazım bence sesin geldiği yerdeki lastikleri fitilleri kontrol ettirin bence
Yok Murat bey bu ses sadece benim araca has bir problem değil. Passat forumlarina bakarsanız bolca şikayeti görürsünüz. Ilk iki sene taktıydım ama alıştım artık galiba duymuyorum. Belki yeni kasada duzeltmislerdir.

Neyse baslik Egea, konuyu dagitmayayim.

Dediğim gibi kasada C sınıfına standartlarini yakalasa bence ülkemizde rent a car ve taksici arabası olmaktan çıkıp daha geniş bir tabana rahatlıkla yayılabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Barış AÇIL yazdı:

Yok Murat bey bu ses sadece benim araca has bir problem değil. Passat forumlarina bakarsanız bolca şikayeti görürsünüz. Ilk iki sene taktıydım ama alıştım artık galiba duymuyorum. Belki yeni kasada duzeltmislerdir.

Neyse baslik Egea, konuyu dagitmayayim.

Dediğim gibi kasada C sınıfına standartlarini yakalasa bence ülkemizde rent a car ve taksici arabası olmaktan çıkıp daha geniş bir tabana rahatlıkla yayılabilir.

Bencede ama malzeme kalitesini iyileştirmesi lazım birazda dediğim gibi euro cup dan 3 yıldız alması şöhreti açısından çok büyük bir eksi.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Murat Öngür yazdı:

Bencede ama malzeme kalitesini iyileştirmesi lazım birazda dediğim gibi euro cup dan 3 yıldız alması şöhreti açısından çok büyük bir eksi.

Euro ncap 3 yıldız kötü mü? Bildiğim kadarıyla bu yıldızlara yaya güvenliği ve bilumum güvenli sürüş paketleri de dahil ediliyor. Donanım eksik olunca 5 yıldız alamaması normal değil mi? 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Yurdaer Elay yazdı:

Euro ncap 3 yıldız kötü mü? Bildiğim kadarıyla bu yıldızlara yaya güvenliği ve bilumum güvenli sürüş paketleri de dahil ediliyor. Donanım eksik olunca 5 yıldız alamaması normal değil mi? 

Tabiki kötü 3 yıldız focus , megane , golf , i30 , ceed , civic, astra gibi aynı segmentteki araçlar 5 yıldız. Ve bunlar normal standart donadım da almış çoğu 5 yıldızı egea full donanımda bile 4 yıldız.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Murat Öngür yazdı:

Tabiki kötü 3 yıldız focus , megane , golf , i30 , ceed , civic, astra gibi aynı segmentteki araçlar 5 yıldız. Ve bunlar normal standart donadım da almış çoğu 5 yıldızı egea full donanımda bile 4 yıldız.

Avrupa’daki standart donanımların farklı olduğunu unutmayın ama 5 yıldız alanlarda şerit katip, otomatik fren falan var. Biz güvenlik donanımı zayıf, fiestam sözde 5 yıldızlı ama 2 hava yastığı var.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

burnu daha çok incelmiş sanki cross versiyonu için daha dik tasarım arıyor insanın gözü 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...