İçeriğe Yönlendir

Telefon Batarya Dayanımını Nasıl Uzatabilirim?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Alptuğ Özcan
Dogan Arsiray yazdı:

kesinlikle yok. 2 gün kullanabiliyorum. yazılım çok iyi ayarlanmış.  LETGO açık olduğunda o çok fazla tüketiyor ama geri planda açık kalan bir servis yok.

Letgo ile alakalı bir durum mu yoksa diğer uygulamalar açık olduğunda da fazla tüketim oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba

2017 model xiaomi mi5s telefonum var. Bu telefonun batarya ömrü 3 yılda 3200 mah değerinden 1800 mah değerine geriledi. 

Bataryası çok çabuk tükeniyor. Bir çok yazılımı kaldırdım. Ama müdehale edemediğim hiç kullanmadığım sensör felan, servisler varsa kapatmak isterim. 

Xiaomi olunca uygulama içinde çok reklam var. Kaldırmak isterim. Fikir verirseniz sevinirim. 

Telefonu resetleyip öyle ayarlamalar yapabilirsin, gereksiz uygulamalardan da kurtulursun.
Benim telefonumda telefon tüm bildirimler kapalı, hiç bir şey ekranı uyandırmıyor ötmüyor. (telefon hariç)
Konum hizmetlerinde GPS'i kapatmak (sadece mobil ağdan konum) işe yarayabilir. 4.5G yerine 3G kullanmak da işe yarar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Keleş yazdı:

Telefonu resetleyip öyle ayarlamalar yapabilirsin, gereksiz uygulamalardan da kurtulursun.
Benim telefonumda telefon tüm bildirimler kapalı, hiç bir şey ekranı uyandırmıyor ötmüyor. (telefon hariç)
Konum hizmetlerinde GPS'i kapatmak (sadece mobil ağdan konum) işe yarayabilir. 4.5G yerine 3G kullanmak da işe yarar.

Gps önemli benim için onu kapatamam. Annem babam ve eşim her daim nerde olduğumu biliyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

eşim her daim nerde olduğumu biliyor. 

Çok büyük sıkıntı. Ben olsam "aşkım gps bozuldu, evin yolunu bulamıyorum, en az 3 gün gelemem ben" derdim.

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Gps önemli benim için onu kapatamam. Annem babam ve eşim her daim nerde olduğumu biliyor. 

Hangi program sayesinde?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Google maps konum paylaşımı. 

Alptuğ Özcan yazdı:

Hangi program sayesinde?

Ümit Türk yazdı:

arkadaşını bul sayesinde. 

Sani Gerşon yazdı:

Çok büyük sıkıntı. Ben olsam "aşkım gps bozuldu, evin yolunu bulamıyorum, en az 3 gün gelemem ben" derdim.

EŞim yol tarif edemiyor. Bir keresinde onu ararken kamyon altına giriyordum.

Google map açıyorum, eşimin nerde olduğuna bakıyorum. Bana yol tarifi veriyor. Gidip alıyorum. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ümit Türk yazdı:

arkadaşını bul sayesinde. 

Bu İphone için geçerli bir uygulama :) 

Ali Darbaz yazdı:

Google maps konum paylaşımı. 

Çok tehlikeli bir uygulama :)  Tabi çapkınlar için.

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Şu an son yaptığım iyileştirmeler ile telefon 3 saate sadece %30 harcamış görünüyor. 100 % dolumda 10 saate gidecek gibi. Telefonda hipermil yapıyorum . Benim bu telefonu en az 10 ay daha kullanmam lazım. 

Ali Darbaz yazdı:

Ayarlardan pil secenegine girin, orda kac saat veya yuzde kac harcadiginizi gorun. Ona gore arka planda %1-2 harcayan seyleri kapatin. 

Madem hipermil yapacaksiniz Gps programi kullanmayin, onun yapacagi islemi Whatsapp yapiyor zaten.. 

Canli konum acip bir gun deneyin. 8 saatte bir yeni -canli- konum acmaniz gerekir.

Gps ile yuzde kac sarj harcadim? whatsapp ile hem konusup gorusup hem konum acip ekstradan yuzde kac sarj harcadim. Bunu gormenizde fayda var..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Furkan Sumer yazdı:

Madem hipermil yapacaksiniz Gps programi kullanmayin, onun yapacagi islemi Whatsapp yapiyor zaten

Whatsapp GPS açık olmadan canlı yer paylaşımı yapamaz.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Alacağın cevabı söyleyim mi "Evin yolunu bulamıyorsan bir daha gelme!" :D

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Ali Darbaz yazdı:

altin tepside sunulsa almam.. 5000 mah’lik m21 kullandim. 7.ayda fisi cekti.. forumda konusu dahi var..

Her 6-7 ayda bir hard reset atacaksam ne diye ugrasiyorum. Donmalar kasilmalar da cabasi.. Oyle bir cihazda artik pil on plana cikmiyor. Tecrube ile sabittir

Sani Gerşon yazdı:

Whatsapp GPS açık olmadan canlı yer paylaşımı yapamaz.

**ekstra gps, arkadasini bul, nerdeyim, nasilim uygulamalari kullanmadan..

Nasil olsa whatsapp ile mesajlasmasi gerekecek, belki sesli gorusme yapacak, fotograf video alip gonderecek. Silmesi bugun sartlarinda hayatini zorlastiracak bir uygulama. Kisacasi hayati..

Ama ben nerdeyim, kimleyim uygulamasi kullanmasa cokta kayba ugrayacagini sanmiyorum..

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu İphone için geçerli bir uygulama :) 

android olduğunu sonradan farkettim. 

bende kurbanı oldum. eşim nerdesin sen dediğinde şurdayım dedim. sülalemde ne kadar insan varsa isimlerini saydı :):):)

sonradan öğrendim ki bi arkadaşı böyle bir uygulama var takip et demiş.  bende kandırıp xaomi aldım oh çektim.  şimdi aşaiii yugarii inip çıkıyorum :):)

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Telefon kapalı iken yüzde kaç şarj yiyor? Yani akşam yatarken % 100 koydun, sabah kalktığında kaç oluyor? % 1-2 ancak düşmeli. Daha fazla düşüyorsa arka planda şarj tüketen bir şey var. Önce onları kapat. Ama eninde sonunda pil alacaksın. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

en çok şarjı gps yer. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ümit Türk yazdı:

android olduğunu sonradan farkettim. 

bende kurbanı oldum. eşim nerdesin sen dediğinde şurdayım dedim. sülalemde ne kadar insan varsa isimlerini saydı :):):)

sonradan öğrendim ki bi arkadaşı böyle bir uygulama var takip et dedi.  bende kandırıp xaomi aldım oh çektim.  şimdi aşaiii yugarii inip çıkıyorum :):)

:) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

İlk kez duyuyorum

Hanımla google photos bile ortak. Ben resim çekince ona çektiğim resim ve bildirim gidiyor. 

Google maps ilede annemi, babamı ve eşimi takip ediyorum. Tabi onlarda beni takip ediyor. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mahmut Yıldız yazdı:

Telefon kapalı iken yüzde kaç şarj yiyor? Yani akşam yatarken % 100 koydun, sabah kalktığında kaç oluyor? % 1-2 ancak düşmeli. Daha fazla düşüyorsa arka planda şarj tüketen bir şey var. Önce onları kapat. Ama eninde sonunda pil alacaksın. 

Ben telefonu ilk aldığımda geceden sabaha hiç düşmezdi. %100 bıraktıysam %100 görürdüm sabah. Şuan %4-5 düşüş oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Alptuğ Özcan yazdı:

Ben telefonu ilk aldığımda geceden sabaha hiç düşmezdi. %100 bıraktıysam %100 görürdüm sabah. Şuan %4-5 düşüş oluyor

uçak modunda denemek lazım. ben hiç dikkat etmedim. genelde uçak moduna alırım geceleri. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Gps 4 saate %1,5 elektrik yemiş. Hareket etmediğim sürece durum güncellemez. Hareket algılarsa dakikada 1 konum atar. 

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

android telefonlar ucus modunda 11 gun dayaniyor diye bir yazi okumustum. dogrulugundan emin degilim.. 

Alptuğ Özcan yazdı:

batarya yenileyecek ya da kısarak kullanilacak kadar kotu bir deger degil. ben 92’yle uyandigim zaman ruyayi telefondan gosterdiler sandim.. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Furkan Sumer yazdı:

batarya yenileyecek ya da kısarak kullanilacak kadar kotu bir deger degil. ben 92’yle uyandigim zaman ruyayi telefondan gosterdiler sandim.. 

Pil sağlığında "servis" uyarısı veriyor ama pil kapasite olarak %76 gösteriyor şuan. Biraz daha idare eder diye tahmin ediyorum. Sonrası Allah kerim

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de ilk aldığımda % 100 ile uyanırdım, şimdi % 99-98 oluyor. Gps, bluetooth, wifi, mobil veri hepsi açık. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...