İçeriğe Yönlendir

Telefon Batarya Dayanımını Nasıl Uzatabilirim?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Furkan Sumer

Mahmut bey, ornegin bt, gps gibi seyleri sadece uygulamayi kullanirken aktif olacak sekilde ayarlasaniz daha guzel olur. Haritayla isiniz olmadigi an acik kalmasi anlamsiz geliyor bana.. Bildirim cubugunu kaydirdigimda ne kadar mavi logo varsa minimuma dusurme gibi bi huyum, tikim var.. Cok elzem bildirimler olmadikca hep temizlerim. Ekranin bos olmasi, widgetlardan uzak olmasi bunu %99 da sabit bile tutabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ümit Türk yazdı:

akıllı telelfonlarda batarya ile başedemezsiniz. pil zayıflığı başladı mı mecburen bataryayı değişmek zorundasınız.  

iphone 6 cihazım için orjinal batarya öldüğünde tekrar orjinal alıp taktırdım ilk zamanlar güzel performans çıkarsada ilerleyen zamanlarda artık yavaş yavaş performansını yitirmeye başlıyor.  şuanda pil sağlığı %97. 

not olarak söylemek isterim ki  arabaya şarj niyetine taktığımız telefonların bataryasını öldürüyoruz farkında değiliz. bunuda bana elektronik üzerine eğitim veren bir hocam söylemişti. arabanın çakmalığından telefon şarj edilmez diye.ilk batarya değişiminde arabada şarjı sıkça kullanıyordum. şimdi o gun bugün kesinlikle arabada şarj etmedim 3 yıldır halen aynı. 

Belkin vs değilse mahvediyor pili.

Alptuğ Özcan yazdı:

Letgo ile alakalı bir durum mu yoksa diğer uygulamalar açık olduğunda da fazla tüketim oluyor mu?

letgo ile ilgili birşey şikayet eden çok. zaten oyun oyanr gibi ısınıyor telefon. herhalde görüntü yönetimi ilie ilgili bir sorun var. PC den açarsanız resimlerin çok zor yüklendiğini görüyorsunuz. birde kötü kodlandığı için sürekli açık kalan bir ev kamerası uygulamam var o da feci.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Xiaomi A2 Lite
Android One
2 yıllık pil

Son tam şarj : 2 gün önce
Tam Şarj Sonrası Ekran Kullanımı : 4 saat
Kalan Şarj : %42 (1 gün)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Keleş yazdı:

Xiaomi A2 Lite
Android One
2 yıllık pil

Son tam şarj : 2 gün önce
Tam Şarj Sonrası Ekran Kullanımı : 4 saat
Kalan Şarj : %42 (1 gün)

Bu ne ya? 3310 mu kullanıyorsun sen? Özellik olarak yani :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Gps önemli benim için onu kapatamam. Annem babam ve eşim her daim nerde olduğumu biliyor. 

Ohooooo :) 

Sani Gerşon yazdı:

Bu ne ya? 3310 mu kullanıyorsun sen? Özellik olarak yani :)

:) Sizin ekran kullanımınız kaç saat, ben az kullanıyor olabilirim ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

5 saate sadece 1 saat kullanmışım. %54 kaldı. 

Değiştirin o pili. Bi süre sonra yolda bırakacak, şak diye kapanacak telefon, canınız sıkılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Değiştirin o pili. Bi süre sonra yolda bırakacak, şak diye kapanacak telefon, canınız sıkılır.

Pili değil ama komple telefonu değiştirmeyi planlıyorum. Ocak mayıs dönemini bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

5 saate sadece 1 saat kullanmışım. %54 kaldı. 

fırtına öncesi sessizlik

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Pili değil ama komple telefonu değiştirmeyi planlıyorum. Ocak mayıs dönemini bekliyorum. 

11.11 indirimleri geliyor n11.com da. Kupon toplayıp güzel bi indirimle yeni bi telefon alabilirsiniz belki?

Ocak mayıs döneminde 2 katına falan çıkar rakamlar zira.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

11.11 indirimleri geliyor n11.com da. Kupon toplayıp güzel bi indirimle yeni bi telefon alabilirsiniz belki?

Ocak mayıs döneminde 2 katına falan çıkar rakamlar zira.

Yeni Telefon için para vermeyebilirim. O nedenle ocak mayıs dedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mahmut Yıldız yazdı:

Root nasıl çözecek bu işi? Pili bitmiş, 6 saat dayanan pil belki ayarla 8 saat dayanır ama root başka ne yapar anlamadım. 

Aşağıdaki mesaj için cevabım, sistem uygulamasına root olmadan müdahele edilmiyor. 

Batarya değişimi için yetkili servis tavsiye ediyorum. Sonradan denediğim bir çok batarya içinden çıkan ölü batarya ile aynı hatta daha kötü durumda oluyor.

Ali Darbaz yazdı:

Merhaba

2017 model xiaomi mi5s telefonum var. Bu telefonun batarya ömrü 3 yılda 3200 mah değerinden 1800 mah değerine geriledi. 

Bataryası çok çabuk tükeniyor. Bir çok yazılımı kaldırdım. Ama müdehale edemediğim hiç kullanmadığım sensör felan, servisler varsa kapatmak isterim. 

Xiaomi olunca uygulama içinde çok reklam var. Kaldırmak isterim. Fikir verirseniz sevinirim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

11.11 indirimleri geliyor n11.com da

şu  önce binip sonra inanlerin günü mü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
xiaomi öyle işte. alet 6 ayda mort oluyor. alırken ucuz ama demekki pil kalitesi düşük seçiliyor. ayrıca pili çabuk tüketen yüz tane servis var ve kapatılmıyor. özellikle google play services diye birşey var niyeyse o sürekli pili emip bitiriyor. "hibernate" diye bir uygulama ile tüm servisleri eklemiştim yinede her açıışta yeniden başlatmak gerekiyrodu programı. sırf bu yüzden yepyeni telefonu değiştirdim oppo aldım. kesinlikle yazılım çok önemli. dahada xiaomi telefon almam. ama kamera,ekran vs çok iyiydi.
3 yılı geçti xiamio mi6 hala aynı pil hala performans mşllh, ayrıcada kıyamet gibi uygulama var kaza tutanagından tut da mi kumandaya kadar, ordan çıkda radar beep, 3 navgasyon, 1 maps, ibb yoğunluk, ayrıca heran wifi ve hücresel açık, tek yaptığım her sabah tlfn temzlğ ve açık proğramları uygulama ile kapattırmak. Onuda ücretli aldım.
Sonuç işte buda benim; XİAMİO
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

şu  önce binip sonra inanlerin günü mü

Tabi, bazı ürünlerde öyle maalesef. Çakal her zaman olacak, önemli olan, çakallarla dans edebilmekte

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Darbaz

Telefon için güzel bir çözüm buldum. Notebooka kısa şarj kablosu yaptım. Notebook telefonu gün boyu bağlı kalıyor. Eve giderken söküyorum. Bu bana 15 saat yetiyor. Tekrar işe vardığımda  notebooka takıyorum. Yavaş şarj olayı var. Telefon 4 saate ful şarj oluyor. Böyle gayet iyi idare ediyoruz. 

Yemek takımıda satılsa letgoyuda sisilicem.  Miss gibi olacak. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Samsung A7 2016 telefonumun bataryasını degistirdim 1 ay oldu. Başka çözüm yok.

Yeni telefon arayışındayken gördüm konuyu.  Demek ki pilimiz kaliteliymiş ben de 2015 model a7nin hala orijinal pilini kullanıyorum. Şarjda sorun yok ama hafıza ve ram yetersizliği sıkıntı olmaya başladı. Sabah şarjdan çekiyorum akşam 6ya kadar ben eve gelene kadar pil bitmiyor. Kural şu ekran parlaklığını gerekmedikçe en sonda kullanmam biraz kısarım, gereksiz programları silerim ya da devre dışı bırakırım, arka planda çalışan program bırakmam ve mümkün oldukça %15e inmeden şarja takmam, şarj full dolmadan fişten çekmem. Sürekli bilgisayar başında çalıştığım için şarjsız kalırım endişem yok o yüzden ısrarla pili bitmeden şarja takmıyorum. Laptopta da aynı mantıkla yıllarca asusun orijinal pilini kullandım.

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yeni telefon arayışındayken gördüm konuyu.  Demek ki pilimiz kaliteliymiş ben de 2015 model a7nin hala orijinal pilini kullanıyorum. Şarjda sorun yok ama hafıza ve ram yetersizliği sıkıntı olmaya başladı. Sabah şarjdan çekiyorum akşam 6ya kadar ben eve gelene kadar pil bitmiyor. Kural şu ekran parlaklığını gerekmedikçe en sonda kullanmam biraz kısarım, gereksiz programları silerim ya da devre dışı bırakırım, arka planda çalışan program bırakmam ve mümkün oldukça %15e inmeden şarja takmam, şarj full dolmadan fişten çekmem. Sürekli bilgisayar başında çalıştığım için şarjsız kalırım endişem yok o yüzden ısrarla pili bitmeden şarja takmıyorum. Laptopta da aynı mantıkla yıllarca asusun orijinal pilini kullandım.
Çok kullanıyorum hele şu dönemde elim ayağım oldu okul işlerimi falan telefondan hallediyorum çok kullandığım için öğlene bitiyordu. Tek sorunumuz hafıza sorunu :) Yeni telefonlar ekran büyük ben tek elle kullanmak istiyorum o yüzden değişiklik düşünmüyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

şarj aralıklarına dikkat edilmeli, aralık 20-80'se 20 olmadan şarja takıp, 80'i geçmeden şarjdan çekmemek gerek. yıllardır böyle kullanırım, 6 ayda 600 şarj döngüsünü geçen i7'nin bataryası %95'in üzerindeydi bıraktığımda kaç yıl önce.   

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Eşimde s7 edge var. 6 saat anca dayanıyor. Şimdi buna root yapsam faydalı olur mu? Batarya değişimine değer mi? Batarya için marka önerisi olan var mı? Bir de root işlemi yapınca hangisi tercih edilmeli? Ya da root yapmaya gerek yok mu 😊

Bende xiaomi mi mix 2 var 2 sene oldu alalı. Önceden 2 günü çıkarıyordu şimdi gün boyu tasarruf modu açık tutarak günü çok rahat çıkarıyorum 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Eşimde s7 edge var. 6 saat anca dayanıyor. Şimdi buna root yapsam faydalı olur mu? Batarya değişimine değer mi? Batarya için marka önerisi olan var mı? Bir de root işlemi yapınca hangisi tercih edilmeli? Ya da root yapmaya gerek yok mu [emoji4]

Bende xiaomi mi mix 2 var 2 sene oldu alalı. Önceden 2 günü çıkarıyordu şimdi gün boyu tasarruf modu açık tutarak günü çok rahat çıkarıyorum 
Root işlemi yapılınca 6 saatten 10 saate çıkmayacak :)
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Caner Tek yazdı:

İnternet bankacılığı kullanıyorsanız yada benzer işler, root tavsiye etmem. Güvenlik açığı oluşturur root.

Kullanıyorum. Hiç bulaşmayım o halde. En iyisi batarya ya da telefon değişimi gibi 

Metin Akbal yazdı:

Root işlemi yapılınca 6 saatten 10 saate çıkmayacak 

Gereksiz programlar giderse belki işe yarar diye düşünüyorum 😊

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Gereksiz programlar giderse belki işe yarar diye düşünüyorum [emoji4]
Asus Nexus 7 tablette ben denedim root moot başka sürüm vs değişen olmadı. Denemekten zarar gelmez ama root işlemi banka programları vs sorun olmasın diye telefona yapmadım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...