İçeriğe Yönlendir

O Artık Boyasız Değil :(

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil
(düzenlendi)

Bugün yolum o tarafa düşmüşken servise uğradım bi baktım araç bitmiş gibi, fitilleri jant göbeği bijon kapakları vs gibi küçük parçalar takılmayı bekliyordu aha dedim bugün alırım aracı ama olmadı.

Herşey tamamlandı, görevliyle test sürüsüne çıktık bu sefer araç sola çekiyor(kazadan sonra sağa çekiyordu) ve arkada baya uğultu vardı yüksek hızda.
Alt takımla ilgilenen arkadaşa sağ tekerde kaldırımdan sert darbe aldığını söylememişler. Oda sadece jantı kontrol edip boyatmışlardı. Büyük ihtimal soltaraftada porya bilyasında sorun olmuştur ama rotu yeni yapılmış araç neden sola çeker onu çözemedim yarın tekrar inceleyecekler.

Yapılan işlemler ve ücretleri. Yarın başka bir masraf çıkmazsa hasar kaydımız 9.882 tl

Kozmetik olarak içime sindi güzel toplandı ve boyandı birde yürür aksam sorunsuz hale getirildimi tamamdır.
aZhz9o.jpg

yIGCr6.jpg

ILbTsF.jpg

DEgmWE.jpg

i37e4J.jpg

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bugün teslim aldım aracı, üsteki listeye ek sol arka poryada değişti ve 1-2 küçük parça. Toplam hasar kaydımız 11.418 tl oldu.
Herhangi bir sorun kalmadı artık. Değişen kapı diğerlerine göre artık daha tok açılıp kapanıyor. Kapı üzerindeki fitil değişti onun eskisi sanırım. Diğer kapılarında fitilini değiştiresim geldi ama faturada 335+ kdv yazıyor :)

Perşembe gidip experden evrakları alıp değer kaybı başvurusu yapıcam bakalım ne kadar değer kaybı ödemesi yapacaklar yada nekadar uğraştıracaklar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun,

vesile ile şişrme hasar denenlere bir örnek oluşmuş, fotoda gözüken hasar: 1 adet az göçük kapı var ancak fatura 11bin. şişen sönen yok değişen belli yapılan iş belli. sanayide çekiç macun desteği ile 1000 e çıkardı ağbi denen hasar görünümü böyle oluşuyor.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun,

vesile ile şişrme hasar denenlere bir örnek oluşmuş, fotoda gözüken hasar: 1 adet az göçük kapı var ancak fatura 11bin. şişen sönen yok değişen belli yapılan iş belli. sanayide çekiç macun desteği ile 1000 e çıkardı ağbi denen hasar görünümü böyle oluşuyor.

Çağlar abi sanayide toplansa alt takımın yarısı düzgün toplanmazdı, birçoğuda yansanayi olurdu veya değişmezdi kesin. Sanayide kaporta 1750 tl tutuyordu, düzeltme boya(sormuştum).

Faturada tek dikkatimi çeken, biraz fazla işçik alıyorlar sadece birde en küçük percin ve sonunu bile yazıyorlar.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Kamil yazdı:

birde en küçük percin ve sonunu bile yazıyorlar.

doğrusunu yapıyorlar, perçin de maliyet

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Çağlar Bayur yazdı:

doğrusunu yapıyorlar, perçin de maliyet

Ondan demedim sanayide onları dükkandaki eski ürünlerle veya uydurmazsan yaptıkları için maliyete girmiyor demek istedim.

178+ kdv cıvada ücreti var faturada, sanayide bunu yazan kaç kişi var?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Kamil yazdı:

Ondan demedim sanayide onları dükkandaki eski ürünlerle veya uydurmazsan yaptıkları için maliyete girmiyor demek istedim.

178+ kdv cıvada ücreti var faturada, sanayide bunu yazan kaç kişi var?

hiç, o yüzden yakında kalmayacaklar, serviste duble debilecek rahatça

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Uğur Kamil yazdı:

Bugün yolum o tarafa düşmüşken servise uğradım bi baktım araç bitmiş gibi, fitilleri jant göbeği bijon kapakları vs gibi küçük parçalar takılmayı bekliyordu aha dedim bugün alırım aracı ama olmadı.

Herşey tamamlandı, görevliyle test sürüsüne çıktık bu sefer araç sola çekiyor(kazadan sonra sağa çekiyordu) ve arkada baya uğultu vardı yüksek hızda.
Alt takımla ilgilenen arkadaşa sağ tekerde kaldırımdan sert darbe aldığını söylememişler. Oda sadece jantı kontrol edip boyatmışlardı. Büyük ihtimal soltaraftada porya bilyasında sorun olmuştur ama rotu yeni yapılmış araç neden sola çeker onu çözemedim yarın tekrar inceleyecekler.

Yapılan işlemler ve ücretleri. Yarın başka bir masraf çıkmazsa hasar kaydımız 9.882 tl

Kozmetik olarak içime sindi güzel toplandı ve boyandı birde yürür aksam sorunsuz hale getirildimi tamamdır.

Geçmiş olsun şuda varki sanayide böyle temiz iş yspan servis gibi yerler var oralarda da 7~8 bin tutardı. Bence servis veya böyle iş yapanlar bu parayı hak ediyor. Sonuçta düzgün iş yspan yerlerin ayakta kalması lazımki kaliteli iş alabilelim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun şuda varki sanayide böyle temiz iş yspan servis gibi yerler var oralarda da 7~8 bin tutardı. Bence servis veya böyle iş yapanlar bu parayı hak ediyor. Sonuçta düzgün iş yspan yerlerin ayakta kalması lazımki kaliteli iş alabilelim.

birebir aynı parçaları kullanırsa (eksiksiz kapı fitilinr kadar) belki servsiten de pahalıya çıkabiliyor, Vw de kaporta aksamında aynı indirimi alamayabilir parçada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Metin Uzunoğlu yazdı:

Teşekkür ederim.
Büyük şehirlerde vardır illaki öyle yerler ama küçük illerde o tarz yerler bulmak zor bütün herşeyi kendi içerisinde barındıran. Benim bildiğim o tarz 1 tane servis var burada onun dışında bütün herşeyi tek çatı altında yapan yerler yok. Aracında sanayi içerisinde dükkan dükkan gezmesi hiç mantıklı değil bence.

Ayrıca 7-8 bin tl sanayi ile 11 bin tl servis maliyeti çok uçuk bir rakam değil. Ayrıca ben boyalı veya değişenli araç almam kolay kolay ama benimkisi gibi kaza resimleri olan ve serviste yapılan işlemlerin dökümanı varsa ve hatasızlarına göre birazdaha uygun fiyattaysa (alternatif seçenek yoksa) hiç düşünmeden alırım.
Kimi insanda var tabi boya değişen olsun ama yeterki hasar kaydı olmasın der.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...