İçeriğe Yönlendir

Amortisör Değişimi Sonrası?

Alpaslan Kılıç

Recommended Posts

Fatih Evcin
Alpaslan Kılıç yazdı:

para ödedimde amotisör değiştiği için rot ayarı için gittim ayarı yaptı. ama sesi çözemedi

siz aynı yere tekrar gidin.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Fatih Evcin yazdı:

siz aynı yere tekrar gidin.

tamamdır teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alpaslan Kılıç yazdı:

söylemedi ya

bu gün lastik söküp baksam anlaşılır mı?

Anlaşılır.. 

diske sürtüyordur.. arkaya doğru ittirirsiniz.. 

Sökülmüş ise. ters takılmış bile olabilir. Daha önce başıma geldi. 

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Anlaşılır.. 

diske sürtüyordur.. arkaya doğru ittirirsiniz.. 

Sökülmüş ise. ters takılmış bile olabilir. Daha önce başıma geldi. 

sorunu çözdüm abi balatalardanmış. değiştirdim kale marka taktırdım nasıl sizce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alpaslan Kılıç yazdı:

sorunu çözdüm abi balatalardanmış. değiştirdim kale marka taktırdım nasıl sizce?

İyidir de.. 

balata sürtme yapmaz ki. 

Frene basarken mi ötüyordu ? 

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Mehmet Ozyurek yazdı:

İyidir de.. 

balata sürtme yapmaz ki. 

Frene basarken mi ötüyordu ? 

frene basınca sürtme gidiyordu abi

Alpaslan Kılıç yazdı:

frene basınca sürtme gidiyordu abi

usta direksiyona geçti beraber tur attık direk balata dedi gittim iyisinden balata alim dedim kale verdi daha iyisi varmı dedim 350 lira dedi kale iyidir paraya yazık dedi satıcı bende kale aldım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Alpaslan Kılıç yazdı:

kale marka taktırdım nasıl sizce?

4 buçuk sene önce önlere taktırdım, 65 bin km olmuş hala erimedi. İki risk eğdi kendi sağlam. Ses falan yapmadi hiç ama sert olduğu için özellikle soğukta ilk frenleme de hiç tutmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

4 buçuk sene önce önlere taktırdım, 65 bin km olmuş hala erimedi. İki risk eğdi kendi sağlam. Ses falan yapmadi hiç ama sert olduğu için özellikle soğukta ilk frenleme de hiç tutmuyor.

o zaman dahada dikkatli olmak lazım 

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Metin Taşcı yazdı:

bende 10-20bin km kullanıp tekrar motocraft marka balataya dönmüştüm. yağmurlu havalarda diskler ıslanınca 2-3sn resmen fren tutmuyordu

tüh daha önce akıl alsaydım 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben anlamadım 2 sene önce kale balata çok iyi çok yumuşak demişlerdi şimdi de tam tersi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Emre Şimşek yazdı:

Ben anlamadım 2 sene önce kale balata çok iyi çok yumuşak demişlerdi şimdi de tam tersi?

Kale’nin yumuşak olduğunu ne duydum ne de gördüm sert balata olduğundan hep daha uzun gidiyor bu sırada diski daha çabuk yiyor tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Koray Demir yazdı:

Kale’nin yumuşak olduğunu ne duydum ne de gördüm sert balata olduğundan hep daha uzun gidiyor bu sırada diski daha çabuk yiyor tabi.

Şimdi biraz baktım sert diyenler de var yumuşak diyenler de ama çoğunluk sert demiş. 🙈

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kesinlikle sert ve erimek bilmiyor. 4 buçuk sene 65 bin km oldu hala yarıdan fazla ön kale balatalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

2 sene önceki balatayı üretmiyor artık kale. maalesef

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Çağlar Bayur yazdı:

2 sene önceki balatayı üretmiyor artık kale. maalesef

abi şey diye duydum bi kansorejen madde varmış onu çıkarınca hem ses yapıyormuş hemde sertleşmiş

Yorum bağlantısı
Ferit Erken
Alpaslan Kılıç yazdı:

abi şey diye duydum bi kansorejen madde varmış onu çıkarınca hem ses yapıyormuş hemde sertleşmiş

Asbest maddesi, bayaa bir süre oldu, balatalardan çıkartılmıştı. Çıkarılması ses yapmaya sebeptir. Avrupa standartlarına göre kanserojen bir madde olduğundan çıkarılmıştır. Servisle bu ses yüzünden papaz olmuştum. O günden beri disk ve balatalarımı kendim değiştiririm.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Ferit Erken yazdı:

Asbest maddesi, bayaa bir süre oldu, balatalardan çıkartılmıştı. Çıkarılması ses yapmaya sebeptir. Avrupa standartlarına göre kanserojen bir madde olduğundan çıkarılmıştır. Servisle bu ses yüzünden papaz olmuştum. O günden beri disk ve balatalarımı kendim değiştiririm.

sen hangi marka kullanıyorsun ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...