İçeriğe Yönlendir

Superb 30 Bin km Servis Bakımı

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Tahir İlter

Önümüzdeki haftalarda bende yetkili servise bakıma gideceğim bakalım ne kadar çıkacak. Ekstra birsey çıkmazsa tek ağır kalem mazot filtresi görünüyor. Bu sefer cam suyu koymamalarini söyleyeceğim. 3 te 1 parasına kalvax alır kendim korum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tahir İlter yazdı:

Önümüzdeki haftalarda bende yetkili servise bakıma gideceğim bakalım ne kadar çıkacak. Ekstra birsey çıkmazsa tek ağır kalem mazot filtresi görünüyor. Bu sefer cam suyu koymamalarini söyleyeceğim. 3 te 1 parasına kalvax alır kendim korum. 

Renault da normalde cam suyu teklif etmiyorlar. Kaç yıl kaç km bakımına gideceksin?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Servis standart bakima bir paket yapmis satiyor

paketin disindaki gerekecek en ufak bisey ucuk para

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Renault ile fiyat bakımından kıyas edilebilecek yetkili servisler Fiat ve Hyundai’dir diğer markalar -özellikle vag grubu- nispeten pahalıdır.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Sani Gerşon yazdı:

Renault da normalde cam suyu teklif etmiyorlar. Kaç yıl kaç km bakımına gideceksin?

Benim kilometre dolmuyor malum yıldan gidiyorum. Triger dahil ağır bakımı aldığımda yaptırdım. Sonra standart bakıma girdim. Şimdiki de standart bakımı ama mazot filtresi var bunda 2. yıl dolduğu için 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben temmuzda bütün filtreler ve motor temizliği dahil 1000 TL'den yaptırmıştım, şimdi daha da ucuz kampanya varmış 😊

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Koray Demir yazdı:

Renault ile fiyat bakımından kıyas edilebilecek yetkili servisler Fiat ve Hyundai’dir diğer markalar -özellikle vag grubu- nispeten pahalıdır.

Dizel için Fiat ve Hyundai ye göre pahalı Vag grubuna göre uygun. Bahsettiğim fiyatlar mais marka yedek parça ile yapılan bakım için. Renonun motrio marka parçalar ile yaptığı bakım ise neredeyse sanayi fiyatını buluyor ama o da her modeli ve uyan modellerin her yılları için geçerli değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Tahir İlter yazdı:

Hayırlı olsun. Sileceği keşke dışarıdan temin etseydiniz 310 lira az para değil ve yağ hariç en yüksek kalem o olmuş 

Teşekür ederim.Bunu düşündüm ama servisde orjinal olsun istedim.Aslında servisde silecek fiyatını en fazla 200 bekliyordum ama olmadı.Sanayide kendim alıp değişmeyide istedim, onlarda 1 sene anca gidiyor.Bu seferlik böyle oldu.

Ahmet Ekici yazdı:

Saatlik işçilik ücreti ve KDV'leri düşünürseniz abartılacak bir rakam değil. Hayırlı olsun.

Teşekür ederim

Sani Gerşon yazdı:

Aman Allah'ım, o silecek setinin parası nedir ya?

Arabaya bakılırsa normal.Fiestanınkileri 85-tl değişmiştim ama iyi silmiyor.Skodanınki parasını hakediyor.

Kenan Aydemir yazdı:

Honda servisine gittik cuma günü. İlk bakım için (yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, lpg filtreleri) 1680 tl para aldılar. 

Arkadaşda honda suv var. Normal bakıma 3850-tl vermiş.

Ramazan Turan yazdı:

Polen ve yakıt filre değişimi siz mi istemediniz?

Servisdekiler kilometre dolmamış değişmeyelim dediler.Bende en azından hava filitresi değişsin dedim.Yoksa onuda değişmeyeceklerdi.

Sani Gerşon yazdı:

Kiralama şirketleri artık kılın tüyün hesabını yapıyorlar çünkü insanlar artık filo kiralamaya gitmiyorlar.

Bizim araç dolu yemişti, dedik ki göçük onarım yaptırın, bize de geçici araç verin, değer kaybı yaşamayın. Adamlar komple arabayı boyatmayı tercih ettiler o zaman ucuz diye.

Biz vergiler dahil işin parasal hesabını yaptık, artık kiralamanın ekonomik olarak faydalı olmadığını gördük.

Kiralama işi bana görede pek iç açıcı değil.5 sene şirkete bmw kiraladık.Kiraya ödediğimiz parayla 2 bmw alırdık.Araçların peryodik bakımdan başka masraflarıda olmadı.Bakım içinde gelip alıp bakımı yapıp getirseler albenisi olur.Bakımada sen götürüyorsun.

Furkan Avcı yazdı:

Yuh, 4 litre yağ 500 TL mi, ben 8 litre Mobil Tam sentetik 0W-40 yağa 440 TL verdim 1-2 ay önce. Birde utanmadan yağ değişim parası yazmışlar.

Neyse siz sağlıkla kazasız belasız kullanın. 

Bağzı rakamlar uçuk, başka çare yok mecbur gidiyorsun.

Emre Şimşek yazdı:

Hiç sıfır arabam olmadı ama herhalde ilk bakımda kazığı gördükten sonra yetkili servisten vazgeçerdim herhalde..

Temennim sıfır araban olursada ford yada vag gurubundan olsun, servis bakımı için.Ben vw de pazarlık yapıyorum. Fiat kesinlikle pazarlık yaptırmamıştı.Şimdiyekadar gittiğim en iyi servisde ford başaran Antalya.Japonlar herzamanki gibi japon olmakda ısrarcı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gulkokan yazdı:

Lütfen silecek işini dışarıdan halledin
6 ayda bir 50 tllik inwells alın yeter

Bir yılı geçti.. Daha yeni hata vermeye başladı. 35 lira. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)

Bence bedava, ben Nissan qashqai için 1 yıl öncesine kadar her 10bin de bir 1500TL veriyordum. Garanti bitti çok şükür dedirtiyorlar güzelim ülkemde insanlara, sırf garanti için 10binde servisi mecbur bırakanlar bu ..... lara haram zıkkım olsun, bir yılda iki kere servise girmek zorunda kaldım (çok iyi hatırlamıyorum ama 1500+1400 mü ne ödedim)

tarihinde Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Gulkokan yazdı:

Lütfen silecek işini dışarıdan halledin
6 ayda bir 50 tllik inwells alın yeter

Ben servistekini alıyorum 70 lira mı neydi oldukça kaliteli.

tabi öküz bir danışmana denk gelirseniz koluyla beraber değiştirmeye çalışabilir :)

Yahut kendilerinde yaptığım silecek değişiminden bir ay sonra gittiğimde "silecekleriniz de pek kötü olmuş silmiyor değişmesi lazım" diyebilir. Başıma geldi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Gulkokan yazdı:

Ön cam çizildi garantiden değiştiren diyenler olduğu içn danışmanlar ön kontrolde iz bırakan silecek olunca aracın dosyasına işliyor hemen
Benim ön cam hare içinde maalesef
Bugün pasta yapılıyor umarım düzelirBen zamanında silecek sepetinden poloya 100 tl ye bosch aerotwin aldığımda ön silecekler yetkili serviste 150 tl idi

Hayır bu direk yalancıydı. amirine de şikayet ettim. danışman değiştirdim bana başka bir baksın lütfen yalan söylemeyen dedim. özür dilediler. silecek yeni ve üzerinde etiketi duruyordu. çizdiği felan da yoktu. Aynı adamlardan birkaç hafta önce almışım düşün.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bakım ücretini aldın 193 tl.   eeee  motor yağı değişimi ne, işçiliğini aldınya 193 tl.  parçalardan ve silecektende vurdun zaten, helede yağ çok pis vurdun.

haa bu arada bu işlemlerin hiçbiri Garanti ile ilgili olmadığı gibi orjinal mazleme ile kendin yapsanda Garanti bozulmaz da neyse, millet bilmiyor uğraşmıyor hakkını aramıyor ne yazıkki....

sarf mazlemeleri garanti ile ilgili değildir haberiniz olsun, sadece uygun onaylı mazleme kullanın yeter.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bora varken 2010 yılında dışarıda 750 denilen üstelik rulmanlar değişmesine gerek yok denilen sanayiden sonra 580 e yetkilide triger değiştirmek gerçekten çok pahalı gelmişti :)
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bakım ücretini aldın 193 tl.   eeee  motor yağı değişimi ne, işçiliğini aldınya 193 tl.  parçalardan ve silecektende vurdun zaten, helede yağ çok pis vurdun.

haa bu arada bu işlemlerin hiçbiri Garanti ile ilgili olmadığı gibi orjinal mazleme ile kendin yapsanda Garanti bozulmaz da neyse, millet bilmiyor uğraşmıyor hakkını aramıyor ne yazıkki....

sarf mazlemeleri garanti ile ilgili değildir haberiniz olsun, sadece uygun onaylı mazleme kullanın yeter.

Sen gırmızıyı servise götürmeyecekmisin Ali abi?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Yalan olmasın danışman silecekleri komple değişeceğiz sadece lastikler değil demişti.Bende çok pahalıymış dediğimi hatırlıyorum :D 

Alanyamızda skoda servisi yok.Sadece vw var.Oda skodaya bakmıyor.Benim aracı getireyim aradan çıkaralım dediğimde olmaz demişlerdi.3 saat gittim 3 saatde geldim sonra 4 saatde servisde bekleyince insan bağzı şeyleri unutuyor.

Mesela skodaya girdiğimde showroomda sadece kamiq diye bir araç vardı.Dışdan baktım hımmm baya güzel duruyor dedim.İçini açmamla kapatmam bir oldu.Arabayı gerçekten malzeme olarakda çok ekonomik yapmışlar.Yan tarafında satılmış sahibini bekleyen fabianın daha çok albenisi vardı.Birde lpg takılsa dadından yenmez orası ayrı :) Benim fiestam iyi.Fiestayı tanıdıkdan sonra fabiayı verselerde almam.Hızlı ve lpgli.Şeytan kulağına kurşun çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Fatih Sarıkaya yazdı:

içini döküyor buraya sadece

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Fatih Sarıkaya yazdı:

mecburan, zaten 3 tane davam biri ağır cezada  birde bununla uğraşamam yoksa şansları yokta neyse, ama bakacağım duruma, abartırlarsa iş değişir, malzemeyi götürüm elleri mahkum yapacaklar...

Fiesta varken yaptıydım, yine yaparım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

berlingo nun ilk bakımı yapıldı. pazalık edildi 940 tl ile çıkıldı. süper değilmi? yıkamışlar iç dış bir de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

berlingo nun ilk bakımı yapıldı. pazalık edildi 940 tl ile çıkıldı. süper değilmi? yıkamışlar iç dış bir de.

hayatta serviste yıkatmam, basıyorlar dibinden suyu, çamurluk verniğini attırmışlardı bir ara, serviste araba yıkama yıkayana zuldur, genelde özenmezler basarlar köpüğü dayarlar suyu al sana, ille yıkatacaksan aracı servise vermeden güzelce yıkat, sonra fotoğraf ve videoyu tam servise verirken çek belgele, sonra bak keyfine.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Arabanın sıfırı 350,400 bin. Bin lira  düşük araç fiyatına göre. 

Şuanki durumda kıyaslamanız mantıklı.Bu araba 150 bin lira fiyatla satılırken de bakım parası aynıydı.

44 bin liraya aldığım aracın ilk yıl bakımı 1100 lira idi.Şuan sürümden kazanıyorlar heralde, oranlarsak 3 4 bin'e bakım yapmaları gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hayatta serviste yıkatmam, basıyorlar dibinden suyu, çamurluk verniğini attırmışlardı bir ara, serviste araba yıkama yıkayana zuldur, genelde özenmezler basarlar köpüğü dayarlar suyu al sana, ille yıkatacaksan aracı servise vermeden güzelce yıkat, sonra fotoğraf ve videoyu tam servise verirken çek belgele, sonra bak keyfine.....

valla istisnamıdır bilmem ama on numara iş yapmışlar her anlamda. yıkama da şahane.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Şuanki durumda kıyaslamanız mantıklı.Bu araba 150 bin lira fiyatla satılırken de bakım parası aynıydı.

44 bin liraya aldığım aracın ilk yıl bakımı 1100 lira idi.Şuan sürümden kazanıyorlar heralde, oranlarsak 3 4 bin'e bakım yapmaları gerekir.

Yıkamanın da mı ötv si arttı

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Yıkamanın da mı ötv si arttı

Yıkama hizmeti bakıma dahil mi hocam ? Ben son üç yetkili bakımda yıkatmadım aracımı, fiyatta düşmedi.

Yıkama ötv'si diyip kimseyi uyandırmayalım şimdi :)  Araç fiyatı ile kıyaslama yapılmış.Bakım rakamları hep benzer ücretlerdi.

Kullanılan parça aynı parça, 2016 yılınca model- tip ayrımına göre 1000 -1500 arası fiyatlara bakım yapıyorlardı VW şimdide aynı skalada.

Şuan mı ucuz kaldı yoksa önceden çok mu fahişti ücretler bilemiyorum. Gelen parçada ithal, döviz ile alıyoruz.

Suberb'in bakım ücreti silecekler harici makul gözüküyor ama araç 150 bin lira iken makul değildi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...