İçeriğe Yönlendir

Fiat Uno Yeşilimsi Mavi

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

50 tl falandır, devir ibresi ve stop etme şekli akla tek onu getirdi.

Tamamdır Abicim tek değişse sorun olmaz inşallah 😊

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Niye sinyal yanıp söndüğüne dair kadranda bi belirti yok?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

Valla senden de bir uçan birde kaçan kurtuluyor galiba:fiuw:  eski sahipleri ekranı kurcalamış biraz, elim değip duzeltemedim. Alttaki 3 ışığa ait yolu

koparmışlar, çoluk çocuktan fırsatım olmadı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Bakış yazdı:

Valla senden de bir uçan birde kaçan kurtuluyor galiba:fiuw:  eski sahipleri ekranı kurcalamış biraz, elim değip duzeltemedim. Alttaki 3 ışığa ait yolu

koparmışlar, çoluk çocuktan fırsatım olmadı.

Demek bu haftasonuna iş çıktı :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

uno da öyle bir özelik yoktur dediydim :rofl:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

Bugün uzun yol dönüşü Sivas'a yaklaşmışken bir çukura düşme sonucu araç stop etti, hareket halinde vurdursam da çalışmadı. Müsait şekilde durup distribütör bujiler kontrol ettim ama sorun yoktu marşa basınca çalıştı ama videodaki gibi çalıştı, @Hasan Karabekirogluaküyü sök tak düzelir dedi ama yine aynı. Çözeceğim bir şey gibi durmuyordu baktım mesafe az yavaşça yola koyuldum. Biraz ilerleyince kendiliğinden düzeldi. Muhtemelen pislik vs geldi galiba ama sebebini anlayamadım

Yakıt alırken çekmiştim, jantlarla konusunda resmi yoktu

sadmux8.jpg

Hasan aküyü sök tak demisse arabayı sök demek istemiştir. Akü durcaktı🙄

Selçuk Bakış yazdı:

koparmışlar, 

Bak bak havalara bak... Adam göstergeye yol yapıyor yahu 😂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

Demek bu haftasonuna iş çıktı :D

Daha çok bekler sanki 😅

Çağlar Bayur yazdı:

uno da öyle bir özelik yoktur dediydim :rofl:

Artık yokmuş 😅

Alpay Sumer yazdı:

Hasan aküyü sök tak demisse arabayı sök demek istemiştir. Akü durcaktı🙄

Bak bak havalara bak... Adam göstergeye yol yapıyor yahu 😂

Elim değince km'yi 50k yapayım mı? 😁

Arda Bülent Güzel yazdı:

Geçmiş olsun üstadım

Sağol Abicim 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bobin bazen hata verip bazen çalışabiliyor. Bizde Megane 2 vardı başımıza geldi enişteden aldım baktım arada tekliyor eniştemde birşey yok. Sonra eniştede de aynısı oldu sanayiye gidene kadar hiç sorun yapmadı bu seferde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Akbal yazdı:

Bobin bazen hata verip bazen çalışabiliyor. Bizde Megane 2 vardı başımıza geldi enişteden aldım baktım arada tekliyor eniştemde birşey yok. Sonra eniştede de aynısı oldu sanayiye gidene kadar hiç sorun yapmadı bu seferde.

Bakıma az kaldı, en iyisi bujiler ve kablolarla birlikte bir set değişeyim. Ne zamandır niyetliydim 😅

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

😅

😅

Elim değince km'yi 50k yapayım mı? 😁

😊

Bir arkadaşımın eski corollasının 299k olan km si serviste yanlışlıkla 99k km ye düşmüş ve akabinde satılmıştı.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Sivasa doğru yolumuz düşmese bari, chevrolet katili yol şimdi de fiata göz dikti :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ebrar Tüfek yazdı:

Sivasa doğru yolumuz düşmese bari, chevrolet katili yol şimdi de fiata göz dikti :)

Gel sen gel 😁 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Bir arkadaşımın eski corollasının 299k olan km si serviste yanlışlıkla 99k km ye düşmüş ve akabinde satılmıştı.

Muhtemelen bizim km'de orijinal değil 😅

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sökmüşken sıfırla veya kendi kullandığın km kadar yap,ellerinde yeniden doğsun :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Bu araçlarda hatırladığım kadarıyla çarpışma sırasında benzini kesen bir sistem vardı ve sert bir çukura düşünce benzini kestiği için stop edebiliyordu…bazen hiç çalışmazsa torpido arkasında ufak bir düğme şalteri gibi bir parçayla tekrar çalışabiliyordu.1993 sx vardı bende de eskilerde…gaz yememe olayı bende de olmuştu ve benzin kaynaklı idi…tek nokta enjeksiyon biraz sorunluydu bu araçlarda diye hatırlıyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tuluhan Şıpka yazdı:

Bu araçlarda hatırladığım kadarıyla çarpışma sırasında benzini kesen bir sistem vardı ve sert bir çukura düşünce benzini kestiği için stop edebiliyordu…bazen hiç çalışmazsa torpido arkasında ufak bir düğme şalteri gibi bir parçayla tekrar çalışabiliyordu.1993 sx vardı bende de eskilerde…gaz yememe olayı bende de olmuştu ve benzin kaynaklı idi…tek nokta enjeksiyon biraz sorunluydu bu araçlarda diye hatırlıyorum..

Yakıt kesme sistemini bende duydum ama şimdiye kadar başıma gelmedi, gaz yememesi ilk defa oldu oda sert bir çukura düştük hızımız da fazla idi, biraz yol gidince düzeldi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Bakış

Arka amortisörlerimiz boşta imiş takozları sökünce fark ettik [emoji28]
Maliyet 65 TL işçilik kendimize ait
Eski takozların hâli.

d2785e4bdd354eff824ebe785a732185.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Arka amortisörlerimiz boşta imiş takozları sökünce fark ettik emoji28.png
Maliyet 65 TL işçilik kendimize ait
Eski takozların hâli.

d2785e4bdd354eff824ebe785a732185.jpg

vesile olsun: amortisör değişince arabanın yüksekliği değişti veya amortisörüm sağlam ama yol tuutş zayıf denen hadise bu parça yüzünden olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

vesile olsun: amortisör değişince arabanın yüksekliği değişti veya amortisörüm sağlam ama yol tuutş zayıf denen hadise bu parça yüzünden olur

Katılıyorum Abicim, ben arkadan gelen sesten rahatsız olup kontrol ederken farkettim parçalandığını, aklımda amortisör değiştirme vardı ama gerek kalmadan çözdük. Biraz yükselme oldu arkada ama belli belirsiz tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Bakış

Sabahı bakıma ayırdık.

Yapılanlar yağ, yağ filtresi hava filtresi, buji, bobin, buji kablosu ve ekstra olarak yağ kaçağı için üst kapak mantar contası değişti. Toplamda 790 TL maliyetimiz çıktı, bozulan gaz ayarı dışında bir değişiklik hissetmedim 😁

dqa0rh3.jpg

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Metin Akbal yazdı:

Bu araba mavi mi yeşil mi?

ikiside değil bence :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Akbal yazdı:

Bu araba mavi mi yeşil mi?

Sana hangisi lazım 😁

Ümit Türk yazdı:

ikiside değil bence :D 

Var bir bit yeniği ama çözemedik 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Selçuk Bakış yazdı:

Sana hangisi lazım 😁

Var bir bit yeniği ama çözemedik 😅

Renk körlüğü mü var acep :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...