İçeriğe Yönlendir

İlk Çalıştırmada Geç Marş Alma

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk
(düzenlendi)

Merhaba; 

Aracım 2011 Dacia Logan 1.4 benzinli. 

Sabah İlk çalıştırmada aracım  gaza basmasam kendi marş almıyor. ısınınca böyle bir sorunum olmuyor. kontağı çevirirken gaza basarsam hemen alıyor. 

Şuana kadar 2. marşı almadım hiç. 

Soğuktan mıdır?  Başka ne sorunu olabilir.  Aracımı henüz yeni aldığım için bakıma sokmadım. 

Ford fiesta aracımda akü %60 olmasına rağmen hiç zorlanmadan saniyesinde marşı alıyordu. 

Görüşlerinizi bekliyorum. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Subaplar kontrol edilebilir. Lpg deaktifken stop edip sabaha denediniz mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Sani Gerşon yazdı:

yok denemedim.  bugün deneyeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Lpg enjektörlerini kontrol ettirebilirsin Ümit abi. Kaçırma yapıyorsa emme manifoldunda bekler sabah benzinle araç çalışmaya başlarken gaz ile karışıp yanma sağlıklı sağlanamıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Lpg enjektörlerini kontrol ettirebilirsin Ümit abi. Kaçırma yapıyorsa emme manifoldunda bekler sabah benzinle araç çalışmaya başlarken gaz ile karışıp yanma sağlıklı sağlanamıyor olabilir.

dün  lpgyi deaktif edip kontağı kapattım. sabah hiç zorlanmadan marş aldı.  bir süre izleyeceğim eğer böyle olursa baktırcaz bir şekilde. 

Sani Gerşon yazdı:

dün  lpgyi deaktif edip kontağı kapattım. sabah hiç zorlanmadan marş aldı.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

dün  lpgyi deaktif edip kontağı kapattım. sabah hiç zorlanmadan marş aldı.  bir süre izleyeceğim eğer böyle olursa baktırcaz bir şekilde. 

dün  lpgyi deaktif edip kontağı kapattım. sabah hiç zorlanmadan marş aldı.

Ya enjektör ya diafram kaçırıyor o zaman Ümit abi

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ya enjektör ya diafram kaçırıyor o zaman Ümit abi

maliyetli mi?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

maliyetli mi?

Landirenzoyu hiç bilmiyorum valla abi. Tamir takımı var mıdır yoksa beyni mi değiştirirler.. Diyafram beynin içinde diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam. Bazı kitlerde ayar civatası var biraz daha sıkabiliyorlar. Enjektör 300 400 civarında olması lazım ama debi ayarı yapabilirler diye düşünüyorum. Önce düzgün bir usta bulmak lazım. En doğru tespitleri onlar yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Landirenzoyu hiç bilmiyorum valla abi. Tamir takımı var mıdır yoksa beyni mi değiştirirler.. Diyafram beynin içinde diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam. Bazı kitlerde ayar civatası var biraz daha sıkabiliyorlar. Enjektör 300 400 civarında olması lazım ama debi ayarı yapabilirler diye düşünüyorum. Önce düzgün bir usta bulmak lazım. En doğru tespitleri onlar yapacaktır.

Ladirenzo servisini aradım. 150 sadece bakımı yapılıyor.  Onda da filtre ve katkı.  Ayar hiçbir şekilde yapılmıyor fabrika çıkışlı olduğu için.  Hiçbir şekilde işlem yapamayızdedi. 

Yetkili servisi aradım onlarda sadece filtre değişimi yapıyor. Arıza vs. ilgilenmiyor neymiş gerekli teçhizatları yokmuş.  

Ladirenzo servisi aradığımda bahsettiğim sorun hakkında ise enjektörlerinde sorun vardır dedi. Taneside 400 TL.  Bakalım ne olacak. gidip göreceğiz. Cuma günü gelişmeleri yazarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Demek ki  fabrika çıkışlı lpglilerden uzak durmamız lazım. Ne iş yapıyorlar ne iş yaptırıyorlar.

4 enjektör değişecekse 1600 lira kafadan enjektöre gitti sadece.

Öyle olacaksa tesisatı söküp yeni tesisat bağlatmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Demek ki  fabrika çıkışlı lpglilerden uzak durmamız lazım. Ne iş yapıyorlar ne iş yaptırıyorlar.

4 enjektör değişecekse 1600 lira kafadan enjektöre gitti sadece.

Öyle olacaksa tesisatı söküp yeni tesisat bağlatmak lazım. 

4ü birden değişmez yahu. hangisi arızalı ise o değişsin. komple sökersem geri takmam. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ümit Türk yazdı:

Yetkili servisi aradım onlarda sadece filtre değişimi yapıyor. Arıza vs. ilgilenmiyor neymiş gerekli teçhizatları yokmuş.  

Renault genel merkezi arayarak şikayet edin. 10 sene parça sunmak zorundalar size.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Sani Gerşon yazdı:

Renault genel merkezi arayarak şikayet edin. 10 sene parça sunmak zorundalar size.

birine ulaşamadım ama yazdım :) tavsiye için teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Ümit Türk yazdı:

maliyetli mi?

Anlaşılan sizin olayınız lpg regülatörü gaz kaçırıyor ve bu yüzden ilk çalıştımada araba boğuluyor 

Tavsiyem regülatörü orjinali yle değiştirmenizdir 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

birine ulaşamadım ama yazdım :) tavsiye için teşekkürler. 

@Sani Gerşon yaklaşık 30 dakika sonra geri dönüş oldu.  İşin aslı şöyle ki lokasyonlara bağlı olarak hizmet verilebiliyorlarmış. Yani örneğin Tuzla Orsa hizmet veremiyor iken Kıyı veya Asf yetkili servisleri Lpgli araçlara direkt hizmet veriyorlarmış. Onlara direkt gidebilirsiniz dediler. Tamamen yer ile alakalı bir durummuş.  Hiç bu şekilde düşünmemiştim. Dacia merkezin hemen dönmesi çok memnun etti beni. Umudumu kesmiştim. :)

İşin kötü tarafı şu ki herhangi bir lpgci ve yetkili satıcı-servisi  beyine bağlanamıyorlar.  Dacia öyle bir anlaşma yazılım yapmış ki  yetkili servis dışında kimse kontak kuramıyor. 

Ersen şahin yazdı:

Anlaşılan sizin olayınız lpg regülatörü gaz kaçırıyor ve bu yüzden ilk çalıştımada araba boğuluyor 

Tavsiyem regülatörü orjinali yle değiştirmenizdir 

Ladirenzo yetkili servisine gideceğim. Onlar orjinal kullanırlar sanırım. İnşallah düşük maliyetle çözeriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ladirenzo yetkili servisine gideceğim. Onlar orjinal kullanırlar sanırım. İnşallah düşük maliyetle çözeriz. 
Mutlaka yetkili servisten de fiyat alin.
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:
Ümit Türk yazdı:

Mutlaka yetkili servisten de fiyat alin.

yetkili servisten işçilik hariç  ; 

filtre 135 TL 

enjektör adet 935 TL 

regülatör 5250 TL 

işçilik olursa kaba taslak kdv hariç  200-300 civarı işçilik alınıyor. 

arıza tespiti için alınan ücret kdv dahil 354 TL yaptırmazsak bu ücret alınıyor yaptırırsak alınmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

filtre 135 TL 

enjektör adet 935 TL 

regülatör 5250 TL 

işçilik olursa kaba taslak 200-300 civarı işçilik alınıyor. 

arıza tespiti için alınan ücret kdv dahil 354 TL yaptırmazsak bu ücret alınıyor yaptırırsak alınmıyor. 

Yeni kiti ne kadara takıyorlar acaba :D 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yeni kiti ne kadara takıyorlar acaba :D 

en az 7500 çekerler :):) 

yetkili servis sektörü böyle kardeşim. 

ben mobilya sektöründe yetkili serviste çalışırken bizim aldığımız ücretin Yüzde 20 si kadar fiyata dışarda yaptırılıyordu.  yani biz  1000 alıyorsak dışarda işçilik 200 TL  idi. Yedek parçadan ve işçilikten çok pis gömüyorlar. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

en az 7500 çekerler :):) 

Çok iyimsersin abi :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ümit Türk yazdı:

filtre 135 TL 

enjektör adet 935 TL 

regülatör 5250 TL 

işçilik olursa kaba taslak 200-300 civarı işçilik alınıyor. 

Elimizde refere bi fiyat var şimdi. Bakalım kendi servisi ne diyecek sonuç olarak. Cuma gününe güzel haberleri bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Çok iyimsersin abi :D 

yok yahu ne iyimseri  :) bambam

Sani Gerşon yazdı:

Elimizde refere bi fiyat var şimdi. Bakalım kendi servisi ne diyecek sonuç olarak. Cuma gününe güzel haberleri bekliyoruz.

inşallah güzel bir sonuçla çıkarım. 

LPG beyin ayar vs çıkarsa işim sıkıntı. inşallah güzel bir sonla hallederiz. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Güzel haberlerle gel Ümit abi

Bugün lpg bakımını yaptık

filtre değişimi katkı vs işlemler haloldu

arıza sorununa gelince enjektörün 1 tanesi arızalı çıktı. Daha öncede aynı enjektör serviste değişmiş. 400 TL maliyetle enjektör değişimini sağladık. Yetkili serviste işçilik hariç enjektörün tanesi 935 TL

Araçta gaz kaçağı tespit edildi. Onuda gidermiş oldular. Araç dahada sessizleşti ve yakıtı iyi kullanarak hızlanıyor değişimden önce biraz hantal kalıyordu. Bu arada sabah depoyu fulledim 36 litre aldı. 128 TL 🤣🤣🤣 yani şu var 35 litreye benzine 240 TL ödüyordum. Hem az yakması hemde yakıt maliyeti yönünde büyük kardayız. İnşallah sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ederiz pazartesi genel bakımı buji dahil triger değişimi var. Benden önceki aahibi 10/40 yağ koydukları için orjinal kendi yağını koyunca dahada sessizleşecektir diye düşünüyorum. ☺️☺️ @Ali Darbaz lpg efsane birşey tavsiye ederim.   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...