İçeriğe Yönlendir

İlk Çalıştırmada Geç Marş Alma

Ümit Türk

Recommended Posts

Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Bugün lpg bakımını yaptık

filtre değişimi katkı vs işlemler haloldu

arıza sorununa gelince enjektörün 1 tanesi arızalı çıktı. Daha öncede aynı enjektör serviste değişmiş. 400 TL maliyetle enjektör değişimini sağladık. Yetkili serviste işçilik hariç enjektörün tanesi 935 TL

Araçta gaz kaçağı tespit edildi. Onuda gidermiş oldular. Araç dahada sessizleşti ve yakıtı iyi kullanarak hızlanıyor değişimden önce biraz hantal kalıyordu. Bu arada sabah depoyu fulledim 36 litre aldı. 128 TL 🤣🤣🤣 yani şu var 35 litreye benzine 240 TL ödüyordum. Hem az yakması hemde yakıt maliyeti yönünde büyük kardayız. İnşallah sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ederiz pazartesi genel bakımı buji dahil triger değişimi var. Benden önceki aahibi 10/40 yağ koydukları için orjinal kendi yağını koyunca dahada sessizleşecektir diye düşünüyorum. ☺️☺️ @Ali Darbaz lpg efsane birşey tavsiye ederim.   

Bunu banamı dedin. yahu benim eski arabam neydi.? 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Bunu banamı dedin. yahu benim eski arabam neydi.? 

Lpg yi sevmiyorsun ya o bakımdan dedim 

eski arabanı bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Lpg yi sevmiyorsun ya o bakımdan dedim 

eski arabanı bilmiyorum

2014 Hyundai i10 1.0 LPG Blue 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

2014 Hyundai i10 1.0 LPG Blue 

Bunu hiç bilmiyordum abi pardon 🤣🤣

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Sevindim Ümit abi gözün aydın. Elin bollaşınca yağını suyunu da bi değiştirdinmi tamamdır artık 😊

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Sevindim Ümit abi gözün aydın. Elin bollaşınca yağını suyunu da bi değiştirdinmi tamamdır artık [emoji4]

Teşekkür ederim kardeşim benim pazartesi belli olur [emoji1787][emoji1787]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ümit Türk yazdı:

Teşekkür ederim kardeşim benim pazartesi belli olur emoji1787.pngemoji1787.png

Dün de aşağıdaki bakımları yaparak toplam maliyeti işçilik dahil 2250 TL  ile tamamlanmış olduk. Sadece baskı balata değişimi kaldı. Yoğun trafikte baskı ısındığında kaçırmaya başlıyor. (600-700 TL sadece işçilik isteniyor) 

Fiyata dahil olmayan LPG bakımı  bana 550 TL ye mal oldu. ( Lpg bakımı+ 1 Adet enjektör değişimi). 

Kritik parçalar orjinal parça  kullanılmıştır. 

1-Petronas 5/30 Yağ 4 Litre.  

2-Yağ,polen, hava filtreleri,

3-Triger seti

4-V kayışı

5- Devirdaim

6-4 adet buji

7-Antifiriz

8-Ön disk ve balatalar

Ölü araba almışım resmen. disk yamulmuş balata bitmiş kayışlar yıpranmış yağ bakımına 2 bin km kalmasına rağmen hava filtresi dolmuş.  bujiler kararmış vs. . Ama çıkan parçalar fabrikasyon orjinal parçalardı. 

Yani araba çiçek oldu :):) 

Bakımdan sonra sesi bariz azaldı. 

Uzun bir süre bakım derdim yok çok şükür Allah bana ve tüm dostlarımıza başka arıza vermesin :):)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

Dün de aşağıdaki bakımları yaparak toplam maliyeti işçilik dahil 2250 TL  ile tamamlanmış olduk. Sadece baskı balata değişimi kaldı. Yoğun trafikte baskı ısındığında kaçırmaya başlıyor. (600-700 TL sadece işçilik isteniyor) 

Fiyata dahil olmayan LPG bakımı  bana 550 TL ye mal oldu. ( Lpg bakımı+ 1 Adet enjektör değişimi). 

Kritik parçalar orjinal parça  kullanılmıştır. 

1-Petronas 5/30 Yağ 4 Litre.  

2-Yağ,polen, hava filtreleri,

3-Triger seti

4-V kayışı

5- Devirdaim

6-4 adet buji

7-Antifiriz

8-Ön disk ve balatalar

Ölü araba almışım resmen. disk yamulmuş balata bitmiş kayışlar yıpranmış yağ bakımına 2 bin km kalmasına rağmen hava filtresi dolmuş.  bujiler kararmış vs. . Ama çıkan parçalar fabrikasyon orjinal parçalardı. 

Yani araba çiçek oldu :):) 

Bakımdan sonra sesi bariz azaldı. 

Uzun bir süre bakım derdim yok çok şükür Allah bana ve tüm dostlarımıza başka arıza vermesin :):)

Lpg dışında fiyat güzel abi. Ben aynı bakım + arka balata benzin filtresi geri vites müşürü ile beraber 1800 liraya almıştım eylülde.

Güle güle eskit.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Lpg dışında fiyat güzel abi. Ben aynı bakım + arka balata benzin filtresi geri vites müşürü ile beraber 1800 liraya almıştım parçaları eylülde. işçilik 400 vermiştim.

Güle güle eskit.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Lpg dışında fiyat güzel abi. Ben aynı bakım + arka balata benzin filtresi geri vites müşürü ile beraber 1800 liraya almıştım eylülde.

Güle güle eskit.

enjektör pahalı kardeşim benimde hoşuma gitmedi ama sabahları çalışmama sebebini çözdük ben araba olunca paraya acımıyorum.  öyle  100-200 lira ucuza yan sanayi alan biri değilim. bütçe meselesidir belki ama kritik parçalarda  fazla olsun ömürlük yada sağlam olsun. :)

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

ben araba olunca paraya acımıyorum.  öyle  100-200 lira ucuza yan sanayi alan biri değilim. bütçe meselesidir belki ama kritik parçalarda  fazla olsun ömürlük yada sağlam olsun. :)

Sonuna kadar katılıyorum sana abi 👍

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...