İçeriğe Yönlendir

Bi-led mi, Bi-xenon mu?

Ahmet Pulur

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ahmet Pulur yazdı:

2000tl o da. 

360 led li denen sistem bi led değil, merceğe şed ampül takılmış olur. ve acaip korkunç pahalı ..

2000tl ye bixenon lusu da pahalı. bence biraz daha araştırın. veya link varsa bakalım?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kablo kalabalığı ve muayene zamanı ampul değiştirme fikri düşündürüyor işte.
Balast gizlenirse çok anlaşılmaz. En kötü h7 halojen takıp geçersin ben öyle yapıyorum.
aydınlatma işi tamam da karşıdaki ne kadar etkileniyor bu durumdan. ben mesela çok rahatsız oluyorum. muhtemelen açısı iyi ayarlanmamış amatör işlere denk geliyorum.

SM-G9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mercek kesilme çizgisi olduğu için far çizgisinden üstünü aydınlatmaz bu yüzden göz almaz. Halojen reflektöre takılan led veya xenon gibi olmaz.

Tapatalk imzanızı kapatır mısınız?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Pulur
Çağlar Bayur yazdı:

360 led li denen sistem bi led değil, merceğe şed ampül takılmış olur. ve acaip korkunç pahalı ..

2000tl ye bixenon lusu da pahalı. bence biraz daha araştırın. veya link varsa bakalım?

Hocam, iyi bir bi-xenon mercek, ampul, balast vs. işçilik dahil pahalı mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Pulur
Çağlar Bayur yazdı:

Benim anladığım bi led -yani bu yapılacak olan- tek bir led mercek takılıp, içine 360 led ampul ile aynı bi-xenon mantığıyla uzun kısa yapmak.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Benim anladığım bi led -yani bu yapılacak olan- tek bir led mercek takılıp, içine 360 led ampul ile aynı bi-xenon mantığıyla uzun kısa yapmak.
Ama asıl verimlisi Passat Tiguan Megane vs deki gibi kendinden led mercek olanıdır. 360 derece denilen led aslında 360 derece değildir. 360 derece olması için halojen veya xenon ampül gibi ışığı her yere homojen dağıtması gerekirken ledler bir düzlemde olduğu için atıyorum altıgen düşünelim bakınca her tarafı led ama köşe taraflarda led yok. Bu da kör alan oluşturur. Daha önce araç sahibinin isteğine bağlı olarak orijinal mercekte 360 derece led montajı yapmış biri olarak söylüyorum. Halojen reflektörden iyi idi ama bixenona göre ise geride. En azından benim farıma göre diyeyim. Ama far sahibine göre ise dünyası aydınlandı.
2000 liraya hangi marka ne malzeme kullanılacak onları da yazarsanız net yorumlarız.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
 As led projector diye adlandırdıkları merceğe 360 led takıyorlar. 2500 tl fiyat aldım.

TRY 1,906.84 34% İndirim | Sinolyn Bi LED projektör lazer ışıkları LED ışık Lens 68W 11190lm 3 inç otomotiv lensler far ayar W/Hella 3R g5 braketi
https://a.aliexpress.com/_BTDM0Q
Yorum bağlantısı
Ahmet Pulur
Servet Aydın yazdı:

TRY 1,906.84 34% İndirim | Sinolyn Bi LED projektör lazer ışıkları LED ışık Lens 68W 11190lm 3 inç otomotiv lensler far ayar W/Hella 3R g5 braketi
https://a.aliexpress.com/_BTDM0Q

O zaman ben yanlış anlamışım. Mercek ve led beraber komple bir ürün.

Metin Akbal yazdı:

Ama asıl verimlisi Passat Tiguan Megane vs deki gibi kendinden led mercek olanıdır. 360 derece denilen led aslında 360 derece değildir. 360 derece olması için halojen veya xenon ampül gibi ışığı her yere homojen dağıtması gerekirken ledler bir düzlemde olduğu için atıyorum altıgen düşünelim bakınca her tarafı led ama köşe taraflarda led yok. Bu da kör alan oluşturur. Daha önce araç sahibinin isteğine bağlı olarak orijinal mercekte 360 derece led montajı yapmış biri olarak söylüyorum. Halojen reflektörden iyi idi ama bixenona göre ise geride. En azından benim farıma göre diyeyim. Ama far sahibine göre ise dünyası aydınlandı.2000 liraya hangi marka ne malzeme kullanılacak onları da yazarsanız net yorumlarız.

Hocam şimdi ürüne yeniden baktım. Ben yanlış değerlendirmişim sanırım. Aslında Servet Aydının gönderidiği linki görünce çaktım. Ürün mercek led beraber bir ürünmüş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ledler yansıtma ile çalışacak şekilde monoblok olarak tasarlanıyor. Verimi çok iyi haliyle

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Pulur
Servet Aydın yazdı:

Ledler yansıtma ile çalışacak şekilde monoblok olarak tasarlanıyor. Verimi çok iyi haliyle

Bir sorun oldu mu tümüyle sorun haliyle. Ampul değiştiremiyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Pulur yazdı:

mercek modeline ampül tipine bağlı.. d1s ampüle 3 inch yapacak ise uygun mesela, ancak 360 led ampül takıp ta bi led yapıyorum diyene ben baştan bol soru işareti ile yaklaşırım.

bi-led denen yansıtma ile çalışan bir sistemdir ve chiği parçaya gömülüdür ampul gibi değişmez

Ahmet Pulur yazdı:

iyi aydınlatma vaat edenelr ucuzum demz hiçbir zaman

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bir yıl bilmem kaçbin km oldu sorun yok. Doğru ekipman pahalı olandır.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Pulur
Servet Aydın yazdı:

Bir yıl bilmem kaçbin km oldu sorun yok. Doğru ekipman pahalı olandır.

Haklısınız. Ben montajını yapamadım için ürün+montaj yapan yerlere yöneliyorum.  Haliyle ürünü seçemiyorum. Bu yerlerin kullandıkları da sizin önerdikleriniz kadar kaliteli olduğunu da sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Pulur yazdı:

Haklısınız. Ben montajını yapamadım için ürün+montaj yapan yerlere yöneliyorum.  Haliyle ürünü seçemiyorum. Bu yerlerin kullandıkları da sizin önerdikleriniz kadar kaliteli olduğunu da sanmıyorum. 

ürünü siz alın montajı yaptırın?

Yorum bağlantısı
Ahmet Pulur
Çağlar Bayur yazdı:

ürünü siz alın montajı yaptırın?

Aklıma geldi ama aldığım merceğin aracıma düzgün olacak mı, tam oturacak mı bunların riskini ben almış oluyorum. Bir de üründen para kazanamayacakları için montaja yüksek fiyat çekeceklerdir. Sormaktan zarar çıkmaz tabi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

En iyi halojen dersem ve piyasa da kolaylıkla bulunabilen. Bir ara narva satır aralarında. Ancak bu işin nirvanası hangisidir?

Yorum bağlantısı
Ahmet Pulur
Servet Aydın yazdı:

İç piyasada henüz bi-led montajı yapan yok bildiğim

Var hocam. Ama ürünlerin kalitesiyle ilgili bir fikrim yok tabi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İç piyasada henüz bi-led montajı yapan yok bildiğim
Var abi. Atölye Semih gördüm. Çekiliş var katıldım çıkar inşallah [emoji16]
Yorum bağlantısı
Ahmet Pulur
Metin Akbal yazdı:

Var abi. Atölye Semih gördüm. Çekiliş var katıldım çıkar inşallah emoji16.png

Valla ben de onlarda gördüm. Değer mi, ürünler nedir ne değildir bilemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Bi-led yapın. Muayene derdi yok ve xenondan çok daha başarılı ışığı. Şekilde görüldüğü üzere.

d07f154af466cf2306b4d6d20cd9fc4f.jpg

[emoji146]
Led candır.
1 hafta Ledli T-Roc’a bindim servis ikamesi,
Bixenonlu Passat’a dönünce kör gibi geziyormuşuz haberimiz yok.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Servet Aydın yazdı:

Bi-led yapın. Muayene derdi yok ve xenondan çok daha başarılı ışığı. Şekilde görüldüğü üzere.

Bu hangi bi LED abi, merceğe LED ampul mu son paylaştığın paket sistem mi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu monoblok paket olandan. Bana da atmıştı. Ben çarpıldım canlısına değil ama fotoğrafına [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Link olan mamul
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Servet Aydın yazdı:

Drone mu aldın abi hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ahmet Pulur yazdı:

Herkese merhaba,

Aracımda h7 halojen mercek mevcut. Ben bunlara mercek montajı yaptırmak istiyorum.

Şimdi, işin ehline kaliteli bi-xenon yaptırmak ile hemen hemen aynı paraya bi-led montajı yaptırmak arasında kaldım. Bu teknolojide artık bi-xenonla uğraşmak hata mı?  Kaliteli bir bi-xenon ucuz bir bi-ledden daha iyi mi olur?

Önerileriniz nedir?

Teşekkürler

xenon ampul 3200 lm ışık verir, led ampullerin markalı olanları bile 1200 lümeni geçemiyor, ürün açıklamalarının fotoğraflarının nerdeyse tamamı yalan.
Led’ler özel reflektörlü tasarımlarda daha iyi sonuçlar veriyor. Biled dediğiniz kısa uzun far için çok özel tasarımlar yapmanız lazım. Muayeneye giderken halojen ampul takmak ile uğraşmayı göze alırsanız eğer, en iyi aydınlatmayı bixenon mercekle elde edebilirsiniz.

Metin Akbal yazdı:

Bu monoblok paket olandan. Bana da atmıştı. Ben çarpıldım canlısına değil ama fotoğrafına emoji16.png

6450 lux’e 6450 lümen demişler ilanda :) 

image.thumb.jpeg.ce773f09e0975e3e506513ce7ace17b8.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...