İçeriğe Yönlendir

Bi-led mi, Bi-xenon mu?

Ahmet Pulur

Recommended Posts

Servet Aydın

Drone mu aldın abi hayırlı olsun.

Drone gibi çeken pinpon vardı bende vaktinde
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Servet Aydın yazdı:

Bi-led yapın. Muayene derdi yok ve xenondan çok daha başarılı ışığı. Şekilde görüldüğü üzere.

d07f154af466cf2306b4d6d20cd9fc4f.jpg

Bu aracın gece trafiğe çıkmaması lazım. Ya da bu fotoğrafta bir sorun var. Hem 2 metrelik ağaç aydınlık hem epey ilerde kesilme çizgisi var (uzun kapalı)

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Selçuk Keleş yazdı:

Bu aracın gece trafiğe çıkmaması lazım.

Kır düğünlerine aydınlatma olarak kullanılabilir.

Mobil arazi aydınlatması. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Bu aracın gece trafiğe çıkmaması lazım. Ya da bu fotoğrafta bir sorun var. Hem 2 metrelik ağaç aydınlık hem epey ilerde kesilme çizgisi var (uzun kapalı)
bunu demek istemiştim. yoldaki hafif eğimde bile karşıdakini kör eder.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Celal Aydın yazdı:

emoji146.png
Led candır.
1 hafta Ledli T-Roc’a bindim servis ikamesi,
Bixenonlu Passat’a dönünce kör gibi geziyormuşuz haberimiz yok.

orcinale ledli araç bir farklı harbiden, denemelerim devam ediyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
orcinale ledli araç bir farklı harbiden, denemelerim devam ediyor [emoji4]

8046a432604769ad6658596052bc7ba2.jpg

VW’in tasarım konusunda yaptığı en güzel araç. (Benim nezdimde)
Çok yakışıklı [emoji1362]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

VW’in tasarım konusunda yaptığı en güzel araç. (Benim nezdimde)
Çok yakışıklı emoji1362.png

bencede fena değil :) hatta tigudan güzel....

bu arada dün kaşıntı tuttu merak ettiğin sangyang korandoya baktım, test sürüşüde yaptım, benim aracı 200 e saydı 340 a bıraktı en üst paket full dolu benzinli 163 hp korandoyu :D

teste gelelim,birkere kilyo bunu eze eze geçer gider bu net, araba güzel ama, sağlam bir yapısı var, arka bağımsız süspansiyon, motor güzel şanzıman 6 ileri ve sanırım eski nesil aisin tam otomatik, donanım yok yok herşey var, içi baya geniş, arka diz mesafesi güzel sunroof var bagaj büyük, araba genel olarak hoşuma gitti birde troc u denemem lazım, fakat yol konforu ses alması motor ses vites değişim süresi ve değişim hisstermesi bakımından cliodan geride ama kötü değil elbet, cilyoda vites geçiş hissi neredeyse sıfır gibi hatta yok bile fakat korandoda hafiften var fakat araç bunu  dışında kaliteli rahat ettim açıkcası, sevdimde, fiyat fena ama...

bakalım troc nasılmış :) yalnız troc bundan geride, arabada adaptif cruze yok sanırım, direk elendi bile, harbiden yoksa yazık, birde 385 kaat gibi fiyat çekmişler...

şuan korandomu troc mu desen direk Korando derim, hiç düşünmem bile...

5e314ef87c5ea.jpg

korando-teknoloji.jpgairplay.jpgdtwMYACHdDr2mzjpVOeioIJfIsu0AJqcyWc8U2ptyuJW1HmYe0wF21DaWX9NZLJjBAQybtoKpLf0ailXKk2L4cii8v6SBcigTp5zjwF30ej6UCL8ImpgOAE3

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bencede fena değil [emoji4] hatta tigudan güzel....

Troc’a bir hafta bindim.
Sınıf olarak Ford’un Ecosport modeline eşdeğer.
Kuga-Tiguan sınıf olarak yüksek.
Daha çok Polo’nun yüksek hali gibi, Golf’ün yanında oyuncak kalır.
Süspansiyonlar sert, araç çok zıplıyor, malzeme kalitesi Golf’ten bayağı bi geride.
Çok sevemedim işin açığı. D segmentine alışmışız belkide ondan.
Sevdiğim iki yanı var;
Tasarımı ve güncelliği.
Dsg bu kez olmuş, tam otomatik gibi davranıyor, 1.5 TSI ACT 150 hp ‘de 1.4 tsi 122’liklere göre olmuş, bu kez olmuş.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

T-roc tasarimi güzel ama isin sırrı detaylarda..

Bayiye gittiğinizde varsa golf ile yada tiguan, passat ile karşılaştırın.

Nereler mesela davlumbaz icleri, kapi fitilleri, kapi ici plastik kalitesi benim ilk aklıma gelenler...

Derseniz d sınıfı ile b suv karsilastiriyorsunuz olmaz... Onada lafım yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Korando

? ssangyong yok artık bitti iflas

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

? ssangyong yok artık bitti iflas

anlamadı ben, ne oldu atladığım bir yermi var, ne zaman battı ..

yalnız korandonun  süspansiyon konforu motor sesi asfalt sesi olayını pek sevmedim kilyo direk döver bu konuda, sert plastik olan yerlerin kaliteside pek iyi değil, yinede fena gelmedi, tabii t-roc a hiç bakmış değilim, belkide tokadı yer bakmam lazım, ama şu net t-roc daha tipli ve güzel duruyor alet daha heyecan verici... dsg olayı ise düşündürüyor...

anaaa doğruymuş...

SsangYong iflas etti

Güney Koreli otomotiv devi SsangYong, 55 milyon dolarlık kredi borcu sebebiyle iflas başvurusunda bulundu.

ama şahzuvarda kızmış yalan yahu demiş...

Güney Koreli otomotiv üreticisi SsangYong'un iflas haberlerine Türkiye Distribütörü Şahsuvaroğlu'ndan sert tepki geldi. Markanın iflas etmediğinin 'iflas koruma' istediğinin belirtildiği açıklamada, 54 milyon dolarlık borcun pandemi sebebiyle ödemesinde sekteye uğradığına işaret edildi.

Tüm otomotiv markalarının benzer finansal sorunlarla karşılaştığını ve daha da güçlenerek bu durumdan çıktığına işaret edilen kamuoyu açıklamasında, "Şirketimiz 300 milyon dolar üzerinde büyük yatırımlar ile Türkiye’ye getirdiği SsangYong markasını 13 yıldır milyonlarca dolar harcayarak tek başına Türkiye’ye tanıtmıştır. Şahsuvaroğlu ve SsangYong markalarının Türkiye’de birbirleriyle özdeş hale gelmesi sağlanmış ve bu anlamda bu iki isim ve marka çok kısa zamanda otomotiv piyasasında yer edinerek büyük bir değer yakalamıştır" denildi.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
T-roc tasarimi güzel ama isin sırrı detaylarda..

Bayiye gittiğinizde varsa golf ile yada tiguan, passat ile karşılaştırın.

Nereler mesela davlumbaz icleri, kapi fitilleri, kapi ici plastik kalitesi benim ilk aklıma gelenler...

Derseniz d sınıfı ile b suv karsilastiriyorsunuz olmaz... Onada lafım yok...

Fiyat konusunda D segmentinden geride olsa, kıyaslama yapmayız fakat fiyatları yarışıyor, dolayısıyla eleştirmek hakkımızdır [emoji1]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

Troc’a bir hafta bindim.
Sınıf olarak Ford’un Ecosport modeline eşdeğer.
Kuga-Tiguan sınıf olarak yüksek.
Daha çok Polo’nun yüksek hali gibi, Golf’ün yanında oyuncak kalır.
Süspansiyonlar sert, araç çok zıplıyor, malzeme kalitesi Golf’ten bayağı bi geride.
Çok sevemedim işin açığı. D segmentine alışmışız belkide ondan.
Sevdiğim iki yanı var;
Tasarımı ve güncelliği.
Dsg bu kez olmuş, tam otomatik gibi davranıyor, 1.5 TSI ACT 150 hp ‘de 1.4 tsi 122’liklere göre olmuş, bu kez olmuş.

hımm denemişsin öyledir o zaman, süspansiyon ve malzeme kalitesi kısmını bende pek sevmedim, 340 bin tl olunca insan zaten herşeye dikkat ediyor, kapıdaki tuşun durumu bile insanı soğutabilir arabadan,  D segmentle kıyaslamadım hatta aklıma getirmedim ki s500 maybahla gezmiş adamım, d falanda havada kalıyor o yüzden bunları aklıma bile getirmiyorum, boşa moral bozmaya gerek yok dimi ama, kilyoyla mutluyum şuan, yeter bana :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Celal Aydın yazdı:

Fiyat konusunda D segmentinden geride olsa, kıyaslama yapmayız fakat fiyatları yarışıyor, dolayısıyla eleştirmek hakkımızdır emoji1.png

Nerden nereye. Geçen sene tam bu zaman kampanya ile 180 liraya veriyorlardı, bayilerde bolca ellerinde kalmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Servet Aydın yazdı:

Bi-led yapın. Muayene derdi yok ve xenondan çok daha başarılı ışığı. Şekilde görüldüğü üzere.

Bendeki de böyle aydınlatsa keşşke

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Nerden nereye. Geçen sene tam bu zaman kampanya ile 180 liraya veriyorlardı, bayilerde bolca ellerinde kalmıştı.

O sıra bakıma gittiğimde, Eylül ayıydı ve bir tane dahi sıfır araç yoktu showroom’da.
Şu bir gerçek, kur farkı sağolsun Türk Lirasının değeri yok, vergiler çok fazla ve son olarak yeni nesil araçların eski malzeme kalitesi ve tokluğu yok. B6 Passat kullanıcısı olarak bunu çok net hissedebiliyorum.
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
orcinale olacak aga...

Bazı detayların hastasıyız
The Best or Nothing’e sözümüz yok
Fakat Sheer Driving Pleasure çok heyecanlı [emoji7]

Teknoloji eski, fakat çok çekici
Laserlight sistemini kullanıyor güncel modellerde, üzerine eklenmiş hali.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

milyonluk araba ile tek şeritli yolda kim gider?

bizim patron gider, yetmez araziyi turlarız :D araç yükselir ohh ne rahat, dalıma 21 derece hava üflerken masajımıda olurum üstelik...

Not: senelerdir zam yok ama, kesecem o körükleri, hep bana da bir yere kadar ...

Celal Aydın yazdı:

Bazı detayların hastasıyız
The Best or Nothing’e sözümüz yok
Fakat Sheer Driving Pleasure çok heyecanlı emoji7.png

Teknoloji eski, fakat çok çekici
Laserlight sistemini kullanıyor güncel modellerde, üzerine eklenmiş hali.

bmw az tırt, siste uzun açılmaz, az daha eğitilmesi lazım :p

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Link olan mamul

Burada sana göre bir şey var King

bmw az tırt, siste uzun açılmaz, az daha eğitilmesi lazım :p

Valla açsın da, siste açsın [emoji1]
Böyle bi makineyle zifiri karanlıkta, 140-160 km/h ile akıcı bir şekilde uzun yola gidilir.
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Celal Aydın yazdı:

O sıra bakıma gittiğimde, Eylül ayıydı ve bir tane dahi sıfır araç yoktu showroom’da.
Şu bir gerçek, kur farkı sağolsun Türk Lirasının değeri yok, vergiler çok fazla ve son olarak yeni nesil araçların eski malzeme kalitesi ve tokluğu yok. B6 Passat kullanıcısı olarak bunu çok net hissedebiliyorum.

Öyle. İyi bir araca ise gerçekten çok para (+vergi) vermek gerekiyordu o nedenle işimi görsün mantığıyla gittim. Gerisini zaman gösterecek. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Bi led nedir abi. Benim arabamda bi xenon var osram D1S. Bi lede çevirmem için ne yapmam gerek. Veya gerek var mı bilemedim. Mevcut bi xenon sistemimi on yıldır kullanıyorum. Ama daha şiddetli ışık olsa daha iyi olur bu yüzden bu konu benim için önemli.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bi led nedir abi. Benim arabamda bi xenon var osram D1S. Bi lede çevirmem için ne yapmam gerek. Veya gerek var mı bilemedim. Mevcut bi xenon sistemimi on yıldır kullanıyorum. Ama daha şiddetli ışık olsa daha iyi olur bu yüzden bu konu benim için önemli.

Bixenon varken bilede gerek yok.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bi xenon ile devam yola ancak 10yıl içine muhakkak mercek kararmış olmalı. Işık şiddeti düşüktür şimdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...