İçeriğe Yönlendir

Hangi Lastiği Tercih Edersiniz?

Münir Nurettin Taşova

Hangisini Seçersiniz?  

46 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova

Yaz lastiğini şimdiden almaya niyetliyim. Fiyat performans dengesi içinde kalarak, 3 marka arasında seçim yapacak olsanız hangisini seçersiniz?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kumho almazdım. ömrü kısa, yeniyken iyi ve yumuşak ama darbelerde çok çabuk balon yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

corollanın facebook grubunda falken diyorlar başka bir şey demiyorlar.nokianın kış lastiği çok başarılı ama yaz lastiğini bilmiyorum.hiç kullanan görmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Haluk Şentürk yazdı:

nokianın kış lastiği çok başarılı ama yaz lastiğini bilmiyorum.hiç kullanan görmedim.

Değerlendirmeler çok başarılı özellikle ıslak asfalt performansı mükemmel.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Falken arkadaşta var memnun, nokian ağır basıyor ama fark çok ben falken alırdım sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Alakası yok belki ama ben Fiesta da Nokian wetproof kullanıyorum. Güzel lastik, yumuşak yanaklı ama birçok markaya göre dayanıklı diyebilirim şimdilik. Fiyat olarak pahalı idi, kampanya denk gelmişti 100 liralık akaryakıt ve üzerine 9 taksit olunca vadesiz aldım.

Sizde fiyat farkı baya var, lastik olunca da riske gelmez. Ben olsam sizin ölçülerde Bridgestone dahil ederdim. Sert falan ama sağlam lastik, fiyatları malum, yollar malum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Nokian alacak olmanız durumunda gittigidiyor'da nokianshop (trioto) var, diğer yerlerden biraz daha ucuz. Kışlık nokianları oradan aldım. Lastikleri aynı gün içinde distribütör gönderdi, tazecik lastik geldi. 4 bin tl'de devede kulak kalır ama gg'de kayıtlı visa karta 50 tl indirim, şu an world karta da  75 tl puan var :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

zamanında çok inceledim, Jant büyük olunca fiyat-performans ürünlerinde yoğun bir arayışa giriyor insan. Ben nokian powerproof diyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Nokian Powerproof 245/45/19 ve 275/40/19 9.600 km kullandım, son 1 ay önce memlekete gidip gelirken, hızlı gittim geldim, hatta giderken 200 km kadar normalin (benim normalim :) ) üstünde sert gittim. Lastikler hiç beni üzmedi hakkını verdi.. 

Ben tavsiye ederim. 

Şu anda kışlıklar Nokian WR A4 takılı 255/45/18 aynı şekilde beni hiç üzmedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Kaan Karakaya yazdı:

Nokian alacak olmanız durumunda gittigidiyor'da nokianshop (trioto) var, diğer yerlerden biraz daha ucuz. Kışlık nokianları oradan aldım. Lastikleri aynı gün içinde distribütör gönderdi, tazecik lastik geldi. 4 bin tl'de devede kulak kalır ama gg'de kayıtlı visa karta 50 tl indirim, şu an world karta da  75 tl puan var :) 

Şu an 2020 üretim yılı için en uygun Hepsiburada'da buldum.

Furkan Avcı yazdı:

Nokian Powerproof 245/45/19 ve 275/40/19 9.600 km kullandım, son 1 ay önce memlekete gidip gelirken, hızlı gittim geldim, hatta giderken 200 km kadar normalin (benim normalim :) ) üstünde sert gittim. Lastikler hiç beni üzmedi hakkını verdi.. 

Ben tavsiye ederim. 

Şu anda kışlıklar Nokian WR A4 takılı 255/45/18 aynı şekilde beni hiç üzmedi. 

Benim araçta da Nokian A4 takılı, çok memnunum. 200 km de iyiymiş. :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Benim araçta da Nokian A4 takılı, çok memnunum. 200 km de iyiymiş. :)

200 km mesafe, yanlış anlaşılmasın :) genelde 140+ hızlarda ;)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
200 km mesafe yanlış anlaşılmasın [emoji4] genelde 140+ hızlarda [emoji6]
[emoji2]
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Babamın arabasında ve şirkette kullandığım 2010 toyota'da hankook ventus 3 var(205 55 16). fren performansını sevmiyorum 2 arabada da hemen abs devreye giriyor.

Kendi aracımda 205 55 16 falken ze310 ecorun var. Ventus3 den biraz daha iyi bir lastik bence. Islağı da güzel. Ama hamuru ventusdan sert biraz daha. Bütün eco ibaresi olan lastiklerde olduğu gibi. Bence bütçe yetiyorsa nokian yoksa falken. Ölçü büyük riske atmayın bence Münir abi falken istediklerinizi karşılamayabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Nokian tabiki.

Falken FK510 varsa Falken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Anketteki fiyata göre daha uygundu. Şimdi hb'ya baktım fiyatı artırmışlar. gg fiyatı aşağıdaki gibi.

J0vHdJ.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Lastik ararken bende benzer listeyi oluşturdum.Kararım nokian powerproof'tan yana oldu.Bu kararı verme sebebimdeki en büyük etken en düşük db değeri bu lastikteidi.

Kışlık wrd4'ler var şuan çok memnunum yazlık içinde kötü yorum yok.Yazın göreceğiz.

Furkan abi'de sorun belirtmeyince aldım geçtim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Falken çabuk sertleşir sonra seneyi devirmeden yanakları çatlar. 3 lastik arasından seçim yapacak olsam mecburiyetden nokian derdim. Nokian alanakadar lassa alırım. Fiestada 1 takım lassa var. Yeni. İlk aldığımda çok kötü hissiyat vermişti. Virajları güzel dönüyoruz artık. Islakdada performansı iyi.Her nekadar arabanın yola yatkın kabiliyeti olsada lastikde baya etken. Hayatımda ilkdefa lassa kullandım oda fiestaya denk geldi. Bridgeston alacaktım  malesef piyasada lastik bulamamıştım. Mecburiyetden lassa aldım.10 bin km oldu. Göze görünür deforme şuan yok. Hiç absye düşmedim. Firenlemelerdede şuanakadar güven veriyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Sarıkaya yazdı:

Falken çabuk sertleşir sonra seneyi devirmeden yanakları çatlar. 3 lastik arasından seçim yapacak olsam mecburiyetden nokian derdim. Nokian alanakadar lassa alırım. Fiestada 1 takım lassa var. Yeni. İlk aldığımda çok kötü hissiyat vermişti. Virajları güzel dönüyoruz artık. Islakdada performansı iyi.Her nekadar arabanın yola yatkın kabiliyeti olsada lastikde baya etken. Hayatımda ilkdefa lassa kullandım oda fiestaya denk geldi. Bridgeston alacaktım  malesef piyasada lastik bulamamıştım. Mecburiyetden lassa aldım.10 bin km oldu. Göze görünür deforme şuan yok. Hiç absye düşmedim. Firenlemelerdede şuanakadar güven veriyor.

Greenways modeli mi lastik ?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

falkenin wildpeak modelinde böyle birşey olmadı. 4 senelik lastik.  belki kışlık ile ilgili bir durumdur.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Oğuzkan Erışık yazdı:

Greenways modeli mi lastik ?

Islakta iyi, kuruda o kadar değil, virajda zayıf

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Evren Erakçora yazdı:

Islakta iyi, kuruda o kadar değil, virajda zayıf

2004 fiestamda vardı greenways. arabadan mı lastikten mi bilmiyorum çünkü başka lastikle kullanmadım aracı, virajda en ufak kopma yapmıyordu. Denemek için çok zorladım.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
2004 fiestamda vardı greenways. arabadan mı lastikten mi bilmiyorum çünkü başka lastikle kullanmadım aracı, virajda en ufak kopma yapmıyordu. Denemek için çok zorladım.
Farklı boyutlarda farkli performans sergiliyor olabilir.
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Farklı boyutlarda farkli performans sergiliyor olabilir.

Orası muhakkak öyle abi. 175 65 14 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Mk4 mondeonun üzerinde gelen 215/50r17 goodyear efficient lastiklerinden sonra Nokian Z line kullanınca farkı anlamıştım. Nokian derim başka birşey demem. şimdiki aracıma uygun 235/50r17 nokian olmadığı için continental contisport 5 den devam edeceğim.

Ayrıca arabanın lastiklerinin yeni olması lazım daha 35 bin olmamıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Mk4 mondeonun üzerinde gelen 215/50r17 goodyear efficient lastiklerinden sonra Nokian Z line kullanınca farkı anlamıştım. Nokian derim başka birşey demem. şimdiki aracıma uygun 235/50r17 nokian olmadığı için continental contisport 5 den devam edeceğim.
Ayrıca arabanın lastiklerinin yeni olması lazım daha 35 bin olmamıştır.
Conti sportcontact 5 kullandim , çok iyi bir lastikti benim deneyimim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...