İçeriğe Yönlendir

Hangi Lastiği Tercih Edersiniz?

Münir Nurettin Taşova

Hangisini Seçersiniz?  

46 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mk4 mondeonun üzerinde gelen 215/50r17 goodyear efficient lastiklerinden sonra Nokian Z line kullanınca farkı anlamıştım. Nokian derim başka birşey demem. şimdiki aracıma uygun 235/50r17 nokian olmadığı için continental contisport 5 den devam edeceğim.

Ayrıca arabanın lastiklerinin yeni olması lazım daha 35 bin olmamıştır.

Benimde aracın üzerinde Pirelli Cinturato P7 var 2017 üretim tarihli, sürekli abs deveye giriyordu. Diş derinliği de 4.5 5 mm civarı, 3 senede sertleşmiş. Aslında muhteşem değerleri olan lastik bilgi olarak paylaşayım burada. Nokian WR A4 aldım, en ufak kayma yaşamadım. Nokian işi biliyor. ContiSport 5 yolu çok iyi tutan ama ses ve konfor olarak zayıf diye okumuştum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Nokian XL Line yazlık kullanan biri olarak oyum Nokian a. Kumho nun tüketim değeri E, Falken ilk 6 ay iyi sonra sorunlar başlıyor. Nokian 2 tekerimi balon yaptırdım ama uygun bulsam yine alırım. Çok aşırı arttı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Metin Akbal yazdı:

Nokian XL Line yazlık kullanan biri olarak oyum Nokian a. Kumho nun tüketim değeri E, Falken ilk 6 ay iyi sonra sorunlar başlıyor. Nokian 2 tekerimi balon yaptırdım ama uygun bulsam yine alırım. Çok aşırı arttı.

Metin hocam bu nokian teste yanlış lastik gönderen firma değil mi Yanlış mı hatırlıyorum. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin hocam bu nokian teste yanlış lastik gönderen firma değil mi Yanlış mı hatırlıyorum. 
Continin yaptığından iyidir :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Metin Akbal yazdı:

Continin yaptığından iyidir :)

Continin  yaptığını 1989 da söyleyen siyateçiler conti memleketinde gününü gün ediyor.:))

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Continin  yaptığını 1989 da söyleyen siyateçiler conti memleketinde gününü gün ediyor.:))
Ağam bunun sonu gelmez :)
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bu arada laufen aldım lastikçi ısrarı ile. Ne dersin?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla test anket envanter bakıyorum karşıma ya Nexen ya da Nokian çıkıyor.
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Metin Akbal yazdı:
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Valla test anket envanter bakıyorum karşıma ya Nexen ya da Nokian çıkıyor.

Nexen de önermişti.:) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Hocam nokian ın yazlık lastiğine yanaşma bile! bak sana istersen fotoğraflarını bile atarım. 2 sene dolmadan lastik patır patır dökülmeye başladı. her yer çatlak içinde ve kesinlikle ilgilenmiyorlar.. petlas ta iki kuzenim çalışıyor. gösterdim bu lastikler en az 7-8 yıllık dediler. Twitır da bir lastikçi dükkanı kapatırım 5 yıllık değilse dedi lastiğin tarihini gösterdim özür diledi. Kesinlikle karşımda muhattap da bulamadım.. Hankook , Falken en olmadı gider petlas alırım..

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Tayfun Aydın yazdı:

Hocam nokian ın yazlık lastiğine yanaşma bile! bak sana istersen fotoğraflarını bile atarım. 2 sene dolmadan lastik patır patır dökülmeye başladı. her yer çatlak içinde ve kesinlikle ilgilenmiyorlar.. petlas ta iki kuzenim çalışıyor. gösterdim bu lastikler en az 7-8 yıllık dediler. Twitır da bir lastikçi dükkanı kapatırım 5 yıllık değilse dedi lastiğin tarihini gösterdim özür diledi. Kesinlikle karşımda muhattap da bulamadım.. Hankook , Falken en olmadı gider petlas alırım..

Powerproof 'mu kullanmıştınız?

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Powerproof 'mu kullanmıştınız?

Münir hocam iline kullandım. Çok da ikna ediciydi en başta. İnanılmaz yumuşak bir kullanım ve arabadaki bütün sesler gitmişti. Sonrası tam bir facia !!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Münir hocam iline kullandım. Çok da ikna ediciydi en başta. İnanılmaz yumuşak bir kullanım ve arabadaki bütün sesler gitmişti. Sonrası tam bir facia !!
I Line olanı önermezler en az XL Line olacak. Z Line ise mükemmel.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tayfun Aydın yazdı:

hankook gayet kaliteli bir marka ama. falken hele petlas o kalitede degil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...