İçeriğe Yönlendir

Yeşil Kart (Greencard)

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Şöyle bir dezavantaj var. İkimizde memuruz. Oraya gitmek için istifa etmemiz gerekecek. Şu an izinler iptal bizde. Eğer açılırsa 1 sene ücretsiz izin alabilirz.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Mehmet Pınar yazdı:

İş arama vizesi ile sanırım o süre için bloke hesap şartı var değil mi?

evet bloke hesab açtırıp parayı oraya yatırıyorsunuz, onlarda her ay ihtiyacınız kadar hesabınıza yatırıyor, bunuda alman hükümeti bir nevi kensine muhtaç olmayın die yapıyor.

Mehmet Pınar yazdı:

Şöyle bir dezavantaj var. İkimizde memuruz. Oraya gitmek için istifa etmemiz gerekecek. Şu an izinler iptal bizde. Eğer açılırsa 1 sene ücretsiz izin alabilirz.

dezavantajınızı daha önce bahsettiğiniz şekilde, yaz ayında önce turist olarak gidip sponsor bularak başvurursanız iş arama vizesi yerine direk işle gitmek daha avantajlı olacaktır. bloke hesap fln uğraşmamış olursunuz hem.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu hafta ne siyaset yaptık ama :D

Önce asgari ücret sonra greencart 

Bu tip şeylerden hep benden çıkıyor :D

1 beyeni verin 5000 olayım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Bu tip şeylerden hep benden çıkıyor :D

1 beyeni verin 5000 olayım. 

yutup kanalı aç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Göktürk yazdı:

yutup kanalı aç.

O zaman ilk konu hypermill siyasete de sıçradı olur. Siyasiler bu durumu ekonomi için bir kalkınma olarak görürlerken, vatandaş ise yükselen akaryakıt fiyatlarına kaçamak bir çözüm olarak görüyor gibi tartışmalar çıkabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bir gun samimi bir arkadasim, “bana green kart cikti” dedi. 

aaa dedim hadi hayirli olsun, amerika ya gideceksin demek vs derken yoo dedi. 

ee nedir dedim bu, “ valla bende bilmiyorum bankadan aradilar size green kart cikti dediler “  hatta bir de zarf yolladilar dedi. 

Zarfi actik baktik, Garanti Bankasi Amerikan Ekspres Classic Kredi karti 🤣🤣

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şu an gitmek istediğim tek yer, yeni aldığım 4 mevsim falkenler ile uludağa çıkmak. Sonra iki selfie çekip geri dönmek. Canım macera istiyor macera için çok para lazım değil. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Şu an gitmek istediğim tek yer, yeni aldığım 4 mevsim falkenler ile uludağa çıkmak. Sonra iki selfie çekip geri dönmek. Canım macera istiyor macera için çok para lazım değil. 

İyi macera olur, yolda kalabilirsin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Mesut Eyibil yazdı:

evet bloke hesab açtırıp parayı oraya yatırıyorsunuz, onlarda her ay ihtiyacınız kadar hesabınıza yatırıyor, bunuda alman hükümeti bir nevi kensine muhtaç olmayın die yapıyor.

dezavantajınızı daha önce bahsettiğiniz şekilde, yaz ayında önce turist olarak gidip sponsor bularak başvurursanız iş arama vizesi yerine direk işle gitmek daha avantajlı olacaktır. bloke hesap fln uğraşmamış olursunuz hem.

Bende öyle düşündüm. Yaza kadar dili biraz daha geliştirelim. Bakarsın Greencard çıkar, hiç uğraşmayız.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

macera. hmmm.

Amerika macerası.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

yeni aldığım 4 mevsim falkenler ile uludağa çıkmak.

allseasons mu aldın? konusu var mı?

Ali Darbaz yazdı:

asgari ücret özel sektörü ilgilendiren bir şey? sisyaset ile ilgisi yok ki? greencart ta da ilgili ülkenin siyasilerinin etkisi yok? nasıl bağladın bunları ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

allseasons mu aldın? konusu var mı?

asgari ücret özel sektörü ilgilendiren bir şey? sisyaset ile ilgisi yok ki? greencart ta da ilgili ülkenin siyasilerinin etkisi yok? nasıl bağladın bunları ?

Siyasetin tanımını yanlış biliyom ozaman. Lastik konusu vardı ama. Toparlayacam

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sami Demirpaz yazdı:

Bir gun samimi bir arkadasim, “bana green kart cikti” dedi. 

aaa dedim hadi hayirli olsun, amerika ya gideceksin demek vs derken yoo dedi. 

ee nedir dedim bu, “ valla bende bilmiyorum bankadan aradilar size green kart cikti dediler “  hatta bir de zarf yolladilar dedi. 

Zarfi actik baktik, Garanti Bankasi Amerikan Ekspres Classic Kredi karti 🤣🤣

Anektot.

Adama kredi karti vermişler, harcamış limiti bitirmiş. Sonra gelmiş şubeye bu kart bozuk yenisini verin diye. Memur da kart bozuk diye yenisini istemiş. Yeni kart gelmiş adam yine subeye gelmiş yine bozuk kart verdiniz çalışmıyor bu diye. Sonra bakıyorlar limit yok harcama yapamıyor. E borcu ödenmemiş bunun demişler. Ödeyeceksek ne anladım bu işten demiş müşteri 😛

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Darbaz yazdı:

Ben bölümünu okudum siyaset biliminin. Ama sokaktaki  manası ile okuldaki çok farklı şeyler :) o yuzden  çok girmem mesela polemiğe :) hele kamu yönetimi kısmı da var diplomamda ona hiç girmiyorum :)

D sınıfı ehliyet e yazıldım bakayım hiç olmazsa ehliyet sahibi biri olayım olurda ışsiz kalırsak dedim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

hele kamu yönetimi kısmı da var diplomamda

siyasete girdi bak cümlen :rofl:

Ali Darbaz yazdı:

asgari ücret tanımı: özel sektörde verilen en düşük maaş. başka tanımı var mı ki?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

kaporta onarımı sırasında lazım olur.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

siyasete girdi bak cümlen :rofl:

asgari ücret tanımı: özel sektörde verilen en düşük maaş. başka tanımı var mı ki?

Abi asgari ücret belli olunca Erdoğan "asgari ücret 3 dü biz 3.5 yaptık" konuşması yapmıyacakmı. 

Tabiki yapacak. Erdoğan siyasetci değilmi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi asgari ücret belli olunca Erdoğan "asgari ücret 3 dü biz 3.5 yaptık" konuşması yapmıyacakmı. 

Tabiki yapacak. Erdoğan siyasetci değilmi. 

sileceği stop edenin de motorunu sökmeye çalışan usta var, istisnalar kaideyi bozmaz

falken allseansons ları merak etmektiym

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

sileceği stop edenin de motorunu sökmeye çalışan usta var, istisnalar kaideyi bozmaz

falken allseansons ları merak etmektiym

Video yapayımmı :D. Yazmaya üşeneyom. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Video yapayımmı :D. Yazmaya üşeneyom. 

suya yazı yazmak tercihtir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...