İçeriğe Yönlendir

Hibrit Silecek Sorunu

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Merhaba. Corolla 2020’yi aldığımda sağ silecek fıskiyesinin sol gözünün silecek koluna su fışkırttığını farkettim. Orijinal kollar. Başka corollalarda da aynı durumu gördüm. Öyle devam ettim kullanmaya. Silecekler çok su izi bıraktığı için yeni silecek alayım dedim. Tekrar hibrit modellerden silecek aldım. Fakat bu sefer tüm fıskiyeler silecek kollarına su çarptı. Yeni sileceklerin lastik kısımlarını çıkarıp orijinal kollara taktım. 1 göz hariç hepsi silecek koluna çarptı tekrar. Şimdi en eski haline döndürdüm. Şu an 4 su gözünden 3’ü silecek koluna su fışkırtıyor. Su fıskiyesinin plastiğini biraz yukarı kaldırayım dedim ama milim oynamadı. Fıskiyenin içindeki şeyi oynatma imkanı var mı? En olmadı muz silecekler daha ince mi olur? Yani daha ince olursa silecek kolu yarım cm daha aşağı iner mi? 

su değişen kısma değil de kolun kendi demirine çarpıyor

D0-ADC9-F6-54-E8-4-D07-B8-F6-1-A205-B9-D

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

bi hata olmalı ama ne? İyice kurcalamak lazım. Ayarı var mı?  belki altta alyan ile ayarlanabilir bir mekanizmasi vardir?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

servise bir gösterin bu durumu?_

Servise gösterecem abi. Garanti var sonuçta ama silecekleri servisten almak istemedim. Dışarıda daha ucuz. Belki yeniler daha alçaktır da su çarpmaz dedim. Yeniler daha yüksek çıktı. İşin kötüsü eskileri takınca da su çarpıyor artık :) 

Mustafa Yanar yazdı:

Yerinden çıkmış gibi, kaputa doğru bastırınca girecek gibi, 

Alttan foto çekseydim. Ama çıkmamış. Hiç oynamıyor bu aparat

Alpay Sumer yazdı:

bi hata olmalı ama ne? İyice kurcalamak lazım. Ayarı var mı?  belki altta alyan ile ayarlanabilir bir mekanizmasi vardir?

Yarın sabah bakayım. İnş ayarı vardır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sürerken fışkırtma açısı daha yukarı kayar mı? Bence kaymaz, hatta aşağı kayar. Sizce?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Şöyle bi konu buldum. Biraz bakayım. Ama muz taksam demir kol yarım cm aşağı iner mi merak ediyorum hala :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Şöyle bi konu buldum. Biraz bakayım. Ama muz taksam demir kol yarım cm aşağı iner mi merak ediyorum hala [emoji4] 

Silecek kolunu söküp altına pul koyacak servis demedi deme.

Sende de washer jet mi Var?
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Silecek kolunu söküp altına pul koyacak servis demedi deme.

Sende de washer jet mi Var?

Üstte foto var ya, o washer jet sanırım. Servis garantiden parça değiştirir. Kazancı var. Parça parası cebinden çıkmıyor ya. Kolun altına pul koyup daha da Yükseltirse daha kötü olur. Kolu alçaltması lazım. En kötü o jet denen plastiğin arka tarafında kaput ile jet arasına ufacık bi conta sıkıştırıp ön (cam) tarafı azcık havaya kaldırır. 

2008’de yabancı bir sitede corolla için bu parçaların -2, 0 ve +2 derecelik nozul şeklinde yedek parça olarak satıldığı yazılmış ve +2’yi alıp memnun kalanlar olmuş. İlginç. Zaten bunu ayarlanamaz yapan kafayı ...  neyse

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Üstte foto var ya, o washer jet sanırım. Servis garantiden parça değiştirir. Kazancı var. Parça parası cebinden çıkmıyor ya. Kolun altına pul koyup daha da Yükseltirse daha kötü olur. Kolu alçaltması lazım. En kötü o jet denen plastiğin arka tarafında kaput ile jet arasına ufacık bi conta sıkıştırıp ön (cam) tarafı azcık havaya kaldırır. 

2008’de yabancı bir sitede corolla için bu parçaların -2, 0 ve +2 derecelik nozul şeklinde yedek parça olarak satıldığı yazılmış ve +2’yi alıp memnun kalanlar olmuş. İlginç. Zaten bunu ayarlanamaz yapan kafayı ...  neyse

Washer jet dediğimiz mevzu sprey şeklinde püskürten silecek memesi washer jet diye geçiyor. Sende de sprey şekilde mi püskürtüyor ondan sormuştum.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Washer jet dediğimiz mevzu sprey şeklinde püskürten silecek memesi washer jet diye geçiyor. Sende de sprey şekilde mi püskürtüyor ondan sormuştum.

Bu 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bunda kötüymüş. Eskiler be güzeldi bee

Sudan önce Tak tak tak sileceğin sesine tutuldum ben bu aracın gönyesimi bozuk yoksa Toyotolarda böyle mi ? 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Silecek kolunun şeklinin değişmesi lazım. Silecek ya da nozul değişimi ile bence zor. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

Sudan önce Tak tak tak sileceğin sesine tutuldum ben bu aracın gönyesimi bozuk yoksa Toyotolarda böyle mi ? 

Aynı şeyi merak ediyorum bende...

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Aynı şeyi merak ediyorum bende...

Ben çok takarım böyle seslere Trim sesi olsun Silecek tokatlaması olsun uzun yolda bu arabayla yağmura yakalansam kenarda yağmurun dinmesini beklerdim herhalde Hocam :D Galiba Mekanizmadan geliyor ses. Silecek Mekanizması her limite ulaştığında vuruntu yapıyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sileceğin koluna çarpıyor su, silecek ile ilgisi yok. tasarmı böyle demekki

Bakıma gidince söylerim artık. Yapacak bişe yok

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gülün dikeni. olmasa iyi olurdu tabii. sileceği saklayınca kolla anlaşamamışlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

gülün dikeni. olmasa iyi olurdu tabii. sileceği saklayınca kolla anlaşamamışlar

Sakarya’da fabrikada fıskiyelerin müdürü türk olabilir :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Servise gösterecem abi. Garanti var sonuçta ama silecekleri servisten almak istemedim. Dışarıda daha ucuz.

Toyota servisler garanti süresince silecek lastiğini bile ücretsiz değişiyor (içerden bilgi) servise gidin hallederler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Toyota servisler garanti süresince silecek lastiğini bile ücretsiz değişiyor (içerden bilgi) servise gidin hallederler.

Bu güzel bilgi. Tşkler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...