İçeriğe Yönlendir

Hibrit Silecek Sorunu

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

scenic de vardı öyle bir problemim. washerjet i ben yapmış ama seviye ayarını yapamamıştım. O tırnağa benzer bir tırnak vardı. Kaput a geçmesi gerekiyordu, taktım. Seviyesini ayarlamak için araya sentil koydum en sonunda ayarlayıp, fıskıye ile kaput arasına, sentil kalınlıgında, fıskeyeye bir plastik parça yapıştırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Ford bu konularda işi halletmiş, tabi bunda ilk seri üretim tecrübesinin çok katkısı var, eğri oturup doğru konuşmak gerek, ford fanatiği değilim ama bizler gibi orta alt gelir seviyesi için en makul araçlar üretilmiş. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kadjar'da suyun çıkış açısını değiştirebiliyorsun, istediğin gibi ayar yapıyorsun ama burada sorun fıskiyede değil. Silecek kol tasarımı hatalı. Fıskiyenin kaputtaki yeri değişmeyeceğine göre çözüm silecek kolunda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Kadjar'da suyun çıkış açısını değiştirebiliyorsun, istediğin gibi ayar yapıyorsun ama burada sorun fıskiyede değil. Silecek kol tasarımı hatalı. Fıskiyenin kaputtaki yeri değişmeyeceğine göre çözüm silecek kolunda. 

Bugün denemek için parçacıya gidip muz silgi aldım. Belki kol azcık aşağı iner de suyun önü açılır dedim. Olmadı.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla kol değişimi olacak gibi görünüyor. Yuva oturur mu bilmem ama aracın silecek kısımların fotoğrafını atar mısın önden? Birde nereye çarptığını işaretlesen.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aynen öyle. Hay allah senden razı olsun. Bu videoyu görmemiştim. Videodan ekran görüntüsü aldım. Şu saçmalığa bakar mısınız!! Silecek yatıkken şöför tarafındaki su havalara uçmuş toz olmuş. Yolcu tarafı da demire çarpıyor. Silecek kalkınca cama gelen su miktarına bakın bir de. 

52-B7004-E-CCB6-4-C3-E-AC1-C-116387-C627

EB6-DF843-E770-4-D14-A633-5608-F38-B8969

01486861-3665-4-C51-B0-E9-52-FEBB748-A60

2-C17-C8-D1-82-FE-4-BDB-8592-A7-BE584-F0

Bu işte. İngiltere’de bile durum aynı. Kol değilecekse farklı tasarım olmalı. Bendeki silgi kolları da orijinal bu arada. Değişmedim. 

kollar kalkıkken cama gelen su miktarı

3-F8-B000-E-FE48-41-DE-9-CCD-8-EB2-CB02-

Kollar tam inikken gelen su miktarı

2777-D97-B-61-E7-462-E-8-EFC-DFB594-E299

Kolların ilk hareketindeki cama gelen su miktarı. 

DAAC171-E-9854-4086-929-A-778-FBA696-F5-

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Silecekle uğraşmayı bırak. Habire ceyran tüketiyon. Hyundai i10da bunun beteri vardı. Hiç dert etmeden kullandım. Yeni yıl sabahı halen silecekle uğraşıyon. 

Sen gel beni tak tuk eden arabama bin. Çıldırmamak elde değil. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu işte. İngiltere’de bile durum aynı. Kol değilecekse farklı tasarım olmalı. Bendeki silgi kolları da orijinal bu arada. Değişmedim. 

kollar kalkıkken cama gelen su miktarı
3-F8-B000-E-FE48-41-DE-9-CCD-8-EB2-CB02-C34-F.jpg

Kollar tam inikken gelen su miktarı
2777-D97-B-61-E7-462-E-8-EFC-DFB594-E299-C3.jpg

Kolların ilk hareketindeki cama gelen su miktarı. 
DAAC171-E-9854-4086-929-A-778-FBA696-F5-F.jpg

Iki tarafta çarpıyormuş gibi algıladım ben şu an.

Kol değişimi derken kastım şu. Su seviyesinden aşağıda duracak bir kol olursa olay çözülür. Eski Corolla da falan durum nasıl ona falan bakmak lazım. Aslında sinir bozucu degil ama kafaya takıldı mı takılıyor.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bence Silecege degil nozzlellara odaklanmak lazım.

Yada su resimdekinden takilsa sektirmez mi😂

IMG_20210101_121755.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Silecekle uğraşmayı bırak. Habire ceyran tüketiyon. Hyundai i10da bunun beteri vardı. Hiç dert etmeden kullandım. Yeni yıl sabahı halen silecekle uğraşıyon. 

Sen gel beni tak tuk eden arabama bin. Çıldırmamak elde değil. 

Evde 12 saat oyun var. Kaliteli zaman, etkinlik. Boynumda kendiliğinden fular oluşacak az kaldı 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...