İçeriğe Yönlendir

Hibrit Silecek Sorunu

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Akşam biraz kurcaladım. Kırmızı ok ile gösterilen yerdeki tırnak sactaki boşluğa girmemiş. Ama orayı girmesi mi gerekiyor yoksa deliğin kenarına basması mı (mevcut durum gibi) gerekiyor anlamadım. Sokmak için hafif kastırdım ama girmedi. Aparı komple çıkardım. Önce o tırnağı deliğe soktum sonra arkasını sokayım dedim. Bu sefer de 2.fotodaki sarı diş dışarıda kaldı ve yerine sokmak için zorlasam kırılacaktı. Var bi tasarım hatası. Servise gidecek

586-D844-B-CB9-C-4-D80-BB88-C7-B7-C0-C14

4467-D4-B2-B69-A-4462-B0-D0-3-C5-BF01-B5

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Tam otursa düzgün atacak gibi duruyor, bir de suyun çıktığı delik aşağıda kalıyor hiza olarak yukarda olsa da kurtarır. Önceki foto ve videolardan anladığım kadarıyla, 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

Tam otursa düzgün atacak gibi duruyor, bir de suyun çıktığı delik aşağıda kalıyor hiza olarak yukarda olsa da kurtarır. Önceki foto ve videolardan anladığım kadarıyla, 

Çok ufak açı değişmesi suyu bagaj kapağına bile atabilir. Tırnak deliğe girse epey bi açı değişimi olurdu galiba hocam. Denemek için baktım biraz. O tırnakların uzunluğu sanırım yedek parça olarak değişiyor. Yani daha kısası da vardır heralde. Böylece az daha yukarı basar suyu diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sorunu söylemek için servise uğradım. Usta bakmış. Sorun yok demiş. Duyunca sinirlendim. Servis danışmanı ile gel  beraber bakalım dedim. Gösterdim. Danışmanın cevabı, diğer arabalarda da aynı durum olduğu için “abi normal” oldu. İyice sinirlendim sesimi yükselttim. Oradan bakınca gerizekalıya mı benziyorum dedim. Su fışkırtıyorum gördüğün gibi suyun çoğu silecek koluna çarpıyor ve sen bunu diğer arabalarda da aynı diye normal karşılıyorsun. Diğer arabalarda böyle olması normal olduğu anlamına gelmez. Soldakinin yarısı, sağdakinin %80’i cama gelmeden kola çarpıp düşüyor. Sesimi yükseltince başka görevli geldi. Ona da gösterdim. Silecek inikken fışkırttım. Silecek kalktı, bi de öyle fışkırtım ve cama gelen su miktarındaki farkı gösterdim. 90-100 km hızla giderken su fışkırtsam bu sefer su daha da aşağı inecek ve cama hiç su gelmeyecek dedim. Haklısınız dedi. Toyota merkeze iletmek üzere kayıt açtılar. Tam bir rezillik yani.  

Bu tip şeyler aynı zamanda güvenlik açısından da sıkıntı. Seyir esnasında cama çamur sıçrasa ve yetersiz su geldiği için camı silemeyip önümü göremeyip kaza yapsam toyota direkt davalık olur suçlu durumda olur

Metin Uzunoğlu yazdı:

Toyota servisler garanti süresince silecek lastiğini bile ücretsiz değişiyor (içerden bilgi) servise gidin hallederler.

Silecek lastiği garanti kapsamında değil dedi abi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Diğer arabalar derken diğer Toyota ları mı kastetmiş. İstersen ben atayım normalini ustaya göster normali neymiş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Tansu Bey hiç uğraşmayın, uç kısmı önce oturtun sonra da tırnaklı kısmı oturtun, biraz kuvvet uygulayın, keşke diğer aynı model toyotalara baksaydınız servise gitmişken, gerçekten can sıkıcı bir durum. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sorunu söylemek için servise uğradım. Usta bakmış. Sorun yok demiş. Duyunca sinirlendim. Servis danışmanı ile gel  beraber bakalım dedim. Gösterdim. Danışmanın cevabı, diğer arabalarda da aynı durum olduğu için “abi normal” oldu.

vesile ile tüm markalarda bizde durum aynı: müşteriyi dinleme; müşteriye izah etme konusunda sıfırız, kahvehane muhabbeti gibi olmaz o işler. milyonluk inşaatla plaza yapmakla bitmiyor bu işler.

teknik olarak: başka corollada da bu fıskiye durumu aynı mı gözlem şansınız oldu mu?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

Tansu Bey hiç uğraşmayın, uç kısmı önce oturtun sonra da tırnaklı kısmı oturtun, biraz kuvvet uygulayın, keşke diğer aynı model toyotalara baksaydınız servise gitmişken, gerçekten can sıkıcı bir durum. 

Bana lazım 1-1,5 derece. O tırnağı oturtursam epey derece oynar hocam. En az 5-6 derecesi var. Tavana gider su galiba. Bi de zorlarsam arkadaki tırnak kırılacak gibi. Hep kırmışımdır böyle şeylerde :) araya bir şeyler sıkıştırarak açıyı hafif oynatmaya çalışacağım. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Antalya toyota servisi garanti kapsamındaki aracın silecek lastiği ve bozuk ampüllerini garanti kapsamında değişiyordu.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile tüm markalarda bizde durum aynı: müşteriyi dinleme; müşteriye izah etme konusunda sıfırız, kahvehane muhabbeti gibi olmaz o işler. milyonluk inşaatla plaza yapmakla bitmiyor bu işler.

teknik olarak: başka corollada da bu fıskiye durumu aynı mı gözlem şansınız oldu mu?

Grupta birkaç arkadaş başka bir konu anlatırken fıskiye sıkmıştı. Orada da gördüm aynı şeyi. Ama birebir canlı deneme şansım olmadı. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

ampul garantiye girmez normalde.

Müşteri memnuniyeti bu olsa gerek, araç ampül için servis dışına giderse o dünyayı keşfedebilir.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bana lazım 1-1,5 derece. O tırnağı oturtursam epey derece oynar hocam. En az 5-6 derecesi var. Tavana gider su galiba. Bi de zorlarsam arkadaki tırnak kırılacak gibi. Hep kırmışımdır böyle şeylerde :) araya bir şeyler sıkıştırarak açıyı hafif oynatmaya çalışacağım. 

ısıtıp deneyin

Ben olsam fıskiyeyi çıkarır dağıtırım, belki de yanlış montaj yapıldı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sorunu söylemek için servise uğradım. Usta bakmış. Sorun yok demiş. Duyunca sinirlendim. Servis danışmanı ile gel  beraber bakalım dedim. Gösterdim. Danışmanın cevabı, diğer arabalarda da aynı durum olduğu için “abi normal” oldu. İyice sinirlendim sesimi yükselttim. Oradan bakınca gerizekalıya mı benziyorum dedim. Su fışkırtıyorum gördüğün gibi suyun çoğu silecek koluna çarpıyor ve sen bunu diğer arabalarda da aynı diye normal karşılıyorsun. Diğer arabalarda böyle olması normal olduğu anlamına gelmez. Soldakinin yarısı, sağdakinin %80’i cama gelmeden kola çarpıp düşüyor. Sesimi yükseltince başka görevli geldi. Ona da gösterdim. Silecek inikken fışkırttım. Silecek kalktı, bi de öyle fışkırtım ve cama gelen su miktarındaki farkı gösterdim. 90-100 km hızla giderken su fışkırtsam bu sefer su daha da aşağı inecek ve cama hiç su gelmeyecek dedim. Haklısınız dedi. Toyota merkeze iletmek üzere kayıt açtılar. Tam bir rezillik yani.  

Bu tip şeyler aynı zamanda güvenlik açısından da sıkıntı. Seyir esnasında cama çamur sıçrasa ve yetersiz su geldiği için camı silemeyip önümü göremeyip kaza yapsam toyota direkt davalık olur suçlu durumda olur

Toyota videosu. Seninki ile aynımı fışkırıyor 

Burda adam söküp takmış. Sendeki ile aynı 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Toyota videosu. Seninki ile aynımı fışkırıyor 

Aynen öyle. Hay allah senden razı olsun. Bu videoyu görmemiştim. Videodan ekran görüntüsü aldım. Şu saçmalığa bakar mısınız!! Silecek yatıkken şöför tarafındaki su havalara uçmuş toz olmuş. Yolcu tarafı da demire çarpıyor. Silecek kalkınca cama gelen su miktarına bakın bir de. 

52-B7004-E-CCB6-4-C3-E-AC1-C-116387-C627

EB6-DF843-E770-4-D14-A633-5608-F38-B8969

01486861-3665-4-C51-B0-E9-52-FEBB748-A60

2-C17-C8-D1-82-FE-4-BDB-8592-A7-BE584-F0

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bu modellerde böyle demekki

Peşini bırakmam. Ayıptır yaa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

ısıtıp deneyin

Ben olsam fıskiyeyi çıkarır dağıtırım, belki de yanlış montaj yapıldı. 

Çıkardım. O tırnağı yerine soktum ve bantladım. Su tavana gitti hocam :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çıkardım. O tırnağı yerine soktum ve bantladım. Su tavana gitti hocam :) 

Ayarı yokmu

Üzerinde, cama ayarlanmıyor mu

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aynen öyle. Hay allah senden razı olsun. Bu videoyu görmemiştim. Videodan ekran görüntüsü aldım. Şu saçmalığa bakar mısınız!! Silecek yatıkken şöför tarafındaki su havalara uçmuş toz olmuş. Yolcu tarafı da demire çarpıyor. Silecek kalkınca cama gelen su miktarına bakın bir de. 

Prostat olmuş bu, düzgün fışkırtamıyor

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

Ayarı yokmu

Üzerinde, cama ayarlanmıyor mu

Prostat olmuş bu, düzgün fışkırtamıyor

Ayar yok hocam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ayar yok hocam. 

yahu tansu bana pek kafayı takacak bişey gibi durmadı. Zaten silecek havaya kalkınca cama fışkırıyor. Yani bunun bu kadar dert edecek bir sorun değil. Su paralı olsa tamamda, suyun verimliliğini hesaplardık. Ama suda para değilki. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

yahu tansu bana pek kafayı takacak bişey gibi durmadı. Zaten silecek havaya kalkınca cama fışkırıyor. Yani bunun bu kadar dert edecek bir sorun değil. Su paralı olsa tamamda, suyun verimliliğini hesaplardık. Ama suda para değilki. 

Takıntılı adamım ben :) ilk silecek hareketi kuru oluyor. İlk harekette silecek üstündeki toz camı çiziyor. Kuru kuru cama sürtüyorsun yani. Mazda’nın ön camındaki kılcal çizikleri sildirmek için 400tl vermiştim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bunu tasarlayanın gözünü seveyim ben...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...