İçeriğe Yönlendir

2021 Otoyol ve Köprü Zammı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

- osmangazi - izmir 1. sınıf için ücreti 292'den 367tl'ye çıktı.

- istanbul - ankara otoyol ücreti 30tl'den 37,5tl'ye yükseldi.

- ispark'a da zam gelmiş. hiçbir gideri olmayan ispark da zamlandı

15.jpg

osmangazi.jpgyavuz-1.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Gök

yukarı yönlü iyileştirme yapılmış zam değil . 

• Beğen 5
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

asyaya 2. köprüden gidip 3 ten dönersek kar etmiş olur muyuz yani?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bence bu zamlar yetersiz en az % 50 artmalıydı.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Osmangazi'ye yapılan zam tutarını, körfezi dolaşırken mazot olarak yakmıyorum...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Deniz Kom yazdı:

Osmangazi'ye yapılan zam tutarını, körfezi dolaşırken mazot olarak yakmıyorum...

O hesaba göre körfezi tahoe ile dolaşsanız bile daha ucuza gelir :) köprü çok pahalı ayrı konu ama burada satın alınan zaman, trafik, konfor, kaza yapma riski vs vs. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Geçiş ücretleri makul seviyelerde tutulsa da bizde ince hesap ile uğraşmayı bıraksak... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bu güncelleme ile o yolları kullanmak da hayal oldu.

Şunu makul seviyelerde tutsanız da sürümden kazansanız olmaz mıydı?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Gencay Bengli yazdı:

Geçiş ücretleri makul seviyelerde tutulsa da bizde ince hesap ile uğraşmayı bıraksak... 

İbrahim Arslan yazdı:

Adamlar diyordur ki; 10 arabadan 100 lira alayım. 1000 gelirim olsun. 

eğer 100 arabadan 10 lira alırsam köprü bakımı daha masraflı olur. Bence başka açıklaması yok. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İbrahim Arslan yazdı:

toplam kesilecek olan fatura değişmiyor, sürüm serbest piyasada işe yarar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Geçenin direk cebinden, geçmeyenin de dolaylı olarak bir şekilde bedelini ödediği bir yol işte...

Ben gerçekten acil, elzem bir durum olursa geçerim, yoksa altından feribot ile geçiyorum, deniz havası iyi geliyor, hem martılara ekmek atmakta müthiş dinlendirici....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O hesaba göre körfezi tahoe ile dolaşsanız bile daha ucuza gelir :) köprü çok pahalı ayrı konu ama burada satın alınan zaman, trafik, konfor, kaza yapma riski vs vs. 

Kesinlikle katılıyorum körfez yolu ile çok geldim gittim yollar virajlı ışıklar çok. Ayrıca rampalarda çok geliyor. Şehir içine girip çıkıyorsun. Bu yüzden feribot daha makul Bursa tarafına gidecekseniz. Gidiş-Dönüş Negmardan almak uyguna geliyor. Ve 1 saat dolanmak yerine 45 dakika dinleniyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Böylece Çanakkale köprüsü daha açılmadan zamlanmış mı oldu? Kendi memleketinin insanı bu yollardan geçmeyi 100 kere düşünüp hesap kitap yapıyorsa orda bence sorun çok büyük. Keşke yapilmasaydı da geçemeyenler olarak dolaylı da olsa ödemeseydik

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Eşim İzmit in ilçesinden ve köprüye çok yakın. Zamanın da genelde oluyor hep körfezi dolanıyorum şahsen. Hem genelde İstanbul şehir içi sürdüğümüz için biraz yol yapmış oluyorum hem de oğlanla sohbet ede ede zevk alarak gidiyorum. Benim aracımın körfezi dolanması zaten 30 lira civarı. Bu paralarla benim durumumda biri için gereksiz gibi geliyor.. Aydın'a ailenin yanına giderken de sadece Karamürsel-Bursa çevreyolu çıkışına kadar olan otobanı kullanıyorum sonrası zaten yol gayet güzel. Akhisar-Manisa ışıkları beni çıldırtsa da idare ediyoruz :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Osmangazi köprüsü 70-80 lira olsa zaten herkes kullanacak.  150 lira olunca insanları alternatiflere yöneltiyorlar. 30 lira yaksa araç 120 lira yemek/ihtiyaç parası kalır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Eşim İzmit in ilçesinden ve köprüye çok yakın. Zamanın da genelde oluyor hep körfezi dolanıyorum şahsen. Hem genelde İstanbul şehir içi sürdüğümüz için biraz yol yapmış oluyorum hem de oğlanla sohbet ede ede zevk alarak gidiyorum. Benim aracımın körfezi dolanması zaten 30 lira civarı. Bu paralarla benim durumumda biri için gereksiz gibi geliyor.. Aydın'a ailenin yanına giderken de sadece Karamürsel-Bursa çevreyolu çıkışına kadar olan otobanı kullanıyorum sonrası zaten yol gayet güzel. Akhisar-Manisa ışıkları beni çıldırtsa da idare ediyoruz [emoji3]
Akhisara çevre yolu yapıldı o ışıklara artık girmiyorsunuz

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Aslında çok da pahalı değil km bazında, paramız değersiz ve gelirler düşük...

apyi7c.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

apyi7c.jpg

Neye göre kime göre pahalı değil Ahmet Hocam

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

COK DA pahalı değil dedim, japonya'da 6,35 dolar bizde 7,38 km si. Ama alım gücü yönünden bakınca 8 kat pahalı bizde melesef.

İstanbul'da otururken İzmir e gitmek için 1 kere kullandım köprüyü, otoyol yoktu ama olsa da kullanmadım, 367 TL korkunç bir rakam.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Çağlar Bayur yazdı:

toplam kesilecek olan fatura değişmiyor, sürüm serbest piyasada işe yarar.

Evet doğru ama konu sadece yol parası değil ki.

Otoyol var kullanamıyoruz, yazlığımız var gidemiyoruz.

Gitsek bir hareket olacak piyasa canlanacak, esnaflar da para kazanacak.

Ayrıca egeden İstanbul'a geliş gidiş yapan ve köprüyü kullanmaya mecbur olan ticari araçları da unutmayalım.

Bu fiyatlar direk manava pazara ve otobüs ücretlerine yansıyacaktır.

Kullanmasak da zararını görmeye devam edeceğiz maalesef.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)
Onur Doğan yazdı:

Akhisara çevre yolu yapıldı o ışıklara artık girmiyorsunuz

Hocam sanırım göbekten Çanakalle çevre yolu ile birlikte ayrılan yeri diyorsunuz. Akhisar köftecisinin oradan. Turgutlu çevre yolu. Çok pahalı olduğunu biliyorum. Ben genelde gece geçtiğim için yollardaki ışıklarda problem yok ancak Akhisar ın içinde ışıklar sanırım Türkiye de bir ilçe de başka bu kadar ışık yoktur :D:D

Baha Kanberoğlu yazdı:

Osmangazi köprüsü 70-80 lira olsa zaten herkes kullanacak.  150 lira olunca insanları alternatiflere yöneltiyorlar. 30 lira yaksa araç 120 lira yemek/ihtiyaç parası kalır. 

Kesinlikle. Özellikle Gölcük Karamürsel Altınova Yalova sakinleri çok üzgün bu konuda. Resmen onlar için biblo gibi kaldı köprü. Eskiden bir espri vardı: "Annem göster ama elletme dedi." :D

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Maaşı dövizle alan, Türkiye de yaşamayan, ekonomik olarak geliri üst düzey olan için doğru ama halkın %95 i için pahalı, ama böyle avunmak isteyenler için sorun yok, hatta az bile %100 zam olsa daha makbulmüş 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

apyi7c.jpg

Korkunç bir tablo.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mehmet Ozyurek yazdı:

Korkunç bir tablo.. 

Bir de devlet garantisi var dolaylı yoldan, araç başına hesaplayınca kaç dolar olur acaba, 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...