İçeriğe Yönlendir

2021 Otoyol ve Köprü Zammı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sene sonu bakanlığın giderlerinde gözükür ama. En kötü bütçelerde

yok , gizlendi , sır, hiçbirinin sözleşmesini gören bile yok, ingiliz yatırım şirketi hariç

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Çokta gizli değil demekki, garanti sayısını geçince paylaşılıyor (Bayram yoğunluğu tabi)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Müstehakııız, diyecek birşey yok, Atatürk bile arada bir acaba bıraksammı mücadeleyi dermiş, haketmiyoruz çoğu nimeti ve güzel şeyleri....  Ne yazıkki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

gebze’den kuzey marmara yoluna girip 2.köprü’ye gelmeden çıktım. Ümraniye millet bahçesi yani. Çamlık kavşağı deniyor. 

tam 42tl ödemişim. Buna karşılık O4 (E80-normal anadolu otoyolu) erken çıktım diye 4tl az ödedim. 

50km O4 yolu. 63km kuzey marmara yolu. 

E80’de sıkış tıkış kırmızı - bordo trafik görmedikçe bir daha girmem bu yola. Parça parça et koparır gibi koparıyorlar. Şu listedeki 6 ödeme üstte yazdığım tek yönlü ödeme listesi 

87-A53-E50-F78-C-48-EB-8445-5-B4-A1-D6-E

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Atatürk bile arada bir acaba bıraksammı mücadeleyi dermiş

Atatürkün dediği ve demediği şeyleri keşke kaynaksız kullanmasak. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

Atatürkün dediği ve demediği şeyleri keşke kaynaksız kullanmasak. 

bu lafın ucu öyle yerlere giderki işin içinden çıkamayız, kaynaksız yada kaynağı çarpıtarak öyle şeyler deniyorki neyse....  ama rahatsız oldum bu sözünden, hakkımda yanlış düşünmeni istemem, aslında doğru diyorsun kaynağı belirtmek lazım böye konularda, yalnız şundan emin olabilirsin, ben bir Asker çocuğuyum, sülalede hemen hemen öyle, bu disiplini bilirim ve öylede yetiştim, Atatürküde hem severim hemde anlarım enazından anladığımı sanıyorum, bundan şüphen olmasın, sırtını bana savaşta rahatça dönebilirsin diyim sen anla, yalnız ben dönermiyim bu millete kesinlikle hayır...

bu lafı bende ilk  duyduğumda bende şaşırdım, ama doğru galiba, her insan gibi oda umutsuzluğa kapılmış olabilir, ama bu işten vazgeçmemiş asla, önemli olanda bu...

kaynak şu, denildiğine göre 1921 Meclisin kuruluşunun 1.yıldönümü, Atatürk ün basın açıklamasıymış....

http://www.cevizkabugu.com.tr/yazilar.asp?procid=350&page=12

"

Atatürk Kurtuluş Savaşı’ndan vazgeçmeyi düşündü mü?

Son kitabıma “Bırakmayı Düşündüm” adını koyarken, çok çarpıcı olduğunu düşünmüştüm.
Geçen Pazar sona eren Ankara Kitap Fuarı’nda kimi okuyucularım bana “Niçin bırakmayı düşündünüz?” diye sorunca bu kez gerçekten çarpıldım!..
Çünkü bu sözün bana aitmiş gibi algılandığına tanık oldum.
Oysa bu sözü, Kurtuluş Savaşı’nın ortasında Mustafa Kemal Atatürk söylüyordu!
Bu durumdan daha çarpıcı ne olabilirdi ki?..

Duyulmamış bir açıklama!

Ben bir Atatürkçü olarak 53 yıldır böyle bir söz duymamıştım.
Kitap yayınlandıktan sonra, hem Atatürkçülerden hem de karşıtlarından bir tepki bekledim.
Gelmedi.
Herhalde anlamadılar!..
İşin özüne geleyim.
Yıl 1921... TBMM’nin kuruluşunun 1. yıldönümü.

“Mesuliyeti bir arkadaşa bırakarak...”

Mustafa Kemal basına açıklıyor:
Bu azap içinde bütün mesai arkadaşlarım ile gece ve gündüz dinlenmeden çalışarak vaziyete ait çareleri düşünüp tatbik ile meşgul oluyordum.
... O esnada dahilde halkın fikirlerini zehirlemek ve hariçte dünya kamuoyunu bulandırmak maksadıyla çalışanların kullandıkları vasıtalardan birisi de doğrudan doğruya benim şahsiyetim idi; memleketimizdeki milli heyecanı, hak ve bağımsızlığı müdafaa uğrunda gösterdiği hayati kabiliyeti inkâr için bu kimseler, bütün hücumlarını bana yöneltiyorlardı. Gerek millete ve gerek İstanbul’daki hükümete resmen diyorlardı ki: “Mustafa Kemal’i tanımayınız; Mustafa Kemal’e emniyet ve itimat etmeyiniz. İtilaf devletlerinin Türkiya’ya karşı gösterdiği şiddet, onun yüzündendir.”
Onlar böyle söylüyorlar ve ben bertaraf edildiğim takdirde, millet ve memleketin hariçten her türlü dostluğu ve iyiliği göreceğini ileri sürüyorlar, kamuoyunu bu suretle aldatmaya çalışıyorlardı.
Ben bu teşebbüste ne kadar zehirli, fakat mahirane bir kasıt olduğunu bütün açıklığıyla görüyordum. Ancak milletimin üstüne konan baskı ve esaret yükünün, benim yüzümden ileri geldiğini düşünebileceklerin mevcudiyetini zaman zaman düşündükçe, kalbimin pek derin üzüntülerle çarptığını hissediyordum.
Hem kendimi bu üzüntüden kurtarmak, hem de böyle düşünebilecekleri vehimden kurtarmak için, o güne kadar meydana getirilen tarihi vaziyetin ve bu vaziyetin o günden sonraki safhalarına ait mesuliyeti diğer bir arkadaşa bırakarak bir köşeye çekilerek unutulmanın ve inzivaya çekilmenin uygun olacağını düşündüm; ve bu fikrimi, o zamanlar temasımda bulunan mesai arkadaşlarımın hepsine açık ve kati bir lisanla bildirdim.

Devamı da var...

Bu sözlerin devamı da var.
Yani, “Bırakmayı düşündüm” ya da “Şahsımı düşünseydim, giderdim” gibi sözleri iki değişik tarihte söylediğine tanık oldum.
Peki, Mustafa Kemal niçin “Bırakıp gitmedi?”
Onu da ben söylemeyeyim, merak eden bulsun...

HAYAT DEĞİRMENİ
“Ben Halk Partisi kuracağım... Mesele programdadır. Ortaya koyacağımız, millet programı olacak. Memleketin bütününün yararına ait ve hizmet eden bir program yapılmalı.” (Mustafa Kemal) "
tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bu lafın ucu öyle yerlere giderki işin içinden çıkamayız, kaynaksız yada kaynağı çarpıtarak öyle şeyler deniyorki neyse....  ama rahatsız oldum bu sözünden, hakkımda yanlış düşünmeni istemem, aslında doğru diyorsun kaynağı belirtmek lazım böye konularda, yalnız şundan emin olabilirsin, ben bir Asker çocuğuyum, sülalede hemen hemen öyle, bu disiplini bilirim ve öylede yetiştim, Atatürküde hem severim hemde anlarım enazından anladığımı sanıyorum, bundan şüphen olmasın, sırtını bana savaşta rahatça dönebilirsin diyim sen anla, yalnız ben dönermiyim bu millete kesinlikle hayır...

bu lafı bende ilk  duyduğumda bende şaşırdım, ama doğru galiba, her insan gibi oda umutsuzluğa kapılmış olabilir, ama bu işten vazgeçmemiş asla, önemli olanda bu...

kaynak şu, denildiğine göre 1921 Meclisin kuruluşunun 1.yıldönümü, Atatürk ün basın açıklamasıymış....

http://www.cevizkabugu.com.tr/yazilar.asp?procid=350&page=12

"

Atatürk Kurtuluş Savaşı’ndan vazgeçmeyi düşündü mü?

Son kitabıma “Bırakmayı Düşündüm” adını koyarken, çok çarpıcı olduğunu düşünmüştüm.
Geçen Pazar sona eren Ankara Kitap Fuarı’nda kimi okuyucularım bana “Niçin bırakmayı düşündünüz?” diye sorunca bu kez gerçekten çarpıldım!..
Çünkü bu sözün bana aitmiş gibi algılandığına tanık oldum.
Oysa bu sözü, Kurtuluş Savaşı’nın ortasında Mustafa Kemal Atatürk söylüyordu!
Bu durumdan daha çarpıcı ne olabilirdi ki?..

Duyulmamış bir açıklama!

Ben bir Atatürkçü olarak 53 yıldır böyle bir söz duymamıştım.
Kitap yayınlandıktan sonra, hem Atatürkçülerden hem de karşıtlarından bir tepki bekledim.
Gelmedi.
Herhalde anlamadılar!..
İşin özüne geleyim.
Yıl 1921... TBMM’nin kuruluşunun 1. yıldönümü.

“Mesuliyeti bir arkadaşa bırakarak...”

Mustafa Kemal basına açıklıyor:
Bu azap içinde bütün mesai arkadaşlarım ile gece ve gündüz dinlenmeden çalışarak vaziyete ait çareleri düşünüp tatbik ile meşgul oluyordum.
... O esnada dahilde halkın fikirlerini zehirlemek ve hariçte dünya kamuoyunu bulandırmak maksadıyla çalışanların kullandıkları vasıtalardan birisi de doğrudan doğruya benim şahsiyetim idi; memleketimizdeki milli heyecanı, hak ve bağımsızlığı müdafaa uğrunda gösterdiği hayati kabiliyeti inkâr için bu kimseler, bütün hücumlarını bana yöneltiyorlardı. Gerek millete ve gerek İstanbul’daki hükümete resmen diyorlardı ki: “Mustafa Kemal’i tanımayınız; Mustafa Kemal’e emniyet ve itimat etmeyiniz. İtilaf devletlerinin Türkiya’ya karşı gösterdiği şiddet, onun yüzündendir.”
Onlar böyle söylüyorlar ve ben bertaraf edildiğim takdirde, millet ve memleketin hariçten her türlü dostluğu ve iyiliği göreceğini ileri sürüyorlar, kamuoyunu bu suretle aldatmaya çalışıyorlardı.
Ben bu teşebbüste ne kadar zehirli, fakat mahirane bir kasıt olduğunu bütün açıklığıyla görüyordum. Ancak milletimin üstüne konan baskı ve esaret yükünün, benim yüzümden ileri geldiğini düşünebileceklerin mevcudiyetini zaman zaman düşündükçe, kalbimin pek derin üzüntülerle çarptığını hissediyordum.
Hem kendimi bu üzüntüden kurtarmak, hem de böyle düşünebilecekleri vehimden kurtarmak için, o güne kadar meydana getirilen tarihi vaziyetin ve bu vaziyetin o günden sonraki safhalarına ait mesuliyeti diğer bir arkadaşa bırakarak bir köşeye çekilerek unutulmanın ve inzivaya çekilmenin uygun olacağını düşündüm; ve bu fikrimi, o zamanlar temasımda bulunan mesai arkadaşlarımın hepsine açık ve kati bir lisanla bildirdim.

Devamı da var...

Bu sözlerin devamı da var.
Yani, “Bırakmayı düşündüm” ya da “Şahsımı düşünseydim, giderdim” gibi sözleri iki değişik tarihte söylediğine tanık oldum.
Peki, Mustafa Kemal niçin “Bırakıp gitmedi?”
Onu da ben söylemeyeyim, merak eden bulsun...

HAYAT DEĞİRMENİ
“Ben Halk Partisi kuracağım... Mesele programdadır. Ortaya koyacağımız, millet programı olacak. Memleketin bütününün yararına ait ve hizmet eden bir program yapılmalı.” (Mustafa Kemal) "

ömrü mücadelede geçen adam vazgeçme cümlesini kimseye kurmaz . bana inandırıcı gelmedi hiç belkide doğru bilmem ama mantıklı gelmiyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Gök yazdı:

ömrü mücadelede geçen adam vazgeçme cümlesini kimseye kurmaz . bana inandırıcı gelmedi hiç belkide doğru bilmem ama mantıklı gelmiyor

kardeş burada konu senin benim temennimiz değil, üstteki yazı Meclis kayıtlarında olmalı, varsa doğru değilse yanlıştır, banada inandırıcı gelmedi ama olabilir, robotmu bu insan ki olan bitene hayatına baktığında çektiği sıkıntı stresi düşündüğünde demiş olabilir, hadi dedi, sen sonuca bak, bırakmışmı mücadeleyi, hayır, benim için sonuç önemli bitti gitti, Atatürküde tanıyorum yeterince, dediyse bile ha veriyorum hiç sorun değil, ona bakış açımda en ufak değişiklik olmadı olmayacakta.

bu konu harbiden merak uyandırdı bende, kesin bilgisi olan varsa yazsın lütfen.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kardeş burada konu senin benim temennimiz değil, üstteki yazı Meclis kayıtlarında olmalı, varsa doğru değilse yanlıştır, banada inandırıcı gelmedi ama olabilir, robotmu bu insan ki olan bitene hayatına baktığında çektiği sıkıntı stresi düşündüğünde demiş olabilir, hadi dedi, sen sonuca bak, bırakmışmı mücadeleyi, hayır, benim için sonuç önemli bitti gitti, Atatürküde tanıyorum yeterince, dediyse bile ha veriyorum hiç sorun değil, ona bakış açımda en ufak değişiklik olmadı olmayacakta.

bu konu harbiden merak uyandırdı bende, kesin bilgisi olan varsa yazsın lütfen.

Atatürkü normal biri gibi düşünmemek lazım.  bir yandan savaş, bir yandan okuma öğret bu millete, bir yandan seçme seçilme hakkı ver, bir yandan cumhuriyet kur, bir yandan okuma öğret daha sayacak dünya şey.  normal insan işi değil bunlar . 

idda ediyorum öyle bişey dediyse dahi siyasi bir sebebi vardır bir hesap kitap içindedir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu ne ya... ulaşım bu kadar pahalı olmamalı.. 

2 günde ödediğim yol parası.. 

Karttan çekilenler 

210 lira feribot. 

77,50 hgs

50 hgs

77,50 hgs

6,5 hgs

50 hgs

Toplam 471 lira.. 

Bi Balıkesire gidip gelmek için bu kadar yol parası mı ödenir.. 

Daha köprüden geçmedim.. köprüden de geçsem 60 lira daha artacaktı.. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Sakarya Kaynarcadan Kandıra trafiğine girmemek için kuzey marmara yoluna girdim. 59,5 TL ödemişim.  2,5 satte gideceğim yolu 1,5 saatte gittim.  Trafiğe girdimmi hayır. Sizce değdi mi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ümit Türk yazdı:

Sakarya Kaynarcadan Kandıra trafiğine girmemek için kuzey marmara yoluna girdim. 59,5 TL ödemişim.  2,5 satte gideceğim yolu 1,5 saatte gittim.  Trafiğe girdimmi hayır. Sizce değdi mi? 

o bir saatte 100 lira kazanmadıysan, değmemiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mehmet Ozyurek yazdı:

o bir saatte 100 lira kazanmadıysan, değmemiş. 

Ne kadar trafikte kalacağımı bilmiyorum ama E-80 üzerinden gidince  trafiksiz 2,5 saat sürüyor .  Çıkmadan baktık kandıra-otoban arasındaki trafiği alt-üst olmuş aşırı yoğundu. Malum hafta sonu tatili ile birlikte 30 Ağustos resmi tatili eklenince dahada yoğunlaştı. 

Yorum bağlantısı
Yılmaz Er
Karttan çekilenler 
210 lira feribot. 
77,50 hgs
50 hgs
77,50 hgs
6,5 hgs
50 hgs
Toplam 471 lira.. 

Yol yaptılar kaymak gibi... Bal kaymak niyetini alıyorlar bizden. Yapma diyen yok ama emin olun devlet yap işlet yerine kendisi yapsa daha az maliyet ve daha çok karda olacaktı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

'Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim.' 

Mustafa Kemal ATATÜRK

Etrafında herkes umutsuzluk içindeyken onlara umut aşılayan, diğer insanların mücadele azmini ateşleyen kişidir Atatürk. Milli Mücadele'nin ortasında umutsuz bir durum yaratacak açıklamalar yapacağını sanmıyorum. Meclis tutanaklarında geçemez basın açıklaması deniyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Karttan çekilenler 

210 lira feribot. 

77,50 hgs

50 hgs

77,50 hgs

6,5 hgs

50 hgs

Toplam 471 lira.. 

Emmi ne işin var otoyolda, feribotta...

Ankara-Eskişehir üzerinden doğru Balıkesir... hem de bedava... 😀

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Araba durunca küçük kızım uyanıyor. Kriz çıkıyor. Durmamak için kuzey Marmara yoluna girdim bende. Arabadaki sessizliğin bedeli 40₺ oldu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

Atatürkü normal biri gibi düşünmemek lazım.  bir yandan savaş, bir yandan okuma öğret bu millete, bir yandan seçme seçilme hakkı ver, bir yandan cumhuriyet kur, bir yandan okuma öğret daha sayacak dünya şey.  normal insan işi değil bunlar . 

idda ediyorum öyle bişey dediyse dahi siyasi bir sebebi vardır bir hesap kitap içindedir

olabilir, diyorlarya böyle insan ender gelir, haklı olabilirsin belkide sebebi vardır, sonuçta Atatürk büyük adamdır, bizde dediği gibi ve zaten aklın yoluda budur, yolundayız; bilim fen vatan millet muhasır medeniyet seviyesi... Atatürkçüyüz kardeş, ama hani derlerya  şucu bucu, öyle değiliz Atatürkçü derken anlatabildimmi, baki kalan nelerse biz bunun peşindeyiz, bu böyle biline...

Durum netleşmiştir, şimdi konumuza dönebiliriz.... Ne olacak bu memlektin hali, hani nerede muhasır medeniyet, habire zam......

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Özel otoyolların pahalı olmasını bilerek yaptılar bence. Godamanlar rahat yolculuk yapsın fakirler girip işgal etmesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Karttan çekilenler 

210 lira feribot. 

77,50 hgs

50 hgs

77,50 hgs

6,5 hgs

50 hgs

Toplam 471 lira.. 

Muahhahaha demek İlkaya uğramanın bedeli bu oldu, üstüne kasksız motora biner keyif yaparsın haaa, hemide bensiz, oh olmuş :tongue:

bende habire Çanakkale_Kilitbahir yapıyorum 65 65 öpüüyorlar, bakalım köprü ne olacak, her seferinde durup inceliyorum, uzun uzun bakıyorum, acaba diyorum nasıl yapıyor... hadi be yalana bak, zaten biliyorum nasıl yapılır, kaç para olacak onu düşünüyorum :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Özel otoyolların pahalı olmasını bilerek yaptılar bence. Godamanlar rahat yolculuk yapsın fakirler girip işgal etmesin

hindistan7bd5d9397bd47491by.jpgchpli_sahin_vatandas_ucretli_otoyollara_

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Muahhahaha demek İlkaya uğramanın bedeli bu oldu, üstüne kasksız motora biner keyif yaparsın haaa, hemide bensiz, oh olmuş :tongue:

Ulen bir teneke yağ yakıtla birlikte 1000 lirayı geçti :) 

Evde baş köşeye koydum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ulen bir teneke yağ yakıtla birlikte 1000 lirayı geçti :) 

Evde baş köşeye koydum.. 

demek gelmişken yağda aldın :D

bende bundan 2 tane var, biri tam diğer yarım dolu, yetmiyorda :) 

5d42952dd177d.jpg?v=201910111519

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...