İçeriğe Yönlendir

Focus'dan Egea'ya...

Sedat Ünsal

Recommended Posts

Murat Sahın
Sedat Ünsal yazdı:

galiba bu arabaya lpg için üretilmiş. motorda lpg dönüşümü için gerekli alanlar bile var. ezber bozuyor kerata. dikkat et.

LPG ile yağ eksilttiği yönünde ciddi söylentiler var. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sedat hayırlı olsun.. 

Yakınlarımdan çok alan oldu. Hepsi de memnun. 

Güle güle kullan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

bagajdaki solo solo soolooo’lar opsiyon mu geldi standart mı? 😂

hayirli ugurlu olsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
Murat Sahın yazdı:

LPG ile yağ eksilttiği yönünde ciddi söylentiler var. 

motor yağını servis opar koyduğu için yağ eksiliyormuş. forumlarda öyle diyorlar. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sedat hayırlı olsun.. 

Yakınlarımdan çok alan oldu. Hepsi de memnun. 

Güle güle kullan. 

teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
Furkan Sumer yazdı:

bagajdaki solo solo soolooo’lar opsiyon mu geldi standart mı? 😂

hayirli ugurlu olsun :) 

teşekkür ederim. bir üst donanım alsaydım bir koli luppo ile yanında kokulu papia veriyorlardı. soloyla idare edecez artık.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Hayırlı olsun Sedat hocam aracı Tuzla da görürsem selam veririm. Güle güle kullanın. Beyaz egea görmekten iyidir. Bu arada bir arkadaşımda da aynı motor türünde olandan var memnun 2 senedir kullanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Hayırlı olsun aracınız. 

Eczanenize çok gelip gittim ama tanışma fırsatı bulamadık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sedat Ünsal yazdı:

motor yağını servis opar koyduğu için yağ eksiliyormuş. forumlarda öyle diyorlar. 

Aslında seçme şansımız olmalı. Yani aradaki fiyat farkını da ödeyip bilindik markalardan aracımızın speclerini karşılayan yağı talep edebilmeliyiz. En azından 2-3 farklı marka seçeneği daha olmalı. Honda da eneos, opelde opar, fiatta sanırım yine opar ya da petronas. Arkadaş ben mobil istiyorum, castrol istiyorum, motul istiyorum hatta liqui moly istiyorum. Bunlardan en azından iki tanesini kabul edip tercih hakkı tanımalılar.

Arkadaşım sıfır aldığı aracına garantisi bozulmasın diye serviste bakım yaptırıp sonra eve gelip yağını tekrar değiştirip mobil koyuyordu servisin koyduğu eneos yerine. Bu durumda eneos boşa harcanan para, çevreye zarar, milli servetin boşa harcanması falan oluyordu. Allahtan ben motosiklet kısmına gidiyordum, motul kullanıyorlardı orda :D 

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Gule gule kullanın. Ayni motoru stiloda 7 sene kullandım. Alir almaz LPG taktirmistim, oyle uçup kaçmıyor ama pişman da etmiyor. Dediğiniz gibi 1 veya 2 vites asagi cektiginizde hizi uzun süre koruyabiliyorsunuz. Ama yerinizde olsam LPG yerine benzinle devam ederdim. çok fark ediyor idi benzin ve LPG gidisi.

Son olarak 6. Vites buyuk nimet. Uzun yolda sessiz sakin ekonomik olarak gitmek tam benim kullanım tarzıma göre

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Hayırlı olsun.

Çok mantıklı bir hareket yapmışsınız.

10 yaşında megane 3 de alamazdınız o paraya. Derdi tasası olmaz kafanız rahat olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Araç fiyatlarındaki yükselişi en iyi değerlendiren fiat egea sanırım,ekmekten çok sattılar, çoğu kişide aynı mantık ikinci el araç almaktansa sıfır arabaya binelim ayağımız yerden kesilsin..hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Fiatin yeni çıkan 1.0 firefly motoru hakkında düşünceleriniz nedir?
Kullanan oldu mu? 100 bg 190 tork var, tabiki 3 silindir

2021 sedan egea da urban plus atmosferik benzinli ile ayni donanımla 31000 tl fark var.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mutlaka güzeldir turbolu olan, ama fiyat farkı çok fazla. 25, 30 bin fiyat farkı var. 

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Mutlaka güzeldir turbolu olan, ama fiyat farkı çok fazla. 25, 30 bin fiyat farkı var. 
Simdi katalog verilerine baktim.

1500 dd de 190 torq veriyor iyi tabi tork gerisini de görmek lazım. 1.4 atmosferik 127 tork u 4500 devirde veriyor.

100 hp yi 5000 devirde verirken 1.4 olan 95 bg yi 6000 devirde veriyor. Yakit tuketimlerinde de 1.1 lt fark var.

Buraya kadar iyi ama fiyat farki, 1.0 motorun sadece 5 vites olarak sunulması bence en büyük dezavantajı.

1.4 benzin zorlarsa lpg secenegide cazibesi bence...
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bu kadar fark vermişken dizel de düşünebilir insan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Aklımın kenarında olan bir araç. Bende aracımı satıp sıfır dizel bir egea almak ile almamak arasında gidip geliyorum 2-3 aydır. Bu kaşıntı hayra alamet değil :) 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hayırlı uğurlu olsun. Renk çok güzel. Mantıklı bir seçim.

Ben de kampanyaya çok takıldım alma niyetim vardı ama ev işi olunca mecbur askıya almak zorunda kaldım. 

Güzel günlerde kullanmanız dileği ile. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
Osman Nuri Köknar yazdı:

Hayırlı olsun aracınız. 

Eczanenize çok gelip gittim ama tanışma fırsatı bulamadık. 

teşekkür ederim. önceki yıllar haber verseniz misafir ederdim. ama son 1 yıldır covid 19 patlak verdikten sonra da insanlardan kaçar olduk. ailemden etrafımdan meslektaşlarımdan çok ölen oldu. yüz yüze tanışmaları bir süre askıya aldım😩

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

egea leylek gibi🤣 focus da otoparka biraz çapraz girersem altını sürterdi keçi. affetmezdi. bu sürtmüyor. bazen kaldırıma yakın parkettiğim için focus un kapısını açamıyordum. aynı kaldırım kenarında egea nın kapısı kaldırımdan  3-4 parmak yükseklikte kalıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...