İçeriğe Yönlendir

Renault Talisman 1.6 160 HP

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Ozkan çoban
Ahmet Türedi yazdı:

Evet malesef öyle lüks diyince akıllara bmw ,mercedes, audi geliyor.Tabiki kalite olarak farklar var ama şunu söyliyeyim uçurum yok arada.

Bence bu araç fiyatına göre sundukları ile gayet alınası bir araç.Ben her binişimde zevk alıyorum arabadan.Yolculuk yapmak keyif veriyor.

2.el tutulmamış açıkcası umrumda değil.Ben Mondeo aldığım zamanda çevremdekiler çok zarar edersin keşke passat alsaydın demişlerdi.Açıkcası zevklerim paradan önce geliyor.Araba benim için ulaşım aracından öte birşey. Yani sırf işimi görsün zararda etmeyeyim diye araç almıyorum.

Ve şu bir gerçek Talisman a ön yargı ile bakan herkes aracıma bindikten sonra tamamen fikir değiştirerek aşağı iniyor.Çoğu kişi arabayı görmeden binmeden Renault zaten beş para etmez diyerek burun kıvırıyor.Halbuki artık kullanılan malzemeler neredeyse aynı sadece en büyük farklar tasarımsal .Yani tasarım hoşuna gidiyor ise markanın çok bir önemi kalmadı günümüzde.

Kesinlikle hocam talismana ne bindim ne de kullandım ancak araç gerçekten çok güzel görünüyor yol tutuşunu bilemedim araştırmadım ancak performans anlamında passsatla hemen hemen aynı (2.0 Tdı 150 ps, 1.6 Dci 160 ps)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Araciniz çok güzel maşallah diyelim.

Bu arada kahverengi tonları da araçlara çok yakışıyor bence.

Duster, egea, caddy, kodiaq, talisman, audi a6, BMW 320 hemen aklıma gelenler. Hepsi de yaygin renklerinden daha alımlı görünüyordu.

Talisman Avrupa satışları nasil acaba?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Ozkan çoban yazdı:

Kesinlikle hocam talismana ne bindim ne de kullandım ancak araç gerçekten çok güzel görünüyor yol tutuşunu bilemedim araştırmadım ancak performans anlamında passsatla hemen hemen aynı (2.0 Tdı 150 ps, 1.6 Dci 160 ps) 

Almadan önce bayide 3 kez gidip gelip inceledim,kendim test sürüşü yaptım ayrıca bu video dahil ne kadar Talisman videosu varsa izledim :)

Sonuç beni etkiledi. Bu 17. Arabam oldu hayatımda ve gerçekten BMW 1 serisinden sonra sürüşünden en çok keyif aldığım araç oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ozkan çoban yazdı:

(2.0 Tdı 150 ps, 1.6 Dci 160 ps) 

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah. Dıştan her gördüğümde tekrar dönüp baktığım bir araçtır ama o gösterge nedir öyle. Umarım kamera açısından öyledir ama bu ağır abi ye çok hafif kalmış bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Bence latitude da fena değildi. Biraz daha agresif hatları olsaydı daha çok ilgi görecekti. Ki Talisman ile de bu ilgiyi bence gördü. Motora denecek soz zaten yok. Gerisi alım gücü ve donanım tercihleri. Gönlünüze göre bir araba aldığınız için içimizdeki mutlu gruptasınız. Hayırlı olsun tekrar. [emoji3478]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

nazar değer dikkat edin. 30 yaşında bir insanın  17.aracı.ilginç yani.91 yılından beri araç kullanırım. 6. aracım 🙄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Haluk Şentürk yazdı:

nazar değer dikkat edin. 30 yaşında bir insanın  17.aracı.ilginç yani.91 yılından beri araç kullanırım. 6. aracım 🙄

39 yaşındayım yani Mart ayında 39 olacak inşallah :) arabaların 6 tanesi eşime ait olan araçlar ama benim olarak kabul ediyorum çünkü herşeyin ben hallediyorum :)

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah. Dıştan her gördüğümde tekrar dönüp baktığım bir araçtır ama o gösterge nedir öyle. Umarım kamera açısından öyledir ama bu ağır abi ye çok hafif kalmış bence.

Gösterge kafana göre temalar var değiştiriliyor, sürüş moduna görede değişebilir zevkinize göre yapıyorsunuz.

Bende ara ara değiştiriyorum.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Vw çatısı altında satılsa idi çok daha fazla satardı. Renault imajı aracın güzelliğini arka planda tutuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Ahmet Türedi yazdı:

39 yaşındayım yani Mart ayında 39 olacak inşallah :) arabaların 6 tanesi eşime ait olan araçlar ama benim olarak kabul ediyorum çünkü herşeyin ben hallediyorum :)

yakın gözlük yanımda yoktu  82 yi 92 okumuşum iyi mi.🤓 74 model olunca 👨‍🦳 o zaman olur diyecem yine de çok hemşerim. valla helal olsun. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bu arada tüm iyi dileklerini sunan arkadaşlara teşekkürler ederim ,Allah hepinize daha iyilerini nasip etsin, daha iyisi olanlara elindekinin daha iyisini nasip etsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maşallah. çok güzel.. Güle güle kullan Ahmet. 

Ben çok beğendim.. içi çok karizma duruyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Maşallah. çok güzel.. Güle güle kullan Ahmet. 

Ben çok beğendim.. içi çok karizma duruyor. 

Saol abi ,sen bakmıştın sigorta geçmişine aracın Haziran ayından hatırlıyorsundur belki. Nasip oldu ozaman aldım .Hep aklımda olan modeldi keyifle biniyoruz çok şükür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Güle güle kullanın, araç şahane. 🧿

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bunu incelemistim.. Devasa gelmisti bana.. Test araci rica ettim. Test araci suan yok deyince gicik olmustum. Hatta giciklik olsun diye bir talisman bir clio alacaktik vazgectim demistim.. iclerine oturmustu 😂😂 Gule gule kullanin. Guzel arabadir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam Renault aslında bu işi biliyor. D segmentte eskilere dayanan bir kalitesi var ancak marka imajından dolayı kaybediyor. Eskilere baktığımızda safrane , laguna, latitude gibi aslında gerçekten güzel arabaları var. Şahsen tam bir safrane aşığıyım. O donanım, o kalite zamanına göre çok çok fazlaydı. Neyse sizin aracınıza gelirsek benim de sürekli piyasasını takip ettiğim, sürekli D segment araçlar arasında alternatif araçlarımdan biridir. Donanımı, kalitesi, duruşu kalite kokuyor. İnşallah ülkemizde tutulur da bu Renault ın d segment konusunda imajı daha iyi yere gelir. Maalesef sırf 2. eli iyi diye insanlar Talisman gibi arabaları almak yerine gerçekten donanımsız basit arabalara kaçabiliyor. Onları da haklı görüyorum zira ülkemizde 2.el satım kolaylığı diye de bir gerçek var. Zamanında insanların doğan-şahin alıp ithal arabalardan uzak durması gb. 

Çok çok iyi etmişsiniz hocam. Güle güle kullanın. Mükemmel konfor aldığınıza kuşkum yok...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Alpay Sumer yazdı:

Bunu incelemistim.. Devasa gelmisti bana.. Test araci rica ettim. Test araci suan yok deyince gicik olmustum. Hatta giciklik olsun diye bir talisman bir clio alacaktik vazgectim demistim.. iclerine oturmustu 😂😂 Gule gule kullanin. Guzel arabadir.

Ben Antalya'da gittiğim bayide her seferinde araç satmak için can atmışlardı,test sürüşünde birinde 1 saat beklemek gerektiğini söylediler beklemedim diğer gittiğimde hemen teslim ettiler test aracını.Sizin gittiğiniz bayi elemanı iş güzarlık yapmış biraz. Bende şuanda hem Clio var hem Talisman ikisinden de memnunum çok şükür .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Tayfun Aydın yazdı:

Hocam Renault aslında bu işi biliyor. D segmentte eskilere dayanan bir kalitesi var ancak marka imajından dolayı kaybediyor. Eskilere baktığımızda safrane , laguna, latitude gibi aslında gerçekten güzel arabaları var. Şahsen tam bir safrane aşığıyım. O donanım, o kalite zamanına göre çok çok fazlaydı. Neyse sizin aracınıza gelirsek benim de sürekli piyasasını takip ettiğim, sürekli D segment araçlar arasında alternatif araçlarımdan biridir. Donanımı, kalitesi, duruşu kalite kokuyor. İnşallah ülkemizde tutulur da bu Renault ın d segment konusunda imajı daha iyi yere gelir. Maalesef sırf 2. eli iyi diye insanlar Talisman gibi arabaları almak yerine gerçekten donanımsız basit arabalara kaçabiliyor. Onları da haklı görüyorum zira ülkemizde 2.el satım kolaylığı diye de bir gerçek var. Zamanında insanların doğan-şahin alıp ithal arabalardan uzak durması gb. 

Çok çok iyi etmişsiniz hocam. Güle güle kullanın. Mükemmel konfor aldığınıza kuşkum yok...

Sizde güzel özetlemiş siniz durumu , maalesef ülkemizde durum bu. Marka fanatikleri ve aslında arabadan çok anlamayan garantici bir kitle var. Kimi gerçekten sevdiğinden kimi farklı markalarda sorun yaşama korkusundan kendilerini güvendikleri markalara yöneliyorlar. Ama sürekli söylediğim gibi artık bütün alt yapı malzemeleri ortak kalitede üretiliyor , çoğu ekipman aynı tedarikçilerden sağlanıyor en büyük farklar tasarım ve donanım olarak karşımıza çıkıyor. Ben zevkime en uygun olan araçları seçiyorum bukadar araç arasından birtek BMW 3.20 aracım bakım hariç arıza yaptı :) sorsan premium araç işte ne diyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Haluk Şentürk yazdı:

97den beri benim de. Kendi paramla alabildiğim tek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alpay Sumer yazdı:

Hatta giciklik olsun diye bir talisman bir clio alacaktik vazgectim demistim.. iclerine oturmustu 😂😂 

Talisman almaya karar vermiş kişi test aracı yok diye almaktan vaz geçmez.. Bunu bayidekiler bilir :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Talisman almaya karar vermiş kişi test aracı yok diye almaktan vaz geçmez.. Bunu bayidekiler bilir :)

Havamız bosa gitmis desene emmi 😄😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Haluk Şentürk yazdı:

Hocam 4 yıldır ehliyetim var, 11. Aracım :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ebrar Tüfek yazdı:

Hocam 4 yıldır ehliyetim var, 11. Aracım :)

11 yıldır ehliyetim var 2. Aracım 😁

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

11 yıldır ehliyetim var 2. Aracım 😁

Abi iyi biniyorsunuz siz ya, ben hemen sıkılıyorum :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...