İçeriğe Yönlendir

Duster vs Egea Cross

Barış AÇIL

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Görüş rahatlığı açısından yüksek araç avantajlıdır. 

Hanım fusion varken yandan çarpsalar daha az zarar görürüm diyordu birde daha ileriyi görme şansınız var.  Bunlar avantajıydı dezavantajı ise yükseklikten dolayı sert süspansiyon, yol sesi ve rüzgar direnci fazla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Görüş rahatlığı açısından yüksek araç avantajlıdır. 

Yüksek araç candır :) Grand Vitara'dan Focus'a geçiş yaptım.  Vitara ile ameliyat yapardım. Focus'un görünmeyen ön kısmına ancak alıştım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

bkz: 

Hocam kamyon bile vurdu. O nasıl rampa :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hocam kamyon bile vurdu. O nasıl rampa :) 

Ben hatırlıyorum bunları. Yan yan inerdik.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Şehir içi trafikte efsane kasa corolla ve civicler tam bir eziyet yere yakın araç ve oturma pozisyonunda insan daralıyor

O nedenle duster egeaya göre daha konforlu olacaktır

Eski dusterler asfalt yamasında bile tangır tungur oluyordu. Hangisi daha konforlu olur? Yüksekliği, sınıfı ve maliyeti gereği duster süspansiyonu sert olmak zorunda. Cip kalitesinde değil bu. Kurtarırsa lastik yanağından kurtarır sadece. 

Mehmet Göktürk yazdı:

Ben hatırlıyorum bunları. Yan yan inerdik.

Zaten herkes çapraz çıkıyor. Bir tek bayram düz gidiyor :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

@Mehmet Göktürk Radyatörü fena patlatıyor Bayram :)

Duster kullanmış biri olarak, tamamen arazi için tasarlanmış bir araç. Salıncak başlarında bile koruması mevcuttu. Egea Cross nedir, bilemeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Duster diyorum, arazi kısmına gerek yok, her türlü duster, şehir içinde yüksek araç iyi bence, görüş açısı daha iyi, langur lungur yol dolu, düşünmeden sürüyorsunuz dusterı,  helede otomatik vitesi kesmeselerdi tam olucaktı ama kadjarın önünü kesiyor masalından dolayı getirmiyorlar hatta üretimde yok dediydi servis...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şehir içinde yüksek kullanım imkanı ne fayda sağlıyor?

Önündeki aracın önünde ne olup bittiğine dair fikrin oluyor en basitinden hocam.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Önündeki aracın önünde ne olup bittiğine dair fikrin oluyor en basitinden hocam.

Bu önemliymiş gerçekten :) 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bana göre daciada "ucuz" hissi daha fazla. Egea da en azından görünen yerlerde ucuzluk hissi yok. Daha pahalı bir araç gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu önemliymiş gerçekten :) 

Ehliyeti yeni aldığım yıllardı, pederin 95 şahinle gidiyoruz, önümde bir premium araç. Premium birden makas atar gibi bir çekildi önümden, yolda kocaman bir hayvan ölüsü. Tabi şahin o manevrayı o hızda yapmaya hiç müsait değil, zoraki kurtarmıştım. Muhtemelen önümdeki premium'da son anda fark ettiği için öyle sert bir direksiyon hareketi ile kaçmıştı. :) Önemlidir.

Evren Erakçora yazdı:

Bana göre daciada "ucuz" hissi daha fazla. Egea da en azından görünen yerlerde ucuzluk hissi yok. Daha pahalı bir araç gibi duruyor.

Eskiden olsa katılırdım size. İlk çıkan duster'dan vardı arkadaşımda, kesinlikle çok kalitesiz duruyordu iç mekanı. Bence yeni kasada gayet geliştirdiler. Tabi kişisel zevkler meselesi ama, o kadar para verip filo arabası gibi görünen egea'yı tercih etmezdim duster'a. 

Tabi kullanıcının ne beklediği de önemli. Söz gelimi şehir içinde kullanılacak ve trafiğin çok yoğun olduğu bir durum söz konusu olacaksa egea daha rahat olabilir. Yine de sıkıştırma vb. durumlara daha az maruz kalması, icabında kaldırımı kullanabilmesi (bizim binanın otoparkının girişine sürekli araç park ederler, girip çıkarken tekerin biri ille o kaldırıma ya çıkar, ya iner mesela, yoksa kaldırımda araba sürmekten bahsetmiyorum), bozuk yollarımıza daha uygun olduğunu düşündüğüm yürüyen aksamı ile duster'a da hakkını vermek lazım.

Ben olsam ikisinin arasında kalan, hiç düşünmeden duster tercih ederdim. Düşünürsem gider ikisine de bayide biner, yine duster tercih ederdim :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Fikir vermesi açısından..

Ben şu karşılaştırmayı daha çok beğendim. Yeni Stepway tasarım olarak çok hoşuma gidiyor :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sandero çok güzel olmuş, diğer iki seçenek arasında 1.4 Egea sanki daha cazip gibi duruyor ama test sürüşü yapmak lazım ikisini de

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Tahir Ak yazdı:

egea da 4 çeker olur mu acaba? olursa güzel olur

sıkıldıkça izlerim :)

4 çeker olmayacak, alt yapı uygun değil.

Egea da 8 bin lira farkla şerit takip vs gibi donanımlar alınabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tahir Ak yazdı:

egea da 4 çeker olur mu acaba? olursa güzel olur

sıkıldıkça izlerim :)

kaza sahnesi denk geldi bugün izledim. O da iyiymiş. Polis ceza da..Bravo adama çok iyi yapmış filmi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

İnceledim de, egea cross bildiğimiz yerden biraz yüksek hatchback 5 kapı otomobil, duster ise suv. İkisini kıyaslamak doğru mu diye düşündüm :)

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

4 çeker olmayacak, alt yapı uygun değil.

Egea da 8 bin lira farkla şerit takip vs gibi donanımlar alınabiliyor.

Bu Egea bayağı bir aklınıza yatmış gibi hocam araç değiştirecek olursanız öncelikli gündeme alalım 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Yurdaer Elay yazdı:

Fikir vermesi açısından..

video 2.39 sn de tipo yazıyor??

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Bu Egea bayağı bir aklınıza yatmış gibi hocam araç değiştirecek olursanız öncelikli gündeme alalım 😊

Önceden Tiguan lara bakarken artık bütçemiz en fazla buna yetiyor.  :) Fiyatına  göre iyi bence. 

Fikri Keleş yazdı:

video 2.39 sn de tipo yazıyor??

Avrupa'da tipo diye geçiyor ,bire bir aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Önceden Tiguan lara bakarken artık bütçemiz en fazla buna yetiyor.  :) Fiyatına  göre iyi bence. 

Avrupa'da tipo diye geçiyor ,bire bir aynı.

bizde olsa muhtemelen satışları düşerdi,yada eski tipolara zam gelirdi.Sıfırı şu kadar para deyip pirim yaparlardı

tarihinde Fikri Keleş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Duster ın 4x2 olduğunu varsayarsak, 

Ben egea cross seçerdim. 

Ülke olarak outdoor konusuna epey bir yöneldik. Aynı zamanda karavan araç üstü çadır vb taleplerde oldukça çoğaldı. Egea cross ta bence bu ihtiyaçlara paralel olarak görselde oldukça göz boyamayı başarmış bir araç olarak piyasa boşluğu dolduracaktır. 

Duster ı nedense pek sevemedim 4x4 seçeneği ile karşılaştırsaydık gönlüm duster dan yada olabilirdi.  

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

1.3 Multijet Egea sedan ile uzun yol yaptık bugun. Ortalama 110-120 km ile yol aldık. Tüketim yol bilgisayarına göre 4.2 litre/100 km çıktı. Rampalarda çekiş yeterli, 2000 devir altında motor epey cansız. Düşük devirde yüklenince motor biraz gürültülü ve titreşimli. Doğal olarak benzinli motor kadar yumuşak değil. Vites oranları epey kısa, düşük devirdeki zayıflığı azaltmak için yapmış olmalılar. 100 km ile giderken 2000 devirin epey üstünde. 6. Vites olsa daha az yakardı ama bu sefer de sık sık vites değiştirmek gerekirdi. Direksiyon sistemi  güzel aile otomobili için yeterince hassas. Goodyear lastikler yolu güzel tutuyor, ve sessiz gibiler. Yürüyen alsam yumuşak , konforlu, virajda iddialı olacağını sanmıyorum. Frenlere gelirsek biraz zayıf, araç yüklü iken frenleme kuvvetli zayıf geldi bana.  Malzeme kalitesi yer yer zayıf, koltuklar , kumaşlar biraz ucuz duruyor. Ama koltuklar bana uzun yolda rahat geldi. Arka koltuklarda diz mesafesi çok iyi, baş mesafesi fena değil. Bagaj geniş zaten söylemeye gerek yok 520 litre.  Şanzıman , çok keyifli sayılmaz, kemikli değil. 

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Evren bey, 1.3 dizele binmedim ama sizin yorumlarınızı okuyunca, 1.4 atmosferik motor fiyatta devreye girince en alinilabilir motoru gibi geliyor.

Aile icin guc anlaminda olmasada konfor olarak daha iyi olacaktır.

134 bin diye gördüm fiat bayisinde egea sedan vardi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...